10th Russian Youth Championship, A and C groups

Place: Zhigulyovsk, Russian Renju Association

Start: 2001-03-24, End: 2001-03-30

Rule: RIF, Games: 57

Round A1
Black Result White
Klimashin Alexander 2563.60 1 : 0 2208.21 Diner Stanislav
Korolyov Alexey 2042.32 0 : 1 2543.22 Chingin Konstantin
Nekrasov Denis 2337.49 1 : 0 2130.32 Provorov Yury
Shevelyov Sergey 2314.95 1 : 0 1990.09 Myasoyedov Yevgeni
Losyakov Sergey 1889.56 0.5 : 0.5 2210.23 Kazarin Mikhail
Round A2
Black Result White
Klimashin Alexander 2563.60 1 : 0 2337.49 Nekrasov Denis
Nogovitsin Sergey 2039.06 0 : 1 2543.22 Chingin Konstantin
Novikov Nikolay 2002.53 0 : 1 2314.95 Shevelyov Sergey
Kazarin Mikhail 2210.23 1 : 0 2076.76 Mikryukov Mikhail
Grishnin Stepan 2054.33 1 : 0 1726.39 Marchuk Maksim
Losyakov Sergey 1889.56 1 : 0 1984.05 Osepjants Alexandr
Round A3
Black Result White
Klimashin Alexander 2563.60 0 : 1 2543.22 Chingin Konstantin
Grishnin Stepan 2054.33 0 : 1 2314.95 Shevelyov Sergey
Provorov Yury 2130.32 1 : 0 1814.91 Shtyrov Yaroslav
Nogovitsin Sergey 2039.06 1 : 0 1889.56 Losyakov Sergey
Round A4
Black Result White
Nogovitsin Sergey 2039.06 0 : 1 2563.60 Klimashin Alexander
Shevelyov Sergey 2314.95 0 : 1 2543.22 Chingin Konstantin
Novikov Nikolay 2002.53 0 : 1 2337.49 Nekrasov Denis
Kazarin Mikhail 2210.23 0 : 1 2208.21 Diner Stanislav
Strizhov Sergey 1594.64 0 : 1 1984.05 Osepjants Alexandr
Shtyrov Yaroslav 1814.91 1 : 0 1726.39 Marchuk Maksim
Round A5
Black Result White
Klimashin Alexander 2563.60 1 : 0 2314.95 Shevelyov Sergey
Chingin Konstantin 2543.22 1 : 0 2208.21 Diner Stanislav
Kazarin Mikhail 2210.23 1 : 0 1990.09 Myasoyedov Yevgeni
Shtyrov Yaroslav 1814.91 0 : 1 1984.05 Osepjants Alexandr
Marchuk Maksim 1726.39 1 : 0 1594.64 Strizhov Sergey
Round A6
Black Result White
Klimashin Alexander 2563.60 1 : 0 2210.23 Kazarin Mikhail
Nekrasov Denis 2337.49 0 : 1 2543.22 Chingin Konstantin
Shevelyov Sergey 2314.95 1 : 0 1889.56 Losyakov Sergey
Provorov Yury 2130.32 1 : 0 1726.39 Marchuk Maksim
Round A7
Black Result White
Klimashin Alexander 2563.60 1 : 0 2002.53 Novikov Nikolay
Chingin Konstantin 2543.22 1 : 0 2210.23 Kazarin Mikhail
Shevelyov Sergey 2314.95 1 : 0 2039.06 Nogovitsin Sergey
Grishnin Stepan 2054.33 0 : 1 2130.32 Provorov Yury
Round A8
Black Result White
Klimashin Alexander 2563.60 1 : 0 2042.32 Korolyov Alexey
Myasoyedov Yevgeni 1990.09 0 : 1 2543.22 Chingin Konstantin
Grishnin Stepan 2054.33 1 : 0 1814.91 Shtyrov Yaroslav
Osepjants Alexandr 1984.05 1 : 0 1726.39 Marchuk Maksim
Round A9
Black Result White
Grishnin Stepan 2054.33 1 : 0 1594.64 Strizhov Sergey
Round C1
Black Result White
Sorokina Oksana 2217.91 1 : 0 1968.67 Yudina Maria
Sokolova Anastasiya 2053.93 1 : 0 2192.74 Lebedeva Yelena
Kocheshkova Olga 1975.34 0 : 1 2138.66 Gross Anna
Skalozubova Yelena 1985.93 1 : 0 1919.22 Timokhina Nadezhda
Round C2
Black Result White
Leshukova Anastasia 2164.30 1 : 0 2217.91 Sorokina Oksana
Kocheshkova Olga 1975.34 1 : 0 2192.74 Lebedeva Yelena
Gross Anna 2138.66 1 : 0 1919.22 Timokhina Nadezhda
Round C3
Black Result White
Lebedeva Yelena 2192.74 1 : 0 1919.22 Timokhina Nadezhda
Round C4
Black Result White
Sorokina Oksana 2217.91 1 : 0 1985.93 Skalozubova Yelena
Leshukova Anastasia 2164.30 1 : 0 2138.66 Gross Anna
Round C5
Black Result White
Sorokina Oksana 2217.91 1 : 0 2138.66 Gross Anna
Round C6
Black Result White
Sorokina Oksana 2217.91 0 : 1 2192.74 Lebedeva Yelena
Leshukova Anastasia 2164.30 1 : 0 2053.93 Sokolova Anastasiya
Round C7
Black Result White
Sorokina Oksana 2217.91 1 : 0 2053.93 Sokolova Anastasiya
Leshukova Anastasia 2164.30 1 : 0 1975.34 Kocheshkova Olga
Round C8
Black Result White
Gross Anna 2138.66 1 : 0 2192.74 Lebedeva Yelena
Round C9
Black Result White
Sorokina Oksana 2217.91 1 : 0 1919.22 Timokhina Nadezhda
Skalozubova Yelena 1985.93 1 : 0 1975.34 Kocheshkova Olga