Porokhina Ekaterina

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2206.84, Rank: 294

First game: 2013-01-06, Last game: 2022-03-30

Top rating: 2206.84 (2022-03-30)

Games: 484, Wins: 269, Draws: 24, Losses: 191

Gy1: 79, Gy2: 158, Gy5: 371

Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 2206.84
Round Color Result Opponent
F1 White Win Vohtomina Vladislava 1963.41
F2 Black Draw Tolstoguzova Sofia 2225.23
F3 Black Win Stulova Veronika 2019.24
F4 White Loss Matushkina Ksenia 2158.26
F5 Black Win Shangina Alexandra 1904.36
F7 White Win Tolstoguzova Sofia 2225.23
F8 White Win Stulova Veronika 2019.24
F9 White Draw Matushkina Ksenia 2158.26
F10 White Win Shangina Alexandra 1904.36
Youth Championship of Konosha region
Date 2022-03-13 Rating 2205.68
Round Color Result Opponent
1 White Win Pavlovskiy Egor 1817.02
2 Black Win Fokichev Egor 2029.48
3 Black Loss Fokicheva Anna 2095.45
4 Black Win Simanovskaia Anastasia 1872.41
5 Black Win Startsev Maksim 2023.68
6 White Loss Sidorov Mikhail 2165.32
7 Black Win Kozhevin Dmitry 1845.96
The 30th Russian Championship among Women
Date 2022-02-27 Rating 2205.09
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Metreveli Irina 2341.92
2 Black Win Salnikova Nonna 2166.77
3 Black Win Rumyantseva Ekaterina 1961.98
4 White Win Tolstoguzova Daria 2228.95
5 White Loss Savrasova Yulia 2494.06
6 Black Loss Kachaeva Ilona 1985.24
7 White Loss Petrova Mariia 2143.04
8 Black Win Matushkina Ksenia 2154.76
9 Black Win Makhina Alla 1656.67
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-01-05 Rating 2203.63
Round Color Result Opponent
W1 White Win Prokopets Tatyana 1956.28
W2 Black Win Stulova Darya 2012.23
W3 Black Loss Savrasova Yulia 2491.67
W4 Black Loss Stulova Veronika 2022.33
W5 Black Win Buslakova Darya 1948.05
W6 Black Win Shangina Alexandra 1910.87
W7 Black Draw Matushkina Ksenia 2152.25
Tallinn Open 2021
Date 2021-12-30 Rating 2203.55
Round Color Result Opponent
B2 Black Win Puzanov Georgi 1744.04
B3 Black Win Lääne Rauno 2080.04
B4 Black Win Petrova Mariia 2136.31
B5 Black Loss Chernyi Anton 2109.42
B6 Black Win Reimand Hanna-Kai 1991.31
B7 Black Win Väljataga Paul 2184.53
The 30th Russian Championship First League
Date 2021-11-05 Rating 2199.24
Round Color Result Opponent
1 Black Win Novichkova Viktoriia 1633.38
2 White Loss Filinov Vladimir 2409.06
3 Black Win Savvateev Mikhail 2078.68
4 Black Loss Metreveli Irina 2340.51
5 Black Win Buszkowski Ludwik 2077.10
6 Black Win Volkov Sergey 2285.01
7 Black Loss Lisyutin Alexander 2231.70
8 White Loss Rusin Vladislav 2548.54
9 Black Win Rumyantseva Ekaterina 1968.81
European Renju and Gomoku Youth Championship
Date 2021-09-04 Rating 2192.45
Round Color Result Opponent
1 Black Win Vostriakova Yulia 1783.31
2 Black Loss Burtsev Peter 2458.84
3 Black Draw Kaan Aslan İbrahim 2206.73
4 White Win Buslakova Anastasja 1917.29
5 Black Win Lääne Rauno 2093.39
6 White Win Burtsev Nikolai 2316.73
7 Black Draw Metreveli Maksim 2304.77
8 White Win Eryilmaz Emir Mehmet 1849.60
9 Black Loss Pinsky Alexander 2367.69
The Fourth World Renju Open, online, gr. A
Date 2021-08-08 Rating 2187.20
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kim Kyeong-bae 2432.85
2 Black Win Novichkova Viktoriia 1628.77
3 Black Win Gromov Danila 2400.35
4 Black Loss Park Doyoung 2032.23
5 Black Loss Kim Su Chan 2242.42
6 Black Win Sidorov Mikhail 2158.51
7 Black Loss Park Woong-bae 2340.46
8 White Win Voronina Lyubov 1845.81
9 Black Win Choi Dong-wook 2292.25
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 2183.81
Round Color Result Opponent
F21 Black Loss Yusupmurzina Darya 2426.97
F22 White Loss Yusupmurzina Darya 2426.97
F41 Black Win Matushkina Ksenia 2129.69
F42 Black Loss Matushkina Ksenia 2129.69
F51 Black Win Stulova Veronika 2016.00
F52 Black Win Stulova Veronika 2016.00
World Renju Youth Cup (online) G Group
Date 2021-07-16 Rating 2182.00
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Zhang-Gu Wenyu 2116.64
2 Black Win Välli Ida-Liisa 1722.21
3 Black Loss Zhang Yunshu 2222.62
4 Black Win Nitov Melissa 1866.47
5 Black Win Churikova Daria 1869.84
6 Black Loss Fokicheva Anna 2069.54
7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2426.45
9 Black Loss Tolstoguzova Daria 2229.69
The 29th Russian Championship among Women
Date 2021-05-30 Rating 2176.53
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Yusupmurzina Darya 2418.76
2 Black Draw Sadova Taisia 2116.35
3 Black Win Kachaeva Ilona 1956.00
4 Black Win Makhina Alla 1665.55
5 Black Loss Metreveli Irina 2356.08
6 Black Win Shkarupa Maria 1787.45
7 Black Loss Savrasova Yulia 2483.06
8 Black Win Petrova Mariia 2089.30
Moscow Open Youth 2021
Date 2021-04-25 Rating 2172.32
Round Color Result Opponent
A1 Black Loss Gromov Danila 2396.42
A2 Black Win Churikova Daria 1874.88
A3 Black Win Tolstoguzova Sofia 2209.55
A4 Black Loss Morozov Egor 2217.66
A5 Black Loss Strakulia Lev 1921.52
A6 Black Loss Linich Anastasia 1956.97
A7 Black Win Petrova Mariia 2084.53
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 2171.43
Round Color Result Opponent
G1 Black Win Vostriakova Yulia 1758.61
G2 Black Win Sonina Vladislava 1870.14
G3 Black Win Fokicheva Anna 2038.79
G4 Black Win Petrova Mariia 2081.28
G6 Black Win Churikova Daria 1874.11
G7 Black Win Popova Maria 1713.86
G8 White Win Karavaeva Maria 1832.21
G9 Black Win Buslakova Darya 1906.70
G10 Black Loss Yusupmurzina Darya 2407.71
G11 Black Loss Tolstoguzova Daria 2217.31
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 2170.58
Round Color Result Opponent
CG1 White Win Vostriakova Yulia 1757.87
CG2 Black Win Buslakova Darya 1904.39
CG3 Black Draw Stoyanov Egor 2134.68
CG4 Black Loss Sidorov Mikhail 2157.02
CG5 Black Loss Yusupmurzina Darya 2405.47
CG6 Black Win Startsev Maksim 1989.11
CG7 Black Win Fokicheva Anna 2036.33
H1 White Loss Simanovskaia Anastasia 1878.43
The 29th Russian Championship, First League
Date 2021-02-27 Rating 2169.77
Round Color Result Opponent
1 Black Win Volkov Sergey 2307.13
2 Black Loss Metreveli Irina 2358.04
3 Black Loss Sirategyan Karen 2302.34
4 Black Win Strakulia Lev 1913.38
5 Black Loss Metreveli Maksim 2305.05
6 Black Loss Sidorov Mikhail 2154.00
7 Black Win Rumyantseva Ekaterina 1996.03
8 Black Win Salnikova Nonna 2146.80
9 Black Win Stoyanov Egor 2132.41
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 2168.08
Round Color Result Opponent
1.2 Black Win Pavlovskiy Egor 1769.70
2.1 Black Win Prokopyev Andrei 1980.51
2.2 Black Win Prokopyev Andrei 1980.51
4.1 Black Loss Yusupmurzina Darya 2396.87
4.2 White Win Yusupmurzina Darya 2396.87
4.3 White Loss Yusupmurzina Darya 2396.87
5.1 Black Win Stoyanov Kirill 2130.53
5.2 Black Loss Stoyanov Kirill 2130.53
5.3 Black Win Stoyanov Kirill 2130.53
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2162.09
Round Color Result Opponent
W1 White Win Yudina Polina 1817.16
W3 White Win Simanovskaia Anastasia 1876.89
W4 Black Win Matushkina Ksenia 2140.49
W5 Black Loss Yusupmurzina Darya 2391.15
W6 Black Loss Savrasova Yulia 2478.63
W7 Black Loss Sorokina Oksana 2376.31
The Third World Renju Open Online tournament, gr. A
Date 2020-12-06 Rating 2156.26
Round Color Result Opponent
1 Black Win Piruakov Artem 1639.03
3 Black Win Stoyanov Kirill 2133.66
4 White Loss Nakayama Tomoharu 2770.38
5 Black Win Kim Han Byeol 2032.09
6 White Win Metreveli Maksim 2292.28
7 Black Loss Kim Su Chan 2257.59
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2148.43
Round Color Result Opponent
G1 Black Win Volskaya Darya 1901.21
G2 White Loss Yusupmurzina Darya 2378.37
G3 Black Win Mamontova Svetlana 1551.14
G4 White Win Fokicheva Anna 2022.74
G5 White Loss Buslakova Darya 1860.04
G6 Black Win Vostriakova Yulia 1754.65
G7 Black Win Popova Maria 1714.79
World Renju Youth Cup, G Group
Date 2020-08-06 Rating 2124.46
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Wang Xingyu 2169.56
2 White Win Vostriakova Yulia 1761.80
3 Black Loss Tolstoguzova Daria 2165.51
4 White Win Karavaeva Maria 1851.48
5 Black Draw Zhang Yunshu 2238.30
6 Black Loss Zhu Jiayi 2357.19
7 Black Win Roshtshina Dilyara 1611.21
8 White Loss Zhang Xinyi 2302.30
9 Black Loss Fokicheva Anna 2011.74
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2103.95
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Fokichev Egor 1922.66
2 Black Win Kulin Maxim 1778.96
3 Black Loss Sidorov Mikhail 2080.44
4 Black Win Vostriakova Yulia 1763.58
5 White Win Semenov Andrei 1747.79
6 Black Win Kuvaev Vyacheslav 1971.82
7 Black Loss Fokicheva Anna 1964.05
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 2103.57
Round Color Result Opponent
1 White Win Prokopyev Andrei 1985.68
2 Black Loss Stoyanov Egor 2101.78
3 Black Win Shangina Alexandra 1909.21
5 White Draw Matushkina Ksenia 2142.71
6 Black Win Stoyanov Kirill 2142.47
7 White Loss Stulova Veronika 2020.25
8 Black Loss Yusupmurzina Darya 2321.61
9 Black Loss Dyachkov Nikita 2148.10
10 White Win Shabanov Ruslan 1999.50
11 Black Win Naumov Egor 2012.83
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2099.90
Round Color Result Opponent
1 Black Win Simanovskaia Anastasia 1764.37
2 Black Loss Metreveli Maksim 2310.18
3 Black Win Fokicheva Anna 1938.61
4 Black Loss Metreveli Georgiy 2115.80
5 Black Win Startsev Maksim 1893.00
6 Black Draw Prokopyev Andrei 1991.05
7 Black Draw Yudina Maria 2156.92
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 2098.94
Round Color Result Opponent
1 Black Win Startsev Maksim 1890.39
2 White Win Kuvaev Vyacheslav 1960.78
3 Black Win Shangina Alexandra 1906.94
4 Black Win Sidorov Mikhail 2050.95
5 Black Loss Metreveli Maksim 2309.05
7 Black Loss Burtsev Peter 2277.59
8 Black Loss Yusupmurzina Darya 2314.91
9 White Win Makhin Matvei 1806.65
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 2096.50
Round Color Result Opponent
3.1 Black Win Fokicheva Anna 1924.68
3.2 White Win Fokicheva Anna 1924.68
4.1 Black Win Stoyanov Egor 2091.96
4.2 Black Loss Stoyanov Egor 2091.96
4.3 White Loss Stoyanov Egor 2091.96
Swedish Open Team Championship
Date 2019-11-17 Rating 2096.21
Round Color Result Opponent
2 Black Win Piik Sander 2173.13
3 Black Loss Purk Tauri 2356.09
4 Black Loss Andersson Tord 2197.89
6 Black Win Ilu Oliver 1578.54
7 White Draw Jonsson Peter 2258.32
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2094.35
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Mikhailov Alexey 2433.20
3 Black Loss Lisyutin Alexander 2241.24
4 White Loss Komarov Sergey 1790.72
5 Black Win Gorbachev Daniil 1842.61
6 Black Draw Semyonov Vladimir 2301.38
7 Black Win Kachaeva Ilona 1970.85
8 Black Win Metreveli Maksim 2305.99
9 Black Loss Volkov Sergey 2308.72
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 2091.02
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Prokopyev Andrei 1998.32
2 Black Win Fokichev Egor 1881.36
3 Black Loss Yusupmurzina Darya 2308.90
4 White Loss Dyachkov Nikita 2150.95
5 Black Win Kulin Maxim 1785.94
6 Black Draw Matushkina Ksenia 2129.49
7 Black Win Stoyanov Kirill 2105.03
8 Black Win Stulova Veronika 2009.27
9 Black Loss Stoyanov Egor 2085.21
10 Black Loss Naumov Egor 2016.73
11 White Loss Shangina Alexandra 1902.66
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2087.66
Round Color Result Opponent
1 White Win Vostriakova Yulia 1765.08
2 Black Loss Yusupmurzin Danila 2204.35
3 Black Loss Shangina Alexandra 1901.53
4 White Win Buslakova Darya 1760.51
5 Black Win Fokichev Egor 1873.04
6 Black Win Prokopyev Andrei 1989.96
7 Black Loss Oborina Anastasja 2306.78
8 Black Loss Matushkina Ksenia 2106.25
9 White Draw Fokicheva Anna 1888.99
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2092.45
Round Color Result Opponent
G1 Black Loss Yusupmurzina Darya 2286.29
G2 White Win Fokicheva Anna 1867.49
G3 White Win Galkina Veronika 1493.36
G4 Black Loss Stulova Veronika 2014.25
G5 White Win Shkarupa Maria 1789.98
G6 White Win Buslakova Darya 1750.16
G7 Black Win Sonina Marina 1938.28
G9 Black Win Tolstoguzova Sofia 2215.53
G10 Black Win Shangina Alexandra 1893.05
G11 White Loss Sadova Taisia 2181.10
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2093.58
Round Color Result Opponent
1 Black Win Yusupmurzina Darya 2279.42
2 Black Win Yusupmurzin Danila 2217.51
3 Black Loss Shabanov Ruslan 2067.48
4 Black Loss Stulova Kristina 2115.07
5 Black Win Matushkina Ksenia 2081.09
6 Black Win Stulova Veronika 2004.88
7 Black Win Stoyanov Egor 2014.87
8 Black Win Novikova Daria 1981.68
9 Black Win Stoyanov Kirill 2093.16
10 White Loss Fedotov Denis 2588.99
11 Black Loss Dyachkov Nikita 2155.42
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2090.16
Round Color Result Opponent
1 Black Win Simanovskaia Anastasia 1655.28
2 Black Win Dyachkov Nikita 2157.08
3 White Win Fokichev Egor 1874.57
4 Black Loss Lashko Kira 2334.92
5 Black Win Matushkina Ksenia 2080.95
6 Black Loss Novikova Daria 1983.48
7 Black Loss Semenov Oleg 2331.60
Tallinn Open 2018
Date 2018-12-30 Rating 2089.23
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Lääne Kristjan 1716.39
B2 Black Win Roginski Roman 1896.51
B3 Black Draw Lillemaa Argo 2143.57
B4 Black Loss Kolar Karl-Ustav 2123.01
B5 Black Win Lääne Rauno 2008.78
B6 Black Loss Olumets Erko 2142.43
B7 Black Win Mumm Kristina 1882.72
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 2084.15
Round Color Result Opponent
4.1 White Win Sidorov Mikhail 1949.40
4.2 White Loss Sidorov Mikhail 1949.40
4.3 Black Win Sidorov Mikhail 1949.40
5.1 White Loss Yusupmurzin Danila 2219.69
5.2 Black Loss Yusupmurzin Danila 2219.69
The 27th Russian Championship, First League
Date 2018-11-04 Rating 2081.07
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Filinov Vladimir 2453.28
2 Black Win Arzybov Vladislav 1994.23
3 White Loss Yusupmurzin Danila 2217.70
4 Black Loss Tolstoguzova Daria 2043.49
5 White Win Naumov Egor 1960.90
6 Black Loss Kinelovskiy Nikita 2077.98
7 Black Win Reznik Grigorii 1869.72
8 Black Win Knyazeva Ekaterina 1972.30
9 Black Win Troitsky Vsevolod 2000.00
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 2076.41
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Fedotov Denis 2585.30
2 Black Loss Matushkina Ksenia 2080.87
3 Black Loss Dyachkov Nikita 2167.16
4 Black Win Stoyanov Kirill 2075.51
5 Black Win Yusupmurzin Danila 2214.44
6 Black Draw Stulova Veronika 2000.50
7 Black Loss Shabanov Ruslan 2087.49
8 Black Win Stoyanov Egor 1971.59
9 White Loss Yusupmurzina Darya 2248.40
10 Black Loss Novikova Daria 1974.85
11 Black Loss Stulova Kristina 2132.05
Youth Russian Championship, group C,F
Date 2018-03-30 Rating 2069.71
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Sonina Vladislava 1749.05
2 Black Win Tolstoguzova Daria 1999.97
3 White Win Fokicheva Anna 1797.27
4 Black Win Shevliakova Ekaterina 1642.30
5 Black Win Shestakova Valeria 1773.10
6 Black Win Vostriakova Yulia 1680.66
7 Black Win Yudina Polina 1606.36
9 Black Loss Yusupmurzina Darya 2198.76
The 26nd Russian Championship, among Women
Date 2018-02-25 Rating 2067.82
Round Color Result Opponent
2 White Win Sonina Marina 1886.61
4 White Win Novikova Daria 1921.90
5 White Loss Oborina Anastasja 2326.41
6 Black Loss Salnikova Nonna 2190.38
7 Black Loss Prokopets Tatyana 2083.18
8 Black Win Sonina Vladislava 1736.39
9 Black Loss Stulova Kristina 2130.72
10 White Loss Lashko Kira 2379.67
11 White Loss Tolstoguzova Sofia 2193.79
12 Black Win Knyazeva Ekaterina 1959.65
13 White Loss Sadova Taisia 2135.63
14 Black Loss Yusupmurzina Darya 2189.07
15 Black Loss Kachaeva Ilona 1992.56
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2070.42
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Matushkina Ksenia 2096.42
2 Black Loss Vohtomina Vladislava 2122.31
3 Black Loss Yusupmurzina Darya 2182.40
5 Black Loss Stoyanov Kirill 2057.00
6 Black Loss Stulova Veronika 1987.35
7 Black Win Novikova Daria 1917.19
8 Black Win Stoyanov Egor 1941.33
9 Black Loss Fedotov Denis 2565.90
10 Black Loss Dyachkov Nikita 2205.23
11 Black Loss Yusupmurzin Danila 2219.30
12 White Loss Shabanov Ruslan 2122.34
13 Black Win Stulova Kristina 2127.92
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2076.54
Round Color Result Opponent
1 Black Win Muugamae Eric 1893.42
2 White Loss Sumarokova Aleksandra 2321.15
3 Black Win Sidorov Mikhail 1886.80
4 Black Win Karpov Fyodor 2197.03
5 Black Win Kozhevin Dmitry 1802.47
6 White Win Molotova Anastasja 1961.28
7 White Loss Kryuchok Roman 2528.89
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2079.27
Round Color Result Opponent
1 Black Win Tsehanovich Daria 1672.16
2 Black Win Fokichev Egor 1832.13
3 White Win Yusupmurzin Danila 2208.96
4 Black Win Bykov Dmitrii 1825.07
5 Black Loss Ponezhin Gennady 2187.82
6 Black Loss Fedotov Denis 2553.38
7 Black Win Kuvaev Vyacheslav 1906.06
8 Black Win Naumov Egor 1927.40
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2079.77
Round Color Result Opponent
2.1 Black Win Kulin Maxim 1806.02
2.2 Black Win Kulin Maxim 1806.02
3.1 White Win Fedotov Denis 2548.59
3.2 Black Loss Fedotov Denis 2548.59
The 26th Russian Championship, First League
Date 2017-11-09 Rating 2078.56
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kachaev Denis 2482.43
2 Black Loss Kozhevin Dmitry 1794.81
3 White Loss Orlov Maxim 2243.37
4 Black Win Pirozhnikova Alisa 1747.42
5 White Win Kuvaev Vyacheslav 1903.90
6 White Draw Gromov Danila 2055.51
7 Black Win Arzybov Vladislav 1959.73
8 White Loss Yusupmurzin Danila 2200.29
9 White Win Rumyantseva Ekaterina 2008.55
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2075.99
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kryuchok Roman 2526.02
2 Black Win Tsehanovich Daria 1669.17
3 Black Win Fokicheva Anna 1763.66
4 Black Win Kozhevin Dmitry 1779.38
5 White Loss Yusupmurzin Danila 2176.59
6 Black Loss Prokopyev Andrei 1898.84
8 Black Win Stulova Alisa 1716.66
9 Black Win Novikova Daria 1906.41
Karepa camp
Date 2017-07-17 Rating 2076.05
Round Color Result Opponent
B1 White Win Moller Andrus 1784.95
B2 Black Win Kolk Mari 1901.13
B3 Black Win Lääne Rauno 1904.69
B4 White Win Pukk Oskar 1768.20
B5 Black Draw Tolstoguzova Daria 1961.00
B6 Black Loss Narva Mart 2017.26
B7 Black Win Mumm Kristina 1923.59
D1 White Win Parjasaar Elerin 1841.32
D2 White Loss Murumaa Magnus 1914.01
D3 White Win Topkin Anna-Brigita 1733.77
D4 Black Win Gromov Danila 2014.05
D5 Black Win Tolstoguzova Daria 1961.00
D6 White Loss Pukk Oskar 1768.20
D7 Black Win Kolk Mari 1901.13
Youth Russian Championship, group H
Date 2017-03-30 Rating 2075.20
Round Color Result Opponent
1 Black Win Artemova Veronika 1716.64
2 Black Win Sonina Vladislava 1635.20
3 Black Win Shevliakova Ekaterina 1624.48
4 Black Win Popova Maria 1568.55
5 Black Win Shestakova Valeria 1778.97
6 Black Loss Yusupmurzina Darya 2108.44
7 Black Win Fokicheva Anna 1749.37
8 White Win Tsehanovich Daria 1668.04
9 Black Win Volkova Sofia 1853.62
10 White Win Vostriakova Yulia 1639.01
11 Black Win Tolstoguzova Daria 1930.84
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2069.41
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Popova Daria 1793.83
2 Black Win Novikova Daria 1896.93
3 White Win Kurdina Olga 2287.13
4 Black Loss Matushkina Ksenia 2149.63
5 Black Loss Maximov Nikolay 2173.83
6 Black Win Stoyanov Kirill 2051.14
7 Black Loss Vohtomina Vladislava 2103.95
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2058.36
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kryuchok Roman 2544.14
2 White Win Bykov Dmitrii 1779.34
3 Black Win Potiagov Nikita 1354.54
4 Black Win Stulova Kristina 2078.20
5 White Loss Yusupmurzin Danila 2158.46
6 Black Win Prokopets Tatyana 2065.12
7 Black Win Shelginskih Mikhail 1826.70
8 Black Win Kozlova Viktoriia 1957.51
9 Black Win Prokopyev Andrei 1854.16
Youth Russian Championship, group F
Date 2016-03-30 Rating 2035.55
Round Color Result Opponent
1 Black Win Sonina Marina 1783.12
2 White Win Shangina Alexandra 1888.10
3 Black Loss Yusupmurzina Darya 2016.98
4 Black Win Tolstoguzova Daria 1855.47
5 White Loss Popova Maria 1677.96
6 Black Win Sadova Taisia 2034.04
7 White Loss Viatkina Maria 1865.94
8 Black Win Rastorgueva Ksenia 1643.79
9 White Win Volkova Sofia 1860.81
10 Black Win Glibina Anna 1802.24
11 Black Loss Tolstoguzova Sofia 2087.47
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2024.26
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Sorokina Oksana 2392.95
2 Black Win Shabanov Ivan 1632.73
3 Black Loss Metreveli Maksim 2119.97
4 Black Win Kutarev Nikita 1709.82
5 White Loss Shiryaevskaya Daria 2074.77
6 White Win Popova Daria 1761.03
7 White Win Stulova Darya 2075.26
8 White Loss Vohtomina Vladislava 2082.11
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 2006.37
Round Color Result Opponent
1 White Win Tsehanovich Daria 1620.67
2 White Win Prokopets Tatyana 2106.95
3 Black Loss Oborina Anastasja 2330.31
4 Black Loss Vohtomina Vladislava 2094.20
5 White Win Prokopyev Andrei 1773.21
6 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2058.21
7 Black Win Stulova Veronika 1817.90
8 White Loss Vostryakov Alexey 2221.88
9 Black Win Vorobjev Matvey 1891.61
10 Black Win Kokachev Artem 1740.58
Youth Russian Championship, group F
Date 2015-03-28 Rating 1988.70
Round Color Result Opponent
2 Black Win Stulova Veronika 1787.21
3 White Win Kuzmina Alexandra 1903.51
4 Black Loss Matushkina Ksenia 2093.69
8 Black Win Sadova Taisia 1965.81
9 Black Win Yusupmurzina Darya 1920.01
10 White Win Tolstoguzova Sofia 2011.08
11 Black Win Popova Daria 1788.58
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 1965.11
Round Color Result Opponent
1 White Loss Oborina Anastasja 2337.45
2 Black Win Ustinova Milana 1609.55
3 White Win Nogovitsin Alexander 1974.70
4 Black Win Viatkina Maria 1835.89
5 White Loss Dyachkov Nikita 2094.43
6 Black Win Kokachev Artem 1723.64
7 Black Loss Yusupmurzin Danila 2034.43
8 Black Loss Shangina Alexandra 1828.84
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 1918.62
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kryuchok Roman 2525.87
2 White Win Korolyova Natalya 1699.62
3 Black Win Musaev Vladislav 1681.45
4 White Loss Shabanov Ruslan 1999.85
5 Black Loss Evdokimova Ksenija 1912.41
6 White Loss Stoyanova Anastasiya 1763.30
7 Black Win Kulin Maxim 1754.67
8 White Win Yusupmurzina Darya 1852.59
9 Black Loss Kuzmina Alexandra 1843.84
10 White Win Stulova Veronika 1733.05
Youth Russian Championship,group F
Date 2014-03-29 Rating 1897.30
Round Color Result Opponent
1 White Loss Popova Daria 1785.24
2 Black Win Tsehanovich Valeria 1805.79
3 White Loss Matushkina Ksenia 2051.14
4 Black Loss Kuzmina Alexandra 1833.80
5 White Win Knyazeva Ekaterina 1808.87
6 White Loss Vohtomina Vladislava 2033.66
7 White Win Konoplitskaja Polina 1559.71
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 1886.81
Round Color Result Opponent
1 White Loss Sumarokova Aleksandra 2270.91
2 White Win Kulin Maxim 1753.08
3 White Loss Yusupmurzin Danila 1952.96
4 White Loss Tarabrina Elizaveta 1763.07
5 Black Win Shabanov Ivan 1651.68
6 White Win Shangina Alexandra 1790.44
7 White Loss Prokopets Tatyana 2050.45
8 White Win Stulova Kristina 1912.22
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups C, F
Date 2013-07-28 Rating 1866.85
Round Color Result Opponent
1 White Win Sarhadov Andrey 1831.49
2 Black Loss Matushkina Ksenia 2011.10
3 White Win Vokhtomina Yulia 1511.27
4 Black Win Shabanov Ivan 1667.76
5 Black Win Piruakov Artem 1674.92
6 White Win Popova Daria 1763.10
7 Black Loss Vohtomina Vladislava 2045.54
8 White Loss Naumov Egor 1807.61
9 Black Loss Stoyanov Kirill 1901.42
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 1844.60
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Popova Daria 1739.38
2 White Loss Yusupmurzin Danila 1911.26
3 White Win Novozhilova Polina 1778.11
5 Black Loss Makhina Alla 1789.05
6 Black Loss Vasyukova Polina 1718.60
7 Black Win Bykova Anastasya 1648.09
8 Black Win Stoyanov Kirill 1838.85
9 White Loss Stulova Kristina 1865.54