Fokichev Egor, Russian Renju Association - Renju Rating

Fokichev Egor

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2039.12, Std: 65.75, Rank: 530

First game: 2015-07-24, Last game: 2022-11-22

Top rating: 2042.36 (2022-03-30)

Games: 311, Wins: 154, Draws: 5, Losses: 152

Gy1: 44, Gy2: 132, Gy5: 262

Poduga Cup 2022
Date 2022-11-22 Rating 2039.12
Round Color Result Opponent
1.1 White Win Kozhevin Dmitry 1814.63
1.2 Black Win Kozhevin Dmitry 1814.63
2.1 Black Loss Fedotov Denis 2525.65
2.2 White Loss Fedotov Denis 2525.65
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-07-26 Rating 2036.33
Round Color Result Opponent
B1 White Win Bykov Dmitrii 1763.77
B2 White Loss Sidorov Mikhail 2226.26
B3 Black Win Kulin Maxim 1814.31
B4 Black Win Kozhevin Dmitry 1818.44
B5 Black Loss Naumov Egor 1954.88
B6 White Loss Kuvaev Vyacheslav 2091.65
B7 Black Win Stoyanov Kirill 2161.79
B8 White Loss Prokopyev Andrei 2002.52
World Renju Youth Cup (online) C Group
Date 2022-07-18 Rating 2036.47
Round Color Result Opponent
1 White Win Sharov Luka 1496.19
2 White Loss Huang Yi 2148.92
3 Black Win Prokopyev Andrei 2002.38
4 White Loss Wu Junlang 1953.15
5 Black Loss Ahn Ye seung 2020.35
6 White Win Chan Seong Lai 1903.80
7 White Win Peri Karl Peeter 1841.25
8 Black Loss Lei Un Hou 2118.79
9 White Win Ng Cheng Hei 1909.58
Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 2042.36
Round Color Result Opponent
C1 White Win Tikhomirov Artem 1712.64
C2 White Win Kazantsev Konstantin 1869.80
C3 Black Win Strakulia Lev 1929.79
C4 White Win Vislovich Vladislav 1975.27
C5 Black Loss Burtsev Nikolai 2377.55
C6 White Win Prokopyev Andrei 2009.74
C7 Black Draw Noskov Pavel 2012.77
C8 Black Loss Startsev Maksim 2072.27
C9 White Win Mikhalitsyn Matvey 1765.98
Youth Championship of Konosha region
Date 2022-03-13 Rating 2041.83
Round Color Result Opponent
1 White Win Kazantsev Konstantin 1868.52
2 White Loss Porokhina Ekaterina 2242.43
3 Black Win Garmanov Radion 1498.49
4 White Win Pavlovskiy Egor 1878.78
5 White Loss Matushkina Ksenia 2197.26
6 Black Win Simanovskaia Anastasia 1902.97
7 Black Draw Vostriakova Yulia 1877.43
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-01-05 Rating 2038.97
Round Color Result Opponent
M1 Black Win Dyachkov Nikita 2106.75
M2 White Loss Metreveli Maksim 2315.37
M3 Black Win Stoyanov Kirill 2149.19
M4 White Loss Mikryukov Mikhail 2322.28
M5 White Win Startsev Maksim 2055.06
M6 White Loss Yusupmurzin Danila 2240.19
M7 Black Win Kulin Maxim 1834.39
The 30th Russian Championship First League
Date 2021-11-05 Rating 2029.86
Round Color Result Opponent
1 White Loss Katsev Ilya 2424.21
2 Black Loss Sidorov Mikhail 2200.89
3 Black Loss Rusin Vladislav 2580.34
4 Black Loss Strakulia Lev 1930.85
5 Black Loss Kachaeva Ilona 2006.31
7 Black Loss Gershman Artem 1934.65
8 White Loss Churikova Daria 1883.40
9 White Win Semenov Andrei 1817.02
The tournament of Arkhangelsk region, group C,G
Date 2021-10-03 Rating 2031.51
Round Color Result Opponent
2 White Win Vereshagin Dmitrii 1732.53
3 Black Loss Startsev Maksim 2045.60
4 White Win Noskov Pavel 1992.54
6 Black Win Orlov Maxim 1735.80
7 Black Loss Sokolov Andrei 1757.13
8 White Loss Stoyanov Egor 2166.82
C1 Black Win Pavlovskiy Egor 1865.09
C5 Black Loss Prokopyev Andrei 2014.93
The Fourth World Renju Open, online, gr. B
Date 2021-08-08 Rating 2038.97
Round Color Result Opponent
1 Black Win Chan Ian Kei 1596.16
2 Black Win Chao Hou In 1696.33
3 Black Win Lam Ian Cheng 1865.94
4 Black Win Lei Un Hou 2105.47
5 White Win Startsev Maksim 2044.87
6 Black Loss Stoyanov Egor 2164.05
7 Black Loss Yuan Wa Chon 2240.83
8 White Loss Buslakova Darya 1976.36
9 White Win Belova Polina 1958.05
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 2040.08
Round Color Result Opponent
C1 White Win Kazantsev Konstantin 1869.18
C2 White Win Nikolaev Mikhail 1713.40
C3 White Win Noskov Pavel 1990.19
C4 White Win Ozerov Denis 1721.96
C5 White Win Lobachev Kirill 1449.91
C6 Black Win Pavlovskiy Egor 1858.37
C7 White Win Prokopyev Andrei 2000.97
C8 Black Loss Startsev Maksim 2043.72
C9 White Loss Stoyanov Egor 2161.90
C11 Black Win Vereshagin Dmitrii 1735.25
World Renju Youth Cup (online) C Group
Date 2021-07-16 Rating 2040.06
Round Color Result Opponent
1 Black Win Mikhalitsyn Matvey 1751.05
2 White Loss Stoyanov Egor 2160.90
3 White Win Kaljola Kaur 1946.09
4 Black Win Zhao Lingxuan 2066.57
5 White Win Startsev Maksim 2042.44
6 Black Loss Kang Tingrui 2408.76
7 White Loss Ma Chenzhi 2308.34
8 White Win Lin Xinpeng 2126.09
9 White Win Strakulia Lev 1932.57
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 2024.38
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Danilov Daniil 1803.59
C2 White Win Vereshagin Dmitrii 1732.03
C3 White Win Stoyanov Egor 2156.18
C4 Black Loss Burtsev Nikolai 2325.20
C5 White Win Barinov Rendom 1856.44
C6 White Loss Sidorov Mikhail 2186.48
C7 Black Win Mikhalitsyn Matvey 1751.49
C8 White Win Pushkin Ivan 1753.80
C9 White Win Prokopyev Andrei 1998.32
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 2021.93
Round Color Result Opponent
CG1 Black Win Vereshagin Dmitrii 1730.98
CG2 Black Loss Stoyanov Egor 2156.33
CG3 White Loss Startsev Maksim 2017.79
CG4 White Win Vostriakova Yulia 1788.85
CG5 Black Win Sokolov Andrei 1737.55
CG6 White Loss Yusupmurzina Darya 2428.99
CG7 Black Win Orlov Maxim 1744.02
The 29th Russian Championship, First League
Date 2021-02-27 Rating 2016.30
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Smirnov Evgeny 2528.28
2 Black Loss Prokopyev Andrei 1999.06
3 Black Loss Churikova Daria 1893.04
4 Black Loss Fokicheva Anna 2055.73
5 White Win Vostriakova Yulia 1785.01
6 Black Win Kachaeva Ilona 1976.98
7 Black Win Strakulia Lev 1919.88
8 White Loss Buszkowski Ludwik 2075.59
9 White Loss Yusupmurzina Darya 2423.54
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 2012.92
Round Color Result Opponent
1.1 White Win Potapov Stepan 1765.73
1.2 White Loss Potapov Stepan 1765.73
1.3 White Win Potapov Stepan 1765.73
2.1 Black Loss Shangina Alexandra 1949.20
2.2 White Loss Shangina Alexandra 1949.20
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2011.26
Round Color Result Opponent
M1 White Win Semenov Andrei 1791.61
M2 White Loss Prokopyev Andrei 2002.42
M3 White Win Vereshagin Dmitrii 1728.18
M4 White Win Noskov Pavel 1997.08
M5 White Win Mikryukov Sergey 2014.90
M6 White Win Metreveli Maksim 2309.74
M7 White Loss Yusupmurzin Danila 2231.62
The Third World Renju Open Online tournament, gr. A
Date 2020-12-06 Rating 2006.45
Round Color Result Opponent
1 White Loss Epifanov Dmitry 2687.35
2 White Win Tikhomirov Artem 1698.52
3 White Loss Park Woong-bae 2328.75
4 White Win Park Doyoung 2027.66
5 White Loss Metreveli Maksim 2305.17
6 White Loss Yusupmurzina Darya 2406.69
7 Black Win Bykov Dmitrii 1773.06
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2000.95
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Lapin Maxim 1565.46
C2 White Win Kozhemjakin Kirill 1643.59
C3 White Win Sokolov Andrei 1733.65
C4 White Win Pakholkov Stepan 1491.08
C5 Black Loss Stoyanov Egor 2149.22
C7 White Loss Prokopyev Andrei 2005.33
C8 White Win Sidorov Mikhail 2165.04
C9 White Win Startsev Maksim 1989.09
C10 Black Win Orlov Maxim 1749.01
C11 White Win Vereshagin Dmitrii 1725.31
World Renju Youth Cup, C Group
Date 2020-08-06 Rating 1974.21
Round Color Result Opponent
1 White Win Kochanov Vasily 1763.57
2 Black Win Kaljola Kaur 1939.32
3 White Loss Gershman Artem 1936.73
4 White Loss Stoyanov Egor 2143.27
5 White Win Pukk Martin 1689.91
6 Black Loss Yuan Wa Chon 2225.62
7 White Win Lääne Kristjan 1773.44
8 White Loss Kuvaev Vyacheslav 2021.55
9 Black Loss Lei Kin Hou 1981.26
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 1942.45
Round Color Result Opponent
1 White Win Porokhina Ekaterina 2124.64
2 White Loss Stulova Veronika 2032.46
3 White Win Prokopyev Andrei 2004.13
4 Black Loss Stoyanov Egor 2122.46
5 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 1993.35
6 White Draw Buslakova Darya 1821.10
7 Black Win Vostriakova Yulia 1787.61
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 1924.73
Round Color Result Opponent
1 White Loss Yusupmurzina Darya 2335.65
2 Black Win Noskov Pavel 1910.75
3 Black Loss Stoyanov Egor 2114.05
4 Black Loss Startsev Maksim 1915.46
5 White Win Shabanov Ivan 1716.04
6 White Loss Popova Maria 1698.79
7 White Win Yudina Polina 1789.48
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 1920.65
Round Color Result Opponent
1 White Win Puzanov Georgi 1788.40
2 Black Loss Metreveli Maksim 2325.82
3 Black Win Stulova Alisa 1737.78
4 White Win Potapov Stepan 1722.53
5 Black Win Shangina Alexandra 1926.51
6 Black Loss Sidorov Mikhail 2072.13
7 Black Win Mikryukov Sergey 1851.11
8 Black Loss Dyachkov Nikita 2170.04
9 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 1981.56
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 1914.18
Round Color Result Opponent
1.1 White Win Popova Maria 1688.02
1.2 Black Win Popova Maria 1688.02
2.1 Black Win Kulin Maxim 1798.90
2.2 White Win Kulin Maxim 1798.90
3.1 Black Loss Stoyanov Egor 2111.08
3.2 Black Loss Stoyanov Egor 2111.08
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 1900.76
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Dyachkov Nikita 2168.28
2 White Loss Porokhina Ekaterina 2110.79
3 White Loss Matushkina Ksenia 2149.64
5 Black Loss Stulova Veronika 2024.44
6 White Loss Stoyanov Egor 2104.14
7 White Loss Naumov Egor 2034.31
8 White Loss Shangina Alexandra 1921.60
9 White Loss Prokopyev Andrei 2016.61
10 White Loss Kulin Maxim 1802.41
11 White Loss Yusupmurzina Darya 2328.06
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 1892.18
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Yusupmurzin Danila 2223.22
2 Black Win Semenov Andrei 1709.79
3 Black Loss Stoyanov Egor 2078.30
4 Black Win Bykov Dmitrii 1796.70
5 White Loss Porokhina Ekaterina 2106.97
6 Black Loss Novikova Daria 1984.25
7 White Draw Makhin Matvei 1836.08
8 White Loss Makarova Daria 1801.45
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 1891.94
Round Color Result Opponent
C1 White Win Mukhanov Semen 1650.52
C2 Black Loss Gromov Danila 2259.98
C3 White Loss Burtsev Peter 2160.51
C4 White Win Sidorov Mikhail 1996.30
C5 White Loss Salmov Alexander 1871.85
C6 Black Loss Malyarovskiy Stepan 1822.61
C7 Black Win Gershman Artem 1898.43
C8 Black Win Mukhanov Konstantin 1573.33
C9 Black Loss Prokopyev Andrei 1996.15
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 1893.42
Round Color Result Opponent
1 White Draw Stulova Kristina 2135.10
2 White Win Shangina Alexandra 1905.39
3 Black Loss Porokhina Ekaterina 2108.88
4 White Loss Vostryakov Alexey 2192.48
5 Black Loss Naumov Egor 1991.63
6 White Win Tsehanovich Daria 1715.95
7 White Win Kozhevin Dmitry 1811.53
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 1892.10
Round Color Result Opponent
3.1 Black Win Vostriakova Yulia 1765.70
3.2 White Win Vostriakova Yulia 1765.70
4.1 Black Loss Shangina Alexandra 1902.76
4.2 White Win Shangina Alexandra 1902.76
4.3 White Loss Shangina Alexandra 1902.76
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 1885.39
Round Color Result Opponent
1 White Loss Metreveli Maksim 2301.31
2 Black Win Stulova Alisa 1713.22
3 White Loss Stoyanov Kirill 2089.28
4 Black Win Semenov Andrei 1683.45
5 Black Win Shabanov Ivan 1702.47
6 White Loss Shabanov Ruslan 2113.86
7 Black Loss Stulova Darya 2020.26
8 Black Win Vostriakova Yulia 1738.79
9 White Win Shangina Alexandra 1891.07
Youth Russian Championship, group C,F
Date 2018-03-30 Rating 1873.37
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Kazanin Artyom 1527.04
C2 Black Win Pushkin Ivan 1710.52
C3 Black Win Roginski Roman 1883.17
C4 Black Loss Stoyanov Egor 1969.73
C5 Black Win Prokopyev Andrei 1940.06
C6 Black Win Noskov Pavel 1796.43
C7 White Loss Sidorov Mikhail 1917.73
C8 Black Win Puzanov Georgi 1769.53
C9 Black Win Danilov Daniil 1767.88
Larix Children tournament 2018
Date 2018-01-28 Rating 1858.76
Round Color Result Opponent
3 White Loss Prokopyev Andrei 1928.21
5 White Loss Muugamae Eric 1911.78
7 White Loss Kuvaev Vyacheslav 1922.51
8 Black Loss Nilov Lev 1943.39
9 White Win Kozhevin Dmitry 1815.83
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 1855.26
Round Color Result Opponent
1 White Loss Sumarokova Aleksandra 2339.83
2 White Loss Muugamae Eric 1909.62
3 White Win Popova Veronika 1575.83
4 White Win Stoyanov Egor 1955.76
5 White Loss Shiryaevskaya Daria 2082.48
6 White Loss Shangina Alexandra 1878.88
7 White Win Fokicheva Anna 1797.75
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 1851.96
Round Color Result Opponent
1 White Win Shevliakova Ekaterina 1650.92
2 White Loss Porokhina Ekaterina 2097.54
3 White Win Shestakova Valeria 1786.83
4 White Loss Yusupmurzina Darya 2186.31
5 White Win Startsev Artem 1670.60
6 White Loss Stoyanov Kirill 2074.66
7 White Win Artemova Veronika 1737.13
8 Black Loss Stulova Veronika 1994.19
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 1849.16
Round Color Result Opponent
1.1 White Win Popova Veronika 1577.17
1.2 Black Win Popova Veronika 1577.17
1.3 Black Win Popova Veronika 1577.17
2.1 White Loss Yusupmurzina Darya 2182.79
2.2 White Loss Yusupmurzina Darya 2182.79
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 1823.37
Round Color Result Opponent
1 Black Win Viatkina Maria 1867.58
2 White Loss Matushkina Ksenia 2142.00
3 White Loss Oborina Anastasja 2370.82
4 Black Win Noskov Pavel 1745.20
5 White Loss Stulova Veronika 1967.63
6 White Win Bykova Ylia 1485.92
7 White Loss Porokhina Ekaterina 2094.55
9 White Loss Shangina Alexandra 1875.34
Youth Russian Championship, group D
Date 2017-03-30 Rating 1798.64
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Sidorov Mikhail 1904.74
2 Black Win Prokopyev Andrei 1895.86
3 Black Win Valinkin Andrei 1860.75
4 White Win Danilov Daniil 1713.56
5 Black Win Noskov Pavel 1735.06
6 White Loss Agarkov Dmitrii 1698.18
7 Black Win Pushkin Ivan 1675.55
8 Black Loss Stoyanov Egor 1914.16
9 White Win Denisov Pavel 1839.18
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 1771.54
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Yusupmurzina Darya 2092.94
2 White Loss Stulova Veronika 1935.48
3 Black Loss Makarova Daria 1702.31
4 White Loss Makhina Alla 1822.57
5 White Loss Serebryannikova Darya 1837.04
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 1741.89
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Vohtomina Vladislava 2110.48
3 White Win Simanovskaia Anastasia 1489.34
3 White Loss Kuznetsov Artem 1836.82
4 Black Loss Popova Daria 1799.35
5 White Win Simanovskaia Anastasia 1489.34
6 White Loss Viatkina Maria 1870.61
7 White Win Kuvaev Vyacheslav 1822.71
8 Black Loss Prokopyev Andrei 1867.96
9 Black Win Agarkov Dmitrii 1673.93
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 1705.93
Round Color Result Opponent
1 White Loss Stulova Kristina 2050.47
2 White Loss Shangina Alexandra 1886.35
3 Black Loss Stoyanov Egor 1782.83
4 Black Win Vostriakova Yulia 1599.15
5 White Win Shabanov Ivan 1647.50
6 White Loss Tsehanovich Valeria 1870.48
7 White Loss Kozlova Viktoriia 1977.72
8 White Win Sokolov Mikhail 1732.34
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 1676.15
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kuzmina Alexandra 1933.61
2 White Loss Utkin Dmitryi 1778.92
3 Black Loss Shangina Alexandra 1864.15
4 White Loss Smirnov Aleksandr 1555.94
5 White Win Vasilieva Ekaterina 1552.74
6 White Win Vohtomin Matvei 1445.40
7 Black Loss Tsehanovich Daria 1635.44
8 White Loss Stoyanov Egor 1756.28
9 Black Loss Popova Veronika 1610.85
10 White Loss Bezukladichnii Dmitrii 1649.20