Vostriakova Yulia, Russian Renju Association - Renju Rating

Vostriakova Yulia

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 1909.04, Std: 72.91, Rank: 835

First game: 2015-07-24, Last game: 2024-01-05

Top rating: 1922.97 (2022-07-18)

Games: 350, Wins: 125, Draws: 6, Losses: 219

Gy1: 37, Gy2: 94, Gy5: 252

The championship of Arkhangelsk region, women
Date 2024-01-05 Rating 1909.04
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Fokicheva Anna 2195.39
2 Black Draw Vohtomina Vladislava 1989.89
3 White Win Nikitina Darina 1810.21
4 White Win Shangina Alexandra 1932.86
5 White Loss Porokhina Ekaterina 2345.96
6 White Loss Savrasova Yulia 2576.03
7 White Loss Zvezdina Nataliya 1809.97
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2023-07-25 Rating 1907.66
Round Color Result Opponent
B1 White Loss Petrova Mariia 2284.33
B2 White Loss Pinsky Alexander 2552.80
B3 Black Loss Fokichev Egor 2061.76
B4 White Loss Sidorov Mikhail 2354.68
B5 Black Loss Fokicheva Anna 2199.06
B6 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 2192.80
B7 White Loss Sokolov Andrei 1954.36
B9 White Loss Porokhina Ekaterina 2347.36
World Renju Youth Cup (online) FGH Group
Date 2023-07-18 Rating 1908.28
Round Color Result Opponent
1 Black Win Yudina Polina 1862.36
3 Black Win Lou Lok Iao 1885.21
4 Black Loss Porokhina Ekaterina 2347.49
5 Black Loss Petrova Mariia 2283.86
6 White Loss Jin Rui 2418.57
7 Black Win Zvezdina Nataliya 1805.12
8 White Win Wong Tek Kio 2010.81
9 Black Win Nikitina Darina 1819.99
Youth Russian Championship
Date 2023-03-30 Rating 1901.38
Round Color Result Opponent
G1 White Win Gerasimovskaia Aleksandra 1385.96
G2 White Loss Petrova Mariia 2272.62
G3 White Loss Maslova Daria 1686.33
G4 Black Loss Tolstoguzova Daria 2301.42
G5 Black Win Simanovskaia Anastasia 1943.85
G6 White Loss Belova Polina 1995.96
G7 Black Win Karavaeva Maria 1903.49
G8 White Win Novozhilova Alexandra 1526.52
Youth Championship of Konosha region
Date 2023-03-05 Rating 1900.03
Round Color Result Opponent
2 Black Loss Fokicheva Anna 2202.76
3 White Win Ananyev Danila 1473.53
4 White Win Vereshagin Dmitrii 1778.32
5 Black Loss Mikryukov Sergey 2217.74
6 Black Loss Nikolaev Mikhail 1761.22
7 White Loss Rogozinsky Jaroslav 1719.20
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2023-01-05 Rating 1902.59
Round Color Result Opponent
W1 White Loss Matushkina Ksenia 2233.97
W2 White Win Zvezdina Nataliya 1802.57
W3 Black Loss Stulova Veronika 2053.01
W5 Black Loss Nikitina Darina 1829.68
W6 Black Loss Yudina Polina 1905.36
W7 Black Loss Fokicheva Anna 2193.90
Poduga Cup 2022
Date 2022-11-22 Rating 1908.82
Round Color Result Opponent
1.1 Black Loss Fokicheva Anna 2190.91
1.2 White Loss Fokicheva Anna 2190.91
Hello School 2022
Date 2022-10-09 Rating 1916.12
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Mikryukov Sergey 2201.35
2 White Win Leontiev Anton 1992.61
3 White Win Noskov Pavel 2068.73
4 White Loss Strakulia Lev 1949.49
5 Black Win Simanovskaia Anastasia 1942.57
6 White Draw Kazantsev Konstantin 1976.94
7 Black Loss Startsev Maksim 2177.49
XV Open European Renju Championship 2022
Date 2022-08-06 Rating 1921.32
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Porokhina Ekaterina 2313.62
2 Black Win Savvateev Mikhail 2103.51
3 Black Loss Mikryukov Sergey 2196.63
4 Black Loss Metreveli Maksim 2348.37
5 White Win Chernetsova Ekaterina 1816.61
6 Black Loss Kirkan Alp Ali 2212.29
7 White Loss Linich Anastasia 1951.08
8 White Loss Yudina Polina 1938.56
9 Black Loss Startsev Maksim 2165.14
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-07-26 Rating 1922.65
Round Color Result Opponent
CG1 Black Win Ozerov Denis 1811.44
CG2 Black Win Potapov Stepan 1891.47
CG3 Black Loss Yudina Polina 1940.65
CG4 White Loss Sokolov Andrei 1892.76
CG5 Black Win Pavlovskiy Egor 1982.29
CG6 White Loss Noskov Pavel 2072.42
CG7 White Win Zvezdina Nataliya 1783.41
CG8 White Loss Startsev Maksim 2163.57
CG9 Black Win Nikolaev Mikhail 1771.66
CG10 Black Win Buslakova Anastasja 2008.08
World Renju Youth Cup (online) G Group
Date 2022-07-18 Rating 1922.97
Round Color Result Opponent
2 White Win Deng Xinyue 1725.19
3 White Loss Ma Wangyue 2215.33
4 White Win Zvezdina Nataliya 1783.02
5 White Win Chan Ian Kei 1597.55
6 Black Win Chen On Chi 1944.17
7 White Loss Yang Xinlin 2257.31
8 White Win Liu Minyi 2076.90
9 Black Win Tao Yiran 2014.03
Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 1908.81
Round Color Result Opponent
F5 Black Win Novozhilova Alexandra 1536.86
G1 White Loss Buslakova Darya 1993.07
G2 White Loss Buslakova Anastasja 2005.03
G3 Black Loss Karavaeva Maria 1909.60
G6 Black Win Belova Polina 1985.91
G7 Black Loss Tolstoguzova Daria 2295.27
G8 White Loss Petrova Mariia 2215.51
G9 Black Win Gerasimovskaja Nina 1573.20
Youth Championship of Konosha region
Date 2022-03-13 Rating 1907.45
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Fokicheva Anna 2173.44
2 White Win Buslakova Darya 1994.15
3 Black Win Semenov Andrei 1868.94
4 Black Loss Prokopyev Andrei 2056.85
5 Black Win Orlov Maxim 1792.18
6 White Win Noskov Pavel 2053.90
7 White Draw Fokichev Egor 2075.70
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-01-05 Rating 1892.82
Round Color Result Opponent
W1 White Loss Novikova Daria 1940.01
W2 Black Loss Buslakova Darya 2006.84
W3 Black Win Zvezdina Nataliya 1766.45
W4 White Win Simanovskaia Anastasia 1949.77
W5 Black Loss Shangina Alexandra 1963.14
W6 White Win Prokopets Tatyana 1994.88
W7 Black Loss Fokicheva Anna 2163.88
The 30th Russian Championship First League
Date 2021-11-05 Rating 1878.60
Round Color Result Opponent
1 White Loss Lisyutin Alexander 2269.16
3 White Loss Chernyi Anton 2129.71
4 Black Win Vislovich Vladislav 2052.93
5 White Loss Zhukov Lev 2211.50
6 White Win Startsev Maksim 2100.03
7 White Loss Sirategyan Karen 2333.95
8 White Win Petrova Mariia 2192.30
9 Black Loss Troitsky Vsevolod 2159.48
The tournament of Arkhangelsk region, group C,G
Date 2021-10-03 Rating 1866.68
Round Color Result Opponent
G1 White Win Stulova Alisa 1811.86
G2 White Loss Fokicheva Anna 2150.67
G3 Black Loss Buslakova Anastasja 1986.10
G4 Black Loss Buslakova Darya 2017.67
G6 Black Win Zvezdina Nataliya 1757.54
G7 Black Win Minkina Elena 1475.30
G8 White Win Minkina Yuliya 1646.04
G10 Black Win Simanovskaia Anastasia 1951.00
G11 White Win Sokolova Veronika 1450.96
European Renju and Gomoku Youth Championship
Date 2021-09-04 Rating 1854.06
Round Color Result Opponent
1 White Loss Porokhina Ekaterina 2255.59
2 Black Loss Buslakova Anastasja 1987.35
3 Black Loss Lääne Kristjan 1821.60
4 Black Loss Churikova Daria 1921.65
5 White Loss Eryilmaz Emir Mehmet 1905.20
6 Black Loss Zhukov Lev 2209.01
7 White Win Kirkan Alp Ali 2144.84
8 White Loss Metreveli Maksim 2340.68
9 White Loss Lääne Rauno 2160.38
The Fourth World Renju Open, online, gr. B
Date 2021-08-08 Rating 1844.85
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kirkan Alp Ali 2139.57
2 Black Win Lääne Kristjan 1819.92
3 Black Loss Buslakova Darya 2013.98
4 White Win Chao Hou In 1724.37
5 Black Loss Simanovskaia Anastasia 1947.66
6 Black Loss Ho Chon Hin 1750.20
7 Black Win Wu Iat Long 1523.31
8 White Win Zvezdina Nataliya 1751.62
9 White Loss Kazantsev Konstantin 1924.92
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 1840.29
Round Color Result Opponent
G1 White Loss Simanovskaia Anastasia 1947.89
G3 White Loss Stulova Alisa 1814.08
G4 Black Loss Zvezdina Nataliya 1751.02
G5 Black Win Bykova Ylia 1446.96
G6 Black Loss Fokicheva Anna 2135.26
G7 White Loss Buslakova Darya 2010.07
G8 Black Loss Buslakova Anastasja 1993.45
G9 White Win Popova Maria 1759.00
World Renju Youth Cup (online) G Group
Date 2021-07-16 Rating 1838.90
Round Color Result Opponent
1 White Loss Buslakova Darya 2007.10
3 White Loss Liu Shaoqi 2379.70
4 Black Loss Petrova Mariia 2156.97
5 White Win Karavaeva Maria 1890.65
6 White Loss Zhang Yunshu 2245.98
7 White Loss Välli Ida-Liisa 1770.37
8 White Win Churikova Daria 1925.39
9 White Loss Zhang-Gu Wenyu 2164.03
Moscow Open Youth 2021
Date 2021-04-25 Rating 1825.16
Round Color Result Opponent
B2 Black Loss Mikryukov Sergey 2085.85
B3 Black Win Kulemin Anatoly 1564.25
B4 Black Win Litvak Sofia 1863.47
B5 Black Loss Eliseev Georgy 1740.14
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 1820.93
Round Color Result Opponent
G1 White Loss Porokhina Ekaterina 2226.54
G2 Black Win Churikova Daria 1928.27
G3 White Win Popova Maria 1766.99
G4 White Loss Karavaeva Maria 1892.49
G5 White Loss Buslakova Darya 1964.37
G6 White Loss Yusupmurzina Darya 2456.02
G7 White Loss Tolstoguzova Daria 2272.51
G9 White Loss Sonina Vladislava 1917.10
G10 Black Loss Fokicheva Anna 2097.67
G11 White Loss Petrova Mariia 2140.61
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 1819.79
Round Color Result Opponent
CG1 Black Loss Porokhina Ekaterina 2225.36
CG2 Black Win Sokolov Andrei 1815.48
CG3 Black Draw Prokopyev Andrei 2035.00
CG4 Black Loss Fokichev Egor 2056.82
CG5 White Win Vereshagin Dmitrii 1780.06
CG6 Black Loss Buslakova Darya 1961.90
CG7 Black Win Kozhemjakin Kirill 1678.04
The 29th Russian Championship, First League
Date 2021-02-27 Rating 1815.49
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Burtsev Peter 2466.93
2 White Loss Burtsev Nikolai 2351.35
3 White Loss Sidorov Mikhail 2219.50
4 White Loss Bushkowski Ludwik 2096.82
5 Black Loss Fokichev Egor 2050.90
7 Black Loss Fokicheva Anna 2088.06
8 Black Loss Kachaeva Ilona 1993.67
9 White Loss Churikova Daria 1923.85
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 1813.54
Round Color Result Opponent
1.1 Black Loss Shangina Alexandra 1973.12
1.2 Black Loss Shangina Alexandra 1973.12
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 1811.72
Round Color Result Opponent
W2 Black Win Minkina Elena 1500.81
W4 White Loss Fokicheva Anna 2079.25
W5 Black Loss Minkina Yuliya 1672.88
W7 Black Win Yudina Polina 1878.08
The Third World Renju Open Online tournament, gr. B
Date 2020-12-06 Rating 1810.34
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Tolstoguzova Daria 2249.18
3 White Win Koppel Reiko 1673.20
4 White Loss Un Chi Chon 1773.14
5 White Win Cheok Fong Lao 1722.32
6 Black Loss Stulova Alisa 1814.29
7 Black Loss Wong Chon Hin 1799.91
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 1811.04
Round Color Result Opponent
G1 White Loss Buslakova Darya 1913.89
G2 White Win Mamontova Svetlana 1589.38
G3 Black Win Popova Maria 1764.82
G4 Black Loss Volskaya Darya 1952.16
G6 White Loss Porokhina Ekaterina 2198.96
G7 Black Loss Fokicheva Anna 2076.16
World Renju Youth Cup, G Group
Date 2020-08-06 Rating 1815.37
Round Color Result Opponent
2 Black Loss Porokhina Ekaterina 2172.75
3 Black Loss Zhang Yunshu 2267.98
4 Black Win Roshtshina Dilyara 1648.66
5 White Draw Nitov Melissa 1826.37
6 White Loss Wang Kemiao 2355.17
7 White Draw Buslakova Darya 1881.69
8 White Loss Tolstoguzova Daria 2214.61
9 Black Win Karavaeva Maria 1906.65
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 1814.53
Round Color Result Opponent
1 White Loss Stulova Veronika 2061.01
3 White Loss Stoyanov Egor 2149.07
4 White Loss Porokhina Ekaterina 2149.39
6 White Loss Bykov Dmitrii 1817.48
7 White Loss Fokichev Egor 1972.13
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 1820.62
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Maximov Nikolay 2177.93
2 White Loss Semenov Oleg 2297.34
3 Black Loss Makhin Matvei 1848.05
4 White Win Kazantsev Konstantin 1827.02
6 White Loss Sidorov Mikhail 2105.77
7 Black Win Simanovskaia Anastasia 1826.65
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 1822.00
Round Color Result Opponent
1 White Win Lapin Maxim 1622.56
2 Black Loss Stulova Veronika 2059.71
3 White Loss Puzanov Georgi 1813.31
4 White Win Stulova Alisa 1764.92
5 White Win Volskaya Darya 1911.45
6 White Loss Dyachkov Nikita 2190.11
7 White Win Potapov Stepan 1764.31
8 White Win Orlov Maxim 1817.99
9 Black Win Buslakova Anastasja 1916.33
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 1820.01
Round Color Result Opponent
2.1 Black Loss Naumov Egor 2061.32
2.2 White Loss Naumov Egor 2061.32
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 1813.36
Round Color Result Opponent
H1 Black Win Buslakova Anastasja 1851.41
H3 Black Win Makarova Daria 1818.52
H6 Black Win Simanovskaia Anastasia 1771.33
H8 White Loss Sonina Vladislava 1885.31
H9 Black Win Yudina Polina 1765.40
H10 White Loss Tolstoguzova Daria 2144.15
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 1810.89
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Porokhina Ekaterina 2127.91
2 Black Loss Shangina Alexandra 1942.60
4 Black Loss Fokicheva Anna 1932.79
5 White Loss Kulin Maxim 1828.03
6 Black Win Shabanov Ivan 1731.59
7 Black Win Potapov Maxim 1880.13
8 Black Loss Makhin Matvei 1856.62
9 Black Loss Lapin Ivan 1947.55
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 1804.16
Round Color Result Opponent
H1 Black Win Popova Maria 1657.08
H2 Black Loss Buslakova Anastasja 1834.49
H3 Black Win Bykova Ylia 1480.61
H4 White Win Simanovskaia Anastasia 1736.90
H5 White Loss Sonina Vladislava 1870.44
H6 Black Loss Tolstoguzova Daria 2119.67
H7 Black Loss Makarova Daria 1813.47
H8 White Win Belova Polina 1893.57
H9 Black Win Yudina Polina 1730.55
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 1795.29
Round Color Result Opponent
1 White Loss Metreveli Maksim 2341.43
2 White Win Buslakova Darya 1792.79
3 White Loss Dyachkov Nikita 2193.22
4 White Win Agarkov Dmitrii 1878.50
5 White Loss Shangina Alexandra 1927.32
6 White Win Fokicheva Anna 1887.12
7 White Loss Stulova Darya 2027.21
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 1788.59
Round Color Result Opponent
2.1 White Win Stulova Alisa 1746.93
2.2 White Win Stulova Alisa 1746.93
3.1 White Loss Fokichev Egor 1918.54
3.2 Black Loss Fokichev Egor 1918.54
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 1764.76
Round Color Result Opponent
H1 White Win Epifanova Alisa 1623.47
H2 White Loss Wang Jiayi 2198.70
H3 White Loss Zhang Yunshu 2260.00
H4 Black Loss Wang Kemiao 2367.42
H5 Black Win Yudina Polina 1673.44
H6 Black Loss Zhu Jiayi 2328.18
H7 White Win Armutlu Nil Beril 1375.57
H8 White Win Armutlu Nil Beril 1375.57
H9 Black Win Epifanova Alisa 1623.47
H10 Black Win Yudina Polina 1673.44
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 1760.50
Round Color Result Opponent
1 White Loss Yusupmurzina Darya 2259.19
2 Black Win Mikryukov Sergey 1734.77
3 White Loss Shangina Alexandra 1911.83
4 White Loss Sidorov Mikhail 1959.93
5 Black Win Makarova Daria 1764.34
6 White Loss Prokopyev Andrei 1980.70
7 Black Win Kazantsev Konstantin 1723.24
8 White Loss Fokichev Egor 1912.52
9 Black Win Stulova Alisa 1736.70
Youth Russian Championship, group C,F
Date 2018-03-30 Rating 1719.27
Round Color Result Opponent
1 White Loss Fokicheva Anna 1834.83
2 Black Loss Shevliakova Ekaterina 1678.13
3 Black Loss Shestakova Valeria 1806.51
5 White Loss Yudina Polina 1647.36
6 White Loss Porokhina Ekaterina 2099.74
7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2233.20
8 Black Loss Sonina Vladislava 1784.78
9 Black Loss Tolstoguzova Daria 2034.97
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 1704.95
Round Color Result Opponent
1 White Loss Stulova Kristina 2166.21
2 Black Loss Yusupmurzin Konstantin 1864.95
3 White Loss Noskov Pavel 1789.02
4 White Loss Muugamae Eric 1926.97
5 Black Win Simanovskaia Anastasia 1580.46
6 Black Win Kurchitskii Dmitrii 1520.90
7 White Loss Novikova Daria 1948.85
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 1702.24
Round Color Result Opponent
1 White Loss Yusupmurzina Darya 2203.01
2 White Win Simanovskaia Anastasia 1575.49
3 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 1940.95
4 White Loss Kulina Daria 1676.06
5 Black Loss Kurchitskii Dmitrii 1521.98
6 White Win Semenov Andrei 1688.57
7 White Win Startsev Maksim 1768.58
8 White Loss Fokicheva Anna 1814.26
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 1700.84
Round Color Result Opponent
1.1 White Win Kurchitskii Dmitrii 1522.28
1.2 White Win Kurchitskii Dmitrii 1522.28
2.1 Black Loss Shabanov Ruslan 2149.91
2.2 White Loss Shabanov Ruslan 2149.91
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 1685.58
Round Color Result Opponent
1 White Loss Stulova Veronika 1983.53
3 Black Win Kuznetsov Artem 1898.62
4 White Loss Stulova Kristina 2170.05
5 White Loss Tsehanovich Valeria 1926.38
7 Black Loss Naumov Egor 1937.47
8 White Loss Agarkov Dmitrii 1740.75
Youth Russian Championship, group H
Date 2017-03-30 Rating 1673.14
Round Color Result Opponent
1 White Loss Shestakova Valeria 1810.26
2 White Loss Yusupmurzina Darya 2140.46
3 White Loss Fokicheva Anna 1782.73
4 Black Win Tsehanovich Daria 1703.31
5 Black Loss Volkova Sofia 1880.73
6 White Win Shevliakova Ekaterina 1658.47
7 White Loss Tolstoguzova Daria 1961.07
8 White Loss Artemova Veronika 1747.92
9 Black Win Sonina Vladislava 1667.15
10 Black Loss Porokhina Ekaterina 2089.54
11 Black Win Popova Maria 1605.31
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 1642.00
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kozlova Viktoriia 1986.34
2 White Loss Agarkov Dmitrii 1692.68
3 White Loss Shelginskih Maksim 1793.47
5 White Win Kuvaev Vyacheslav 1837.23
6 White Loss Yusupmurzina Darya 2059.19
8 Black Win Simanovskaia Viktoria 1636.07
9 White Loss Shelginskih Mikhail 1846.42
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 1614.43
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Matushkina Ksenia 2147.66
2 Black Loss Tsehanovich Valeria 1886.89
3 White Loss Kozhevin Dmitry 1741.92
4 White Loss Fokichev Egor 1756.55
5 Black Win Singaevsky Vladislav 1560.44
6 Black Loss Kutarev Nikita 1731.65
7 White Loss Kuvaev Vyacheslav 1824.96
8 White Loss Shabanov Ivan 1664.91
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 1609.75
Round Color Result Opponent
1 White Loss Tsehanovich Valeria 1871.26
2 Black Loss Prokopyev Andrei 1792.81
3 White Loss Glebov Valentin 1651.25
4 Black Loss Shabanov Ivan 1670.31
6 White Win Vasilieva Ekaterina 1574.49
7 White Win Stoyanov Egor 1773.18
8 Black Loss Stulova Veronika 1833.94
9 White Loss Pastuhov Ruslan 1763.16
10 Black Loss Tsehanovich Daria 1657.68