Metreveli Maksim, Russian Renju Association - Renju Rating

Metreveli Maksim

Place: Arkhangelsk, Russian Renju Association

Rating: 2321.56, Std: 57.40, Rank: 206

First game: 2013-07-08, Last game: 2023-02-26

Top rating: 2330.28 (2020-01-04)

Games: 555, Wins: 296, Draws: 35, Losses: 224

Gy1: 68, Gy2: 126, Gy5: 310

The 31st Russian Championship, High League
Date 2023-02-26 Rating 2321.56
Round Color Result Opponent
1 White Loss Smirnov Evgeny 2509.32
2 White Loss Mikryukov Mikhail 2364.69
3 Black Win Rusin Vladislav 2462.61
4 Black Loss Balabhai Viktor 2423.20
5 White Win Salnikova Nonna 2238.41
6 White Loss Fedorkin Oleg 2533.35
7 Black Loss Epifanov Dmitry 2686.07
8 White Loss Makarov Pavel 2537.83
9 Black Win Filinov Vladimir 2447.43
10 White Loss Salnikov Pavel 2468.12
11 Black Loss Orlov Maxim 2654.69
12 Black Loss Nikonov Konstantin 2520.95
13 White Loss Burtsev Nikolai 2528.69
14 Black Win Burtsev Peter 2514.18
15 Black Loss Gromov Danila 2493.77
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2023-01-05 Rating 2322.66
Round Color Result Opponent
V1 White Win Kazantsev Konstantin 1900.60
V2 White Win Fokichev Egor 2002.57
V3 White Win Kuvaev Vyacheslav 2101.80
V4 White Draw Sidorov Mikhail 2273.54
V5 White Win Startsev Maksim 2116.78
V6 Black Win Stoyanov Kirill 2191.34
V7 White Loss Mikryukov Mikhail 2361.15
Poduga Cup 2022
Date 2022-11-22 Rating 2322.03
Round Color Result Opponent
3.1 Black Loss Stoyanov Kirill 2190.72
3.2 Black Win Stoyanov Kirill 2190.72
4.1 White Win Porokhina Ekaterina 2301.04
4.2 White Loss Porokhina Ekaterina 2301.04
The 31th Russian Championship First League
Date 2022-11-04 Rating 2322.34
Round Color Result Opponent
1 Black Win Anokhin Mikhail 1533.73
2 White Win Makarov Pavel 2518.52
3 Black Loss Fedorkin Oleg 2539.19
4 Black Draw Artemyev Sergey 2396.00
5 Black Loss Kozhin Mikhail 2648.92
6 White Win Sidorov Mikhail 2267.36
7 White Win Mikryukov Mikhail 2356.80
8 Black Win Salnikov Pavel 2465.24
9 Black Loss Burtsev Nikolai 2494.62
XV Open European Renju Championship 2022
Date 2022-08-06 Rating 2311.11
Round Color Result Opponent
1 Black Win Linich Anastasia 1921.86
2 Black Loss Sushkov Vladimir 2851.22
3 Black Loss Porokhina Ekaterina 2288.28
4 White Win Vostriakova Yulia 1883.69
5 Black Win Kirkan Alp Ali 2106.54
6 White Loss Oll Aivo 2636.13
7 White Win Chernetsova Ekaterina 1758.58
8 Black Loss Epifanov Dmitry 2700.70
9 Black Win Yudina Polina 1920.82
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-07-26 Rating 2309.95
Round Color Result Opponent
AE2 White Win Dyachkov Nikita 2090.07
AE3 White Win Shabanov Ruslan 1971.04
AE4 White Loss Lashko Kira 2364.46
AE5 Black Loss Stulova Darya 2055.65
AE6 White Win Novikova Daria 1904.26
AE7 White Loss Vohtomina Vladislava 2012.40
World Renju Youth Cup (online) B Group
Date 2022-07-18 Rating 2310.08
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Troitsky Vsevolod 2142.85
2 Black Draw Qian Xiao 2070.19
3 White Win Moor Karl-Mattias 2174.86
4 Black Win Kaljola Kaur 1937.57
5 White Win Jang Eun Min 1967.95
6 Black Win Kuvaev Vyacheslav 2102.30
7 White Loss Liu Chuanxing 2337.80
8 White Loss Ling Shijie 2439.49
9 Black Loss Fan Yutian 2169.32
Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 2326.02
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Naumov Egor 1956.50
B2 White Win Sidorov Mikhail 2237.84
B3 Black Win Burtsev Peter 2514.50
B4 White Win Dyachkov Nikita 2102.54
B5 Black Win Gromov Danila 2476.43
B6 Black Win Zhukov Lev 2166.46
B7 Black Win Stoyanov Kirill 2168.50
B8 White Win Semenov Andrei 1834.22
B9 White Draw Kuvaev Vyacheslav 2092.40
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-01-05 Rating 2322.70
Round Color Result Opponent
M1 Black Win Naumov Egor 1966.78
M2 Black Win Fokichev Egor 2034.06
M3 White Win Startsev Maksim 2067.34
M4 White Win Kulin Maxim 1848.44
M5 White Win Sidorov Mikhail 2228.23
M6 White Draw Mikryukov Mikhail 2348.85
M7 White Win Kuvaev Vyacheslav 2086.52
The 30th Russian Championship First League
Date 2021-11-05 Rating 2315.16
Round Color Result Opponent
1 White Win Churikova Daria 1890.32
2 White Loss Orlov Maxim 2608.89
3 White Loss Petrova Mariia 2157.77
4 Black Draw Radzevelyuk Alexander 2325.36
5 White Win Startsev Maksim 2057.45
6 White Loss Savrasova Yulia 2514.53
7 Black Win Savvateev Mikhail 2099.26
8 White Loss Fokicheva Anna 2134.78
9 White Draw Sidorov Mikhail 2218.53
European Renju and Gomoku Youth Championship
Date 2021-09-04 Rating 2314.32
Round Color Result Opponent
1 Black Win Churikova Daria 1895.47
2 White Win Lääne Rauno 2136.15
3 Black Loss Burtsev Peter 2491.56
4 Black Loss Burtsev Nikolai 2378.14
5 White Win Kaan Aslan İbrahim 2249.78
6 White Loss Pinsky Alexander 2411.69
7 White Draw Porokhina Ekaterina 2232.78
8 Black Win Vostriakova Yulia 1822.81
9 Black Draw Lääne Kristjan 1790.90
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 2316.23
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Makhin Matvei 1827.90
B2 Black Win Stoyanov Kirill 2158.07
B3 White Win Naumov Egor 1993.59
B4 White Win Semenov Andrei 1811.49
B5 White Win Sidorov Mikhail 2205.79
B6 Black Win Bykov Dmitrii 1761.54
B7 Black Win Geletyuk Konstantin 1680.52
B8 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 2064.77
B9 Black Win Kulin Maxim 1854.99
World Renju Youth Cup (online) AB Group
Date 2021-07-16 Rating 2316.48
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kõlar Karl-Ustav 2239.49
2 White Win Kulin Maxim 1854.61
3 Black Loss Zhou Nan 2552.40
4 Black Win Stoyanov Kirill 2158.33
5 Black Win Kawamoto Shoma 2303.51
6 Black Loss Burtsev Peter 2483.21
7 Black Loss Yu Zhiyang 2107.99
8 Black Loss Wang Miao 2032.02
9 Black Loss Troitsky Vsevolod 2125.78
The 29th Russian Championship, High League
Date 2021-05-30 Rating 2327.05
Round Color Result Opponent
1 White Win Lisyutin Alexander 2240.15
2 White Draw Fedorkin Oleg 2549.84
3 White Win Burtsev Nikolai 2358.20
4 Black Win Volkov Sergey 2328.25
5 White Loss Karasyov Maxim 2522.57
6 Black Win Burtsev Peter 2472.92
7 Black Win Sirategyan Karen 2320.78
8 White Loss Makarov Pavel 2499.76
9 White Win Radzevelyuk Alexander 2318.94
10 White Win Katsev Ilya 2406.71
11 Black Loss Danilin Ivan 2518.43
12 Black Loss Salnikov Pavel 2505.09
13 White Draw Smirnov Evgeny 2524.41
14 Black Loss Kachaev Denis 2490.15
15 Black Win Epifanov Dmitry 2681.60
The 29th Russian Championship, First League
Date 2021-02-27 Rating 2321.60
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kachaeva Ilona 1975.48
2 Black Loss Salnikov Pavel 2512.72
3 Black Win Burtsev Nikolai 2334.05
4 Black Loss Lisyutin Alexander 2237.77
5 White Win Porokhina Ekaterina 2201.83
6 White Loss Stoyanov Egor 2159.68
7 Black Win Kachaev Denis 2492.04
8 Black Draw Metreveli Irina 2384.23
9 Black Win Balabhai Viktor 2479.29
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2314.85
Round Color Result Opponent
M1 Black Win Kazantsev Konstantin 1896.24
M2 White Win Kuvaev Vyacheslav 2048.28
M3 Black Win Stoyanov Kirill 2163.55
M4 Black Win Prokopyev Andrei 2008.20
M5 White Win Yusupmurzin Danila 2235.01
M6 Black Loss Fokichev Egor 2014.17
M7 White Win Mikryukov Sergey 2019.53
The Third World Renju Open Online tournament, gr. A
Date 2020-12-06 Rating 2310.16
Round Color Result Opponent
1 Black Win Park Doyoung 2040.84
3 Black Loss Metreveli Irina 2393.90
4 Black Win Makhin Matvei 1816.76
5 Black Win Fokichev Egor 2009.52
6 Black Loss Porokhina Ekaterina 2186.32
7 Black Win Gorbachev Daniil 1861.71
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2307.03
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Shabanov Ivan 1748.25
B3 Black Loss Dyachkov Nikita 2136.02
B4 White Loss Stoyanov Nikolai 1607.83
B5 Black Loss Naumov Egor 2037.45
B6 White Win Bykov Dmitrii 1779.98
B7 White Win Kuvaev Vyacheslav 2042.04
B8 White Win Kulin Maxim 1814.21
B9 Black Win Semenov Andrei 1798.39
B10 Black Win Makhin Matvei 1818.51
B11 White Win Geletyuk Konstantin 1691.70
World Renju Youth Cup, AB Group
Date 2020-08-06 Rating 2311.05
Round Color Result Opponent
1 White Loss Naumov Egor 2043.67
2 Black Win Moor Karl-Mattias 2160.30
3 Black Win Eryilmaz Emir Mehmet 1842.86
4 White Loss Kryuchok Roman 2498.72
5 White Loss Semenov Oleg 2236.39
6 White Win Holtsman Kris 2008.10
7 White Win Pestov Arseni 2156.35
8 Black Draw Kolk Kuno 2320.85
9 White Win Troitsky Vsevolod 2112.92
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2330.28
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kuvaev Vyacheslav 1987.58
2 White Win Porokhina Ekaterina 2124.55
3 White Win Kryuchok Roman 2509.34
4 White Win Yusupmurzina Darya 2338.54
5 Black Win Dyachkov Nikita 2172.73
6 White Draw Matushkina Ksenia 2165.23
7 Black Win Stulova Kristina 2122.24
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 2329.25
Round Color Result Opponent
1 White Win Mikryukov Sergey 1855.19
2 White Win Fokichev Egor 1923.99
3 Black Win Stoyanov Kirill 2143.91
4 Black Win Burtsev Peter 2300.31
5 White Win Porokhina Ekaterina 2123.33
6 White Win Yusupmurzina Darya 2337.27
7 White Loss Sidorov Mikhail 2077.41
8 Black Loss Stulova Veronika 2036.24
9 White Win Matushkina Ksenia 2162.46
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2326.27
Round Color Result Opponent
1 White Win Kuvaev Vyacheslav 1976.94
2 Black Draw Karasyov Maxim 2585.66
3 White Loss Orlov Maxim 2456.03
4 White Win Yusupmurzina Darya 2333.39
5 Black Loss Mikhailov Alexey 2454.27
6 Black Win Rumyantseva Ekaterina 2008.10
7 White Loss Morozov Egor 2255.09
8 White Loss Porokhina Ekaterina 2118.21
9 White Win Chernyi Anton 2077.21
World Championship BT
Date 2019-08-06 Rating 2325.02
Round Color Result Opponent
1 White Loss Wai Chan Keong 2720.06
2 Black Loss Sadova Taisia 2207.76
3 Black Win Metreveli Georgiy 2127.63
4 White Draw Salnikov Pavel 2532.28
5 Black Loss Park Woong-bae 2296.00
6 Black Win Rumyantseva Ekaterina 1998.68
7 White Win Buszkowski Ludwik 2082.11
8 Black Loss Kolk Kuno 2316.22
9 White Win Koni Kirke 2115.79
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 2326.12
Round Color Result Opponent
AB1 Black Loss Murumaa Magnus 1968.71
AB2 White Win Stoyanov Kirill 2121.15
AB3 White Loss Topkin Georg-Romet 2564.76
AB4 White Win Yilmaz Oguzhan 1575.82
AB5 Black Loss Kolk Kuno 2314.11
AB6 Black Win Eryilmaz Emir Mehmet 1832.13
AB7 Black Win Orlov Maxim 2430.07
AB8 White Loss Hõbemägi Martin 2548.75
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2327.81
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shangina Alexandra 1922.54
2 Black Win Naumov Egor 2027.37
4 Black Win Oborina Anastasja 2327.16
5 Black Loss Fedotov Denis 2618.77
6 Black Win Stoyanov Egor 2081.61
7 White Win Stoyanov Kirill 2121.17
8 Black Win Yusupmurzin Danila 2225.91
9 White Win Matushkina Ksenia 2129.36
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2326.63
Round Color Result Opponent
AB1 White Win Lapin Ivan 1928.87
AB2 White Win Nogovitsin Alexander 1957.44
AB3 Black Loss Orlov Maxim 2415.35
AB4 Black Win Yusupmurzin Danila 2233.73
AB5 White Loss Fedotov Denis 2614.25
AB6 Black Win Stoyanov Kirill 2122.92
AB7 White Loss Semenov Oleg 2335.77
AB8 Black Win Kinelovskiy Nikita 2118.55
AB9 Black Win Dyachkov Nikita 2171.50
The 27th Russian Championship, High League
Date 2019-02-24 Rating 2325.39
Round Color Result Opponent
1 White Win Barykin Victor 2349.12
2 Black Loss Lavrik-Karmazin Maksim 2483.03
3 White Loss Fedorkin Oleg 2622.40
4 White Loss Salnikov Pavel 2545.24
5 Black Loss Mikhailov Alexey 2439.65
6 Black Loss Radzevelyuk Alexander 2370.82
7 Black Win Artemyev Sergey 2478.00
8 White Loss Makarov Pavel 2559.23
9 Black Loss Epifanov Dmitry 2623.70
10 Black Loss Kachaev Denis 2527.33
11 Black Loss Fedotov Denis 2610.11
12 Black Loss Karasyov Maxim 2596.55
13 Black Draw Smirnov Evgeny 2405.38
14 White Win Katsev Ilya 2371.03
15 Black Loss Nikonov Konstantin 2625.17
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2325.81
Round Color Result Opponent
1 Black Win Vostriakova Yulia 1775.13
2 White Win Stoyanov Egor 2028.23
3 Black Loss Fedotov Denis 2605.83
4 Black Loss Yusupmurzin Danila 2239.27
5 White Win Fokicheva Anna 1868.26
6 Black Win Oborina Anastasja 2321.63
7 Black Win Yudina Maria 2200.68
Tallinn Open 2018
Date 2018-12-30 Rating 2325.73
Round Color Result Opponent
A1 White Win Karlsson Stefan 2544.04
A2 White Loss Topkin Georg-Romet 2566.62
A3 Black Win Sadova Taisia 2190.75
A4 White Win Purk Tauri 2361.07
A5 Black Loss Balabhai Viktor 2422.27
A6 White Loss Fedotov Denis 2605.01
A7 Black Draw Metreveli Irina 2367.29
A8 White Loss Katsev Ilya 2372.40
The 27th Russian Championship, First League
Date 2018-11-04 Rating 2322.74
Round Color Result Opponent
1 Black Win Gorbachev Daniil 1810.54
2 White Loss Taiblin Yuriy 2380.01
3 Black Win Troitsky Vsevolod 2021.17
4 Black Win Mikryukov Mikhail 2353.46
5 Black Win Volkov Sergey 2336.16
6 Black Draw Barykin Victor 2365.93
7 Black Loss Nikonov Konstantin 2630.97
8 Black Win Balabhai Viktor 2423.13
9 Black Draw Fedotov Denis 2604.80
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 2306.14
Round Color Result Opponent
B1 White Win Lõhmus Kristofer 2328.77
B2 Black Loss Yusupmurzin Danila 2231.18
B3 Black Win Dyachkov Nikita 2192.70
B5 Black Draw Moor Karl-Mattias 2086.44
B6 Black Win Lavrik-Karmazin Maksim 2457.70
B7 White Win Mao Weiming 2200.67
B8 White Loss Kolk Kuno 2293.30
B9 White Draw Kang Tingrui 2358.25
B10 White Win Zhan Liyang 2094.95
B11 Black Loss Orlov Maxim 2345.94
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2303.19
Round Color Result Opponent
1 Black Win Fokichev Egor 1888.13
2 White Win Novikova Daria 1978.96
3 White Win Naumov Egor 1967.58
4 White Win Stulova Kristina 2154.58
5 White Win Yusupmurzina Darya 2243.76
6 White Loss Fedotov Denis 2607.40
7 White Loss Semenov Oleg 2366.46
8 White Win Shiryaevskaya Daria 2090.96
9 White Win Shabanov Ruslan 2116.32
Karepa camp
Date 2018-07-12 Rating 2300.35
Round Color Result Opponent
A1 White Win Fedotov Denis 2607.17
A2 White Win Yusupmurzina Darya 2241.32
A3 White Loss Soosõrv Ants 2673.33
A4 Black Loss Tuvikene Margus 2368.68
A5 Black Win Kolk Kuno 2294.87
A6 Black Win Rumyantseva Ekaterina 2026.66
A7 Black Draw Salnikov Pavel 2562.67
XIV Renju and Gomoku European Championship 2018
Date 2018-07-01 Rating 2295.80
Round Color Result Opponent
1 White Loss Makarov Pavel 2545.88
2 White Loss Koni Kirke 2039.00
3 White Loss Lõhmus Kristofer 2319.60
4 White Loss Kuleshov Mikhail 2177.11
6 Black Win Lääne Rauno 1977.98
7 Black Loss Rumyantseva Ekaterina 2027.51
8 White Win Lillemaa Argo 2155.46
9 White Loss Yusupmurzina Darya 2239.36
10 White Loss Epifanov Dmitry 2616.87
11 Black Loss Kolk Kuno 2295.59
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2283.09
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Gromov Danila 2124.35
B2 Black Win Nebolsin Aleksei 2159.57
B3 White Loss Fedotov Denis 2595.69
B4 White Loss Dyachkov Nikita 2216.75
B5 White Win Arzybov Vladislav 1997.77
B6 Black Win Bykov Dmitrii 1845.86
B7 Black Draw Orlov Maxim 2307.84
B8 White Win Stoyanov Kirill 2083.63
B9 White Win Yusupmurzin Danila 2239.20
The 26nd Russian Championship, High League
Date 2018-02-25 Rating 2276.55
Round Color Result Opponent
1 White Loss Filinov Vladimir 2457.65
2 Black Loss Artemyev Sergey 2518.79
3 Black Loss Danilin Ivan 2448.93
4 White Loss Golomaryov Anthony 2589.86
5 White Loss Kryuchok Roman 2547.37
7 White Loss Karasyov Maxim 2600.20
8 White Loss Kachaev Denis 2494.94
9 Black Loss Salnikov Pavel 2559.41
10 White Draw Radzevelyuk Alexander 2402.85
11 White Loss Epifanov Dmitry 2621.80
12 Black Loss Balabhai Viktor 2431.38
13 Black Loss Katsev Ilya 2365.29
14 Black Loss Makarov Pavel 2561.81
15 Black Loss Fedorkin Oleg 2650.91
Larix 2018, masters tournament
Date 2018-01-28 Rating 2276.09
Round Color Result Opponent
1 White Win Nebolsin Aleksei 2162.94
2 Black Win Nikonova Natalya 2204.33
3 White Loss Makarov Pavel 2563.26
4 White Loss Nikonov Konstantin 2640.33
5 White Loss Fedotov Denis 2585.36
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2275.14
Round Color Result Opponent
1 Black Win Fokicheva Anna 1800.57
2 White Win Novikova Daria 1933.39
3 White Loss Kryuchok Roman 2549.36
4 White Win Prokopets Tatyana 2095.16
5 White Loss Yusupmurzin Danila 2233.53
6 White Win Naumov Egor 1949.83
7 White Loss Karpov Fyodor 2216.15
The 26th Russian Championship, First League
Date 2017-11-09 Rating 2275.93
Round Color Result Opponent
1 Black Win Pirozhnikova Alisa 1765.78
2 White Win Taiblin Yuriy 2407.80
3 White Win Balabhai Viktor 2445.53
4 White Loss Kryuchok Roman 2550.40
5 White Loss Filinov Vladimir 2444.18
6 Black Win Sirategyan Karen 2275.01
7 White Win Mikhailov Alexey 2404.32
8 Black Draw Danilin Ivan 2453.76
9 White Loss Golomaryov Anthony 2585.81
World Championship BT
Date 2017-08-12 Rating 2262.08
Round Color Result Opponent
1 White Loss Tachi Masaya 2496.55
2 White Loss Lu Wei-Yuan 2544.81
3 White Win Hsu Chung-Yi 2060.86
4 White Win Jonsson Peter 2269.56
5 White Loss Okabe Hiroshi 2667.63
6 White Loss Mesila Villem 2559.50
7 White Loss Huang Sheng-Hsun 2214.90
8 White Win Tatsutomi Hiroyuki 2044.81
9 Black Loss Feng Sheng-Yu 2079.23
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2260.81
Round Color Result Opponent
1 White Win Fokicheva Anna 1782.46
3 White Win Semenov Oleg 2388.33
4 White Loss Lashko Kira 2438.38
5 Black Loss Vostryakov Alexey 2228.33
6 White Win Stoyanov Egor 1936.20
6 Black Win Fetiukov Vladiclava 1660.31
7 White Win Kuvaev Vyacheslav 1907.83
8 White Win Matushkina Ksenia 2144.16
9 White Win Stulova Kristina 2154.59
Karepa camp
Date 2017-07-17 Rating 2259.14
Round Color Result Opponent
A1 Black Win Moor Karl-Mattias 2012.03
A2 White Loss Purk Tauri 2364.46
A3 Black Loss Lents Johann 2584.68
A4 White Win Piik Sander 2162.92
A5 White Loss Kolk Kuno 2284.55
A6 White Loss Rahumägi Brenet 2284.40
A7 White Win Ikla Markus 2159.84
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 2250.63
Round Color Result Opponent
C1 White Win Gromov Danila 2013.89
C2 White Win Abovyan Alexander 1624.55
C3 White Win Stoyanov Kirill 2073.20
C4 White Win Pestov Arseni 2213.35
C5 White Win Ikla Markus 2153.02
C6 White Loss Moor Karl-Mattias 2009.25
C7 White Win Dyachkov Nikita 2232.76
C8 White Win Piik Sander 2140.63
C9 White Win Kõlar Karl-Ustav 2051.57
Youth Russian Championship, group C
Date 2017-03-30 Rating 2242.54
Round Color Result Opponent
1 White Win Talanov Nikita 1639.25
2 White Win Reznik Grigorii 1908.55
3 White Win Arzybov Vladislav 1945.14
5 White Win Dik Kirill 1718.65
6 White Win Fedoseyev Arseniy 2151.72
7 White Win Kozhevin Dmitry 1779.59
8 White Win Gromov Danila 2005.82
9 White Win Stoyanov Kirill 2073.54
10 White Win Kuvaev Vyacheslav 1872.83
11 Black Loss Danilin Ivan 2448.43
13 White Win Bykov Dmitrii 1817.96
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2215.48
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kulin Maxim 1821.49
2 White Win Muugamae Eric 1898.02
3 White Win Semenov Oleg 2386.53
4 White Loss Mikryukov Mikhail 2353.50
5 White Loss Vostryakov Alexey 2242.58
6 Black Draw Novikova Daria 1915.03
7 White Win Grigoriev Roman 1981.88
Open Swedish Team Championship
Date 2016-11-20 Rating 2203.92
Round Color Result Opponent
1 White Win Sulane Sander 1926.82
2 White Win Narva Mart 1982.93
4 Black Loss Eriksson Bjorn 2257.53
5 White Win Pukk Oskar 1766.08
6 White Win Florentzson Adam 1658.80
7 White Win Moor Karl-Mattias 1975.43
The 25th Russian Championship, First League
Date 2016-11-05 Rating 2199.83
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Radzevelyuk Alexander 2398.87
2 White Win Lapin Ivan 1897.17
3 White Loss Dyachkov Nikita 2233.49
4 White Win Salnikova Nonna 2201.91
5 White Win Metreveli Irina 2338.17
6 White Loss Semenov Oleg 2382.26
7 White Loss Shabanov Ruslan 2108.26
8 White Win Stoyanov Kirill 2072.72
9 White Loss Lavrik-Karmazin Maksim 2324.44
Youth World Championship
Date 2016-08-13 Rating 2178.42
Round Color Result Opponent
A1 Black Win Yusupmurzin Danila 2178.60
A2 White Win Ponezhin Gennady 2149.84
A3 Black Loss Hõbemägi Martin 2647.65
A4 White Win Karpov Fyodor 2173.66
A5 White Loss Mesila Villem 2543.29
A6 Black Win Glibin Aleksey 2102.69
A7 White Draw Rahumägi Brenet 2297.53
A8 White Loss Kolk Kuno 2260.73
A9 White Loss Piik Sander 2071.38
A10 Black Loss Holtsman Kris 2043.53
A11 White Win Kallikorm Kevin Kaido 1880.94
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2174.29
Round Color Result Opponent
1 Black Win Tsehanovich Daria 1666.06
2 White Win Lapin Ivan 1902.99
3 Black Loss Fedotov Denis 2541.26
4 White Loss Matushkina Ksenia 2176.28
5 White Win Naumov Egor 1881.01
6 Black Win Stulova Veronika 1912.71
7 White Win Litvinova Yulia 2188.34
8 White Loss Kuzmina Alexandra 1981.70
9 Black Loss Vohtomina Vladislava 2112.33
Karepa camp
Date 2016-07-18 Rating 2171.97
Round Color Result Opponent
A1 White Loss Wang Qingqing 2592.22
A2 White Loss Rahumägi Brenet 2294.68
A3 White Win Tiivel Tuuli 1997.01
A4 White Loss Ikla Markus 2111.35
A5 White Draw Karlsson Irene 2089.82
A6 White Draw Yusupmurzina Darya 2042.18
A7 White Win Olumets Erko 2131.96
Youth Mind Sport Festival Renjutournament
Date 2016-07-09 Rating 2170.46
Round Color Result Opponent
A1 White Draw Kõlar Karl-Ustav 2022.55
A2 White Loss Kolk Kuno 2261.85
A3 White Win Yusupmurzina Darya 2040.72
A4 White Loss Mesila Villem 2540.02
A5 White Loss Lõhmus Kristofer 2228.98
Youth Russian Championship, group B
Date 2016-03-30 Rating 2159.33
Round Color Result Opponent
1 White Loss Fedotov Denis 2535.82
2 Black Win Orlov Maxim 2094.53
3 White Loss Dyachkov Nikita 2227.10
4 White Win Postnikov Fedor 2067.64
5 White Win Shabanov Ruslan 2087.35
6 White Win Lapin Ivan 1902.98
7 White Win Yusupmurzin Danila 2159.39
8 Black Loss Danilin Ivan 2423.28
9 White Win Lavrik-Karmazin Maksim 2274.56
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2138.37
Round Color Result Opponent
1 White Win Sokolov Mikhail 1734.13
2 White Loss Serdyukov Egor 2515.58
3 White Win Porokhina Ekaterina 2041.51
4 White Loss Yusupmurzina Darya 2020.70
5 White Win Matushkina Ksenia 2135.56
6 White Loss Stulova Veronika 1873.36
7 White Loss Romanov Sergey 2146.67
8 White Win Novikova Daria 1894.99
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 2094.68
Round Color Result Opponent
B1 White Loss Vostryakov Alexey 2237.85
B2 Black Win Yilmaz Oguzhan 1605.47
B3 Black Win Kilinclar Alkin 1641.60
B4 Black Loss Kolk Kuno 2281.14
B5 White Win Olumets Erko 2102.21
B6 Black Loss Ponezhin Gennady 2173.37
B7 White Win Karpov Fyodor 2099.34
B8 Black Win Dincer Emre 1670.45
B9 White Win Topkin Georg-Romet 2270.01
Youth Russian Championship, group B
Date 2015-03-28 Rating 2085.34
Round Color Result Opponent
1 White Loss Dyachkov Nikita 2128.85
2 White Win Shabanov Ruslan 2046.65
3 White Loss Yusupmurzin Danila 2075.14
4 White Loss Utkin Dmitryi 1781.85
5 Black Win Kuznetsov Artem 1792.11
7 White Loss Vostryakov Alexey 2235.24
8 Black Win Suhanov Arkadyi 1925.07
9 White Win Lapin Ivan 1872.39
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 2070.85
Round Color Result Opponent
1 White Win Kurdina Olga 2386.59
2 White Loss Stoyanov Kirill 2029.95
3 Black Win Karpov Fyodor 2096.59
4 White Win Prokopyev Andrei 1747.87
5 White Win Prokopets Tatyana 2139.36
6 White Win Dyachkov Nikita 2112.51
7 White Loss Stulova Darya 2101.79
8 Black Win Nogovitsin Alexander 1991.52
Youth World Championship
Date 2014-08-13 Rating 2022.36
Round Color Result Opponent
C1 White Loss Tao Junji 2104.99
C2 Black Win Nikolaev Nikita 2098.15
C3 Black Loss Ikla Markus 2088.46
C4 Black Win Tiivel Siim 1920.27
C5 Black Loss Fedoseyev Arseniy 2099.02
C8 White Loss Piik Sander 1936.23
C9 Black Loss Utkin Dmitryi 1763.64
C10 White Win Kõlar Karl-Ustav 1851.77
C11 White Draw Danilin Ivan 2298.62
Karepa Open Yamaguchi
Date 2014-08-01 Rating 2019.31
Round Color Result Opponent
1 White Loss Lillemaa Argo 2286.65
2 White Win Koni Kirke 1820.75
3 White Win Tiivel Tuuli 1982.20
4 Black Loss Holtsman Kris 2000.01
5 White Loss Lõhmus Kristofer 2127.10
6 Black Win Kuzmina Alexandra 1857.64
7 White Win Ikla Markus 2084.92
7 White Win Ikla Markus 2084.92
Karepa Open Taraguchi
Date 2014-07-30 Rating 2018.64
Round Color Result Opponent
1 Black Win Makhin Matvei 1741.38
2 Black Win Suhanov Arkadyi 1921.75
3 White Loss Vostryakov Alexey 2244.19
4 White Loss Lillemaa Argo 2286.67
5 Black Win Lõhmus Kristofer 2126.57
6 Black Loss Dyachkov Nikita 2079.97
7 Black Loss Reinik Liise-Marie 2054.45
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 2013.34
Round Color Result Opponent
1 White Loss Semenov Oleg 2251.66
2 White Win Shubin Andrei 1465.14
3 Black Win Novikova Daria 1883.15
4 White Win Kuzmina Alexandra 1856.08
5 Black Loss Dyachkov Nikita 2077.36
6 Black Loss Fedotov Denis 2420.76
7 White Win Novozhilova Polina 1807.72
8 White Win Stoyanov Kirill 1994.33
9 Black Loss Yusupmurzin Danila 2012.59
10 White Loss Shabanov Ruslan 2021.77
Youth Russian Championship,group C
Date 2014-03-29 Rating 1980.56
Round Color Result Opponent
1 White Loss Tikhomirov Stepan 1987.17
2 Black Win Mityagin Anton 1789.15
3 White Loss Danilin Ivan 2295.34
4 Black Loss Naumov Egor 1840.27
5 White Win Fedoseyev Arseniy 2097.50
7 Black Loss Utkin Dmitryi 1761.55
8 White Loss Nikolaev Nikita 2095.66
9 Black Win Dyachkov Nikita 2061.52
10 White Loss Musikhin Leonid 1967.54
11 Black Win Kuznetsov Artem 1787.16
12 White Win Stoyanov Kirill 1968.90
13 White Win Pastuhov Ruslan 1730.70
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups C, F
Date 2013-07-28 Rating 1915.12
Round Color Result Opponent
1 White Win Shabanov Ivan 1682.00
2 Black Win Popova Daria 1776.81
3 White Loss Vohtomina Vladislava 2060.04
4 Black Win Pastuhov Ruslan 1730.20
5 White Loss Zhukova Iana 1760.11
6 Black Win Tsehanovich Valeria 1833.41
7 White Loss Matushkina Ksenia 2026.21
8 White Loss Stoyanov Kirill 1916.09
9 White Win Kuznetsov Artem 1788.09
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 1911.03
Round Color Result Opponent
1 White Loss Shabanov Ruslan 1975.83
2 Black Draw Kilk Oliver 1948.09
3 White Loss Reimand Hanna-Kai 1773.57
4 Black Loss Reinik Liise-Marie 2032.36
5 White Win Makhin Matvei 1722.61
6 Black Draw Tannebaum Rasmus 1877.64
7 Black Draw Stulova Kristina 1910.67
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 1910.57
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Ponezhin Gennady 2103.73
2 Black Loss Ilu Silvia 1563.12
3 White Win Mahina Elena 1601.52
4 Black Loss Lõhmus Kristofer 2013.13
5 Black Loss Reinik Liise-Marie 2031.90
6 White Loss Stoyanov Kirill 1910.04
7 White Win Kiviberg Emma-Lotta 1588.81