Stulova Kristina, Russian Renju Association - Renju Rating

Stulova Kristina

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2112.21, Std: 122.79, Rank: 436

First game: 2008-07-14, Last game: 2020-11-08

Top rating: 2153.51 (2018-03-30)

Games: 446, Wins: 208, Draws: 38, Losses: 200

Gy1: 0, Gy2: 0, Gy5: 175

Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2112.21
Round Color Result Opponent
White Loss Matushkina Ksenia 2168.17
World Renju Youth Cup, EF Group
Date 2020-08-06 Rating 2115.15
Round Color Result Opponent
1 Black Win Linich Anastasia 1916.00
2 Black Loss Cao Xueyu 2191.05
3 Black Win Tolstoguzova Sofia 2222.88
4 White Win Stulova Veronika 2022.61
5 White Loss Liu Xun 2399.38
6 Black Win Novikova Daria 1958.21
7 Black Loss Matushkina Ksenia 2171.91
8 White Win Stulova Darya 2029.05
9 White Loss Sadova Taisia 2170.67
The 28th Russian Championship among Women
Date 2020-02-23 Rating 2113.78
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Lashko Kira 2325.96
2 White Draw Makhina Alla 1700.94
3 White Loss Matushkina Ksenia 2163.18
5 White Win Shkarupa Maria 1818.41
6 Black Loss Tolstoguzova Sofia 2229.77
7 White Loss Yusupmurzina Darya 2339.03
8 Black Loss Metreveli Irina 2395.14
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2119.45
Round Color Result Opponent
1 Black Win Buslakova Darya 1808.10
2 White Win Stulova Veronika 2033.78
3 White Draw Maximov Nikolay 2160.98
4 Black Loss Dyachkov Nikita 2170.22
5 White Win Kuvaev Vyacheslav 1983.64
6 White Win Vostryakov Alexey 2200.07
7 White Loss Metreveli Maksim 2326.77
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2122.61
Round Color Result Opponent
1 White Loss Radzevelyuk Alexander 2351.06
2 White Win Kondakov Ilya 2036.56
3 Black Loss Sirategyan Karen 2262.74
4 White Win Gorbachev Daniil 1861.75
5 Black Win Semyonov Vladimir 2320.67
6 White Loss Katsev Ilya 2377.91
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2123.26
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kulin Maxim 1803.43
2 Black Win Stulova Veronika 2025.65
4 White Win Prokopyev Andrei 2008.02
5 White Loss Shabanov Ruslan 2064.00
7 White Loss Matushkina Ksenia 2125.75
8 White Win Lapin Ivan 1928.89
9 Black Win Shangina Alexandra 1919.55
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2122.15
Round Color Result Opponent
EF1 Black Loss Stulova Darya 2000.65
EF2 White Win Novichkova Viktoriia 1641.85
EF3 White Draw Oborina Anastasja 2320.45
EF4 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2071.68
EF5 Black Loss Kazanina Daria 1767.05
EF6 White Loss Novikova Daria 1995.93
EF7 Black Loss Pirozhnikova Alisa 1792.05
EF8 White Win Makhina Alla 1723.68
EF9 Black Win Knyazeva Ekaterina 1998.81
The 27th Russian Championship among Women
Date 2019-02-24 Rating 2129.11
Round Color Result Opponent
1 Black Win Novikova Daria 1995.77
2 White Win Salnikova Nonna 2211.27
3 Black Loss Yusupmurzina Darya 2301.50
4 Black Win Prokopets Tatyana 2114.06
5 Black Loss Metreveli Irina 2374.17
6 White Loss Tolstoguzova Sofia 2235.01
7 Black Win Kachaeva Ilona 2008.25
8 White Loss Sadova Taisia 2195.89
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2133.10
Round Color Result Opponent
1 White Win Matushkina Ksenia 2099.81
2 White Win Stulova Veronika 2021.57
3 Black Win Stoyanov Egor 2032.83
4 White Win Porokhina Ekaterina 2112.35
5 Black Loss Stoyanov Kirill 2111.54
6 Black Loss Fedotov Denis 2609.53
7 Black Win Dyachkov Nikita 2173.18
8 White Loss Yusupmurzina Darya 2297.79
9 White Draw Yusupmurzin Danila 2235.98
10 White Win Shabanov Ruslan 2083.57
11 Black Loss Novikova Daria 1999.49
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2135.10
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Fokichev Egor 1893.42
2 White Loss Vostryakov Alexey 2192.48
3 Black Win Tsehanovich Daria 1715.95
4 White Loss Stoyanov Kirill 2106.82
5 White Draw Shabanov Ruslan 2088.16
7 Black Draw Stulova Veronika 2022.56
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 2141.62
Round Color Result Opponent
5.1 White Win Naumov Egor 1984.33
5.2 White Loss Naumov Egor 1984.33
5.3 White Win Naumov Egor 1984.33
6.1 Black Loss Dyachkov Nikita 2177.29
6.2 Black Win Dyachkov Nikita 2177.29
6.3 Black Win Dyachkov Nikita 2177.29
7.1 Black Draw Stulova Veronika 2023.63
7.2 Black Win Stulova Veronika 2023.63
7.3 White Draw Stulova Veronika 2023.63
8.1 White Win Yusupmurzina Darya 2284.90
8.2 Black Loss Yusupmurzina Darya 2284.90
8.3 Black Loss Yusupmurzina Darya 2284.90
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 2149.90
Round Color Result Opponent
1 White Win Matushkina Ksenia 2099.09
2 Black Loss Stoyanov Kirill 2093.59
3 Black Loss Stulova Veronika 2017.31
4 White Win Stoyanov Egor 1989.01
5 White Win Novikova Daria 1992.39
6 White Loss Fedotov Denis 2605.18
7 White Win Dyachkov Nikita 2185.09
8 Black Win Yusupmurzin Danila 2232.68
9 Black Win Shabanov Ruslan 2104.18
10 White Loss Yusupmurzina Darya 2266.23
11 White Win Porokhina Ekaterina 2094.90
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 2151.88
Round Color Result Opponent
EF1 White Win Sumarokova Aleksandra 2321.10
EF2 White Win Reimand Hanna-Kai 1929.86
EF3 White Draw Makhina Alla 1744.86
EF4 White Win Liu Xun 2423.05
EF5 Black Win Stulova Darya 2018.02
EF6 Black Loss Kolk Mari 1883.44
EF7 White Loss Prokopets Tatyana 2110.97
EF9 Black Win Kolk Mari 1883.44
F8 White Win Reimand Hanna-Kai 1929.86
F10 White Loss Prokopets Tatyana 2110.97
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2152.24
Round Color Result Opponent
1 Black Win Noskov Pavel 1818.07
2 Black Win Viatkina Maria 1879.11
3 White Win Prokopets Tatyana 2109.35
4 Black Loss Metreveli Maksim 2301.31
5 Black Win Stulova Darya 2020.26
6 Black Win Vohtomina Vladislava 2123.44
7 Black Loss Fedotov Denis 2607.18
8 Black Loss Lashko Kira 2378.07
9 White Loss Novikova Daria 1976.47
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2153.51
Round Color Result Opponent
E2 White Win Matushkina Ksenia 2112.43
E3 White Draw Knyazeva Ekaterina 1980.06
E4 White Win Kazanina Daria 1732.13
E5 Black Win Stulova Veronika 2005.09
E6 Black Win Pirozhnikova Alisa 1765.82
E7 White Win Sadova Taisia 2157.57
E8 White Win Tolstoguzova Sofia 2213.18
E9 White Win Sonina Marina 1910.86
E10 Black Win Popova Maria 1687.18
E11 Black Win Shangina Alexandra 1879.69
E12 Black Draw Vohtomina Vladislava 2135.33
E13 Black Win Shkarupa Maria 1808.98
The 26nd Russian Championship, among Women
Date 2018-02-25 Rating 2148.23
Round Color Result Opponent
1 Black Win Sonina Vladislava 1753.58
3 Black Win Lashko Kira 2403.00
4 Black Loss Tolstoguzova Sofia 2211.56
5 White Loss Knyazeva Ekaterina 1976.68
6 Black Loss Sadova Taisia 2152.46
7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2206.43
8 Black Win Kachaeva Ilona 2011.73
9 White Win Porokhina Ekaterina 2086.07
10 Black Win Sonina Marina 1903.28
12 White Win Novikova Daria 1939.04
13 Black Loss Oborina Anastasja 2344.53
14 Black Loss Salnikova Nonna 2209.63
15 White Win Prokopets Tatyana 2101.44
Championship of Konoshsky region
Date 2018-02-09 Rating 2145.92
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Yusupmurzina Darya 2201.32
2 White Loss Semenov Oleg 2378.77
3 White Loss Mikryukov Mikhail 2363.52
4 Black Loss Lashko Kira 2406.14
6 White Win Dyachkov Nikita 2221.00
7 Black Loss Yusupmurzin Danila 2238.38
8 Black Loss Shabanov Ruslan 2140.37
9 Black Win Stulova Veronika 2004.70
10 Black Win Stoyanov Kirill 2074.93
11 Black Loss Vohtomina Vladislava 2140.28
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2145.37
Round Color Result Opponent
1 White Win Stoyanov Kirill 2074.58
2 Black Loss Stulova Veronika 2004.19
3 White Win Novikova Daria 1934.26
4 White Win Stoyanov Egor 1957.00
5 Black Loss Fedotov Denis 2585.24
6 Black Loss Dyachkov Nikita 2223.03
7 White Draw Yusupmurzin Danila 2237.29
8 Black Loss Shabanov Ruslan 2139.47
10 White Win Matushkina Ksenia 2113.99
11 Black Loss Vohtomina Vladislava 2141.59
12 White Loss Yusupmurzina Darya 2199.70
13 White Loss Porokhina Ekaterina 2088.66
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2147.07
Round Color Result Opponent
1 Black Win Vostriakova Yulia 1684.97
2 White Loss Fedotov Denis 2579.43
3 White Win Potapov Maxim 1873.77
4 Black Loss Kozhevin Dmitry 1816.78
5 Black Win Popova Daria 1817.10
6 Black Win Tsehanovich Valeria 1912.59
7 White Loss Dyachkov Nikita 2224.93
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2149.63
Round Color Result Opponent
1 Black Win Artemova Veronika 1737.13
2 Black Win Kulina Daria 1659.32
3 White Win Stoyanov Kirill 2074.67
4 White Draw Fedotov Denis 2572.65
5 Black Loss Vohtomina Vladislava 2145.79
6 Black Win Kulin Maxim 1823.78
7 Black Win Stoyanov Egor 1954.18
8 Black Draw Ponezhin Gennady 2205.12
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2150.45
Round Color Result Opponent
2.1 White Win Popova Daria 1818.78
2.2 Black Win Popova Daria 1818.78
3.1 White Win Novikova Daria 1929.65
3.2 White Win Novikova Daria 1929.65
4.2 Black Loss Dyachkov Nikita 2224.43
4.2 Black Win Dyachkov Nikita 2224.43
4.3 Black Loss Dyachkov Nikita 2224.43
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2152.58
Round Color Result Opponent
1 White Win Shangina Alexandra 1875.35
2 Black Win Shabanov Ruslan 2122.78
3 White Loss Lashko Kira 2436.65
4 Black Win Vostriakova Yulia 1666.88
5 White Win Makhina Alla 1798.05
6 White Win Dyachkov Nikita 2225.89
7 White Win Kryuchok Roman 2545.29
8 White Loss Fedotov Denis 2560.83
9 Black Loss Metreveli Maksim 2259.23
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 2143.25
Round Color Result Opponent
EF1 Black Loss Sadova Taisia 2137.81
EF2 Black Win Ibragim Jasmin 1587.75
EF3 Black Win Mihailidi Kristina 1863.68
EF4 Black Win Bojga Maria 1815.48
EF5 Black Win Tolstoguzova Sofia 2195.39
EF6 White Loss Stulova Darya 2093.23
EF7 Black Win Vohtomina Vladislava 2127.91
EF8 White Win Prokopets Tatyana 2080.54
EF9 White Win Makhina Alla 1803.49
Youth Russian Championship, group E,F
Date 2017-03-30 Rating 2137.22
Round Color Result Opponent
1 White Win Prokopets Tatyana 2079.44
3 White Win Serebryannikova Darya 1829.01
4 Black Loss Oborina Anastasja 2385.68
5 Black Win Glibina Ekaterina 1934.54
6 White Loss Stulova Darya 2095.46
7 White Loss Kurdina Olga 2307.52
8 White Win Prokopets Tatyana 2079.44
10 White Win Serebryannikova Darya 1829.01
11 Black Loss Oborina Anastasja 2385.68
12 Black Win Glibina Ekaterina 1934.54
13 White Draw Stulova Darya 2095.46
14 White Loss Kurdina Olga 2307.52
The 25nd Russian Championship, among Women
Date 2017-02-26 Rating 2131.59
Round Color Result Opponent
1 White Draw Matushkina Ksenia 2158.38
2 White Loss Oborina Anastasja 2384.91
3 Black Loss Lashko Kira 2463.51
4 Black Win Stulova Darya 2094.59
5 White Win Volkova Sofia 1867.37
6 Black Win Novikova Daria 1916.18
7 Black Win Novichkova Viktoriia 1648.59
8 Black Loss Yusupmurzina Darya 2114.13
9 Black Win Prokopets Tatyana 2080.85
10 Black Draw Sonina Marina 1819.50
11 White Win Knyazeva Ekaterina 1957.83
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2120.73
Round Color Result Opponent
1 Black Win Turabov Egor 1461.04
2 White Loss Dyachkov Nikita 2235.04
3 Black Win Naumov Egor 1890.60
4 White Draw Maximov Nikolay 2195.72
5 White Draw Yusupmurzin Danila 2179.10
6 White Loss Karpov Fyodor 2192.53
7 Black Draw Muugamae Eric 1896.27
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2094.49
Round Color Result Opponent
1 White Win Turabov Egor 1480.73
2 White Loss Semenov Oleg 2366.80
3 Black Win Naumov Egor 1879.01
4 White Loss Porokhina Ekaterina 2074.68
5 Black Win Sokolov Mikhail 1772.19
6 Black Win Tsehanovich Valeria 1887.40
7 White Draw Karpov Fyodor 2170.61
8 White Loss Vostryakov Alexey 2242.46
Youth Russian Championship, group E
Date 2016-03-30 Rating 2077.09
Round Color Result Opponent
1 White Draw Prokopets Tatyana 2087.19
2 White Loss Vohtomina Vladislava 2104.74
3 Black Win Knyazeva Ekaterina 1912.10
4 Black Win Novikova Daria 1895.21
5 White Win Kazanina Daria 1733.19
6 Black Win Popova Daria 1775.08
7 White Win Stulova Darya 2096.50
8 White Draw Matushkina Ksenia 2148.63
9 White Win Pirozhnikova Alisa 1695.06
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 2071.92
Round Color Result Opponent
3 White Win Kozlova Viktoriia 1977.00
4 White Loss Semenov Oleg 2350.23
5 Black Win Popova Daria 1773.00
6 White Win Prokopets Tatyana 2089.08
7 White Loss Shabanov Ruslan 2082.48
8 White Win Karpov Fyodor 2145.57
9 Black Win Stoyanov Kirill 2082.99
The 24nd Russian Championship, among Women
Date 2016-02-28 Rating 2069.23
Round Color Result Opponent
1 White Win Glibina Ekaterina 1943.67
2 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2340.10
3 Black Loss Salnikova Nonna 2211.75
4 White Loss Prokopets Tatyana 2090.17
5 White Win Shiryaevskaya Daria 2087.40
6 Black Loss Oborina Anastasja 2356.57
7 White Loss Lashko Kira 2479.57
8 Black Draw Stulova Darya 2093.92
9 White Win Novikova Daria 1892.99
11 White Draw Kurdina Olga 2329.65
Poduga Championship, 1 st League
Date 2016-01-26 Rating 2057.43
Round Color Result Opponent
1 White Loss Matushkina Ksenia 2136.98
2 Black Win Stulova Darya 2091.74
3 White Loss Yusupmurzin Danila 2145.39
4 Black Loss Stulova Veronika 1873.84
5 Black Win Shabanov Ruslan 2079.54
6 White Loss Stoyanov Kirill 2083.34
7 Black Win Kuzmina Alexandra 1946.24
8 White Loss Kozlova Viktoriia 1978.31
9 Black Win Kuznetsov Artem 1812.24
10 White Win Dyachkov Nikita 2222.18
11 White Draw Prokopets Tatyana 2093.40
12 Black Loss Novikova Daria 1892.59
13 Black Win Yusupmurzina Darya 2020.94
14 Black Win Vohtomina Vladislava 2098.56
15 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2092.71
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2050.47
Round Color Result Opponent
1 Black Win Fokichev Egor 1705.93
2 White Loss Oborina Anastasja 2350.46
3 White Win Serebryannikova Darya 1828.17
4 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2338.58
5 Black Loss Stulova Veronika 1871.50
6 White Win Novikova Daria 1893.16
7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2018.93
8 Black Win Prokopyev Andrei 1830.98
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 2004.96
Round Color Result Opponent
1 Black Win Prokopyev Andrei 1786.71
2 Black Loss Tsehanovich Valeria 1855.26
3 Black Win Popova Daria 1789.51
4 White Loss Kozlova Viktoriia 1983.68
5 White Loss Kuznetsov Artem 1806.47
6 Black Win Kulin Maxim 1780.48
7 Black Draw Vohtomina Vladislava 2110.04
8 White Win Lapin Ivan 1880.55
9 Black Loss Novikova Daria 1893.32
10 White Loss Dyachkov Nikita 2157.32
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 1993.48
Round Color Result Opponent
E1 Black Win Reimand Hanna-Kai 1782.38
E2 Black Loss Tiivel Tuuli 1986.79
E4 Black Win Örd Laura 1704.98
E5 White Loss Stulova Darya 2097.74
E6 Black Win Vohtomina Vladislava 2118.77
E7 White Loss Prokopets Tatyana 2134.76
E8 Black Loss Lashko Kira 2447.90
E9 Black Win Kolk Mari 1895.71
Youth Russian Championship, group E
Date 2015-03-28 Rating 1987.74
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Vohtomina Vladislava 2121.56
2 White Loss Lashko Kira 2442.40
3 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2064.00
4 White Win Knyazeva Ekaterina 1854.63
5 White Draw Prokopets Tatyana 2140.19
6 Black Draw Novikova Daria 1883.48
7 White Loss Stulova Darya 2097.58
8 Black Win Kozlova Viktoriia 1977.40
9 White Win Pirozhnikova Alisa 1676.98
Poduga Championship, 1st League
Date 2015-01-25 Rating 1978.65
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Dyachkov Nikita 2115.64
2 White Draw Matushkina Ksenia 2096.62
3 Black Win Yusupmurzin Danila 2056.02
4 Black Loss Vohtomina Vladislava 2119.85
5 White Loss Stulova Darya 2099.45
6 White Loss Stoyanov Kirill 2030.48
7 White Loss Shabanov Ruslan 2030.94
8 White Loss Shiryaevskaya Daria 2060.31
9 White Loss Prokopets Tatyana 2141.73
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 1978.26
Round Color Result Opponent
1 Black Win Smirnov Aleksandr 1539.29
2 Black Loss Vohtomina Vladislava 2115.80
3 White Win Yusupmurzina Darya 1910.57
4 White Win Nogovitsin Alexander 1990.18
5 White Draw Vostryakov Alexey 2230.15
6 Black Draw Romanov Sergey 2129.88
7 White Loss Semenov Oleg 2297.89
8 White Win Yusupmurzin Danila 2051.72
Youth Russian Championship,group E
Date 2014-03-29 Rating 1937.49
Round Color Result Opponent
1 White Loss Sumarokova Aleksandra 2304.68
2 Black Loss Lashko Kira 2393.13
4 Black Win Korolyova Natalya 1704.30
5 White Win Shiryaevskaya Daria 2062.17
6 White Loss Evdokimova Ksenija 1919.93
7 Black Win Novikova Daria 1882.51
8 White Loss Stulova Darya 2089.99
9 White Loss Prokopets Tatyana 2090.72
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2014-03-09 Rating 1934.59
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Lashko Kira 2393.62
2 Black Win Suhanov Arkadyi 1924.31
3 Black Win Shilov Nikita 1754.94
4 Black Win Shiryaevskaya Daria 2062.26
5 Black Loss Nogovitsin Alexander 2032.23
6 Black Win Lapin Ivan 1842.89
7 White Loss Semenov Oleg 2220.14
8 Black Loss Prokopets Tatyana 2085.41
Poduga Championship, 1 st League
Date 2014-01-26 Rating 1925.67
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Prokopets Tatyana 2075.01
2 Black Win Yusupmurzin Danila 1969.80
3 White Loss Shiryaevskaya Daria 2060.37
4 Black Loss Shabanov Ruslan 1994.35
5 Black Loss Vohtomina Vladislava 2037.44
6 White Loss Matushkina Ksenia 2050.26
7 White Loss Stulova Darya 2087.94
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 1923.41
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kulin Maxim 1765.96
2 White Win Vohtomina Vladislava 2037.17
3 White Loss Mikryukov Mikhail 2303.77
4 White Loss Sumarokova Aleksandra 2290.45
5 Black Loss Shabanov Ruslan 1990.58
6 Black Loss Kuzmina Alexandra 1834.00
7 Black Win Kuznetsov Artem 1786.59
8 Black Loss Porokhina Ekaterina 1899.70
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups A, B, D,E
Date 2013-07-28 Rating 1912.22
Round Color Result Opponent
1 White Loss Prokopets Tatyana 2033.23
2 Black Loss Shabanov Ruslan 1975.21
3 Black Win Orlov Dmitryi 1513.35
4 White Win Yusupmurzin Danila 1953.95
5 White Win Rachitskaya Viktoria 2238.68
6 Black Win Novikova Daria 1856.04
7 White Loss Karpov Fyodor 2097.05
8 White Win Evdokimova Ksenija 1907.29
8 Black Loss Kinozerov Kirill 1927.32
9 Black Win Lapin Ivan 1838.05
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 1909.34
Round Color Result Opponent
1 White Draw Kilk Oliver 1946.75
2 Black Win Mahina Elena 1600.25
3 White Loss Shabanov Ruslan 1973.24
4 Black Win Tannebaum Rasmus 1876.43
5 White Loss Narva Mai 2146.89
6 Black Loss Stoyanov Kirill 1909.88
7 White Draw Metreveli Maksim 1909.60
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 1908.93
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kiviberg Emma-Lotta 1587.38
2 White Loss Shabanov Ruslan 1972.48
3 Black Win Tannebaum Rasmus 1876.51
4 Black Loss Rahumägi Brenet 2039.37
5 White Win Lõhmus Kristofer 2011.94
6 Black Win Reimand Hanna-Kai 1772.15
7 White Loss Kolk Kuno 2194.65
Youth European Championship
Date 2013-07-05 Rating 1908.38
Round Color Result Opponent
F2 White Win Popova Daria 1771.21
F3 Black Win Zhukova Iana 1756.95
F4 White Win Kiis Katriin 1727.69
F5 White Win Tiivel Tuuli 1952.53
F6 White Loss Vohtomina Vladislava 2058.53
F7 Black Loss Matushkina Ksenia 2018.47
F8 Black Win Kuzmina Alexandra 1812.45
F9 White Loss Novikova Daria 1857.70
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 1867.55
Round Color Result Opponent
1 White Loss Sorokina Oksana 2423.81
2 Black Loss Novikova Daria 1852.46
3 White Win Vasyukova Polina 1726.90
4 Black Loss Stoyanov Kirill 1851.44
6 Black Loss Shiryaevskaya Daria 1983.16
7 White Win Yusupmurzin Danila 1924.41
8 White Loss Prokopyev Ruslan 2014.28
9 Black Win Porokhina Ekaterina 1856.22
Youth World Championship
Date 2012-08-15 Rating 1838.65
Round Color Result Opponent
F1 White Win Matushkina Ksenia 1950.22
F2 White Loss Novikova Daria 1835.86
F3 White Loss Shiryaevskaya Daria 1949.56
F4 White Loss Tiivel Tuuli 1922.73
F5 White Loss Evdokimova Ksenija 1860.88
F6 Black Draw Popova Daria 1745.06
F7 White Win Vohtomina Vladislava 2010.48
F9 Black Win Novozhilova Polina 1773.79
Podyuga Sbory Yamaguchi
Date 2012-07-27 Rating 1834.89
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Maximov Nikolay 2253.93
2 White Win Vohtomina Vladislava 2007.97
3 Black Win Shabanov Ruslan 1871.34
4 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2260.11
5 White Loss Oborina Anastasja 2419.99
6 White Loss Semenov Oleg 2091.37
7 Black Draw Evdokimova Ksenija 1856.57
8 White Loss Makhina Alla 1796.86
9 White Loss Prokopets Tatyana 1960.06
Championship of Konoshsky region
Date 2012-05-20 Rating 1821.19
Round Color Result Opponent
2 White Loss Semenov Oleg 2080.15
5 White Win Stulova Darya 1985.37
6 White Loss Vostryakov Alexey 2111.01
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2012-01-06 Rating 1790.21
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2254.55
2 White Loss Chernenko Lidiya 1879.30
3 Black Loss Karpov Fyodor 1994.14
4 White Loss Savrasova Yulia 2515.14
5 White Loss Novikova Daria 1805.65
6 White Win Serebryannikova Darya 1690.95
7 White Loss Nogovitsin Alexander 1971.11
8 White Win Mikryukova Diana 1650.09
9 White Draw Makhina Alla 1785.75
Podyuga Sbory
Date 2011-07-10 Rating 1759.15
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Krayeva Tatyana 2269.83
4 White Loss Karpov Fyodor 1959.36
5 Black Loss Semenov Oleg 2021.05
6 Black Loss Spirichev Vladislav 1975.26
7 White Loss Chernenko Lidiya 1872.71
9 Black Loss Ponezhin Gennady 1844.39
Podyuga Sbory
Date 2008-07-14 Rating 1685.77
Round Color Result Opponent
1 White Loss Bovkonyuk Pavel 1756.58
2 Black Loss Serebryannikova Anzhelika 1677.73
3 White Loss Lashko Kira 1787.13
4 Black Win Bykov Evgeny 1640.76
5 Black Loss Kozlov Alexander 1495.23
6 White Loss Orglaan Taavi 1510.48
7 Black Win Fedotov Denis 1881.61
8 Black Win Serebryannikova Darya 1641.79
9 White Loss Karpov Fyodor 1808.32