Fedotov Denis

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2464.35, Rank: 87

First game: 2009-06-21, Last game: 2022-03-30

Top rating: 2598.92 (2019-05-05)

Games: 823, Wins: 535, Draws: 74, Losses: 214

Gy1: 5, Gy2: 14, Gy5: 284

Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 2464.35
Round Color Result Opponent
A2 White Draw Morozov Egor 2220.27
A3 White Loss Yusupmurzin Danila 2225.76
A5 White Win Morozov Egor 2220.27
A6 Black Win Yusupmurzin Danila 2225.76
C8 White Loss Yusupmurzin Danila 2225.76
World Renju Youth Cup, AB Group
Date 2020-08-06 Rating 2531.31
Round Color Result Opponent
1 Black Win Burtsev Peter 2347.51
2 White Win Savvateev Mikhail 2045.39
3 White Win Piik Sander 2179.04
4 White Loss László Zoltán 2515.34
5 Black Win Dyachkov Nikita 2130.98
6 White Loss Topkin Georg-Romet 2515.94
7 Black Loss Gromov Danila 2373.10
8 Black Win Danilin Ivan 2487.36
9 Black Win Suenaga Daiki 2203.93
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2554.49
Round Color Result Opponent
1 White Win Prokopyev Andrei 1984.96
2 White Win Sidorov Mikhail 2079.80
3 White Win Matushkina Ksenia 2142.08
4 White Win Dyachkov Nikita 2146.95
5 White Win Stoyanov Kirill 2142.65
6 White Win Yusupmurzina Darya 2322.81
7 White Win Stoyanov Egor 2102.39
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2569.78
Round Color Result Opponent
1 White Loss Burtsev Peter 2258.89
2 Black Win Chernyi Anton 2060.10
3 Black Win Kinelovskiy Nikita 2148.39
4 Black Win Katsev Ilya 2358.46
5 White Win Volkov Sergey 2308.32
6 Black Win Rizvanov Edward 2503.83
7 White Loss Danilin Ivan 2490.24
8 Black Loss Mikhailov Alexey 2432.75
9 Black Loss Morozov Egor 2233.68
World Championship AT
Date 2019-08-10 Rating 2592.35
Round Color Result Opponent
1 White Win Cao Dong 2692.48
2 Black Loss Kamiya Shunsuke 2741.39
3 White Win Sushkov Vladimir 2768.17
4 White Loss Mei Fan 2613.13
5 White Loss Oll Aivo 2679.95
6 White Loss Inoue Fumiya 2353.85
7 Black Win Epifanov Dmitry 2597.31
8 Black Loss Nakayama Tomoharu 2749.70
9 Black Win Koyama Jun 2536.63
10 Black Loss Okabe Hiroshi 2644.07
11 Black Win Gardstrom Petter 2621.36
World Championship QT
Date 2019-08-02 Rating 2594.39
Round Color Result Opponent
1 White Win Jonsson Peter 2257.71
2 White Win Oll Aivo 2681.27
3 White Loss Gardstrom Petter 2622.40
4 Black Win Sun In 2354.91
5 White Draw Koyama Jun 2536.56
6 Black Win Epifanov Dmitry 2597.53
7 White Win Mesila Villem 2588.22
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 2597.86
Round Color Result Opponent
AB1 White Win Lavrik-Karmazin Maksim 2446.30
AB2 Black Win Topkin Georg-Romet 2541.16
AB3 White Draw Hõbemägi Martin 2528.77
AB4 Black Win Kolk Kuno 2291.79
AB5 Black Win Rahumagi Brenet 2279.09
AB6 White Win Orlov Maxim 2407.22
AB7 White Win Troitsky Vsevolod 2039.98
AB8 Black Win Piik Sander 2184.96
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2598.75
Round Color Result Opponent
1 White Win Lapin Ivan 1910.64
2 Black Win Kuvaev Vyacheslav 1951.92
3 Black Win Yusupmurzina Darya 2293.56
4 Black Win Shabanov Ruslan 2048.65
5 White Win Metreveli Maksim 2306.94
6 White Win Oborina Anastasja 2306.47
7 Black Win Yusupmurzin Danila 2203.95
8 White Win Stoyanov Egor 2059.36
9 White Win Sidorov Mikhail 2006.89
Tournament of Ten
Date 2019-05-05 Rating 2598.92
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kachaev Denis 2509.96
2 White Draw Epifanov Dmitry 2599.20
3 White Win Balabhai Viktor 2393.80
4 White Draw Nikonov Konstantin 2610.83
5 Black Win Salnikov Pavel 2517.54
6 Black Win Karasyov Maxim 2575.28
7 Black Win Danilin Ivan 2470.79
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2594.22
Round Color Result Opponent
AB1 Black Win Arzybov Vladislav 1993.91
AB2 Black Win Stoyanov Kirill 2100.78
AB3 Black Win Yusupmurzin Danila 2212.16
AB4 White Win Orlov Maxim 2393.00
AB5 Black Win Metreveli Maksim 2305.75
AB6 White Loss Semenov Oleg 2314.97
AB7 Black Win Nogovitsin Alexander 1935.79
AB8 Black Win Dyachkov Nikita 2150.92
AB9 White Win Troitsky Vsevolod 2022.07
The 27th Russian Championship, High League
Date 2019-02-24 Rating 2590.09
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Epifanov Dmitry 2603.73
2 Black Win Kachaev Denis 2506.31
3 Black Win Salnikov Pavel 2524.55
4 Black Loss Karasyov Maxim 2576.13
5 Black Win Smirnov Evgeny 2386.63
6 Black Win Katsev Ilya 2350.72
7 Black Loss Nikonov Konstantin 2614.14
8 Black Win Barykin Victor 2327.97
9 White Draw Lavrik-Karmazin Maksim 2462.74
10 Black Loss Fedorkin Oleg 2601.87
11 White Win Metreveli Maksim 2304.52
12 Black Loss Mikhailov Alexey 2418.57
13 Black Win Radzevelyuk Alexander 2351.30
14 Black Win Artemyev Sergey 2462.61
15 Black Draw Makarov Pavel 2536.17
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2588.66
Round Color Result Opponent
1 White Win Novikova Daria 1981.31
2 Black Win Dyachkov Nikita 2155.04
3 Black Win Yusupmurzina Darya 2279.05
4 White Win Yusupmurzin Danila 2217.14
5 Black Win Shabanov Ruslan 2067.10
6 White Win Stulova Kristina 2114.72
7 White Win Matushkina Ksenia 2080.71
8 Black Win Stulova Veronika 2004.49
9 White Win Stoyanov Egor 2014.49
10 Black Win Porokhina Ekaterina 2093.18
11 Black Win Stoyanov Kirill 2092.75
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2585.77
Round Color Result Opponent
1 White Win Kuvaev Vyacheslav 1944.39
2 White Win Prokopets Tatyana 2095.06
3 White Win Metreveli Maksim 2304.88
4 Black Draw Oborina Anastasja 2301.00
5 Black Win Yusupmurzin Danila 2218.05
6 Black Win Semenov Oleg 2331.22
7 White Win Yusupmurzina Darya 2274.42
Tallinn Open 2018
Date 2018-12-30 Rating 2584.95
Round Color Result Opponent
A1 Black Win Lohmus Kristofer 2337.48
A2 White Win Sadova Taisia 2170.57
A3 Black Loss Sushkov Vladimir 2758.79
A4 White Win Katsev Ilya 2352.14
A5 Black Loss Topkin Georg-Romet 2544.98
A6 Black Win Metreveli Maksim 2304.81
A7 Black Loss Oll Aivo 2692.96
A8 Black Loss Balabhai Viktor 2401.34
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 2583.67
Round Color Result Opponent
9.1 White Win Yusupmurzina Darya 2266.40
9.2 White Win Yusupmurzina Darya 2266.40
SOPAI Cup
Date 2018-11-25 Rating 2583.35
Round Color Result Opponent
1 Black Win Metreveli Irina 2342.75
2 Black Draw Lan Zhiren 2596.01
3 Black Win Zhu Tianyi 2428.40
4 White Loss Wai Chan Keong 2675.86
5 White Loss Liu Yang 2531.27
6 White Loss Huang Shengming 2493.56
7 Black Win Yu Yajun 2253.79
8 White Win Huang Jianguang 2339.30
9 Black Loss Wu Zhiqin 2467.52
Swedish Open Team Championship
Date 2018-11-18 Rating 2583.64
Round Color Result Opponent
2 Black Win Rahumagi Brenet 2268.15
3 White Loss Karlsson Stefan 2529.58
4 White Win Piik Sander 2207.69
5 Black Win Fanell Jan 2008.75
6 Black Draw Eriksson Bjorn 2238.16
7 White Win Lohmus Kristofer 2329.22
The 27th Russian Championship, First League
Date 2018-11-04 Rating 2584.71
Round Color Result Opponent
1 Black Win Sadova Taisia 2164.79
2 Black Draw Mikhailov Alexey 2414.60
3 Black Win Salnikov Pavel 2533.80
4 White Win Lavrik-Karmazin Maksim 2452.94
5 Black Win Salnikova Nonna 2201.33
6 Black Win Nikonov Konstantin 2617.76
7 Black Win Filinov Vladimir 2452.96
8 White Draw Semenov Oleg 2338.02
9 White Draw Metreveli Maksim 2301.88
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 2584.99
Round Color Result Opponent
1 White Win Porokhina Ekaterina 2076.04
2 Black Win Dyachkov Nikita 2166.80
3 White Win Yusupmurzin Danila 2214.09
4 Black Win Shabanov Ruslan 2087.13
5 Black Draw Yusupmurzina Darya 2248.06
6 Black Win Stulova Kristina 2131.71
7 White Win Matushkina Ksenia 2080.51
8 White Win Stoyanov Kirill 2075.13
9 Black Draw Stulova Veronika 2000.14
10 White Win Stoyanov Egor 1971.23
11 White Win Novikova Daria 1974.50
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2587.23
Round Color Result Opponent
1 White Win Prokopyev Andrei 1943.88
2 Black Win Stulova Veronika 1993.74
3 White Win Matushkina Ksenia 2083.75
4 Black Win Vostryakov Alexey 2180.41
5 White Win Shiryaevskaya Daria 2071.18
6 Black Win Metreveli Maksim 2282.48
7 White Win Stulova Kristina 2134.15
8 White Win Semenov Oleg 2345.62
9 White Win Dyachkov Nikita 2175.42
Karepa camp
Date 2018-07-12 Rating 2586.99
Round Color Result Opponent
A1 Black Loss Metreveli Maksim 2279.67
A2 White Win Heidmets Mark 1967.46
A3 Black Win Lohmus Kristofer 2304.41
A4 Black Loss Topkin Georg-Romet 2503.12
A5 Black Win Ikla Markus 2206.15
A6 Black Win Karlsson Stefan 2524.03
A7 Black Win Tuvikene Margus 2345.42
XIV Renju and Gomoku European Championship 2018
Date 2018-07-01 Rating 2587.20
Round Color Result Opponent
1 Black Win Salnikova Nonna 2194.00
2 White Win Hõbemägi Martin 2545.53
3 Black Draw Epifanov Dmitry 2596.74
4 Black Win Salnikov Pavel 2542.35
5 Black Win Lavrik-Karmazin Maksim 2431.13
6 Black Win Wang Qingqing 2586.65
7 Black Win Oll Aivo 2699.34
8 White Win Balabhai Viktor 2410.87
9 Black Win Piik Sander 2221.76
10 White Draw Topkin Georg-Romet 2500.77
11 White Loss Mesila Villem 2563.69
12th Team World Championship
Date 2018-05-05 Rating 2579.20
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kozhin Mikhail 2614.61
2 Black Loss Topkin Georg-Romet 2490.77
3 Black Win Makarov Pavel 2526.96
4 Black Draw Purk Andry 2562.20
5 White Loss Liu Yang 2552.79
6 Black Win Jonsson Peter 2256.23
7 Black Win Fujita Yudai 2425.70
8 Black Draw Piik Sander 2219.87
9 White Loss Jonsson Peter 2256.23
10 White Win Nikonov Konstantin 2618.83
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2575.43
Round Color Result Opponent
B1 White Win Orlov Maxim 2286.93
B2 Black Win Stoyanov Kirill 2063.19
B3 Black Win Metreveli Maksim 2262.67
B4 White Win Danilin Ivan 2429.32
B5 Black Win Dyachkov Nikita 2196.37
B6 Black Win Yusupmurzin Danila 2218.72
B7 White Win Lapin Ivan 1919.32
B8 Black Win Arzybov Vladislav 1977.31
B9 White Win Nebolsin Aleksei 2141.08
Championship of Konoshsky region
Date 2018-02-09 Rating 2566.67
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stulova Veronika 1987.52
2 White Win Dyachkov Nikita 2202.87
3 Black Win Yusupmurzin Danila 2220.05
4 White Loss Shabanov Ruslan 2122.92
6 Black Win Stoyanov Kirill 2057.00
7 Black Win Vohtomina Vladislava 2120.59
9 White Loss Semenov Oleg 2359.85
10 Black Win Mikryukov Mikhail 2344.61
11 Black Win Lashko Kira 2382.79
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2565.61
Round Color Result Opponent
2 White Win Dyachkov Nikita 2204.91
3 Black Win Yusupmurzin Danila 2218.98
4 White Win Shabanov Ruslan 2122.03
5 White Win Stulova Kristina 2127.61
6 White Win Matushkina Ksenia 2096.10
7 Black Win Vohtomina Vladislava 2122.00
8 Black Win Yusupmurzina Darya 2182.10
9 White Win Porokhina Ekaterina 2070.09
10 Black Win Stoyanov Kirill 2056.67
11 Black Win Stulova Veronika 1987.02
12 Black Win Novikova Daria 1916.86
13 Black Win Stoyanov Egor 1941.01
Larix 2018, masters tournament
Date 2018-01-28 Rating 2565.09
Round Color Result Opponent
1 White Win Yusupmurzin Danila 2218.22
2 Black Win Golosov Viktor 2481.12
3 White Loss Nikonov Konstantin 2623.34
4 Black Win Makarov Pavel 2542.09
5 Black Win Metreveli Maksim 2255.80
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2559.84
Round Color Result Opponent
1 White Win Naumov Egor 1930.19
2 Black Win Stulova Kristina 2129.38
3 Black Win Vostryakov Alexey 2192.41
4 White Win Dyachkov Nikita 2206.86
5 White Win Kryuchok Roman 2528.57
6 White Win Sumarokova Aleksandra 2320.85
7 Black Win Lashko Kira 2388.33
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2553.10
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shabanov Ivan 1683.17
2 Black Win Viatkina Maria 1867.68
3 White Win Yusupmurzina Darya 2168.88
4 Black Draw Stulova Kristina 2132.00
5 Black Win Lapin Ivan 1912.90
6 White Win Porokhina Ekaterina 2078.95
7 Black Win Ponezhin Gennady 2187.55
8 Black Win Vohtomina Vladislava 2126.59
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2548.31
Round Color Result Opponent
3.1 Black Loss Porokhina Ekaterina 2079.45
3.2 White Win Porokhina Ekaterina 2079.45
4.1 White Win Matushkina Ksenia 2106.96
4.1 Black Win Matushkina Ksenia 2106.96
5.1 White Win Shabanov Ruslan 2115.60
5.2 White Win Shabanov Ruslan 2115.60
5.2 Black Win Yusupmurzin Danila 2205.07
6.1 White Win Yusupmurzin Danila 2205.07
Swedish Open Team Championship
Date 2017-11-19 Rating 2545.06
Round Color Result Opponent
2 Black Win Piik Sander 2187.40
3 Black Loss Ilu Timo 2486.68
4 White Loss Jonsson Peter 2256.32
5 White Loss Karlsson Stefan 2517.37
6 White Win Pukk Oskar 1765.04
7 Black Win Purk Tauri 2338.32
The 26th Russian Championship, First League
Date 2017-11-09 Rating 2543.31
Round Color Result Opponent
1 Black Win Ponezhin Gennady 2183.19
2 Black Win Sirategyan Karen 2254.48
3 White Loss Danilin Ivan 2433.32
4 White Draw Metreveli Irina 2323.44
5 Black Win Orlov Maxim 2243.07
7 Black Loss Semenov Oleg 2368.03
8 Black Draw Katsev Ilya 2333.53
9 White Loss Kachaev Denis 2482.15
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2541.27
Round Color Result Opponent
1 White Win Popova Daria 1802.40
2 Black Win Nogovitsin Alexander 1907.54
3 White Win Matushkina Ksenia 2124.48
4 Black Win Vostryakov Alexey 2207.80
5 Black Win Yusupmurzina Darya 2137.16
6 White Win Kryuchok Roman 2525.72
7 Black Win Oborina Anastasja 2352.49
8 Black Win Stulova Kristina 2135.32
9 White Win Semenov Oleg 2368.00
Karepa camp
Date 2017-07-17 Rating 2539.89
Round Color Result Opponent
A1 Black Win Hõbemägi Martin 2591.99
A2 Black Draw Lents Johann 2563.36
A3 White Loss Metreveli Irina 2321.57
A4 Black Win Rahumagi Brenet 2265.55
A5 White Win Yusupmurzina Darya 2135.16
A6 Black Loss Salnikov Pavel 2547.52
A7 Black Win Kolk Kuno 2264.64
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 2531.87
Round Color Result Opponent
AB1 White Loss Topkin Georg-Romet 2397.27
AB2 White Win Kolar Johan-Eerik 1691.94
AB3 White Win Purk Tauri 2338.15
AB4 Black Win Lohmus Kristofer 2260.51
AB5 Black Loss Lavrik-Karmazin Maksim 2350.54
AB6 White Win Semenov Oleg 2367.98
AB7 Black Win Mesila Villem 2534.08
AB8 Black Win Shabanov Ruslan 2103.44
AB9 Black Draw Karpov Fyodor 2195.83
Youth Russian Championship, group A,B
Date 2017-03-30 Rating 2529.40
Round Color Result Opponent
1 Black Win Ponezhin Gennady 2159.13
2 White Win Nogovitsin Alexander 1905.42
3 Black Win Orlov Maxim 2156.94
4 Black Win Kryuchok Roman 2532.33
7 White Win Shabanov Ruslan 2102.19
8 White Win Glibin Aleksey 2085.86
9 White Win Yusupmurzin Danila 2168.57
10 Black Win Lapin Ivan 1885.53
11 Black Loss Golomaryov Anthony 2560.90
The 25nd Russian Championship, High League
Date 2017-02-26 Rating 2525.77
Round Color Result Opponent
1 Black Win Filinov Vladimir 2382.69
2 Black Loss Karasyov Maxim 2564.16
3 Black Win Balabhai Viktor 2439.92
4 Black Loss Golomaryov Anthony 2559.37
5 Black Loss Nikonov Konstantin 2626.78
6 Black Win Radzevelyuk Alexander 2377.47
7 White Draw Danilin Ivan 2428.20
8 White Win Semenov Oleg 2370.79
9 Black Draw Epifanov Dmitry 2623.14
10 White Loss Salnikov Pavel 2562.43
11 White Win Yusupmurzin Danila 2162.66
12 White Loss Mikhailov Alexander 2468.42
13 White Loss Fedorkin Oleg 2644.01
14 White Loss Makarov Pavel 2566.77
15 White Win Lavrik-Karmazin Maksim 2334.51
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2525.41
Round Color Result Opponent
1 White Win Prokopyev Ruslan 2003.21
2 White Win Kozlova Viktoriia 1964.62
3 White Win Vostryakov Alexey 2222.37
4 Black Loss Lashko Kira 2447.32
5 Black Win Mikryukov Mikhail 2332.22
6 White Win Semenov Oleg 2366.45
7 White Win Kryuchok Roman 2533.12
Open Swedish Team Championship
Date 2016-11-20 Rating 2522.81
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Purk Tauri 2316.19
2 Black Win Narva Mai 2102.76
4 White Win Lind Bjorn 2328.56
5 White Win Muugamae Eric 1870.46
6 White Draw Sandstrom Richard 2278.77
7 Black Win Ikla Markus 2103.55
Renju European Championship and Asian Cup (Eurasian Cup)
Date 2016-10-23 Rating 2521.51
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Wang Qingqing 2578.63
2 White Win Lents Johann 2598.32
3 Black Loss Epifanov Dmitry 2635.55
4 White Win Khramov Andrey 2226.32
5 Black Win Mikhailov Mikhail 1801.63
6 White Win Metreveli Irina 2319.50
7 Black Loss Taimla Tunnet 2689.98
F1 Black Win Khramov Andrey 2226.32
F2 Black Loss Khramov Andrey 2226.32
F3 Black Win Khramov Andrey 2226.32
Youth World Championship
Date 2016-08-13 Rating 2521.13
Round Color Result Opponent
A1 White Win Kolar Karl-Ustav 2008.28
A2 White Win Orlov Maxim 2098.16
A3 Black Win Rahumagi Brenet 2278.15
A4 Black Win Danilin Ivan 2419.03
A5 Black Loss Hõbemägi Martin 2627.01
A6 White Loss Mesila Villem 2522.69
A7 White Win Olumets Erko 2115.09
A8 Black Win Topkin Georg-Romet 2330.07
A9 Black Win Lohmus Kristofer 2216.07
A10 Black Win Piik Sander 2052.97
A11 Black Draw Yusupmurzin Danila 2159.25
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2521.06
Round Color Result Opponent
1 Black Win Viatkina Maria 1864.52
2 White Win Stulova Darya 2079.53
3 White Win Metreveli Maksim 2155.23
4 Black Win Oborina Anastasja 2347.39
5 White Win Lashko Kira 2451.73
6 Black Win Matushkina Ksenia 2157.48
6 Black Loss Kryuchok Roman 2543.89
8 Black Win Nogovitsin Alexander 1936.53
9 White Win Yusupmurzin Danila 2158.21
Karepa camp
Date 2016-07-18 Rating 2520.47
Round Color Result Opponent
A1 Black Loss Lents Johann 2599.65
A2 White Win Topkin Georg-Romet 2323.17
A3 Black Win Tiivel Siim 1911.25
A4 Black Loss Wang Qingqing 2572.72
A5 Black Win Heidmets Mark 2094.02
A6 Black Win Metreveli Irina 2338.91
A7 Black Loss Hõbemägi Martin 2628.50
Youth Mind Sport Festival Renjutournament
Date 2016-07-09 Rating 2520.35
Round Color Result Opponent
A1 Black Win Orlov Denis 2229.60
A2 White Win Rahumagi Brenet 2273.96
A3 Black Win Kolk Kuno 2242.03
A4 Black Win Metreveli Irina 2340.54
A5 White Loss Wang Qingqing 2572.42
Team World Championship
Date 2016-05-04 Rating 2517.75
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Sushkov Vladimir 2785.05
4 Black Win Feng Sheng-Yu 2027.85
5 Black Win Ishitani Shin-ichi 2330.36
6 Black Loss Rahumagi Brenet 2256.39
8 Black Win Taimla Tunnet 2691.68
9 White Win Sandstrom Richard 2272.93
Youth Russian Championship, group B
Date 2016-03-30 Rating 2515.75
Round Color Result Opponent
1 Black Win Metreveli Maksim 2140.50
2 Black Win Yusupmurzin Danila 2140.17
3 White Win Shabanov Ruslan 2066.94
4 Black Win Lavrik-Karmazin Maksim 2254.86
5 White Win Danilin Ivan 2402.75
6 White Win Dyachkov Nikita 2207.84
6 Black Loss Stoyanov Kirill 2067.05
7 Black Win Stoyanov Kirill 2067.05
8 Black Win Lapin Ivan 1885.18
9 Black Win Postnikov Dmitrii 2019.23
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 2514.14
Round Color Result Opponent
2 Black Win Vohtomina Vladislava 2084.97
3 Black Win Dyachkov Nikita 2207.67
4 Black Win Yusupmurzin Danila 2136.50
5 Black Win Lashko Kira 2461.02
6 White Win Karpov Fyodor 2127.87
7 Black Loss Vostryakov Alexey 2228.56
8 White Win Semenov Oleg 2331.69
9 White Win Shabanov Ruslan 2065.62
The 24nd Russian Championship, High League
Date 2016-02-28 Rating 2513.38
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kryuchok Roman 2548.23
2 Black Win Epifanov Dmitry 2635.84
3 Black Draw Fedorkin Oleg 2655.11
4 White Win Berezin Roman 2448.86
5 Black Win Volkov Sergey 2365.70
6 Black Loss Salnikov Pavel 2586.81
7 Black Win Makarov Pavel 2535.24
8 Black Loss Artemyev Sergey 2514.06
9 White Loss Nikonov Konstantin 2655.25
10 Black Win Balabhai Viktor 2407.18
11 Black Win Potapov Alexey 2510.14
12 White Win Mikryukov Mikhail 2324.61
13 Black Win Radzevelyuk Alexander 2395.13
14 Black Win Mikhailov Alexander 2519.43
15 Black Draw Sirategyan Karen 2348.56
Poduga Championship, High league
Date 2016-02-07 Rating 2508.00
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stoyanov Kirill 2065.75
2 White Win Shabanov Ruslan 2063.37
3 White Draw Kryuchok Roman 2548.14
4 Black Draw Lashko Kira 2458.53
5 Black Win Shiryaevskaya Daria 2074.58
6 White Win Semenov Oleg 2328.93
7 White Loss Mikryukov Mikhail 2326.71
8 Black Win Oborina Anastasja 2333.47
9 White Win Vostryakov Alexey 2228.57
10 Black Win Kurdina Olga 2315.20
11 Black Win Ponezhin Gennady 2118.56
12 White Win Dyachkov Nikita 2206.72
13 White Win Yusupmurzin Danila 2130.42
1st Team Renju Cup of General Consul of Japan in St. Petersburg
Date 2016-01-10 Rating 2499.24
Round Color Result Opponent
1 Black Win Muugamae Eric 1812.81
2 White Win Karpov Fyodor 2118.47
3 Black Loss Taiblin Yuriy 2403.23
4 Black Loss Arevkov Maxim 2347.92
5 Black Loss Salnikov Pavel 2586.67
6 White Win Kachaeva Ilona 1969.54
7 Black Win Kachaev Denis 2499.08
8 Black Win Kolar Karl-Ustav 1979.84
9 Black Win Topkin Georg-Romet 2293.03
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2497.96
Round Color Result Opponent
1 White Win Kuznetsov Artem 1798.06
2 White Win Shiryaevskaya Daria 2074.54
3 White Win Ponezhin Gennady 2118.96
4 White Win Semenov Oleg 2323.22
5 Black Loss Kryuchok Roman 2548.51
6 Black Draw Serdyukov Egor 2491.21
7 Black Win Vostryakov Alexey 2230.49
8 White Win Sumarokova Aleksandra 2319.63
The 24th Russian Championship, First League
Date 2015-11-06 Rating 2480.53
Round Color Result Opponent
1 Black Win Yusupmurzin Danila 2100.08
2 Black Draw Salnikov Pavel 2578.63
3 White Win Kryuchok Roman 2541.44
4 Black Draw Volkov Sergey 2379.63
5 Black Win Radzevelyuk Alexander 2393.61
6 Black Loss Potapov Alexey 2525.02
7 Black Loss Balabhai Viktor 2410.54
8 Black Draw Metreveli Irina 2373.51
9 White Draw Berezin Roman 2441.05
World Championship BT
Date 2015-08-12 Rating 2456.71
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stoyanova Anastasiya 1757.42
2 White Loss Lin Liu-Min 2501.77
3 White Win Khramov Andrey 2202.94
4 White Loss Vershinin Pavel 2436.55
5 Black Loss Huang Yen-Hua 2400.24
6 White Win Rumyantseva Ekaterina 2024.41
7 Black Loss Karasyov Maxim 2546.50
8 Black Win Stoyanov Kirill 2038.43
9 Black Win Balabhai Viktor 2400.58
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 2453.04
Round Color Result Opponent
1 Black Win Viatkina Maria 1854.97
2 Black Loss Yusupmurzin Danila 2083.47
3 Black Win Naumov Egor 1843.77
4 Black Win Novikova Daria 1877.37
5 Black Win Yusupmurzina Darya 1961.49
6 White Win Shabanov Ruslan 2043.72
7 Black Draw Kryuchok Roman 2529.95
8 White Win Semenov Oleg 2315.49
9 Black Draw Lashko Kira 2440.47
10 Black Loss Kurdina Olga 2353.95
Youth Russian Championship, group B
Date 2015-03-28 Rating 2438.10
Round Color Result Opponent
1 White Win Shabanov Ruslan 2021.20
2 Black Win Yusupmurzin Danila 2056.07
3 Black Win Dyachkov Nikita 2110.28
4 Black Win Semenov Oleg 2296.25
5 Black Win Ponezhin Gennady 2153.83
6 Black Draw Lavrik-Karmazin Maksim 2186.59
7 White Win Shlyundikov Alexander 1953.01
8 White Draw Vostryakov Alexey 2214.70
9 White Win Karpov Fyodor 2080.11
The 23nd Russian Championship, High League
Date 2015-02-22 Rating 2432.89
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Mikhailov Alexander 2536.96
2 White Draw Balabhai Viktor 2421.96
3 White Loss Golomaryov Anthony 2477.48
4 Black Loss Artemyev Sergey 2532.36
5 Black Draw Karasyov Maxim 2563.62
6 Black Loss Makarov Pavel 2557.13
7 Black Loss Fedorkin Oleg 2658.53
8 Black Draw Kryuchok Roman 2511.22
9 White Win Oborina Anastasja 2326.59
10 White Loss Filinov Vladimir 2460.08
11 White Loss Epifanov Dmitry 2624.13
12 Black Win Katsev Ilya 2238.81
13 White Draw Metreveli Irina 2388.26
14 White Win Salnikov Pavel 2554.80
15 Black Draw Nikonov Konstantin 2643.79
Poduga Championship, High League
Date 2015-02-08 Rating 2430.90
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Stulova Darya 2080.72
2 Black Loss Kryuchok Roman 2511.67
4 White Win Lashko Kira 2415.22
5 White Draw Oborina Anastasja 2328.66
6 White Win Mikryukov Mikhail 2303.62
7 Black Win Sorokina Oksana 2391.24
8 White Loss Semenov Oleg 2288.05
9 White Win Vostryakov Alexey 2212.98
10 Black Win Prokopets Tatyana 2123.52
11 Black Win Vohtomina Vladislava 2104.42
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 2427.11
Round Color Result Opponent
1 White Loss Novikova Daria 1869.45
2 White Win Kulin Maxim 1753.11
3 Black Win Shabanov Ruslan 2013.97
4 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2044.19
5 Black Win Kuzmina Alexandra 1887.48
6 Black Win Yusupmurzin Danila 2034.22
7 White Win Ponezhin Gennady 2142.40
8 White Win Kryuchok Roman 2512.23
The 23th Russian Championship, First League
Date 2014-11-07 Rating 2423.94
Round Color Result Opponent
1 White Win Semenov Oleg 2262.76
2 White Win Lisyutin Alexander 2166.43
3 White Win Makarov Pavel 2551.28
4 White Draw Katsev Ilya 2245.11
5 Black Win Oborina Anastasja 2346.96
6 Black Win Kurdina Olga 2368.10
7 Black Win Balabhai Viktor 2436.78
8 Black Loss Barykin Victor 2454.73
9 White Loss Salnikov Pavel 2556.32
Youth World Championship
Date 2014-08-13 Rating 2410.07
Round Color Result Opponent
B1 White Win Lapin Ivan 1827.36
B2 Black Win Semenov Oleg 2241.30
B3 White Draw Yuan Jiayin 2315.92
B4 Black Win Vostryakov Alexey 2222.19
B5 White Win Lillemaa Argo 2266.60
B6 White Win Sun Jiahong 2164.85
B7 Black Draw Yin Zhouhao 2305.50
B9 White Draw Karpov Fyodor 2093.17
Karepa Open Yamaguchi
Date 2014-08-01 Rating 2407.75
Round Color Result Opponent
1 White Win Kaljumae Kristina Katarina 1707.41
2 Black Loss Rahumagi Brenet 2124.35
3 White Win Murumaa Magnus 1823.76
4 Black Win Olumets Erko 2070.96
5 Black Loss Hõbemägi Martin 2565.72
6 White Win Lohmus Kristofer 2109.12
7 Black Draw Lillemaa Argo 2267.28
Karepa Open Taraguchi
Date 2014-07-30 Rating 2407.51
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kolar Karl-Ustav 1833.09
2 Black Win Sonist Siim Artur 1731.98
3 Black Win Rachitskaya Viktoria 2237.49
4 Black Loss Semenov Oleg 2237.56
4 White Win Semenov Oleg 2237.56
5 Black Win Kryuchok Roman 2524.20
6 White Loss Sumarokova Aleksandra 2309.92
7 White Win Lillemaa Argo 2267.30
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 2405.36
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kuzmina Alexandra 1843.64
2 White Draw Vohtomina Vladislava 2056.65
3 Black Win Stoyanova Anastasiya 1763.11
4 White Loss Sumarokova Aleksandra 2306.94
5 White Win Novikova Daria 1865.40
6 White Win Metreveli Maksim 1996.47
7 White Draw Oborina Anastasja 2356.12
8 White Loss Kryuchok Roman 2525.67
9 Black Win Shabanov Ruslan 1999.65
10 Black Win Lashko Kira 2375.84
European Championship
Date 2014-07-02 Rating 2404.35
Round Color Result Opponent
1 White Win Topkin Georg-Romet 2121.12
2 White Draw Makarov Pavel 2556.54
3 White Loss Kryuchok Roman 2525.33
4 Black Loss Filinov Vladimir 2471.96
5 Black Win Katsev Ilya 2225.28
6 Black Loss Salnikov Pavel 2550.17
7 Black Win Tiivel Tuuli 1965.58
8 Black Draw Jonsson Peter 2308.31
9 Black Win Orlov Denis 2139.36
10 Black Draw Sirategyan Karen 2378.70
11 White Loss Karasyov Maxim 2564.25
Youth Russian Championship,groups A,B
Date 2014-03-29 Rating 2400.68
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shabanov Ruslan 1987.26
2 Black Win Suhanov Arkadyi 1909.39
3 Black Win Golomaryov Anthony 2425.16
4 White Draw Kryuchok Roman 2534.17
5 White Win Semenov Oleg 2207.68
6 Black Win Vostryakov Alexey 2205.43
7 Black Win Karpov Fyodor 2097.08
8 Black Loss Ponezhin Gennady 2115.78
9 White Win Glibin Aleksey 2038.26
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2014-03-09 Rating 2398.76
Round Color Result Opponent
1 Black Win Dyachkov Nikita 2038.68
2 White Win Karpov Fyodor 2097.30
3 Black Win Nogovitsin Alexander 2018.26
4 White Win Vostryakov Alexey 2202.33
5 Black Draw Lashko Kira 2374.83
6 White Win Stulova Darya 2066.17
7 Black Win Shiryaevskaya Daria 2043.05
8 White Win Semenov Oleg 2202.95
The 22th Russian Championship, High League
Date 2014-02-16 Rating 2395.09
Round Color Result Opponent
1 White Loss Nikonov Konstantin 2642.35
2 Black Win Mikhailov Alexander 2549.42
3 White Draw Radzevelyuk Alexander 2374.46
4 White Draw Golomaryov Anthony 2419.62
5 White Loss Salnikov Pavel 2543.90
6 Black Win Makarov Pavel 2559.00
7 White Loss Karasyov Maxim 2562.11
8 White Win Smirnov Evgeny 2403.54
9 White Loss Filinov Vladimir 2472.44
10 White Win Fedorkin Oleg 2621.43
11 Black Loss Sirategyan Karen 2387.48
12 Black Draw Balabhai Viktor 2465.52
13 White Draw Artemyev Sergey 2535.99
14 Black Loss Epifanov Dmitry 2609.35
15 White Loss Kryuchok Roman 2542.28
Poduga Championship, High League
Date 2014-02-07 Rating 2392.96
Round Color Result Opponent
1 Black Win Prokopets Tatyana 2062.12
2 White Win Shabanov Ruslan 1980.48
3 White Loss Matushkina Ksenia 2037.07
4 White Win Kurdina Olga 2368.72
5 White Loss Kryuchok Roman 2543.59
6 White Win Sorokina Oksana 2372.12
7 White Win Lashko Kira 2374.06
8 White Win Oborina Anastasja 2355.29
10 Black Loss Mikryukov Mikhail 2289.84
11 White Win Vostryakov Alexey 2195.63
12 White Win Semenov Oleg 2196.02
13 White Loss Shiryaevskaya Daria 2041.95
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 2385.55
Round Color Result Opponent
1 White Win Novikova Daria 1859.50
2 Black Win Prokopets Tatyana 2050.26
3 White Draw Kryuchok Roman 2543.93
4 White Win Semenov Oleg 2187.85
5 White Win Sorokina Oksana 2373.00
6 Black Loss Kurdina Olga 2372.06
7 White Win Stulova Darya 2062.45
8 White Draw Oborina Anastasja 2357.26
The 22th Russian Championship, First League
Date 2013-11-09 Rating 2369.83
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Makarov Pavel 2560.00
2 Black Win Prokopets Tatyana 2030.19
3 White Win Lashko Kira 2377.55
4 Black Loss Volkov Sergey 2344.42
5 Black Draw Metreveli Irina 2398.42
6 White Loss Salnikova Nonna 2261.71
7 White Win Mikryukov Mikhail 2280.73
8 White Loss Smirnov Evgeny 2405.76
9 Black Win Glibin Aleksey 2031.93
10 Black Win Glibina Ekaterina 1947.82
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups A, B, D,E
Date 2013-07-28 Rating 2346.03
Round Color Result Opponent
2 Black Win Sokovoi Oleg 1651.18
3 Black Win Grigoriev Roman 1956.88
4 White Win Nogovitsin Alexander 2015.12
5 Black Win Kurdina Olga 2368.68
6 White Loss Kryuchok Roman 2531.48
6 White Loss Kryuchok Roman 2531.48
7 Black Win Strezhnev Mikhail 1831.99
8 White Draw Vostryakov Alexey 2166.89
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 2342.05
Round Color Result Opponent
1 Black Win Narva Mart 1806.11
2 White Win Lohmus Kristofer 1997.94
3 Black Win Holtsman Kris 1967.05
4 Black Win Lashko Kira 2394.74
5 White Win Shabanov Ruslan 1959.41
6 White Loss Kryuchok Roman 2529.35
7 White Loss Metreveli Georgiy 2170.88
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 2341.35
Round Color Result Opponent
1 White Win Reinik Liise-Marie 2014.64
2 White Loss Mikryukov Mikhail 2280.32
3 White Win Vohtomina Vladislava 2045.57
4 Black Win Kuzmina Alexandra 1801.03
5 White Win Matushkina Ksenia 2005.33
6 White Loss Hõbemägi Martin 2513.45
7 White Win Holtsman Kris 1966.88
Youth European Championship
Date 2013-07-05 Rating 2340.72
Round Color Result Opponent
C1 White Win Pestov Arseni 2025.71
C2 Black Win Tiivel Siim 1860.69
C3 Black Win Ikla Markus 1982.09
C4 White Win Fedoseyev Arseniy 2063.70
C5 Black Loss Heidmets Mark 2056.43
C6 Black Win Tikhomirov Stepan 1955.66
C7 White Win Yusupmurzin Danila 1938.04
C8 Black Win Stoyanov Kirill 1894.49
C9 Black Win Holtsman Kris 1966.48
C10 Black Win Piik Sander 1918.94
C11 White Win Kurgpold Reigo 1705.41
Poduga Championship, High League
Date 2013-02-15 Rating 2310.24
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kurdina Olga 2362.59
2 White Loss Kryuchok Roman 2507.73
3 Black Draw Oborina Anastasja 2371.25
4 Black Loss Lashko Kira 2384.30
5 Black Win Vostryakov Alexey 2140.96
6 Black Win Semenov Oleg 2114.84
7 Black Win Prokopets Tatyana 1971.08
8 White Win Mikryukov Mikhail 2290.64
9 Black Win Merkulov Artyom 2481.47
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 2298.95
Round Color Result Opponent
1 Black Win Makhina Alla 1788.87
2 White Win Popova Daria 1739.20
3 White Loss Lashko Kira 2374.25
4 Black Loss Litvinova Yulia 2152.45
5 White Win Shabanov Ruslan 1906.06
6 White Win Spirichev Vladislav 1975.34
7 Black Draw Vostryakov Alexey 2136.24
8 White Loss Novikov Nikolay 2354.15
9 Black Win Prokopyev Ruslan 1988.03
The 21th Russian Championship, First League
Date 2012-11-10 Rating 2288.26
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Poltaratsky Nikolay 2431.13
2 White Loss Metreveli Irina 2394.93
3 Black Win Makhina Alla 1785.63
4 White Win Ponezhin Gennady 2010.94
5 White Loss Balabhai Viktor 2457.52
6 Black Loss Postnikov Fedor 1999.53
7 White Loss Prokopets Tatyana 1958.33
8 Black Win Glibina Ekaterina 1947.74
9 White Win Buszkowski Ludwik 2070.37
10 Black Win Glibin Aleksey 1963.37
11 Black Loss Smirnov Evgeny 2392.94
European Championship
Date 2012-08-24 Rating 2286.91
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Tarannikov Yuriy 2666.51
2 White Win Kurdina Olga 2323.23
3 Black Loss Metreveli Irina 2399.95
4 Black Draw Filinov Vladimir 2485.32
5 Black Win Lashko Kira 2349.37
6 White Draw Kachaev Denis 2413.84
7 Black Win Sirategyan Karen 2357.52
8 Black Loss Kozhin Mikhail 2635.22
9 Black Loss Taimla Tunnet 2778.25
European Championship QT
Date 2012-08-17 Rating 2285.98
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Fedorkin Oleg 2624.22
2 Black Win Kartashev Daniil 2370.23
3 White Win Kurdina Olga 2322.31
4 Black Draw Lashko Kira 2349.03
5 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2239.14
6 Black Win Magdeev Igor 2210.55
7 White Win Mikryukov Mikhail 2298.40
Youth World Championship
Date 2012-08-15 Rating 2285.49
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Bazalisky Artyomi 1703.10
C2 White Win Ponezhin Gennady 1986.24
C3 Black Win Olumets Erko 2044.71
C4 White Win Tiivel Siim 1804.52
C5 Black Win Shabanov Ruslan 1866.65
C6 Black Win Georgiev Filip 1762.85
C7 Black Win Holtsman Kris 1940.36
C8 White Win Pestov Arseni 1967.54
C9 Black Win Narva Mart 1817.96
C11 White Win Fridman Mikhail 1828.35
C12 Black Win Stoyanov Kirill 1808.78
C13 Black Win Kinozerov Kirill 1906.74
Podyuga Sbory Yamaguchi
Date 2012-07-27 Rating 2279.30
Round Color Result Opponent
1 Black Win Makhina Alla 1786.33
2 Black Win Oborina Anastasja 2398.33
3 Black Loss Kryuchok Roman 2491.17
4 Black Win Vostryakov Alexey 2106.31
5 Black Loss Lysakov Mikhail 2551.90
6 Black Loss Lashko Kira 2345.88
7 Black Loss Karpov Fyodor 2026.90
8 Black Win Stulova Darya 1983.89
9 White Win Semenov Oleg 2080.32
Championship of Konoshsky region
Date 2012-05-20 Rating 2258.28
Round Color Result Opponent
1 Black Win Sizov Viacheslav 1866.87
2 White Win Novikova Daria 1814.51
3 White Win Kryuchok Roman 2487.66
4 Black Loss Lashko Kira 2329.15
5 White Win Bovkonyuk Pavel 1874.44
6 Black Loss Oborina Anastasja 2401.41
7 Black Win Dynin Ilja 1715.13
8 Black Win Karpov Fyodor 2016.90
9 Black Loss Merkulov Artyom 2489.76
Team Championship of Podyuga
Date 2012-04-25 Rating 2249.85
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Lashko Kira 2318.94
2 Black Win Stulova Darya 1963.12
3 Black Win Prokopets Tatyana 1936.55
4 Black Win Vostryakov Alexey 2093.13
5 Black Win Semenov Oleg 2064.33
6 White Win Merkulov Artyom 2486.80
7 White Loss Kryuchok Roman 2487.65
8 White Loss Oborina Anastasja 2402.00
9 White Loss Kurdina Olga 2305.37
Podyuga Championship, High League
Date 2012-02-15 Rating 2224.54
Round Color Result Opponent
1 White Loss Lashko Kira 2292.01
3 Black Win Savrasov Ruslan 2072.25
4 White Win Romanov Sergey 2054.08
5 Black Win Vostryakov Alexey 2084.48
6 White Loss Merkulov Artyom 2483.62
7 White Loss Kryuchok Roman 2479.10
8 Black Loss Oborina Anastasja 2400.90
9 White Loss Kurdina Olga 2293.19
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2012-01-06 Rating 2211.77
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shabanov Ruslan 1832.07
2 White Loss Sumarokov Evgeny 2523.51
3 White Win Chernenko Lidiya 1883.59
4 Black Loss Romanov Sergey 2052.48
Podyuga Cup
Date 2011-11-21 Rating 2199.22
Round Color Result Opponent
1/4 Black Loss Merkulov Artyom 2493.17
1/4 White Loss Merkulov Artyom 2493.17
1/8 Black Win Stulova Darya 1937.63
1/8 Black Win Stulova Darya 1937.63
F5 Black Loss Lashko Kira 2264.66
F5 Black Win Vostryakov Alexey 2068.71
F5 Black Win Belous Polina 1836.31
The 20th Open Russian Championship, First League
Date 2011-11-05 Rating 2194.76
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Savrasova Yulia 2488.59
2 Black Loss Mikryukov Mikhail 2287.04
3 Black Win Stulova Darya 1935.38
4 White Loss Karpov Fyodor 1982.97
5 White Win Nogovitsin Alexander 1970.25
6 Black Win Semenov Oleg 2036.93
7 Black Win Kachaeva Ilona 1923.78
8 Black Loss Vershinin Pavel 2481.17
9 Black Win Vostryakov Alexey 2066.52
10 White Loss Poltaratsky Nikolay 2414.02
11 White Loss Oborina Anastasja 2382.83
VLADIMIR OPEN 2011
Date 2011-08-19 Rating 2177.38
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kozhin Mikhail 2631.48
2 Black Win Mikryukov Mikhail 2277.17
3 Black Loss Filinov Vladimir 2431.49
4 Black Win Chernenko Lidiya 1878.25
5 Black Loss Barykin Victor 2470.78
6 White Win Ponezhin Gennady 1851.23
7 White Loss Semjonov Dmitrij 2121.63
9 Black Win Evdokimova Ksenija 1810.76
Podyuga Sbory
Date 2011-07-10 Rating 2168.35
Round Color Result Opponent
1 Black Win Serebryannikova Anzhelika 1750.66
2 Black Loss Merkulov Artyom 2517.22
3 White Win Stulova Darya 1923.18
4 Black Win Novozhilova Olesya 1740.02
6 Black Win Vohtomina Vladislava 1972.14
7 White Loss Mikryukov Mikhail 2275.99
8 Black Win Oborina Anastasja 2346.54
9 White Loss Kryuchok Roman 2423.73
Team Championship
Date 2011-04-29 Rating 2148.45
Round Color Result Opponent
1 Black Win Belous Polina 1831.89
2 Black Loss Vostryakov Alexey 2020.22
3 Black Win Prokopets Tatyana 1838.76
4 Black Win Semenov Oleg 2009.81
5 White Loss Sumarokova Aleksandra 2204.13
6 White Loss Merkulov Artyom 2516.72
7 Black Loss Kryuchok Roman 2398.11
8 White Loss Oborina Anastasja 2325.89
9 Black Win Lashko Kira 2200.45
10 Black Loss Kurdina Olga 2227.89
Podyuga.Championship.High League
Date 2011-02-18 Rating 2133.68
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kryuchok Roman 2372.96
2 White Win Sumarokova Aleksandra 2182.40
3 White Win Kurdina Olga 2218.75
4 White Loss Oborina Anastasja 2305.63
6 White Loss Lashko Kira 2171.10
7 Black Loss Savrasov Ruslan 2065.81
8 White Loss Mikryukov Mikhail 2276.86
9 White Loss Merkulov Artyom 2514.64
Podyuga Cup
Date 2010-11-30 Rating 2121.15
Round Color Result Opponent
1 Black Win Savrasov Ruslan 2062.21
2 Black Loss Savrasov Ruslan 2062.21
3 White Win Savrasov Ruslan 2062.21
4 White Loss Merkulov Artyom 2503.56
5 Black Loss Merkulov Artyom 2503.56
Podyuga Sbory
Date 2010-06-30 Rating 2096.62
Round Color Result Opponent
2 White Loss Savrasova Yulia 2558.31
5 White Loss Oborina Anastasja 2259.11
6 White Win Karpov Fyodor 1927.50
8 White Win Stulova Darya 1916.25
9 White Loss Sumarokova Aleksandra 2126.39
Podyuga Sbory
Date 2009-06-21 Rating 2044.14
Round Color Result Opponent
1 White Loss Savrasova Yulia 2580.89
6 Black Win Molotova Anastasja 1905.34
7 White Loss Kurdina Olga 2063.87
8 White Loss Romanov Sergey 1948.69
10 Black Loss Rachitskaya Viktoria 2170.08
11 Black Loss Oborina Anastasja 2165.68