Prokopyev Andrei, Russian Renju Association - Renju Rating

Prokopyev Andrei

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 1999.57, Std: 67.34, Rank: 575

First game: 2014-07-14, Last game: 2022-11-22

Top rating: 2016.32 (2019-10-07)

Games: 385, Wins: 186, Draws: 9, Losses: 190

Gy1: 35, Gy2: 94, Gy5: 267

Poduga Cup 2022
Date 2022-11-22 Rating 1999.57
Round Color Result Opponent
1.1 Black Win Nikolaev Mikhail 1721.67
1.2 Black Win Nikolaev Mikhail 1721.67
3.1 Black Loss Fokicheva Anna 2135.46
3.2 White Loss Fokicheva Anna 2135.46
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-07-26 Rating 2002.15
Round Color Result Opponent
B1 White Win Kuvaev Vyacheslav 2091.31
B2 White Loss Stoyanov Kirill 2161.47
B3 Black Win Kozhevin Dmitry 1818.13
B5 White Loss Bykov Dmitrii 1763.46
B7 White Win Kulin Maxim 1814.00
B8 Black Win Fokichev Egor 2035.96
B9 White Draw Naumov Egor 1954.57
World Renju Youth Cup (online) C Group
Date 2022-07-18 Rating 2002.01
Round Color Result Opponent
1 White Win Huang Haoran 1947.36
2 White Loss Shao Changheng 2194.05
3 White Loss Fokichev Egor 2036.10
4 White Loss Kareyev Radomir 1868.73
5 White Win Kuzmin Dmitri 1806.11
6 White Win Cheng Zihang 1833.90
7 Black Win Wong Lok Wai 1861.44
8 White Loss Chen Zengziran 2156.59
9 Black Loss Cao Jiagen 1840.20
Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 2009.37
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Kokovin Nikolay 1782.68
C2 White Win Vlaskin Georgy 1527.30
C3 Black Loss Burtsev Nikolai 2377.07
C4 White Win Leontiev Anton 1905.50
C5 Black Win Kazantsev Konstantin 1869.41
C6 Black Loss Fokichev Egor 2041.99
C7 White Win Vislovich Vladislav 1974.85
C8 Black Draw Strakulia Lev 1929.42
C9 White Loss Startsev Maksim 2071.88
Youth Championship of Konosha region
Date 2022-03-13 Rating 2010.13
Round Color Result Opponent
2 White Win Matushkina Ksenia 2196.90
3 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 2080.71
4 White Win Vostriakova Yulia 1877.09
5 White Loss Fokicheva Anna 2128.51
6 White Win Pavlovskiy Egor 1878.37
7 Black Loss Startsev Maksim 2069.50
The tournament of Arkhangelsk region, group C,G
Date 2021-10-03 Rating 2014.57
Round Color Result Opponent
2 Black Win Orlov Maxim 1735.49
4 Black Win Startsev Maksim 2045.22
7 Black Win Noskov Pavel 1992.09
8 Black Win Ozerov Denis 1725.18
C1 Black Win Nikolaev Mikhail 1719.27
C3 White Win Stoyanov Egor 2166.47
C5 White Win Fokichev Egor 2031.14
C6 White Win Pavlovskiy Egor 1864.67
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 2000.61
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Ozerov Denis 1721.61
C2 Black Win Lobachev Kirill 1449.57
C3 White Win Pavlovskiy Egor 1857.94
C5 Black Loss Startsev Maksim 2043.35
C6 White Loss Stoyanov Egor 2161.55
C7 Black Loss Fokichev Egor 2039.72
C8 White Win Vereshagin Dmitrii 1734.92
C9 Black Loss Kazantsev Konstantin 1868.78
C10 Black Win Nikolaev Mikhail 1713.04
C11 Black Loss Noskov Pavel 1989.73
World Renju Youth Cup (online) C Group
Date 2021-07-16 Rating 1999.94
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Lääne Rauno 2130.35
2 Black Win Akbayır Çınar 1748.52
3 Black Win Pukk Martin 1703.39
4 White Loss Lin Xinpeng 2125.32
5 White Draw Zhao Lingxuan 2066.02
6 Black Loss Strakulia Lev 1932.21
7 Black Win Akbayır Rüzgar 1452.97
8 Black Loss Burtsev Nikolai 2340.46
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 1997.97
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Marushev Ilya 1663.08
C2 Black Loss Valinkin Andrei 1882.56
C3 Black Win Filipenkov Mikhail 1623.46
C4 Black Win Startsev Maksim 2019.35
C5 Black Loss Sidorov Mikhail 2186.12
C6 Black Win Nikitin Alexandr 1636.32
C7 White Loss Burtsev Nikolai 2324.76
C8 White Win Mikhalitsyn Matvey 1751.21
C9 Black Loss Fokichev Egor 2024.03
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 1998.11
Round Color Result Opponent
CG2 Black Loss Sidorov Mikhail 2185.38
CG3 White Draw Vostriakova Yulia 1788.53
CG4 Black Win Startsev Maksim 2017.44
CG5 Black Win Popova Maria 1737.20
CG6 White Loss Stoyanov Egor 2155.98
CG7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2428.64
The 29th Russian Championship, First League
Date 2021-02-27 Rating 1998.72
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Sirategyan Karen 2314.62
2 White Win Fokichev Egor 2015.95
3 White Loss Lisyutin Alexander 2239.57
4 White Loss Sidorov Mikhail 2181.76
5 Black Loss Strakulia Lev 1919.54
6 White Win Churikova Daria 1892.73
7 White Loss Metreveli Irina 2381.36
8 White Win Rumyantseva Ekaterina 2022.45
9 White Loss Salnikova Nonna 2171.82
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 1999.53
Round Color Result Opponent
2.1 White Loss Porokhina Ekaterina 2191.50
2.2 White Loss Porokhina Ekaterina 2191.50
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2002.08
Round Color Result Opponent
M1 White Win Stoyanov Egor 2148.28
M2 Black Win Fokichev Egor 2010.92
M3 White Loss Mikryukov Sergey 2014.42
M4 White Loss Metreveli Maksim 2309.40
M5 Black Draw Naumov Egor 2028.79
M6 White Win Semenov Andrei 1791.31
M7 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 2042.12
The Third World Renju Open Online tournament, gr. A
Date 2020-12-06 Rating 2003.50
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Nakayama Tomoharu 2781.74
5 Black Win Gorbachev Daniil 1857.20
6 White Loss Stoyanov Egor 2149.05
7 White Loss Tachi Masaya 2427.17
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2005.01
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Vereshagin Dmitrii 1724.99
C2 White Win Lapin Maxim 1565.16
C3 Black Win Kozhemjakin Kirill 1643.30
C4 White Win Sokolov Andrei 1733.33
C5 White Win Pakholkov Stepan 1490.77
C6 Black Loss Stoyanov Egor 2148.88
C7 Black Win Fokichev Egor 2000.62
C9 White Loss Sidorov Mikhail 2164.68
C10 White Win Startsev Maksim 1988.74
C11 Black Win Orlov Maxim 1748.70
World Renju Youth Cup, C Group
Date 2020-08-06 Rating 2002.13
Round Color Result Opponent
1 Black Win Berdiy Arseniy 1908.14
2 Black Loss Stoyanov Egor 2142.92
3 White Win Kochanov Vasily 1763.32
4 White Loss Yuan Wa Chon 2225.20
5 White Win Chen He Xun 1770.88
6 Black Loss Kawamoto Shoma 2299.31
7 White Loss Moisto Mairon 1968.33
8 White Win Un Hou Cheong 1860.25
9 Black Loss Narva Jaan Oskar 2051.08
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2003.83
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Fedotov Denis 2582.24
2 Black Win Buslakova Darya 1820.80
3 Black Loss Fokichev Egor 1942.14
5 White Win Kulin Maxim 1793.90
7 White Loss Yusupmurzina Darya 2343.13
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 2004.08
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Porokhina Ekaterina 2123.88
2 White Loss Matushkina Ksenia 2163.73
3 Black Loss Stoyanov Kirill 2162.37
4 White Win Stulova Veronika 2032.79
5 Black Loss Yusupmurzina Darya 2341.40
6 White Loss Dyachkov Nikita 2163.93
7 White Loss Shabanov Ruslan 2011.12
8 Black Win Naumov Egor 2029.44
10 Black Loss Stoyanov Egor 2121.01
11 Black Win Shangina Alexandra 1929.15
Larix-2020
Date 2020-01-26 Rating 2007.40
Round Color Result Opponent
1 White Loss Golosov Viktor 2506.53
3 White Loss Dvoeglazov Vladimir 2227.41
4 Black Loss Kinelovskiy Nikita 2179.15
5 White Loss Yusupmurzina Darya 2335.82
6 Black Win Kuvaev Vyacheslav 1984.32
7 White Loss Makarov Pavel 2540.15
8 Black Loss Burtsev Peter 2312.69
9 White Win Gorbachev Daniil 1867.33
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2009.33
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kryuchok Roman 2506.08
2 White Win Yudina Polina 1789.19
3 Black Loss Semenov Oleg 2276.39
4 White Win Buslakova Darya 1807.81
5 White Win Noskov Pavel 1910.42
6 White Draw Porokhina Ekaterina 2119.92
7 Black Loss Vostryakov Alexey 2199.81
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 2011.64
Round Color Result Opponent
3.1 Black Win Bykov Dmitrii 1795.67
3.2 Black Win Bykov Dmitrii 1795.67
4.1 Black Loss Yusupmurzina Darya 2332.70
4.2 White Loss Yusupmurzina Darya 2332.70
Swedish Open Team Championship
Date 2019-11-17 Rating 2011.75
Round Color Result Opponent
2 Black Loss Ikla Markus 2299.94
2 Black Loss Ikla Markus 2299.94
3 Black Loss Ilu Timo 2445.28
4 Black Loss Widman Linnea 2011.04
6 White Win Karlsson Irene 2080.86
7 White Loss Nyberg Bengt 1909.72
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2013.38
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Balabhai Viktor 2441.90
2 Black Draw Shkarupa Maria 1818.62
3 Black Loss Morozov Egor 2253.53
4 Black Win Gershman Artem 1901.34
5 White Win Komarov Sergey 1808.57
6 White Loss Radzevelyuk Alexander 2350.74
7 Black Win Rumyantseva Ekaterina 2004.25
8 White Loss Semyonov Vladimir 2320.38
9 White Loss Tolstoguzova Daria 2138.14
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 2016.32
Round Color Result Opponent
1 White Draw Porokhina Ekaterina 2110.49
2 White Loss Matushkina Ksenia 2149.35
3 Black Win Stoyanov Kirill 2124.12
4 Black Win Stulova Veronika 2024.15
5 White Win Stoyanov Egor 2103.84
6 Black Win Naumov Egor 2034.03
7 White Win Shangina Alexandra 1921.31
8 White Win Kulin Maxim 1802.14
9 Black Win Fokichev Egor 1900.47
10 White Loss Yusupmurzina Darya 2327.77
11 Black Loss Dyachkov Nikita 2167.99
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 2009.08
Round Color Result Opponent
C1 White Win Laanemets Emil 1828.01
C2 Black Win Pukk Oskar 1783.75
C3 White Loss Ikla Markus 2291.57
C4 Black Loss Raag Ardi 2172.92
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2007.74
Round Color Result Opponent
1 Black Win Semenov Andrei 1709.51
2 White Loss Yusupmurzina Darya 2312.44
3 Black Win Kulin Maxim 1803.16
4 Black Loss Stulova Kristina 2123.00
5 Black Win Naumov Egor 2024.14
6 White Loss Porokhina Ekaterina 2106.69
7 Black Win Fokicheva Anna 1908.49
8 White Win Kuvaev Vyacheslav 1971.47
9 White Loss Oborina Anastasja 2324.73
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 1995.87
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Gorbachev Daniil 1829.40
C2 Black Win Mityagin Anton 1940.12
C3 Black Draw Stoyanov Egor 2054.79
C4 Black Loss Gromov Danila 2259.69
C5 Black Win Gershman Artem 1898.16
C6 White Loss Kuvaev Vyacheslav 1972.81
C7 White Win Burtsev Peter 2160.23
C8 White Win Bulagin Khristian 1845.30
C9 White Win Fokichev Egor 1891.67
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 1973.04
Round Color Result Opponent
1 Black Win Tsehanovich Daria 1715.71
2 Black Loss Oborina Anastasja 2319.26
3 White Loss Molotova Anastasja 1980.15
4 Black Win Naumov Egor 1991.37
5 Black Loss Makarova Daria 1786.73
6 White Win Agarkov Dmitrii 1854.33
7 White Loss Potapov Maxim 1870.77
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 1965.80
Round Color Result Opponent
4.1 Black Loss Naumov Egor 1984.07
4.2 White Win Naumov Egor 1984.07
4.3 White Loss Naumov Egor 1984.07
The 27th Russian Championship, First League
Date 2018-11-04 Rating 1961.38
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Troitsky Vsevolod 2017.94
2 White Loss Salnikova Nonna 2221.13
3 White Loss Tolstoguzova Daria 2061.95
4 White Win Sidorov Mikhail 1959.89
5 Black Loss Makhin Matvei 1844.05
6 White Loss Sonina Marina 1942.40
7 Black Win Kozhevin Dmitry 1812.13
8 White Loss Morozov Egor 2185.35
9 Black Loss Shkarupa Maria 1808.17
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 1961.33
Round Color Result Opponent
D1 White Loss Lääne Rauno 1987.11
D2 Black Win Issenaliyev Farid 1697.71
D3 White Win Hamamci Efe 1848.10
D4 White Win Stoyanov Egor 1979.02
D5 White Win Sarikaya Mehmet Deniz 1477.59
D6 White Loss Zhang Junyu 2322.49
D7 Black Loss Zhang Xiuqi 2494.49
D8 Black Loss Ateş Ömer Yağız 1783.99
D9 White Win Han Yiming 2151.84
D10 Black Loss Xiang Yicheng 2152.19
D11 Black Win Puzanov Georgi 1773.84
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 1960.80
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Fedotov Denis 2606.85
2 Black Win Startsev Maksim 1805.02
3 Black Loss Semenov Oleg 2364.29
4 Black Win Yudina Polina 1648.02
5 Black Loss Yusupmurzin Danila 2228.79
6 Black Win Vostriakova Yulia 1738.52
7 White Win Makhin Matvei 1839.63
8 White Win Matushkina Ksenia 2101.83
9 White Win Stulova Darya 2020.01
Youth Russian Championship, group C,F
Date 2018-03-30 Rating 1939.80
Round Color Result Opponent
C1 White Win Danilov Daniil 1767.65
C2 Black Win Nikitin Alexandr 1652.84
C3 Black Loss Stoyanov Egor 1969.47
C4 Black Win Sidorov Mikhail 1917.48
C5 White Loss Fokichev Egor 1873.13
C6 White Win Puzanov Georgi 1769.26
C7 White Loss Noskov Pavel 1796.18
C8 White Win Roginski Roman 1882.94
C9 Black Win Agarkov Dmitrii 1784.84
Larix Children tournament 2018
Date 2018-01-28 Rating 1927.96
Round Color Result Opponent
3 Black Win Fokichev Egor 1858.52
4 Black Loss Stoyanov Egor 1956.59
5 Black Loss Reznik Grigorii 1903.08
6 Black Loss Nilov Lev 1943.20
9 Black Loss Epifanov Evgenii 2006.42
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 1925.99
Round Color Result Opponent
1 White Loss Lashko Kira 2410.93
2 Black Win Yudina Polina 1613.45
3 White Loss Karpov Fyodor 2214.40
4 Black Win Kulina Daria 1658.26
5 White Loss Makhin Matvei 1828.02
6 White Win Fokicheva Anna 1797.50
7 Black Win Prokopets Tatyana 2092.73
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 1923.40
Round Color Result Opponent
1 White Loss Bezrukov Timofei 1740.73
2 White Win Noskov Pavel 1762.47
3 Black Win Tsehanovich Daria 1688.27
4 Black Loss Stoyanov Kirill 2074.42
5 Black Win Shestakova Valeria 1786.61
6 Black Loss Shabanov Ruslan 2133.72
7 White Win Sidorov Mikhail 1899.06
8 White Win Barabanov Daniil 1695.46
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 1921.32
Round Color Result Opponent
1.1 White Win Martishus Vladimir 1500.43
1.2 Black Win Martishus Vladimir 1500.43
2.1 White Loss Kuznetsov Artem 1895.32
2.2 White Loss Kuznetsov Artem 1895.32
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 1912.39
Round Color Result Opponent
1 White Loss Yusupmurzina Darya 2153.70
2 White Win Kachanov Danila 1658.51
3 White Win Noskov Pavel 1744.96
4 White Loss Stulova Darya 2091.29
5 Black Win Fetiukov Vladiclava 1658.45
6 White Win Porokhina Ekaterina 2094.32
7 White Loss Matushkina Ksenia 2141.76
8 Black Loss Makhina Alla 1797.83
9 White Win Fokicheva Anna 1779.62
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 1903.94
Round Color Result Opponent
D10 Black Win Zefi Simona 1691.68
D11 Black Win Juht Andres 1564.65
DH1 Black Win Efthimakis Ahileas 1763.99
DH2 White Loss Moisto Mairon 1895.30
DH3 Black Win Gromov Ivan 1680.16
DH4 Black Win Lufardaki Amalia 1486.36
DH5 White Win Tolstoguzova Daria 1955.30
DH6 White Loss Yusupmurzina Darya 2133.97
DH7 Black Win Panagasidis Kostantinos 1801.37
DH8 White Win Stoyanov Egor 1921.31
DH9 Black Win Epifanova Alisa 1621.14
Youth Russian Championship, group D
Date 2017-03-30 Rating 1895.64
Round Color Result Opponent
1 White Win Agarkov Dmitrii 1697.95
2 White Loss Fokichev Egor 1798.42
3 White Win Stoyanov Egor 1913.93
4 Black Win Denisov Pavel 1839.08
5 White Loss Sidorov Mikhail 1904.52
6 White Loss Pushkin Ivan 1675.33
7 Black Win Valinkin Andrei 1860.54
8 White Win Danilov Daniil 1713.34
9 Black Loss Noskov Pavel 1734.83
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 1880.23
Round Color Result Opponent
1 White Loss Maximov Nikolay 2195.49
2 White Win Martishus Vladimir 1504.41
3 White Loss Molotova Anastasja 2002.18
4 White Loss Shiryaevskaya Daria 2057.49
5 White Win Bykov Dmitrii 1807.79
6 White Loss Naumov Egor 1890.38
7 Black Loss Shabanov Ivan 1683.61
Youth World Championship
Date 2016-08-13 Rating 1869.54
Round Color Result Opponent
D10 White Win Aasav Jaak Andero 1852.53
D11 White Win Kozhevin Dmitry 1740.41
DH1 Black Win Ikla Markus 2110.84
DH2 Black Loss Murumaa Mathias 1808.75
DH3 Black Win Sonina Marina 1794.92
DH4 Black Win Tolstoguzova Daria 1884.10
DH5 Black Loss Lou Qiongwen 2126.46
DH6 White Loss Fan Shihao 2169.75
DH7 White Loss Stoyanov Egor 1864.89
DH9 White Loss Narva Jaan Oskar 1888.77
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 1867.75
Round Color Result Opponent
1 White Loss Vostryakov Alexey 2242.23
2 Black Win Shelginskih Maksim 1781.25
3 White Loss Shabanov Ruslan 2095.27
5 White Loss Stulova Darya 2096.18
6 Black Loss Stoyanova Anastasiya 1786.47
7 White Win Yusupmurzina Darya 2042.33
8 White Win Fokichev Egor 1741.68
9 White Loss Porokhina Ekaterina 2074.46
Youth Russian Championship, group C
Date 2016-03-30 Rating 1852.81
Round Color Result Opponent
1 White Win Burtsev Peter 1903.49
2 White Loss Mityagin Anton 1910.56
3 White Win Epifanov Evgenii 1953.37
4 White Loss Nebolsin Aleksei 2136.30
6 White Loss Reznik Grigorii 1939.61
7 White Win Kutarev Nikita 1721.98
8 Black Win Kozhevin Dmitry 1734.47
9 White Win Shabanov Ivan 1650.07
10 Black Win Mamin Pavel 1504.80
11 White Win Stoyanov Egor 1812.83
12 Black Loss Gromov Danila 1942.89
13 White Win Valinkin Andrei 1848.33
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 1830.78
Round Color Result Opponent
1 White Loss Karpov Fyodor 2135.47
2 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 1812.15
3 White Loss Shabanov Ruslan 2076.33
4 Black Win Tsehanovich Daria 1644.06
5 Black Win Popova Veronika 1600.19
6 White Win Kozhevin Dmitry 1725.68
7 Black Win Yusupmurzin Konstantin 1756.87
8 White Loss Stulova Kristina 2050.26
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 1786.51
Round Color Result Opponent
1 White Loss Stulova Kristina 2004.76
2 White Win Vostriakova Yulia 1593.66
3 White Win Pastuhov Ruslan 1748.25
4 White Loss Shabanov Ruslan 2060.05
5 Black Loss Porokhina Ekaterina 2021.06
6 White Win Stoyanov Egor 1756.09
7 Black Win Sokolov Mikhail 1710.01
9 Black Loss Tsehanovich Valeria 1855.07
10 Black Win Kulina Daria 1632.65
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 1759.79
Round Color Result Opponent
C1 White Loss Stoyanov Kirill 2044.96
C2 Black Loss Narva Mart 1904.55
C3 White Win Pukk Oskar 1686.43
C4 White Loss Piik Sander 2003.27
C5 White Loss Toprak Sarp Firat 1709.42
C6 Black Loss Ateş Rahmi Kaan 1613.03
C7 White Loss Naumov Egor 1856.80
C8 White Loss Danilin Ivan 2365.85
C9 Black Loss Teyyar Selim 1884.86
Youth Russian Championship, group C
Date 2015-03-28 Rating 1753.79
Round Color Result Opponent
1 White Loss Danilin Ivan 2356.36
4 White Loss Molodtsov Kirill 1845.73
5 Black Loss Naumov Egor 1853.27
10 White Loss Nebolsin Aleksei 2095.60
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 1745.97
Round Color Result Opponent
1 White Loss Dyachkov Nikita 2110.65
2 Black Loss Kuzmina Alexandra 1899.56
3 Black Win Musaev Vladislav 1690.40
4 Black Loss Metreveli Maksim 2069.00
5 Black Win Glebov Valentin 1580.31
6 White Loss Lapin Ivan 1866.88
8 White Loss Naumov Egor 1853.58
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 1735.79
Round Color Result Opponent
1 White Loss Novozhilova Polina 1806.17
2 Black Loss Kulin Maxim 1767.84
3 Black Win Shabanov Ivan 1649.65
4 Black Win Mikerin Maksim 1608.98
5 Black Loss Yusupmurzina Darya 1865.83
5 Black Loss Stulova Veronika 1746.28
6 Black Loss Stulova Veronika 1746.28
7 White Win Shubin Andrei 1463.55
8 Black Win Smirnov Aleksandr 1534.30
9 Black Loss Sokolov Mikhail 1676.39
10 Black Win Piruakov Artem 1662.21