Mikryukov Sergey

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2036.62, Rank: 489

First game: 2018-07-22, Last game: 2022-04-24

Top rating: 2036.62 (2022-04-24)

Games: 162, Wins: 105, Draws: 2, Losses: 55

Gy1: 59, Gy2: 116, Gy5: 162

The tournament of Arkhangelsk region, group D,G
Date 2022-04-24 Rating 2036.62
Round Color Result Opponent
1 Black Win Porokhina Natalya 1474.18
2 Black Loss Zvezdina Nataliya 1726.00
3 Black Win Yudina Polina 1867.72
4 Black Win Ozerov Denis 1688.49
5 White Win Buslakova Anastasja 1929.69
6 Black Win Nikitina Darina 1842.45
7 Black Win Buyanov Konstantin 1394.21
8 Black Win Rogozinsky Jaroslav 1475.43
9 White Win Simanovskaia Anastasia 1867.88
Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 2035.67
Round Color Result Opponent
D1 White Win Rogozinsky Jaroslav 1475.98
D2 Black Win Eliseev Georgy 1697.39
D3 White Loss Pinsky Alexander 2398.61
D4 Black Win Zolotarev Artem 1516.20
D5 Black Win Potapov Stepan 1754.02
D6 Black Win Danilin Fedor 1749.10
D7 White Win Zolotarev Konstantin 1600.36
D8 Black Win Letovaltsev Metvei 1593.85
D9 Black Win Afanasiev Maksim 1364.92
Youth Championship of Konosha region
Date 2022-03-13 Rating 2034.28
Round Color Result Opponent
HD1 Black Win Zolotarev Artem 1515.33
HD2 Black Win Bova Aleksandra 1468.86
HD3 Black Win Zolotarev Konstantin 1600.60
HD4 White Win Yudina Polina 1864.87
HD5 White Win Potapov Stepan 1753.83
HD6 Black Win Ozerova Marina 1521.34
HD7 Black Win Rogozinsky Jaroslav 1476.45
HD8 Black Win Sokolov Artem 1466.86
Hello School 2021
Date 2021-10-17 Rating 2014.30
Round Color Result Opponent
1 White Loss Novichkova Viktoriia 1632.37
2 Black Win Kazantsev Konstantin 1826.47
3 Black Loss Petrova Mariia 2124.80
4 White Win Strakulia Lev 1942.40
5 Black Loss Gorbachev Daniil 1850.73
6 White Loss Burtsev Peter 2463.74
7 Black Win Yudina Polina 1832.20
The Fourth World Renju Open, online, gr. D
Date 2021-08-08 Rating 2010.64
Round Color Result Opponent
1 Black Win Wu Iat Cheng 1562.69
2 White Win Chu Ut Cheng 1785.60
3 Black Win Lan Chin U Kaylee 1957.11
4 Black Loss Pinsky Alexander 2363.04
5 White Win U Lek Wang 1798.31
6 Black Win Cheong Chan Hei 1756.92
7 Black Win Sam I Hang 1802.64
8 Black Win Chiang Hou Ian 1657.57
9 Black Win Porokhina Natalya 1474.46
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 2008.30
Round Color Result Opponent
D1 Black Win Sokolov Artem 1474.50
D2 Black Win Letovaltsev Metvei 1609.03
D3 Black Win Nogovitsin Artem 1527.95
D4 Black Win Potapov Stepan 1741.04
D5 Black Win Rogozinsky Jaroslav 1470.03
D7 White Win Afanasiev Maksim 1387.90
D8 Black Win Zolotarev Artem 1499.27
D9 White Win Zolotarev Konstantin 1585.61
D10 Black Win Zubov Vsevolod 1754.52
World Renju Youth Cup (online) D Group
Date 2021-07-16 Rating 2006.59
Round Color Result Opponent
1 Black Win Voronov Arseny 1710.33
2 White Loss Wang Yilin 1902.73
3 Black Win Sander Oskar 1638.34
4 Black Win Pavlovskiy Egor 1811.96
5 Black Loss Shen Yihang 2095.63
6 White Loss Shen Tianzuo 2202.29
8 Black Win Xia Kaidi 1938.51
9 White Loss Vislovich Vladislav 2020.94
Moscow Open Youth 2021
Date 2021-04-25 Rating 1994.22
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Belozerov Timofei 1663.96
B2 White Win Vostriakova Yulia 1761.07
B3 Black Win Orlov Maxim 1720.43
B4 White Win Pavlovskiy Egor 1789.86
B5 White Win Kazantsev Konstantin 1861.41
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 1988.25
Round Color Result Opponent
D1 White Loss Ozerov Denis 1701.14
D2 White Win Eliseev Georgy 1678.45
D3 White Win Pavlovskiy Egor 1782.50
D4 Black Loss Pinsky Alexander 2340.92
D5 White Win Vislovich Vladislav 2033.46
D6 White Win Kazantsev Konstantin 1866.17
D7 White Win Zolotarev Konstantin 1578.81
D8 Black Win Belozerov Timofei 1661.78
D9 White Win Afanasiev Maksim 1399.59
D10 Black Loss Noskov Pavel 1964.94
D11 White Win Potapov Stepan 1734.22
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 1986.03
Round Color Result Opponent
D1 White Loss Zolotarev Konstantin 1579.46
D2 White Win Lobachev Kirill 1433.23
D3 Black Win Nikolaev Mikhail 1666.89
D4 Black Loss Garmanov Radion 1502.66
D5 Black Loss Noskov Pavel 1965.24
D6 White Win Ozerov Denis 1700.94
D7 Black Win Pavlovskiy Egor 1780.14
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 1981.33
Round Color Result Opponent
1.1 Black Draw Buslakova Darya 1891.22
1.2 Black Win Buslakova Darya 1891.22
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 1977.04
Round Color Result Opponent
M1 White Win Shabanov Ruslan 1979.09
M2 Black Win Dyachkov Nikita 2120.09
M3 Black Win Prokopyev Andrei 1982.53
M4 White Loss Yusupmurzin Danila 2210.03
M5 Black Loss Fokichev Egor 1990.48
M6 Black Win Kuvaev Vyacheslav 2017.22
M7 Black Loss Metreveli Maksim 2296.74
The Third World Renju Open Online tournament, gr. C
Date 2020-12-06 Rating 1969.92
Round Color Result Opponent
1 Black Win Porokhina Natalya 1460.43
2 Black Win Lam Wai In 1656.44
3 White Win Chan Seong Ieong 1878.16
4 White Win Lau Hou Ioi 2058.66
5 Black Win Kong Iok Teng 1726.92
6 Black Win Cheong Chan Hei 1777.34
7 White Win Pinsky Alexander 2322.96
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 1958.05
Round Color Result Opponent
D1 White Win Petrovich Vadim 1520.45
D2 Black Win Nikolaev Mikhail 1658.86
D3 Black Win Zolotarev Konstantin 1585.20
D4 White Loss Noskov Pavel 1962.23
D5 White Win Pavlovskiy Egor 1751.78
D6 Black Win Potapov Stepan 1726.63
D7 Black Win Kazantsev Konstantin 1846.85
D8 Black Win Ozerov Denis 1694.19
Mind Master (Renju online Tournament)
Date 2020-10-11 Rating 1944.51
Round Color Result Opponent
4 Black Win Lam Hei Ieong 1808.50
5 Black Draw Strakulia Lev 1899.52
6 Black Loss Lei Un Hou 2021.01
7 White Win Wong Tek Kio 1798.62
World Renju Youth Cup, D Group
Date 2020-08-06 Rating 1911.81
Round Color Result Opponent
1 Black Win Lam Hei Ieong 1805.25
2 Black Loss Si I Kong 1732.22
3 White Loss Kirkan Alp Ali 1934.24
4 Black Win Ip Lai Soi 1779.20
5 Black Loss Barinov Rendom 1858.43
6 Black Win Wong Hou Cheng 1779.79
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 1848.95
Round Color Result Opponent
D3 Black Loss Kazantsev Konstantin 1784.33
D4 Black Loss Orlov Maxim 1754.70
D7 Black Loss Pritykin Denis 1588.39
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 1828.73
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Vostryakov Alexey 2178.89
3 Black Loss Naumov Egor 2016.80
4 Black Win Shangina Alexandra 1907.47
5 Black Loss Popova Maria 1676.84
6 Black Win Shabanov Ivan 1695.73
7 Black Loss Novikova Daria 1952.89
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 1823.74
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Metreveli Maksim 2308.57
2 White Loss Puzanov Georgi 1767.27
3 White Win Zvezdina Nataliya 1566.64
4 Black Win Nikolaev Mikhail 1621.92
5 Black Win Stoyanov Kirill 2119.52
6 White Win Buslakova Darya 1784.00
7 White Loss Fokichev Egor 1900.52
8 White Loss Matushkina Ksenia 2137.05
9 Black Win Churikova Daria 1840.49
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 1815.52
Round Color Result Opponent
1.1 Black Win Zvezdina Nataliya 1563.54
1.2 White Win Zvezdina Nataliya 1563.54
2.1 White Loss Buslakova Anastasja 1854.55
2.2 Black Win Buslakova Anastasja 1854.55
2.3 White Loss Buslakova Anastasja 1854.55
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 1771.35
Round Color Result Opponent
D2 White Loss Lääne Rauno 2059.15
D5 Black Loss Noskov Pavel 1853.97
D6 White Win Puzanov Georgi 1757.90
D8 Black Loss Startsev Maksim 1880.78
D9 Black Loss Agarkov Dmitrii 1879.09
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 1743.23
Round Color Result Opponent
D1 White Win Pushkin Ivan 1715.50
D2 White Win Kochanov Vasily 1752.18
D3 White Loss Agarkov Dmitrii 1866.52
D4 White Loss Danilov Daniil 1780.74
D5 Black Win Kazanin Artyom 1521.35
D6 Black Loss Startsev Maksim 1858.74
D7 White Loss Nikitin Alexandr 1668.33
D8 White Win Eliseev Georgy 1600.81
D9 Black Loss Strakulia Lev 1850.82
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 1684.74
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kulin Maxim 1807.48
2 White Loss Vostriakova Yulia 1719.83
3 Black Loss Yudina Polina 1628.59
4 White Win Zvezdina Nataliya 1517.01
5 Black Loss Buslakova Anastasja 1743.86
6 White Loss Makarova Daria 1733.78
7 Black Loss Semenov Andrei 1664.26
8 Black Loss Shkiperova Karina 1560.29
9 White Loss Pavlovskiy Egor 1644.92