Vostryakov Alexey

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2190.20, Rank: 335

First game: 2008-08-10, Last game: 2020-01-04

Top rating: 2237.83 (2016-01-05)

Games: 505, Wins: 240, Draws: 33, Losses: 232

Gy1: 0, Gy2: 0, Gy5: 37

The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2190.20
Round Color Result Opponent
1 White Win Mikryukov Sergey 1851.77
2 Black Win Metreveli Georgiy 2125.67
3 White Draw Lashko Kira 2320.52
4 Black Loss Maximov Nikolay 2149.43
5 Black Win Yudina Maria 2167.86
6 Black Loss Stulova Kristina 2111.78
7 White Win Prokopyev Andrei 2002.63
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2183.08
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Potapov Maxim 1863.96
2 Black Win Stulova Kristina 2127.12
3 Black Win Fokicheva Anna 1858.18
4 Black Win Fokichev Egor 1885.59
5 Black Win Stoyanov Kirill 2098.52
6 Black Loss Yusupmurzina Darya 2284.37
7 Black Loss Stoyanov Egor 2017.98
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2190.42
Round Color Result Opponent
1 Black Win Agarkov Dmitrii 1810.98
2 Black Win Lapin Ivan 1922.63
3 Black Win Stulova Darya 2011.84
4 White Loss Fedotov Denis 2596.18
5 Black Win Shangina Alexandra 1887.90
7 Black Loss Shabanov Ruslan 2105.70
7 Black Loss Shabanov Ruslan 2105.70
8 Black Win Stoyanov Egor 1972.35
9 Black Draw Lashko Kira 2368.98
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2196.95
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Shabanov Ruslan 2128.21
2 Black Draw Oborina Anastasja 2331.30
3 Black Win Prokopets Tatyana 2094.92
4 Black Loss Kryuchok Roman 2533.39
5 Black Loss Semenov Oleg 2364.63
6 Black Win Nogovitsin Alexander 1924.60
7 Black Win Stulova Darya 2033.94
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2201.80
Round Color Result Opponent
1 Black Win Potapov Maxim 1867.07
2 Black Win Stoyanov Egor 1949.13
3 White Loss Fedotov Denis 2568.52
4 Black Win Molotova Anastasja 1969.41
5 Black Loss Stulova Darya 2056.78
6 White Win Prokopets Tatyana 2084.76
7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2183.87
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2216.70
Round Color Result Opponent
1 Black Win Popova Maria 1580.59
2 Black Win Stoyanov Egor 1927.72
3 Black Win Prokopets Tatyana 2072.08
4 White Loss Fedotov Denis 2549.57
5 White Win Metreveli Maksim 2249.00
6 Black Loss Lashko Kira 2427.31
7 Black Win Stulova Darya 2083.00
8 White Win Yusupmurzina Darya 2145.75
9 Black Win Kryuchok Roman 2533.92
9 Black Loss Stulova Alisa 1729.41
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 2216.30
Round Color Result Opponent
AB1 Black Win Lohmus Kristofer 2267.69
AB2 Black Loss Shabanov Ruslan 2111.77
AB3 Black Loss Semenov Oleg 2376.25
AB4 White Loss Yusupmurzin Danila 2179.15
AB6 White Win Kolar Johan-Eerik 1698.69
AB7 White Loss Purk Tauri 2345.97
AB8 Black Loss Ponezhin Gennady 2170.39
AB9 Black Win Paizis Manolis 1740.41
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2230.68
Round Color Result Opponent
1 Black Win Naumov Egor 1882.85
2 Black Win Shabanov Ruslan 2101.50
3 Black Loss Fedotov Denis 2533.27
4 Black Win Stoyanov Kirill 2059.03
5 Black Win Metreveli Maksim 2203.83
6 Black Win Oborina Anastasja 2372.02
7 Black Loss Lashko Kira 2457.34
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2232.14
Round Color Result Opponent
1 Black Win Prokopyev Andrei 1861.20
2 Black Draw Matushkina Ksenia 2165.49
3 Black Win Kulin Maxim 1797.51
6 Black Draw Nogovitsin Alexander 1943.96
7 Black Win Stoyanov Kirill 2063.07
8 Black Win Stulova Kristina 2085.93
9 Black Loss Dyachkov Nikita 2220.72
Youth Russian Championship, group A,D
Date 2016-03-30 Rating 2235.00
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Oborina Anastasja 2348.74
2 Black Loss Kurdina Olga 2313.83
3 Black Win Glibin Aleksey 2076.06
4 Black Loss Lashko Kira 2470.08
5 Black Win Kozlova Viktoriia 1967.76
6 Black Loss Semenov Oleg 2342.63
7 White Win Karpov Fyodor 2139.26
8 Black Win Nogovitsin Alexander 1947.95
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 2236.05
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Dyachkov Nikita 2215.07
2 Black Win Kuznetsov Artem 1811.22
3 Black Loss Yusupmurzin Danila 2143.92
4 Black Win Kozlova Viktoriia 1968.69
5 Black Win Shabanov Ruslan 2073.01
6 Black Win Stoyanov Kirill 2073.98
7 White Win Fedotov Denis 2521.45
8 Black Loss Lashko Kira 2469.33
9 Black Win Ponezhin Gennady 2129.37
Poduga Championship, High league
Date 2016-02-07 Rating 2236.00
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kurdina Olga 2322.74
3 White Draw Dyachkov Nikita 2214.06
4 Black Draw Yusupmurzin Danila 2137.78
5 Black Win Stoyanov Kirill 2073.09
6 Black Loss Shabanov Ruslan 2070.71
7 Black Loss Kryuchok Roman 2555.45
8 Black Loss Lashko Kira 2466.73
9 Black Loss Fedotov Denis 2515.26
10 White Draw Semenov Oleg 2336.26
11 White Loss Mikryukov Mikhail 2334.14
12 White Win Oborina Anastasja 2341.04
13 Black Win Shiryaevskaya Daria 2082.00
1st Team Renju Cup of General Consul of Japan in St. Petersburg
Date 2016-01-10 Rating 2237.57
Round Color Result Opponent
2 White Win Ponezhin Gennady 2125.38
3 Black Loss Makarov Pavel 2542.90
4 White Win Salnikova Nonna 2206.01
5 Black Loss Potapov Alexey 2526.33
6 Black Loss Lisyutin Alexander 2166.91
7 Black Loss Filinov Vladimir 2441.14
8 Black Win Raag Ardi 1985.79
9 Black Win Holtsman Kris 2024.62
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2237.83
Round Color Result Opponent
1 Black Win Naumov Egor 1858.74
2 Black Win Stoyanov Kirill 2071.03
3 White Draw Lashko Kira 2463.62
4 White Win Ponezhin Gennady 2125.98
5 Black Win Pestereva Maria 2220.33
6 White Loss Kryuchok Roman 2555.76
7 White Loss Fedotov Denis 2505.15
8 Black Win Shabanov Ruslan 2067.05
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 2228.61
Round Color Result Opponent
1 Black Win Utkin Dmitryi 1771.10
2 Black Win Kuzmina Alexandra 1926.77
3 Black Win Yusupmurzina Darya 1968.57
4 Black Loss Lashko Kira 2448.07
5 Black Win Naumov Egor 1850.77
6 Black Win Naumov Egor 1850.77
6 White Loss Kurdina Olga 2361.22
7 Black Loss Oborina Anastasja 2337.19
8 Black Win Porokhina Ekaterina 2013.33
9 Black Win Kozlova Viktoriia 1975.40
10 White Loss Kryuchok Roman 2536.92
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 2224.18
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Metreveli Maksim 2083.32
B2 Black Win Olumets Erko 2089.73
B3 Black Loss Ponezhin Gennady 2161.50
B4 Black Loss Topkin Georg-Romet 2256.25
B5 White Win Dyachkov Nikita 2122.49
B6 Black Win Kolk Kuno 2268.21
B7 Black Loss Lavrik-Karmazin Maksim 2200.36
B8 Black Win Shabanov Ruslan 2035.49
B9 Black Win Muugamae Eric 1766.98
Youth Russian Championship, group B
Date 2015-03-28 Rating 2221.38
Round Color Result Opponent
1 White Win Shlyundikov Alexander 1958.07
2 White Win Utkin Dmitryi 1772.37
3 White Loss Semenov Oleg 2302.87
4 Black Draw Karpov Fyodor 2086.56
5 Black Win Dyachkov Nikita 2116.99
6 White Loss Ponezhin Gennady 2160.34
7 Black Win Metreveli Maksim 2074.03
8 Black Draw Fedotov Denis 2444.78
9 White Loss Lavrik-Karmazin Maksim 2193.15
Poduga Championship, High League
Date 2015-02-08 Rating 2219.56
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Mikryukov Mikhail 2310.31
2 Black Win Sorokina Oksana 2398.00
3 White Loss Semenov Oleg 2294.56
5 Black Win Prokopets Tatyana 2130.51
6 Black Win Vohtomina Vladislava 2111.10
7 Black Win Stulova Darya 2087.45
8 White Loss Kryuchok Roman 2518.35
9 Black Loss Fedotov Denis 2437.50
10 White Loss Lashko Kira 2422.23
11 Black Loss Oborina Anastasja 2335.39
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 2218.16
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stulova Veronika 1778.86
2 White Draw Shabanov Ruslan 2020.43
3 White Draw Molotova Anastasja 2045.91
4 White Win Matushkina Ksenia 2084.17
5 Black Draw Stulova Kristina 1970.20
6 Black Loss Ponezhin Gennady 2148.77
7 Black Loss Vohtomina Vladislava 2106.54
8 White Win Evdokimova Ksenija 1908.24
Youth World Championship
Date 2014-08-13 Rating 2228.37
Round Color Result Opponent
B1 Black Draw Olumets Erko 2077.35
B2 Black Win Holtsman Kris 1986.91
B3 Black Win Heidmets Mark 2053.85
B4 White Loss Fedotov Denis 2416.33
B5 Black Win Lavrik-Karmazin Maksim 2154.10
B6 White Loss Lillemaa Argo 2272.64
B7 Black Win Kolk Kuno 2221.76
B8 White Draw Yuan Jiayin 2321.56
B9 Black Win Lin Qianhao 2153.83
Karepa Open Yamaguchi
Date 2014-08-01 Rating 2228.33
Round Color Result Opponent
1 Black Win Ikla Markus 2073.50
2 Black Win Olumets Erko 2076.77
3 White Loss Taimla Tunnet 2768.31
4 Black Draw Rahumagi Brenet 2130.23
5 Black Win Semenov Oleg 2243.97
6 Black Loss Kurdina Olga 2375.97
7 Black Win Holtsman Kris 1987.99
Karepa Open Taraguchi
Date 2014-07-30 Rating 2228.20
Round Color Result Opponent
1 Black Win Tiivel Siim 1910.69
2 Black Win Topkin Georg-Romet 2141.90
3 Black Win Metreveli Maksim 2007.88
4 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2316.45
5 White Loss Kolk Kuno 2221.14
6 White Win Heidmets Mark 2054.45
7 Black Loss Hõbemägi Martin 2572.29
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 2227.17
Round Color Result Opponent
1 Black Win Naumov Egor 1842.06
2 Black Win Novikova Daria 1871.71
3 Black Win Stoyanov Kirill 1984.25
4 Black Loss Lashko Kira 2382.28
5 White Win Matushkina Ksenia 2072.69
6 Black Win Stulova Darya 2079.36
7 White Loss Kryuchok Roman 2531.98
8 Black Win Dyachkov Nikita 2065.96
9 Black Win Vohtomina Vladislava 2062.77
Youth Russian Championship,groups A,B
Date 2014-03-29 Rating 2211.35
Round Color Result Opponent
1 Black Win Yusupmurzin Danila 1969.76
2 Black Win Lapin Ivan 1833.34
3 Black Loss Kryuchok Roman 2540.28
4 White Win Postnikov Fedor 2030.18
5 White Win Glibin Aleksey 2044.03
6 White Loss Fedotov Denis 2406.71
7 White Loss Golomaryov Anthony 2431.32
8 White Draw Semenov Oleg 2213.49
9 White Draw Ponezhin Gennady 2121.62
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2014-03-09 Rating 2208.22
Round Color Result Opponent
1 Black Win Tarabrina Elizaveta 1766.80
2 Black Win Stulova Darya 2072.12
3 White Win Semenov Oleg 2208.72
4 Black Loss Fedotov Denis 2404.76
5 White Win Dyachkov Nikita 2044.68
6 White Loss Lashko Kira 2380.96
8 Black Win Vohtomina Vladislava 2036.18
Poduga Championship, High League
Date 2014-02-07 Rating 2201.46
Round Color Result Opponent
1 White Loss Semenov Oleg 2201.72
2 Black Draw Shiryaevskaya Daria 2047.87
3 White Win Prokopets Tatyana 2068.05
4 Black Win Shabanov Ruslan 1986.28
5 Black Win Matushkina Ksenia 2042.96
6 White Win Kurdina Olga 2374.73
7 White Loss Kryuchok Roman 2549.62
8 White Loss Sorokina Oksana 2378.21
9 Black Loss Lashko Kira 2380.11
10 White Loss Oborina Anastasja 2361.28
11 Black Loss Fedotov Denis 2398.92
12 Black Loss Mikryukov Mikhail 2295.81
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 2195.72
Round Color Result Opponent
1 Black Win Tarabrina Elizaveta 1768.49
2 Black Win Yusupmurzin Danila 1958.46
3 Black Loss Kurdina Olga 2378.00
4 Black Loss Stulova Darya 2068.27
5 Black Win Novozhilova Polina 1802.51
6 White Loss Semenov Oleg 2193.46
7 White Win Novikova Daria 1865.41
8 Black Win Matushkina Ksenia 2037.18
The 22th Russian Championship, First League
Date 2013-11-09 Rating 2188.55
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kurdina Olga 2381.40
2 Black Win Glibina Ekaterina 1953.60
3 Black Win Ponezhin Gennady 2101.03
4 White Loss Golomaryov Anthony 2415.97
5 Black Loss Salnikova Nonna 2267.63
6 White Win Fedoseyev Arseniy 2076.76
7 White Win Kuleshov Mikhail 2119.58
8 White Draw Lashko Kira 2383.41
9 White Loss Oborina Anastasja 2364.25
10 Black Loss Volkov Sergey 2350.38
11 White Win Shabanov Ruslan 1971.92
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups A, B, D,E
Date 2013-07-28 Rating 2172.32
Round Color Result Opponent
1 White Loss Krayeva Tatyana 2311.19
2 Black Win Utkin Dmitryi 1739.55
3 Black Win Yusupmurzin Danila 1945.01
4 Black Win Rachitskaya Viktoria 2217.79
5 Black Win Oborina Anastasja 2359.26
6 Black Win Stulova Darya 2049.91
7 White Loss Kryuchok Roman 2537.17
8 Black Draw Fedotov Denis 2351.63
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 2167.46
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kiviberg Emma-Lotta 1580.18
2 White Loss Lillemaa Argo 2219.74
3 White Loss Tiivel Siim 1865.41
4 Black Loss Prokopets Tatyana 2018.97
5 White Loss Tiivel Tuuli 1943.46
6 Black Loss Mikryukov Mikhail 2285.80
7 Black Loss Shabanov Ruslan 1964.78
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 2167.45
Round Color Result Opponent
1 Black Win Zhukova Iana 1750.31
2 White Win Evdokimova Ksenija 1901.33
3 Black Win Kuzmina Alexandra 1806.55
4 Black Win Holtsman Kris 1971.93
5 Black Loss Taimla Tunnet 2798.30
6 White Loss Kryuchok Roman 2534.47
7 White Win Lillemaa Argo 2218.99
Youth European Championship
Date 2013-07-05 Rating 2167.21
Round Color Result Opponent
B1 White Win Topkin Georg-Romet 1968.67
B2 White Win Semenov Oleg 2157.62
B3 White Win Ponezhin Gennady 2092.56
B4 Black Loss Hõbemägi Martin 2519.44
B5 Black Loss Rahumagi Brenet 2027.42
B6 White Loss Kolk Kuno 2181.51
B7 Black Win Olumets Erko 2084.84
B8 White Win Kolk Paul 2152.58
B9 White Win Lillemaa Argo 2218.34
Youth Russian Championship,group B
Date 2013-03-30 Rating 2150.29
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Ponezhin Gennady 2063.00
1 Black Draw Semenov Oleg 2136.06
2 Black Loss Shabanov Ruslan 1935.70
2 White Loss Glibin Aleksey 2007.06
3 White Win Glibin Aleksey 2007.06
3 Black Win Postnikov Fedor 1998.07
4 Black Win Postnikov Fedor 1998.07
5 Black Loss Semenov Oleg 2136.06
6 Black Win Strezhnev Mikhail 1820.75
7 Black Win Egorov Vladislav 1684.45
Poduga Championship, High League
Date 2013-02-15 Rating 2146.13
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Lashko Kira 2389.65
2 Black Loss Mikryukov Mikhail 2295.99
3 White Win Semenov Oleg 2119.85
4 Black Win Prokopets Tatyana 1976.31
5 White Loss Fedotov Denis 2315.55
6 Black Loss Merkulov Artyom 2486.53
7 Black Loss Kurdina Olga 2367.94
8 White Loss Kryuchok Roman 2513.15
9 White Win Oborina Anastasja 2376.61
Moscow Open
Date 2013-02-03 Rating 2144.70
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Serdyukov Egor 2536.07
2 Black Loss Lashko Kira 2386.86
3 Black Win Semenov Oleg 2116.60
4 Black Loss Magdeev Igor 2256.54
5 Black Loss Sirategyan Karen 2373.94
6 White Win Sadelov Igor 1970.56
7 Black Win Makhina Alla 1794.73
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 2141.36
Round Color Result Opponent
1 Black Win Novozhilova Polina 1782.99
2 Black Loss Lashko Kira 2379.54
3 White Win Popova Daria 1744.53
4 Black Win Pestereva Maria 2214.70
5 Black Win Krayeva Tatyana 2318.30
6 Black Loss Sorokina Oksana 2396.73
7 White Draw Fedotov Denis 2304.20
8 Black Loss Oborina Anastasja 2383.80
9 White Loss Savrasov Ruslan 2117.43
The 21th Russian Championship, First League
Date 2012-11-10 Rating 2131.85
Round Color Result Opponent
1 White Draw Oborina Anastasja 2393.45
2 White Draw Filinov Vladimir 2499.43
3 Black Loss Metreveli Irina 2400.33
4 White Draw Salnikova Nonna 2215.11
5 Black Win Prokopets Tatyana 1963.41
6 Black Loss Sirategyan Karen 2372.08
7 Black Win Reibandt Vitaly 2027.66
8 White Loss Kurdina Olga 2346.49
9 Black Loss Mikryukov Mikhail 2295.44
10 Black Draw Ponezhin Gennady 2015.92
11 White Win Glibin Aleksey 1968.40
European Championship Open
Date 2012-08-23 Rating 2114.60
Round Color Result Opponent
1 Black Win Rumyantseva Ekaterina 1951.98
2 White Loss Mikryukov Mikhail 2303.56
3 White Loss Kalyakin Dmitrii 2056.15
4 White Win Shabanov Ruslan 1873.53
5 Black Loss Kartashev Daniil 2377.55
6 Black Win Savik Aki 1753.57
7 Black Loss Balabhai Viktor 2449.19
8 White Loss Sumarokova Aleksandra 2244.32
9 White Win Prokopets Tatyana 1950.83
European Championship QT
Date 2012-08-17 Rating 2113.55
Round Color Result Opponent
1 White Loss Balabhai Viktor 2448.00
2 White Loss Hõbemägi Martin 2452.12
3 Black Win Prokopets Tatyana 1949.84
4 White Loss Kartashev Daniil 2375.35
5 White Win Shabanov Ruslan 1871.97
6 White Loss Lashko Kira 2354.08
Youth World Championship
Date 2012-08-15 Rating 2113.23
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Nogovitsin Alexander 1986.79
B2 Black Loss Kryuchok Roman 2497.21
B3 Black Loss Hõbemägi Martin 2451.67
B4 White Loss Semenov Oleg 2089.57
B6 Black Draw Kolk Kuno 2053.74
B7 Black Win Lillemaa Argo 2153.19
B8 Black Loss Spirichev Vladislav 1988.41
B9 White Win Rahumagi Brenet 1943.00
B10 Black Win Yakushkin Nikolay 1897.00
B11 White Loss Karpov Fyodor 2033.74
Podyuga Sbory Yamaguchi
Date 2012-07-27 Rating 2111.19
Round Color Result Opponent
1 White Loss Lysakov Mikhail 2556.19
2 Black Win Evdokimova Ksenija 1866.20
3 White Win Krayeva Tatyana 2306.14
4 White Loss Fedotov Denis 2284.30
6 Black Loss Oborina Anastasja 2403.38
7 White Win Stulova Darya 1988.79
8 Black Loss Lashko Kira 2350.90
9 White Loss Karpov Fyodor 2031.79
Youth Championshipof Arkhangelsk region, groups A,B,D,E
Date 2012-06-28 Rating 2108.14
Round Color Result Opponent
1 Black Win Bovkonyuk Pavel 1881.21
2 White Loss Kryuchok Roman 2496.04
3 White Win Ponezhin Gennady 1971.97
4 White Win Spirichev Vladislav 1981.32
5 White Loss Oborina Anastasja 2404.88
6 Black Win Prokopyev Ruslan 1977.67
7 White Loss Kurdina Olga 2317.35
8 White Loss Merkulov Artyom 2497.14
9 Black Win Shabanov Ruslan 1860.71
Championship of Konoshsky region
Date 2012-05-20 Rating 2101.75
Round Color Result Opponent
1 White Win Maslov Ilya 1837.14
3 Black Win Kuzmina Alexandra 1809.29
3 White Win Shabanov Ruslan 1854.88
4 White Loss Merkulov Artyom 2494.61
5 Black Win Ponezhin Gennady 1954.73
6 Black Win Stulova Kristina 1835.03
7 Black Loss Oborina Anastasja 2406.36
8 White Loss Kryuchok Roman 2492.66
9 Black Loss Bovkonyuk Pavel 1879.15
Team Championship of Podyuga
Date 2012-04-25 Rating 2097.87
Round Color Result Opponent
1 White Loss Oborina Anastasja 2406.91
2 Black Win Kurdina Olga 2310.24
3 Black Loss Lashko Kira 2323.82
4 White Loss Fedotov Denis 2254.72
5 Black Win Prokopets Tatyana 1941.37
6 Black Win Stulova Darya 1967.88
7 White Win Semenov Oleg 2069.06
8 White Loss Merkulov Artyom 2491.63
9 White Loss Kryuchok Roman 2492.61
Youth Russian Championship, groups A, B
Date 2012-03-30 Rating 2091.89
Round Color Result Opponent
1 Black Win Bovkonyuk Pavel 1874.79
2 White Win Glibin Aleksey 1934.64
3 White Draw Puh Alexander 2089.56
4 Black Loss Sumarokov Evgeny 2532.33
5 Black Loss Karpov Fyodor 2015.08
6 White Loss Smirnov Evgeny 2402.32
7 Black Loss Kryuchok Roman 2489.91
8 White Loss Semenov Oleg 2064.04
9 Black Loss Nogovitsin Alexander 1979.48
10 White Loss Merkulov Artyom 2488.84
11 Black Loss Spirichev Vladislav 1976.57
Podyuga Sbory
Date 2012-03-23 Rating 2091.51
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Semenov Oleg 2062.43
2 White Loss Prokopets Tatyana 1938.73
3 Black Win Karpov Fyodor 2013.59
4 Black Win Nogovitsin Alexander 1978.52
5 Black Win Stulova Darya 1961.19
6 White Loss Kryuchok Roman 2489.22
8 White Win Oborina Anastasja 2407.30
9 Black Loss Kurdina Olga 2306.55
10 Black Loss Lashko Kira 2309.87
Podyuga Championship, High League
Date 2012-02-15 Rating 2089.14
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kryuchok Roman 2483.98
2 White Loss Oborina Anastasja 2405.72
3 White Loss Kurdina Olga 2297.96
4 White Win Lashko Kira 2296.79
5 White Loss Fedotov Denis 2229.33
6 Black Win Savrasov Ruslan 2076.60
7 White Loss Romanov Sergey 2058.79
9 Black Win Merkulov Artyom 2488.37
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2012-01-06 Rating 2084.07
Round Color Result Opponent
5 Black Win Serebryannikova Anzhelika 1742.93
6 Black Win Prokopets Tatyana 1919.63
7 White Win Karpov Fyodor 1997.70
8 Black Win Stulova Darya 1950.00
9 White Win Vohtomina Vladislava 1988.42
Podyuga Cup
Date 2011-11-21 Rating 2073.25
Round Color Result Opponent
1/4 White Loss Oborina Anastasja 2392.16
1/4 White Loss Oborina Anastasja 2392.16
1/8 White Loss Prokopets Tatyana 1905.82
1/8 White Win Prokopets Tatyana 1905.82
1/8 Black Win Prokopets Tatyana 1905.82
F5 Black Loss Lashko Kira 2269.33
F5 White Loss Fedotov Denis 2203.90
F5 Black Draw Belous Polina 1840.27
The 20th Open Russian Championship, First League
Date 2011-11-05 Rating 2071.03
Round Color Result Opponent
1 White Loss Tarasevich Stepan 2409.46
2 Black Win Shabanov Ruslan 1828.50
3 White Loss Poltaratsky Nikolay 2418.79
4 Black Win Semyonov Vladimir 2252.73
5 White Win Semenov Oleg 2041.48
6 White Loss Berezin Roman 2419.18
7 Black Loss Mikryukov Mikhail 2291.79
8 White Win Antonov Andrey 2002.61
9 White Loss Fedotov Denis 2199.43
10 Black Win Prokopets Tatyana 1900.81
11 White Loss Kachaev Denis 2353.81
Youth European Championship
Date 2011-07-30 Rating 2050.18
Round Color Result Opponent
B1 Black Loss Merkulov Artyom 2519.46
B1 Black Win Karpov Fyodor 1974.88
B2 Black Win Karpov Fyodor 1974.88
B3 White Draw Lillemaa Argo 2032.67
B5 Black Win Staub Rain 1880.51
B10 Black Win Reimann Margus 1628.99
b6 Black Loss Kryuchok Roman 2433.53
Podyuga Sbory
Date 2011-07-10 Rating 2044.51
Round Color Result Opponent
1 Black Win Novikova Daria 1803.08
2 White Win Karpov Fyodor 1971.62
3 White Loss Oborina Anastasja 2351.06
5 Black Loss Krayeva Tatyana 2248.60
6 White Loss Nogovitsin Alexander 1963.16
7 White Win Kinozerov Kirill 1871.28
8 White Win Litvinova Alina 1928.87
9 Black Loss Pestereva Maria 2213.28
Team Championship
Date 2011-04-29 Rating 2024.45
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kurdina Olga 2232.26
2 White Win Fedotov Denis 2152.91
3 White Win Belous Polina 1835.80
5 White Win Prokopets Tatyana 1843.15
6 White Loss Semenov Oleg 2014.14
7 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2208.49
8 White Loss Merkulov Artyom 2521.15
9 Black Loss Kryuchok Roman 2402.60
10 White Loss Oborina Anastasja 2330.31
11 White Loss Lashko Kira 2204.81
11 Black Loss Kurdina Olga 2232.26
Championship of Konoshsky region
Date 2011-03-07 Rating 2012.09
Round Color Result Opponent
1 White Loss Merkulov Artyom 2519.71
2 White Loss Litvinova Yulia 2131.96
3 White Loss Semenov Oleg 2008.00
4 Black Win Prokopets Tatyana 1828.70
5 White Loss Savrasov Ruslan 2070.75
6 White Loss Nogovitsin Alexander 1948.01
7 White Win Belous Polina 1836.20
8 White Loss Lashko Kira 2183.00
9 Black Loss Oborina Anastasja 2315.12
Podyuga Cup
Date 2010-11-30 Rating 2002.41
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kryuchok Roman 2348.79
2 Black Loss Kryuchok Roman 2348.79
The 19th Open Russian Championship, First League
Date 2010-11-06 Rating 2000.44
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Tarasevich Stepan 2406.02
2 Black Loss Komarov Sergey 1687.69
3 Black Win Karpov Fyodor 1937.25
4 White Win Lashko Kira 2139.94
5 Black Loss Sobolev Pavel 2150.91
6 Black Loss Tikhomirov Mikhail 2024.82
7 Black Loss Semenov Oleg 2001.81
8 Black Win Kinozerov Kirill 1854.36
9 Black Win Litvinova Alina 1900.88
10 Black Loss Buszkowski Ludwik 2100.16
11 Black Loss Nogovitsin Alexander 1932.89
Vladimir Open
Date 2010-08-17 Rating 2002.21
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Serdyukov Egor 2473.42
2 Black Loss Sirategyan Karen 2334.34
3 Black Win Polezhayev Aleksey 1969.67
4 White Loss Oborina Anastasja 2275.90
5 White Win Magdeev Igor 2072.24
6 White Loss Hõbemägi Martin 2199.09
7 Black Win Matsjuk Oksana 1612.49
8 White Win Savrasov Ruslan 2067.52
9 White Loss Merkulov Artyom 2485.89
Youth World Championship
Date 2010-08-10 Rating 2001.80
Round Color Result Opponent
1 Black Win Ohanyan Hrant 1811.17
2 Black Win Petrosyan Azat 2029.14
3 White Loss Merkulov Artyom 2484.60
4 White Win Nersisyan Rafik 1805.93
SF1 Black Win Poghosyan Davit 1884.79
SF2 Black Loss Poghosyan Davit 1884.79
SF4 White Win Poghosyan Davit 1884.79
Podyuga Sbory
Date 2010-06-30 Rating 1996.41
Round Color Result Opponent
2 White Loss Kryuchok Roman 2322.05
4 White Loss Krayeva Tatyana 2219.68
5 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2130.32
Russian Christmas Tournament - 2010
Date 2010-01-10 Rating 1982.39
Round Color Result Opponent
7 Black Win Lebedev Dmitry 1805.53
Youth European Championship
Date 2009-07-09 Rating 1963.57
Round Color Result Opponent
1 Black Win Piddubny Oleksander 1669.66
2 Black Loss Hõbemägi Martin 2118.90
6 White Loss Serdyukov Egor 2449.05
Podyuga Sbory
Date 2009-06-21 Rating 1962.00
Round Color Result Opponent
2 White Win Oborina Anastasja 2169.36
3 Black Loss Romanov Sergey 1952.34
4 White Loss Sumarokova Aleksandra 2031.28
9 White Loss Pestereva Maria 2234.98
Youth World Championship
Date 2008-08-10 Rating 1941.94
Round Color Result Opponent
C10 Black Loss Shlyundikov Alexander 1762.77