Nikitina Darina, Russian Renju Association - Renju Rating

Nikitina Darina

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 1839.21, Std: 66.56, Rank: 969

First game: 2020-03-15, Last game: 2024-07-24

Top rating: 1918.11 (2022-04-24)

Games: 188, Wins: 97, Draws: 1, Losses: 90

Gy1: 55, Gy2: 90, Gy5: 188

Youth Championship of Arkhangelsk region Group CG
Date 2024-07-24 Rating 1839.21
Round Color Result Opponent
1 White Loss Noskov Pavel 2150.41
2 White Win Birichevskaya Darina 1608.53
3 Black Loss Potapov Stepan 2042.30
4 White Loss Letovaltsev Metvei 1849.25
5 White Win Bova Aleksandra 1702.63
6 White Loss Ivanov Ivan 1655.72
7 Black Win Afanasiev Maksim 1617.15
8 White Win Ozerova Marina 1615.65
The tournament of Arkhangelsk region, Group C,G
Date 2024-04-21 Rating 1846.01
Round Color Result Opponent
1 Black Win Churkina Elizaveta 1607.71
2 Black Win Zvezdina Nataliya 1876.72
3 White Loss Kazantsev Konstantin 2145.31
4 White Loss Ozerov Denis 1909.61
5 White Win Afanasiev Maksim 1622.76
6 Black Win Parshenok Andrey 1778.92
7 Black Loss Nikolaev Mikhail 1797.74
8 Black Loss Pavlovskiy Egor 2083.16
9 White Loss Merzlaya Inna 1388.74
Youth Russian Championship Group G
Date 2024-03-30 Rating 1849.80
Round Color Result Opponent
1 White Loss Chernetsova Ekaterina 1935.94
2 White Win Maslova Daria 1708.49
3 Black Win Gerasimovskaia Aleksandra 1440.51
4 Black Win Belova Polina 2018.67
5 White Win Izhmyakova Amalia 1691.56
6 Black Loss Petrova Mariia 2359.23
7 Black Win Churkina Elizaveta 1607.00
8 White Win Zvezdina Nataliya 1872.88
Youth Championship of Konosha region
Date 2024-03-03 Rating 1849.32
Round Color Result Opponent
1 White Loss Fokicheva Anna 2239.27
2 Black Win Stepanov Ivan 1163.15
3 White Loss Strasnenkov Nikita 1632.41
4 Black Win Serebryannikov Artem 1219.98
5 Black Win Ozerova Marina 1642.16
6 Black Loss Vereshagina Valeria 1794.47
7 Black Win Birichevskaya Darina 1623.83
The championship of Arkhangelsk region, women
Date 2024-01-05 Rating 1854.47
Round Color Result Opponent
1 White Loss Savrasova Yulia 2536.68
2 Black Win Zvezdina Nataliya 1867.81
3 Black Loss Vostriakova Yulia 1964.88
4 White Loss Simanovskaia Anastasia 2038.60
5 White Win Stulova Veronika 2075.12
6 Black Loss Vohtomina Vladislava 1988.71
7 White Loss Porokhina Ekaterina 2397.86
Kotlas 2023 Group FG
Date 2023-11-26 Rating 1856.61
Round Color Result Opponent
1 Black Win Churkina Elizaveta 1617.79
2 Black Win Boltinskaya Victoria 1766.09
3 Black Loss Simanovskaia Anastasia 2036.11
4 White Win Popovich Anastasia 1435.77
5 White Loss Zvezdina Nataliya 1870.84
6 White Loss Shangina Alexandra 1982.57
7 White Win Ostapchuk Marianna 1606.67
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2023-07-25 Rating 1866.27
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Parshenok Andrey 1724.22
C2 Black Win Kazantsev Konstantin 2107.05
C3 Black Win Ozerov Denis 1886.37
C4 White Loss Startsev Maksim 2291.78
C5 Black Loss Pavlovskiy Egor 2070.81
C6 White Loss Chernetsova Ekaterina 1909.34
C7 Black Loss Zolotarev Konstantin 1915.48
C8 Black Loss Letovaltsev Metvei 1823.93
C9 Black Win Ivanov Ivan 1609.41
World Renju Youth Cup 2023 (online) FGH Group
Date 2023-07-18 Rating 1866.76
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Karavaeva Maria 1935.10
2 Black Win Yudina Polina 1898.17
3 Black Win Komrakova Veronika 1710.83
4 White Loss Wong Tek Kio 2054.28
5 White Win Ismailova Maryiam 1740.06
6 White Loss Fokicheva Anna 2246.38
7 Black Win Välli Ida-Liisa 1780.22
8 White Win Simanovskaia Anastasia 2008.45
9 White Loss Vostriakova Yulia 1960.10
Youth Russian Championship
Date 2023-03-30 Rating 1860.88
Round Color Result Opponent
G1 White Loss Tolstoguzova Daria 2351.87
G2 Black Win Novozhilova Alexandra 1566.29
G3 Black Loss Zvezdina Nataliya 1859.86
G4 Black Loss Simanovskaia Anastasia 1986.48
G5 Black Loss Maslova Daria 1719.72
G6 Black Win Gerasimovskaia Aleksandra 1424.87
G7 Black Win Gerasimovskaja Nina 1642.43
G8 Black Loss Petrova Mariia 2331.40
G9 Black Loss Vostryakov Denis 1672.34
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2023-01-05 Rating 1874.46
Round Color Result Opponent
W1 Black Loss Stulova Veronika 2075.08
W2 Black Loss Simanovskaia Anastasia 1984.45
W3 White Loss Zvezdina Nataliya 1854.60
W4 Black Win Yudina Polina 1951.38
W5 White Win Vostriakova Yulia 1948.38
W6 White Loss Porokhina Ekaterina 2378.35
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-07-26 Rating 1899.95
Round Color Result Opponent
CG1 Black Win Parshenok Andrey 1638.19
CG2 Black Win Zolotarev Konstantin 1850.50
CG3 White Win Zvezdina Nataliya 1827.06
CG4 White Loss Noskov Pavel 2126.30
CG5 White Loss Buslakova Anastasja 2051.08
CG6 Black Loss Simanovskaia Anastasia 1995.71
CG7 White Loss Noskov Pavel 2126.30
CG7 White Loss Pavlovskiy Egor 2033.69
CG8 Black Win Popovich Anastasia 1421.34
CG9 White Loss Startsev Maksim 2210.24
CG10 Black Win Zolotarev Artem 1572.67
The tournament of Arkhangelsk region, group D,G
Date 2022-04-24 Rating 1918.11
Round Color Result Opponent
1 Black Win Simanovskaia Anastasia 1988.02
2 White Win Ozerov Denis 1841.29
3 White Loss Zvezdina Nataliya 1831.95
4 Black Win Porokhina Natalya 1731.36
5 White Win Yudina Polina 1995.51
6 White Loss Mikryukov Sergey 2236.69
7 White Win Buslakova Anastasja 2047.79
9 Black Win Ananyev Danila 1581.83
9 Black Win Ananyev Danila 1581.83
Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 1917.36
Round Color Result Opponent
H1 White Win Ozerova Marina 1625.18
H2 Black Win Voronina Daria 1858.49
H3 White Loss Yudina Polina 1995.55
H4 Black Win Bova Aleksandra 1626.01
H5 White Win Chernetsova Ekaterina 1846.81
H6 Black Loss Ozerova Marina 1625.18
H7 White Win Voronina Daria 1858.49
H8 White Loss Yudina Polina 1995.55
4th Anji World Renju Open, online, Group C
Date 2021-08-08 Rating 1912.33
Round Color Result Opponent
1 Black Win Chao Cheng Hei 1754.05
2 Black Win Yuan Pui Peng 1967.56
3 Black Win Lei Ian Cheng 1941.59
4 White Win Lee Chi Son 2115.39
5 White Loss Liao Li-Chia 2382.10
6 White Win Kim Ha-Ul 1932.85
7 White Win Belozerov Timofei 1731.68
8 White Loss Lau Hou Ioi 2155.60
9 White Loss Lo Chan Hin 2187.69
World Renju Youth Cup 2021 (online) H Group
Date 2021-07-16 Rating 1905.37
Round Color Result Opponent
1 White Loss Liu Shuzheng 2102.91
2 Black Loss Belova Polina 2021.50
4 Black Loss Zvezdina Nataliya 1787.70
5 White Loss Voronina Daria 1902.90
6 White Win Gong Yixuan 1740.27
7 Black Win Pukk Laura 1510.71
8 White Win Yudina Polina 1919.80
9 White Win Meng Sitong 1859.52
Moscow Open Youth 2021
Date 2021-04-25 Rating 1884.39
Round Color Result Opponent
B2 Black Win Yudina Polina 1912.86
B3 Black Loss Kazantsev Konstantin 1985.73
B4 Black Loss Simanovskaia Anastasia 1975.57
B5 Black Win Filipenkov Mikhail 1723.69
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 1877.46
Round Color Result Opponent
H1 Black Loss Yudina Polina 1911.11
H2 Black Win Minkina Elena 1531.45
H3 Black Loss Belova Polina 2003.61
H4 White Win Zvezdina Nataliya 1778.80
H5 White Win Minkina Yuliya 1707.22
H6 White Win Litvak Sofia 1894.98
H7 Black Loss Buslakova Anastasja 2037.15
H8 White Win Ozerova Marina 1647.86
H9 White Loss Simanovskaia Anastasia 1973.28
H10 White Win Chernetsova Ekaterina 1750.84
H11 White Win Kolchurina Anastasia 1746.48
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 1874.36
Round Color Result Opponent
H1 Black Win Zvezdina Nataliya 1778.90
H2 Black Win Ozerova Marina 1649.43
H3 Black Win Zhukova Kseniia 1521.53
H4 Black Win Porokhina Natalya 1621.73
H5 Black Win Buslakova Anastasja 2035.92
H6 White Loss Simanovskaia Anastasia 1974.63
H7 Black Loss Yudina Polina 1910.79
3rd Anji World Renju Open, online, Group B
Date 2020-12-06 Rating 1828.85
Round Color Result Opponent
1 White Loss Pavlovskiy Egor 1865.48
2 Black Win Ilves Rain 1613.22
3 Black Win Kamvisiou Nikoletta 1581.97
4 White Loss Potapov Stepan 1842.08
5 Black Win Chekanov Roman 1673.19
6 Black Loss Feng Pak Tong Madison 2019.78
7 Black Loss Pun Hio Lok 1867.29
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 1819.55
Round Color Result Opponent
H1 White Win Ozerova Marina 1668.11
H2 White Win Minkina Yuliya 1706.44
H3 White Win Birichevskaya Darina 1544.85
H4 White Draw Bova Aleksandra 1560.52
H5 Black Loss Minkina Elena 1559.39
H6 White Loss Buslakova Anastasja 2018.16
H7 White Loss Simanovskaia Anastasia 1964.55
H8 Black Win Stulova Alisa 1848.36
H9 Black Win Yudina Polina 1921.64
H11 White Loss Zvezdina Nataliya 1763.13
H12 White Loss Porokhina Natalya 1601.35
H13 White Win Zhukova Kseniia 1509.69
World Renju Youth Cup 2020, H Group
Date 2020-08-06 Rating 1797.77
Round Color Result Opponent
1 White Loss Liao Yuntong 2126.54
2 White Loss Leong Chi Mei 1670.84
3 White Loss Kamvisiou Nikoletta 1596.85
4 White Win Nikoletu Anastasia 1509.48
5 White Loss Ung Cheok Ian 1847.17
6 Black Win Litvak Sofia 1859.81
7 Black Loss Leong Hoi Cheng 1824.40
8 White Win Chu Hio Ieng 1789.60
9 White Loss Tsui Lok Chun 1813.60
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 1791.56
Round Color Result Opponent
H11 White Loss Stulova Alisa 1795.30
H12 White Win Stulova Alisa 1795.30
H21 White Loss Simanovskaia Anastasia 1895.69
H22 White Win Simanovskaia Anastasia 1895.69
H31 White Loss Yudina Polina 1876.17
H32 Black Loss Yudina Polina 1876.17
H41 Black Win Zhukova Kseniia 1485.03
H42 White Win Zhukova Kseniia 1485.03
H51 White Win Zvezdina Nataliya 1643.97
H52 White Win Zvezdina Nataliya 1643.97
H61 White Loss Buslakova Anastasja 1970.76
H62 White Loss Buslakova Anastasja 1970.76
H71 White Loss Volskaya Darya 1940.10
H72 White Loss Volskaya Darya 1940.10