Stoyanov Kirill, Russian Renju Association - Renju Rating

Stoyanov Kirill

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2168.67, Std: 70.53, Rank: 364

First game: 2012-05-20, Last game: 2022-11-22

Top rating: 2168.67 (2022-11-22)

Games: 580, Wins: 284, Draws: 35, Losses: 261

Gy1: 35, Gy2: 104, Gy5: 286

Poduga Cup 2022
Date 2022-11-22 Rating 2168.67
Round Color Result Opponent
2.1 White Win Kuvaev Vyacheslav 2090.44
2.2 White Win Kuvaev Vyacheslav 2090.44
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-07-26 Rating 2161.79
Round Color Result Opponent
B1 White Win Kozhevin Dmitry 1818.44
B2 Black Win Prokopyev Andrei 2002.51
B4 White Win Bykov Dmitrii 1763.77
B5 White Loss Sidorov Mikhail 2226.25
B6 Black Win Kulin Maxim 1814.31
B7 White Loss Fokichev Egor 2036.33
B8 Black Win Naumov Egor 1954.88
B9 White Draw Kuvaev Vyacheslav 2091.64
World Renju Youth Cup (online) B Group
Date 2022-07-18 Rating 2161.52
Round Color Result Opponent
1 White Win Piruakov Artem 1659.57
2 White Draw Ma Chenzhi 2329.26
3 White Win Kaljola Kaur 1928.94
4 White Loss Ling Shijie 2430.67
5 White Loss Tang Shiqi 2433.59
6 White Loss Qian Xiao 2063.34
7 White Win Hu Yuhan 1881.23
8 White Win Narva Jaan Oskar 2072.69
9 White Win Kuvaev Vyacheslav 2091.38
Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 2154.27
Round Color Result Opponent
B1 White Win Marushev Ilya 1659.27
B2 White Loss Gromov Danila 2459.82
B3 White Win Kulin Maxim 1826.85
B4 White Loss Zhukov Lev 2158.27
B5 White Win Kuvaev Vyacheslav 2082.46
B6 Black Loss Burtsev Peter 2514.06
B7 White Loss Metreveli Maksim 2318.69
B8 White Win Naumov Egor 1958.59
B9 Black Win Semenov Andrei 1827.13
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-01-05 Rating 2149.19
Round Color Result Opponent
M1 White Loss Bykov Dmitrii 1760.21
M2 White Win Kazantsev Konstantin 1861.99
M3 White Loss Fokichev Egor 2038.96
M4 White Win Semenov Andrei 1826.88
M5 White Win Naumov Egor 1967.68
M6 White Win Kulin Maxim 1834.39
M7 Black Draw Stoyanov Egor 2167.43
The Fourth World Renju Open, online, gr. A
Date 2021-08-08 Rating 2149.41
Round Color Result Opponent
1 White Loss Cheng Mu-Jung 2455.83
2 White Draw Kim Yun Tae 2401.34
3 Black Loss Woo Gil 2217.95
4 White Win Novichkova Viktoriia 1655.03
5 White Win Gromov Danila 2423.80
6 White Loss Jonsson Peter 2286.10
7 Black Win Voronina Lyubov 1863.53
8 White Loss Choi Dong-wook 2312.25
9 White Draw Kim Su Chan 2263.95
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 2149.01
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Bykov Dmitrii 1756.69
B2 White Loss Metreveli Maksim 2309.79
B3 White Win Geletyuk Konstantin 1675.83
B4 White Win Naumov Egor 1992.54
B5 White Loss Kuvaev Vyacheslav 2057.30
B6 White Win Semenov Andrei 1805.05
B7 White Win Kulin Maxim 1844.50
B8 White Loss Sidorov Mikhail 2191.86
B9 Black Draw Makhin Matvei 1822.32
World Renju Youth Cup (online) AB Group
Date 2021-07-16 Rating 2149.40
Round Color Result Opponent
1 White Draw Wang Miao 2026.75
2 Black Loss Zhou Nan 2540.29
3 White Win Arzybov Vladislav 1990.78
4 White Loss Metreveli Maksim 2310.11
5 White Win Troitsky Vsevolod 2119.46
6 White Loss Kawamoto Shoma 2295.94
7 White Win Kolk Kuno 2277.66
8 White Loss Moor Karl-Mattias 2165.24
9 White Win Narva Jaan Oskar 2054.18
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 2150.97
Round Color Result Opponent
B1 White Loss Gromov Danila 2419.29
B2 Black Loss Burtsev Peter 2452.15
B3 White Win Yusupmurzin Danila 2235.65
B4 White Draw Kuvaev Vyacheslav 2049.04
B5 White Loss Dyachkov Nikita 2132.83
B6 White Draw Arzybov Vladislav 1985.60
B7 Black Win Makhin Matvei 1816.81
B8 White Win Semenov Andrei 1790.67
B9 White Win Kulin Maxim 1840.33
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 2151.25
Round Color Result Opponent
BF1 Black Win Piruakov Artem 1656.69
BF2 White Draw Matushkina Ksenia 2164.10
BF4 White Loss Kuvaev Vyacheslav 2048.28
BF5 White Win Stulova Veronika 2013.77
BF6 White Win Shangina Alexandra 1945.24
BF7 White Loss Kulin Maxim 1838.73
BF8 Black Win Semenov Andrei 1790.67
BF9 White Win Bykov Dmitrii 1762.33
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 2154.64
Round Color Result Opponent
2.1 White Win Noskov Pavel 1997.98
2.2 Black Win Noskov Pavel 1997.98
2.3 Black Win Noskov Pavel 1997.98
3.1 White Win Naumov Egor 2022.76
3.2 Black Win Naumov Egor 2022.76
4.1 White Win Startsev Maksim 2011.64
4.2 White Loss Startsev Maksim 2011.64
4.3 Black Loss Startsev Maksim 2011.64
5.1 White Loss Porokhina Ekaterina 2191.83
5.2 White Win Porokhina Ekaterina 2191.83
5.3 White Loss Porokhina Ekaterina 2191.83
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2157.11
Round Color Result Opponent
M1 Black Win Piruakov Artem 1663.53
M1 Black Win Piruakov Artem 1663.53
M2 White Win Startsev Maksim 2003.01
M3 White Loss Metreveli Maksim 2309.73
M4 White Win Semenov Oleg 2203.64
M5 Black Win Dyachkov Nikita 2131.45
M6 White Loss Yusupmurzin Danila 2231.61
M7 White Win Stoyanov Egor 2148.62
The Third World Renju Open Online tournament, gr. A
Date 2020-12-06 Rating 2156.61
Round Color Result Opponent
1 White Loss Tachi Masaya 2427.44
2 White Win Burtsev Nikolai 2298.74
3 White Loss Porokhina Ekaterina 2179.25
5 Black Win Cheng Seng Hei 1774.52
6 Black Loss Nakayama Tomoharu 2782.14
7 White Win Pestov Arseni 2156.74
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2154.85
Round Color Result Opponent
B1 Black Draw Semenov Andrei 1792.89
B2 White Win Makhin Matvei 1813.55
B3 White Win Geletyuk Konstantin 1687.28
B5 Black Loss Yusupmurzin Danila 2226.82
B6 Black Win Dyachkov Nikita 2134.78
B7 White Win Shabanov Ivan 1744.23
B8 White Loss Naumov Egor 2034.82
B9 Black Draw Bykov Dmitrii 1775.59
B10 White Win Kulin Maxim 1807.21
B11 Black Win Kulin Maxim 1807.21
World Renju Youth Cup, AB Group
Date 2020-08-06 Rating 2155.02
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kolk Kuno 2311.27
2 White Loss Lõhmus Kristofer 2339.93
3 White Loss Heidmets Mark 1936.09
4 White Loss Arzybov Vladislav 1991.74
6 Black Win Eryilmaz Emir Mehmet 1839.20
7 White Win Shabanov Ruslan 1990.46
8 White Win Savvateev Mikhail 2062.26
9 White Win Dyachkov Nikita 2145.25
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2163.50
Round Color Result Opponent
2 Black Win Bykov Dmitrii 1792.50
3 Black Win Yusupmurzina Darya 2343.44
4 White Win Matushkina Ksenia 2163.94
5 Black Loss Fedotov Denis 2582.61
6 White Win Stoyanov Egor 2122.46
7 Black Win Dyachkov Nikita 2163.45
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 2162.67
Round Color Result Opponent
1 White Win Shabanov Ruslan 2011.41
2 Black Win Naumov Egor 2029.73
3 White Win Prokopyev Andrei 2004.38
4 White Win Stoyanov Egor 2121.32
5 White Win Shangina Alexandra 1929.45
6 White Loss Porokhina Ekaterina 2124.19
7 White Win Matushkina Ksenia 2164.03
9 White Loss Stulova Veronika 2033.10
10 White Win Yusupmurzina Darya 2341.71
11 White Win Dyachkov Nikita 2164.23
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2146.46
Round Color Result Opponent
1 White Win Noskov Pavel 1910.75
2 White Loss Yusupmurzina Darya 2335.65
3 Black Win Sidorov Mikhail 2078.56
4 White Loss Kryuchok Roman 2506.39
5 White Win Buslakova Anastasja 1890.67
6 White Win Shangina Alexandra 1927.67
7 White Win Naumov Egor 2034.62
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 2139.84
Round Color Result Opponent
1 White Win Popova Maria 1694.01
2 Black Win Fokicheva Anna 1953.05
3 White Loss Metreveli Maksim 2325.82
4 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 1981.56
5 White Loss Mikryukov Sergey 1851.11
6 Black Win Geletyuk Konstantin 1702.85
7 White Win Shabanov Ivan 1715.04
8 Black Win Churikova Daria 1861.88
9 White Win Puzanov Georgi 1788.40
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 2133.50
Round Color Result Opponent
3.1 White Win Buslakova Anastasja 1876.76
3.2 White Win Buslakova Anastasja 1876.76
4.1 White Win Matushkina Ksenia 2155.89
4.2 Black Loss Matushkina Ksenia 2155.89
6.1 Black Loss Stoyanov Egor 2111.08
6.2 Black Loss Stoyanov Egor 2111.08
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 2124.40
Round Color Result Opponent
1 White Draw Naumov Egor 2034.31
2 Black Win Shangina Alexandra 1921.60
3 White Loss Prokopyev Andrei 2016.61
5 White Loss Yusupmurzina Darya 2328.06
6 Black Loss Dyachkov Nikita 2168.28
7 White Loss Porokhina Ekaterina 2110.79
9 White Win Kulin Maxim 1802.41
10 Black Draw Stulova Veronika 2024.44
11 White Draw Stoyanov Egor 2104.14
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 2117.68
Round Color Result Opponent
AB1 Black Loss Kinelovskiy Nikita 2140.53
AB2 Black Loss Metreveli Maksim 2323.36
AB3 Black Win Dincer Emre 1707.55
AB4 White Win Eryilmaz Emir Mehmet 1828.86
AB5 White Loss Troitsky Vsevolod 2059.38
AB6 White Win Murumaa Magnus 1966.06
AB7 White Loss Piik Sander 2203.27
AB8 White Win Yilmaz Oguzhan 1573.77
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2117.76
Round Color Result Opponent
1 Black Win Bykov Dmitrii 1796.70
2 Black Draw Sidorov Mikhail 2026.99
3 White Loss Shabanov Ruslan 2064.00
4 White Win Shangina Alexandra 1919.55
5 Black Win Stulova Veronika 2025.65
6 Black Draw Yusupmurzina Darya 2312.73
7 Black Loss Metreveli Maksim 2325.12
8 White Loss Naumov Egor 2024.41
9 White Win Novikova Daria 1984.26
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2119.76
Round Color Result Opponent
AB1 White Win Troitsky Vsevolod 2041.08
AB2 White Loss Fedotov Denis 2615.63
AB3 White Win Naumov Egor 2007.36
AB4 White Win Dyachkov Nikita 2168.98
AB5 Black Loss Orlov Maxim 2410.27
AB6 White Loss Metreveli Maksim 2324.32
AB7 White Win Arzybov Vladislav 2012.43
AB8 Black Win Lapin Ivan 1926.24
AB9 White Win Semenov Oleg 2333.43
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2111.54
Round Color Result Opponent
1 White Loss Dyachkov Nikita 2173.18
2 Black Win Yusupmurzina Darya 2297.79
3 Black Loss Yusupmurzin Danila 2235.98
4 Black Win Shabanov Ruslan 2083.57
5 White Win Stulova Kristina 2133.10
6 White Loss Matushkina Ksenia 2099.81
7 White Win Stulova Veronika 2021.57
8 Black Draw Stoyanov Egor 2032.83
9 White Loss Porokhina Ekaterina 2112.35
10 White Win Novikova Daria 1999.49
11 White Loss Fedotov Denis 2609.53
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2106.82
Round Color Result Opponent
1 Black Win Makarova Daria 1786.99
2 White Draw Naumov Egor 1991.63
3 Black Loss Yusupmurzina Darya 2293.09
4 Black Win Stulova Kristina 2135.10
5 White Loss Vostryakov Alexey 2192.48
6 White Loss Shabanov Ruslan 2088.16
7 Black Win Kulin Maxim 1814.87
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 2101.60
Round Color Result Opponent
5.1 White Win Kulin Maxim 1819.49
5.2 Black Win Kulin Maxim 1819.49
6.1 Black Loss Yusupmurzina Darya 2284.90
6.2 White Loss Yusupmurzina Darya 2284.90
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 2093.59
Round Color Result Opponent
1 White Loss Yusupmurzina Darya 2266.23
2 White Win Stulova Kristina 2149.90
3 White Loss Matushkina Ksenia 2099.09
4 White Loss Porokhina Ekaterina 2094.90
5 Black Win Stulova Veronika 2017.31
6 White Win Stoyanov Egor 1989.01
7 Black Loss Novikova Daria 1992.39
8 Black Loss Fedotov Denis 2605.18
9 White Win Dyachkov Nikita 2185.09
10 Black Loss Yusupmurzin Danila 2232.68
11 White Loss Shabanov Ruslan 2104.18
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 2089.54
Round Color Result Opponent
C2 Black Loss Piik Sander 2235.82
C3 White Loss Zhao Yun 2424.98
C4 Black Win Roginski Roman 1899.62
C5 White Win Narva Mart 2078.37
C6 White Loss Kang Zheming 2582.81
C7 White Win Ateş Rahmi Kaan 1625.57
C8 Black Loss Gromov Danila 2174.89
C9 White Loss Makhin Matvei 1841.54
D6 Black Win Ateş Ömer Yağız 1784.29
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2089.28
Round Color Result Opponent
1 Black Win Yudina Polina 1648.29
2 Black Draw Lashko Kira 2378.07
3 Black Win Fokichev Egor 1885.39
4 Black Loss Yusupmurzina Darya 2241.59
5 Black Loss Semenov Oleg 2364.58
6 Black Win Makhin Matvei 1839.88
7 White Loss Dyachkov Nikita 2193.78
8 Black Win Lapin Ivan 1930.49
9 Black Win Stulova Veronika 2010.91
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2081.24
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Makhin Matvei 1825.39
B2 White Loss Fedotov Denis 2595.17
B3 White Loss Gromov Danila 2121.63
B4 White Win Kuvaev Vyacheslav 1930.73
B5 Black Win Nebolsin Aleksei 2157.79
B6 Black Win Danilin Ivan 2448.95
B7 White Loss Dyachkov Nikita 2214.57
B8 Black Loss Metreveli Maksim 2281.37
B9 White Draw Troitsky Vsevolod 1973.44
Championship of Konoshsky region
Date 2018-02-09 Rating 2074.93
Round Color Result Opponent
1 White Loss Vohtomina Vladislava 2140.28
2 Black Loss Yusupmurzina Darya 2201.32
3 Black Loss Semenov Oleg 2378.77
4 White Loss Mikryukov Mikhail 2363.52
5 Black Loss Lashko Kira 2406.14
6 White Loss Fedotov Denis 2586.31
7 Black Win Dyachkov Nikita 2221.00
8 Black Loss Yusupmurzin Danila 2238.38
9 Black Loss Shabanov Ruslan 2140.37
10 White Loss Stulova Kristina 2145.92
11 Black Win Stulova Veronika 2004.70
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2074.58
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Stulova Kristina 2145.37
2 White Loss Matushkina Ksenia 2113.99
3 White Win Vohtomina Vladislava 2141.59
4 White Draw Yusupmurzina Darya 2199.70
5 White Win Porokhina Ekaterina 2088.66
7 Black Loss Stulova Veronika 2004.19
8 White Win Novikova Daria 1934.26
9 Black Win Stoyanov Egor 1957.00
10 White Loss Fedotov Denis 2585.24
11 White Loss Dyachkov Nikita 2223.03
12 White Loss Yusupmurzin Danila 2237.29
13 White Loss Shabanov Ruslan 2139.47
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2074.67
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shestakova Valeria 1786.83
2 White Win Potapov Maxim 1874.17
3 Black Loss Stulova Kristina 2149.63
4 White Win Prokopyev Andrei 1923.65
5 Black Loss Yusupmurzin Danila 2226.88
6 Black Win Fokichev Egor 1851.96
7 White Loss Dyachkov Nikita 2224.58
8 Black Win Kozhevin Dmitry 1814.70
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2074.57
Round Color Result Opponent
2.1 White Win Kozhevin Dmitry 1812.75
2.2 White Win Kozhevin Dmitry 1812.75
3.1 White Loss Dyachkov Nikita 2224.43
3.2 White Loss Dyachkov Nikita 2224.43
The 26th Russian Championship, First League
Date 2017-11-09 Rating 2074.80
Round Color Result Opponent
1 White Loss Smirnov Evgeny 2401.77
2 Black Win Gromov Danila 2072.62
3 Black Loss Radzevelyuk Alexander 2402.95
4 Black Win Kachaeva Ilona 2001.02
5 Black Loss Tolstoguzova Sofia 2208.24
6 White Draw Dyachkov Nikita 2223.92
7 White Loss Yusupmurzin Danila 2218.18
8 White Win Glibina Ekaterina 1945.58
9 Black Loss Lavrik-Karmazin Maksim 2402.71
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 2071.22
Round Color Result Opponent
C2 White Win Kõlar Karl-Ustav 2049.48
C3 Black Loss Metreveli Maksim 2249.03
C4 Black Draw Moor Karl-Mattias 2007.51
C5 White Win Zilinskas Zilvinas 1741.42
C6 White Loss Piik Sander 2139.26
C7 Black Loss Pestov Arseni 2211.44
C8 Black Win Abovyan Alexander 1623.53
Youth Russian Championship, group C
Date 2017-03-30 Rating 2071.59
Round Color Result Opponent
2 Black Win Kuvaev Vyacheslav 1870.63
3 Black Loss Danilin Ivan 2447.64
4 Black Loss Dyachkov Nikita 2234.45
5 White Win Bykov Dmitrii 1815.59
6 Black Win Talanov Nikita 1637.41
7 Black Win Reznik Grigorii 1906.50
8 Black Win Arzybov Vladislav 1942.93
9 Black Loss Metreveli Maksim 2240.94
10 Black Win Dik Kirill 1716.84
11 Black Loss Fedoseyev Arseniy 2150.08
12 Black Win Kozhevin Dmitry 1777.49
13 White Win Gromov Danila 2003.64
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2067.93
Round Color Result Opponent
1 Black Win Makarova Daria 1702.31
2 White Loss Maximov Nikolay 2195.72
3 Black Win Kulin Maxim 1819.05
4 White Loss Vostryakov Alexey 2240.68
5 White Win Stulova Veronika 1935.49
6 White Loss Porokhina Ekaterina 2086.66
7 White Loss Serebryannikova Darya 1837.04
The 25th Russian Championship, First League
Date 2016-11-05 Rating 2070.89
Round Color Result Opponent
1 White Loss Taiblin Yuriy 2432.79
2 Black Win Lavrik-Karmazin Maksim 2323.40
3 White Loss Lisyutin Alexander 2204.28
4 Black Loss Radzevelyuk Alexander 2398.10
5 White Win Postnikov Fedor 2076.12
6 White Loss Dyachkov Nikita 2231.76
8 Black Loss Metreveli Maksim 2198.23
9 White Win Rumyantseva Ekaterina 2025.58
Youth World Championship
Date 2016-08-13 Rating 2071.32
Round Color Result Opponent
A1 Black Win Moor Karl-Mattias 1942.61
A2 White Loss Rahumägi Brenet 2296.28
A3 White Loss Yusupmurzin Danila 2177.00
A4 Black Win Tiivel Siim 1924.91
A5 White Win Shabanov Ruslan 2096.25
A6 White Loss Olumets Erko 2132.52
A7 White Loss Purk Tauri 2323.22
A8 White Win Kõlar Johan-Eerik 1709.96
A9 Black Loss Heidmets Mark 2112.18
A10 White Loss Nebolsin Aleksei 2144.42
A11 Black Win Soosaar Carlos 1761.93
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2072.06
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shelginskih Mikhail 1837.29
2 White Loss Karpov Fyodor 2170.61
3 White Loss Litvinova Yulia 2187.24
3 Black Win Shabanov Ivan 1664.39
4 White Win Prokopets Tatyana 2081.93
5 White Loss Dyachkov Nikita 2230.66
6 White Loss Shiryaevskaya Daria 2067.45
7 White Loss Vostryakov Alexey 2242.46
8 White Win Tsehanovich Daria 1663.89
9 White Win Shangina Alexandra 1889.70
Youth Russian Championship, group B
Date 2016-03-30 Rating 2083.53
Round Color Result Opponent
1 White Win Arzybov Vladislav 1919.19
2 White Win Ponezhin Gennady 2138.82
3 White Loss Lavrik-Karmazin Maksim 2273.42
4 White Loss Danilin Ivan 2422.36
5 Black Draw Lapin Ivan 1901.21
6 White Win Fedotov Denis 2536.22
7 White Loss Fedotov Denis 2536.22
8 White Win Postnikov Fedor 2066.07
9 White Draw Orlov Maxim 2092.47
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 2082.99
Round Color Result Opponent
1 Black Win Semenov Oleg 2350.23
2 White Loss Dyachkov Nikita 2225.27
3 Black Loss Ponezhin Gennady 2138.97
4 White Win Vohtomina Vladislava 2101.45
5 White Win Prokopets Tatyana 2089.08
6 White Loss Vostryakov Alexey 2246.75
7 White Loss Stulova Darya 2094.17
8 Black Win Lapin Ivan 1899.63
9 White Loss Stulova Kristina 2071.92
Poduga Championship, High league
Date 2016-02-07 Rating 2082.08
Round Color Result Opponent
1 White Loss Fedotov Denis 2528.52
2 White Loss Semenov Oleg 2347.48
3 White Loss Mikryukov Mikhail 2346.17
4 White Loss Oborina Anastasja 2351.89
5 White Loss Vostryakov Alexey 2246.79
6 White Loss Kurdina Olga 2333.73
7 White Draw Ponezhin Gennady 2135.43
8 White Loss Dyachkov Nikita 2224.31
9 Black Loss Yusupmurzin Danila 2148.06
10 White Loss Shiryaevskaya Daria 2091.64
11 White Win Shabanov Ruslan 2080.19
12 White Loss Kryuchok Roman 2568.36
13 White Loss Lashko Kira 2477.50
Poduga Championship, 1 st League
Date 2016-01-26 Rating 2083.34
Round Color Result Opponent
1 White Win Vohtomina Vladislava 2098.56
2 Black Win Shiryaevskaya Daria 2092.71
3 White Loss Matushkina Ksenia 2136.98
4 Black Win Stulova Darya 2091.74
5 Black Win Yusupmurzin Danila 2145.39
6 Black Win Stulova Kristina 2057.43
7 White Loss Shabanov Ruslan 2079.54
8 White Win Stulova Veronika 1873.84
9 Black Win Kuzmina Alexandra 1946.24
10 White Win Kozlova Viktoriia 1978.31
11 White Win Kuznetsov Artem 1812.24
12 White Win Dyachkov Nikita 2222.18
13 Black Win Prokopets Tatyana 2093.40
14 White Loss Novikova Daria 1892.59
15 Black Win Yusupmurzina Darya 2020.94
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2079.94
Round Color Result Opponent
2 White Loss Vostryakov Alexey 2248.73
3 White Win Kokachev Artem 1752.81
5 White Loss Ponezhin Gennady 2135.95
6 White Win Pastuhov Ruslan 1759.50
7 White Win Tsehanovich Valeria 1870.49
8 Black Win Yusupmurzina Darya 2018.93
World Championship BT
Date 2015-08-12 Rating 2053.95
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Filinov Vladimir 2464.42
2 White Loss Volkov Sergey 2408.00
3 Black Loss Buszkowski Ludwik 2083.50
5 White Loss Ishitani Shin-ichi 2355.87
6 Black Draw Khramov Aleksey 1689.93
7 White Win Stoyanova Anastasiya 1766.37
8 White Loss Fedotov Denis 2476.91
9 Black Loss Wang Chih-Kung 2309.39
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 2052.42
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shangina Alexandra 1864.15
2 White Loss Yusupmurzina Darya 1976.52
3 Black Win Viatkina Maria 1864.46
4 White Loss Naumov Egor 1858.58
5 White Loss Lapin Ivan 1880.55
6 White Win Utkin Dmitryi 1778.93
7 Black Win Vorobjev Matvey 1903.80
8 White Win Grigoriev Roman 1956.68
9 White Win Kurdina Olga 2372.92
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 2045.16
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Prokopyev Andrei 1759.98
C2 White Win Teyyar Selim 1885.00
C3 Black Loss Raag Ardi 1955.09
C4 Black Win Kõlar Karl-Ustav 1940.16
C5 Black Loss Ikla Markus 2092.05
C6 White Loss Danilin Ivan 2366.09
C7 Black Win Pukk Oskar 1686.62
C8 White Win Ateş Rahmi Kaan 1613.19
C9 Black Loss Piik Sander 2003.47
Youth Russian Championship, group C
Date 2015-03-28 Rating 2043.96
Round Color Result Opponent
1 Black Win Sokolov Mikhail 1695.18
2 Black Win Kulin Maxim 1774.09
3 White Win Molodtsov Kirill 1845.89
4 Black Draw Nikolaev Nikita 2118.36
5 Black Loss Danilin Ivan 2356.59
6 Black Win Fedoseyev Arseniy 2106.11
7 White Win Gromov Danila 1925.75
8 Black Win Nebolsin Aleksei 2095.80
9 White Win Kokachev Artem 1742.45
10 White Win Epifanov Evgenii 1930.84
Poduga Championship, 1st League
Date 2015-01-25 Rating 2030.48
Round Color Result Opponent
1 White Loss Matushkina Ksenia 2096.62
2 White Loss Yusupmurzin Danila 2056.02
3 Black Loss Vohtomina Vladislava 2119.85
4 White Loss Stulova Darya 2099.45
5 Black Draw Shabanov Ruslan 2030.94
6 Black Win Stulova Kristina 1978.65
7 White Win Shiryaevskaya Daria 2060.31
8 White Loss Prokopets Tatyana 2141.73
9 White Loss Dyachkov Nikita 2115.64
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 2028.33
Round Color Result Opponent
1 White Win Shangina Alexandra 1839.25
2 Black Win Metreveli Maksim 2069.20
3 White Loss Merkulov Artyom 2529.89
4 White Win Prokopyev Ruslan 2034.79
5 White Loss Oborina Anastasja 2355.86
5 White Loss Oborina Anastasja 2355.86
6 Black Win Novikova Daria 1885.43
7 White Win Kurdina Olga 2385.45
8 White Loss Semenov Oleg 2297.89
The 23th Russian Championship, First League
Date 2014-11-07 Rating 2012.53
Round Color Result Opponent
1 White Loss Sirategyan Karen 2389.57
2 White Loss Balabhai Viktor 2459.56
3 Black Draw Lapin Ivan 1853.04
4 Black Loss Glibina Ekaterina 1965.23
5 White Win Knyazeva Ekaterina 1834.11
6 White Loss Postnikov Fedor 2040.76
7 White Loss Prokopets Tatyana 2128.48
8 Black Win Ponezhin Gennady 2146.89
9 Black Loss Suhanov Arkadyi 1924.66
Youth World Championship
Date 2014-08-13 Rating 1999.02
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Narva Mart 1877.54
C2 White Loss Zheng Xinrui 1938.11
C3 White Draw Piik Sander 1934.92
C4 White Win Shao Zequan 1954.01
C5 Black Draw Raag Ardi 1864.81
C7 White Loss Xu Yikuan 2438.08
C8 White Loss Kang Tingrui 2167.58
C9 White Win Fridman Mikhail 1825.58
C10 Black Win Fedoseyev Arseniy 2097.50
C11 White Loss Dyachkov Nikita 2081.45
c6 Black Win Danilin Ivan 2297.28
Karepa Open Yamaguchi
Date 2014-08-01 Rating 1996.31
Round Color Result Opponent
1 White Loss Rahumägi Brenet 2141.80
2 Black Loss Ikla Markus 2083.54
3 White Win Piik Sander 1933.55
4 Black Win Murumaa Magnus 1838.80
5 White Win Kaljumae Kristina Katarina 1720.43
6 Black Loss Holtsman Kris 1998.59
7 White Loss Narva Mart 1877.19
Karepa Open Taraguchi
Date 2014-07-30 Rating 1996.00
Round Color Result Opponent
1 Black Win Bovkonyuk Pavel 1882.14
2 White Win Makhina Alla 1823.85
3 White Loss Kryuchok Roman 2544.94
4 Black Loss Reinik Liise-Marie 2053.16
5 White Win Tiivel Tuuli 1981.15
6 Black Win Kõlar Karl-Ustav 1847.88
7 White Loss Prokopets Tatyana 2110.86
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 1992.84
Round Color Result Opponent
1 White Win Smirnov Aleksandr 1534.47
2 White Win Ponezhin Gennady 2134.71
3 White Loss Vostryakov Alexey 2240.15
4 White Loss Prokopets Tatyana 2107.38
5 Black Win Shangina Alexandra 1821.82
6 Black Loss Evdokimova Ksenija 1923.71
7 White Win Yusupmurzina Darya 1866.02
8 Black Loss Metreveli Maksim 2011.77
9 Black Win Korolyova Natalya 1711.44
10 White Win Dyachkov Nikita 2075.90
Youth Russian Championship,group C
Date 2014-03-29 Rating 1967.48
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Nikolaev Nikita 2094.33
2 White Loss Dyachkov Nikita 2060.15
3 Black Draw Musikhin Leonid 1966.33
4 White Win Kuznetsov Artem 1785.57
6 Black Win Pastuhov Ruslan 1729.23
7 Black Draw Tikhomirov Stepan 1985.95
8 Black Win Mityagin Anton 1787.43
9 Black Loss Danilin Ivan 2294.01
10 Black Win Naumov Egor 1838.77
11 Black Loss Fedoseyev Arseniy 2096.01
12 Black Loss Metreveli Maksim 1979.04
13 White Loss Utkin Dmitryi 1760.03
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 1956.01
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Oborina Anastasja 2376.41
2 Black Win Sarhadov Andrey 1844.62
3 White Loss Stulova Darya 2087.56
4 Black Win Zhukova Iana 1766.74
5 Black Win Vohtomina Vladislava 2037.17
6 Black Loss Dyachkov Nikita 2035.53
7 Black Win Mikryukov Mikhail 2303.77
8 White Win Popova Daria 1791.44
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups C, F
Date 2013-07-28 Rating 1914.84
Round Color Result Opponent
1 White Loss Sheina Elizaveta 1671.45
2 Black Loss Vohtomina Vladislava 2058.65
3 White Loss Matushkina Ksenia 2024.75
4 Black Win Vokhtomina Yulia 1522.53
5 White Win Sarhadov Andrey 1843.00
6 Black Win Shabanov Ivan 1680.41
7 Black Win Zhukova Iana 1758.76
8 Black Win Metreveli Maksim 1913.69
9 White Win Porokhina Ekaterina 1879.20
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 1909.88
Round Color Result Opponent
1 Black Win Sokovoi Oleg 1662.05
2 White Loss Holtsman Kris 1982.85
3 Black Loss Narva Mai 2146.89
4 White Win Evdokimova Ksenija 1904.76
5 White Loss Reinik Liise-Marie 2031.20
6 White Win Stulova Kristina 1909.34
7 White Win Vohtomina Vladislava 2059.06
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 1908.79
Round Color Result Opponent
1 White Loss Mikryukov Mikhail 2300.61
2 White Loss Kolk Kaia 2057.53
3 White Loss Ikla Markus 1997.56
4 Black Loss Sokovoi Oleg 1662.11
5 Black Win Sonist Siim Artur 1700.32
6 Black Win Metreveli Maksim 1909.14
7 Black Loss Novikova Daria 1857.75
Youth European Championship
Date 2013-07-05 Rating 1908.02
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Murumaa Mathias 1634.78
C2 White Win Dyachkov Nikita 1980.17
C3 White Loss Fedoseyev Arseniy 2079.12
C4 White Loss Heidmets Mark 2070.91
C5 Black Win Murumaa Magnus 1804.79
C6 White Win Tiivel Siim 1875.28
C7 White Loss Pestov Arseni 2042.39
C8 White Loss Fedotov Denis 2353.65
C9 Black Win Makhin Matvei 1721.79
C10 White Win Moor Karl-Mattias 1767.14
C11 White Loss Yusupmurzin Danila 1952.28
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 1851.44
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Romanov Sergey 2102.82
2 Black Win Kinozerov Kirill 1921.95
3 White Loss Spirichev Vladislav 1986.58
4 White Win Stulova Kristina 1867.55
5 Black Loss Vorobjev Matvey 1884.39
6 White Loss Novikova Daria 1852.46
7 Black Loss Makhina Alla 1801.17
8 White Loss Porokhina Ekaterina 1856.22
Youth World Championship
Date 2012-08-15 Rating 1821.13
Round Color Result Opponent
C2 White Loss Kinozerov Kirill 1913.09
C3 White Loss Bazalisky Artyomi 1713.23
C4 White Loss Ponezhin Gennady 1995.38
C5 Black Loss Olumets Erko 2060.74
C6 White Loss Tiivel Siim 1817.70
C7 White Loss Shabanov Ruslan 1876.82
C8 White Loss Georgiev Filip 1772.98
C9 White Win Holtsman Kris 1955.95
C10 White Loss Pestov Arseni 1982.98
C11 Black Win Narva Mart 1830.97
C12 White Loss Fedotov Denis 2300.11
C13 Black Loss Fridman Mikhail 1839.96
Championship of Konoshsky region
Date 2012-05-20 Rating 1819.62
Round Color Result Opponent
6 White Loss Semenov Oleg 2080.15
7 White Loss Stulova Darya 1985.37