Stulova Kristina, Russian Renju Association - Renju Rating

Stulova Kristina

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2136.50, Std: 144.65, Rank: 491

First game: 2008-07-14, Last game: 2020-11-08

Top rating: 2177.83 (2018-09-30)

Games: 446, Wins: 210, Draws: 38, Losses: 198

Gy1: 0, Gy2: 0, Gy5: 46

Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2136.50
Round Color Result Opponent
White Loss Matushkina Ksenia 2196.85
World Renju Youth Cup, EF Group
Date 2020-08-06 Rating 2139.39
Round Color Result Opponent
1 Black Win Linich Anastasia 1943.55
2 Black Loss Cao Xueyu 2205.92
3 Black Win Tolstoguzova Sofia 2247.06
4 White Win Stulova Veronika 2054.96
5 White Loss Liu Xun 2420.92
6 Black Win Novikova Daria 1985.04
7 Black Loss Matushkina Ksenia 2199.57
8 White Win Stulova Darya 2056.85
9 White Loss Sadova Taisia 2194.25
The 28th Russian Championship among Women
Date 2020-02-23 Rating 2137.82
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Lashko Kira 2333.19
2 White Draw Makhina Alla 1715.66
3 White Loss Matushkina Ksenia 2188.64
5 White Win Shkarupa Maria 1852.56
6 Black Loss Tolstoguzova Sofia 2252.48
7 White Loss Yusupmurzina Darya 2361.59
8 Black Loss Metreveli Irina 2413.75
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2143.49
Round Color Result Opponent
1 Black Win Buslakova Darya 1836.86
2 White Win Stulova Veronika 2061.34
3 White Draw Maximov Nikolay 2178.85
4 Black Loss Dyachkov Nikita 2191.51
5 White Win Kuvaev Vyacheslav 2011.11
6 White Win Vostryakov Alexey 2219.01
7 White Loss Metreveli Maksim 2350.11
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2146.71
Round Color Result Opponent
1 White Loss Radzevelyuk Alexander 2366.71
2 White Win Kondakov Ilya 2057.76
3 Black Loss Sirategyan Karen 2282.05
4 White Win Gorbachev Daniil 1885.30
5 Black Win Semyonov Vladimir 2337.60
6 White Loss Katsev Ilya 2397.58
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2147.75
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kulin Maxim 1829.45
2 Black Win Stulova Veronika 2050.16
4 White Win Prokopyev Andrei 2031.82
5 White Loss Shabanov Ruslan 2087.55
7 White Loss Matushkina Ksenia 2148.67
8 White Win Lapin Ivan 1948.63
9 Black Win Shangina Alexandra 1943.93
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2146.95
Round Color Result Opponent
EF1 Black Loss Stulova Darya 2023.36
EF2 White Win Novichkova Viktoriia 1665.78
EF3 White Draw Oborina Anastasja 2339.83
EF4 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2089.66
EF5 Black Loss Kazanina Daria 1785.16
EF6 White Loss Novikova Daria 2018.20
EF7 Black Loss Pirozhnikova Alisa 1812.79
EF8 White Win Makhina Alla 1740.85
EF9 Black Win Knyazeva Ekaterina 2017.47
The 27th Russian Championship among Women
Date 2019-02-24 Rating 2154.13
Round Color Result Opponent
1 Black Win Novikova Daria 2017.74
2 White Win Salnikova Nonna 2228.77
3 Black Loss Yusupmurzina Darya 2321.54
4 Black Win Prokopets Tatyana 2132.94
5 Black Loss Metreveli Irina 2392.19
6 White Loss Tolstoguzova Sofia 2255.03
7 Black Win Kachaeva Ilona 2026.16
8 White Loss Sadova Taisia 2215.46
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2158.38
Round Color Result Opponent
1 White Win Matushkina Ksenia 2121.21
2 White Win Stulova Veronika 2044.11
3 Black Win Stoyanov Egor 2055.04
4 White Win Porokhina Ekaterina 2132.17
5 Black Loss Stoyanov Kirill 2127.25
6 Black Loss Fedotov Denis 2625.96
7 Black Win Dyachkov Nikita 2192.78
8 White Loss Yusupmurzina Darya 2317.65
9 White Draw Yusupmurzin Danila 2253.68
10 White Win Shabanov Ruslan 2105.37
11 Black Loss Novikova Daria 2021.26
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2160.80
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Fokichev Egor 1921.00
2 White Loss Vostryakov Alexey 2210.98
3 Black Win Tsehanovich Daria 1738.01
4 White Loss Stoyanov Kirill 2121.60
5 White Draw Shabanov Ruslan 2109.68
7 Black Draw Stulova Veronika 2044.81
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 2168.00
Round Color Result Opponent
5.1 White Win Naumov Egor 2006.78
5.2 White Loss Naumov Egor 2006.78
5.3 White Win Naumov Egor 2006.78
6.1 Black Loss Dyachkov Nikita 2196.39
6.2 Black Win Dyachkov Nikita 2196.39
6.3 Black Win Dyachkov Nikita 2196.39
7.1 Black Draw Stulova Veronika 2045.44
7.2 Black Win Stulova Veronika 2045.44
7.3 White Draw Stulova Veronika 2045.44
8.1 White Win Yusupmurzina Darya 2304.29
8.2 Black Loss Yusupmurzina Darya 2304.29
8.3 Black Loss Yusupmurzina Darya 2304.29
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 2177.83
Round Color Result Opponent
1 White Win Matushkina Ksenia 2119.40
2 Black Win Stoyanov Kirill 2104.34
3 Black Loss Stulova Veronika 2038.39
4 White Win Stoyanov Egor 2010.18
5 White Win Novikova Daria 2013.16
6 White Loss Fedotov Denis 2621.54
7 White Win Dyachkov Nikita 2203.51
8 Black Win Yusupmurzin Danila 2250.48
9 Black Win Shabanov Ruslan 2124.69
10 White Loss Yusupmurzina Darya 2285.23
11 White Win Porokhina Ekaterina 2112.22
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 2177.60
Round Color Result Opponent
EF1 White Win Sumarokova Aleksandra 2338.80
EF2 White Win Reimand Hanna-Kai 1954.09
EF3 White Draw Makhina Alla 1762.61
EF4 White Win Liu Xun 2443.82
EF5 Black Win Stulova Darya 2038.81
EF6 Black Loss Kolk Mari 1899.81
EF7 White Loss Prokopets Tatyana 2130.33
EF9 Black Win Kolk Mari 1899.81
F8 White Win Reimand Hanna-Kai 1954.09
F10 White Loss Prokopets Tatyana 2130.33
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2177.48
Round Color Result Opponent
1 Black Win Noskov Pavel 1841.66
2 Black Win Viatkina Maria 1893.02
3 White Win Prokopets Tatyana 2128.71
4 Black Loss Metreveli Maksim 2318.98
5 Black Win Stulova Darya 2040.95
6 Black Win Vohtomina Vladislava 2138.76
7 Black Loss Fedotov Denis 2623.23
8 Black Loss Lashko Kira 2392.16
9 White Loss Novikova Daria 1996.73
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2175.33
Round Color Result Opponent
E2 White Win Matushkina Ksenia 2131.23
E3 White Draw Knyazeva Ekaterina 1997.73
E4 White Win Kazanina Daria 1748.67
E5 Black Win Stulova Veronika 2024.18
E6 Black Win Pirozhnikova Alisa 1784.70
E7 White Win Sadova Taisia 2175.40
E8 White Win Tolstoguzova Sofia 2230.97
E9 White Win Sonina Marina 1928.81
E10 Black Win Popova Maria 1701.53
E11 Black Win Shangina Alexandra 1900.67
E12 Black Draw Vohtomina Vladislava 2151.20
E13 Black Win Shkarupa Maria 1831.47
The 26nd Russian Championship, among Women
Date 2018-02-25 Rating 2169.17
Round Color Result Opponent
1 Black Win Sonina Vladislava 1772.81
3 Black Win Lashko Kira 2418.08
4 Black Loss Tolstoguzova Sofia 2229.13
5 White Loss Knyazeva Ekaterina 1994.20
6 Black Loss Sadova Taisia 2170.04
7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2224.22
8 Black Win Kachaeva Ilona 2027.70
9 White Win Porokhina Ekaterina 2097.90
10 Black Win Sonina Marina 1921.03
12 White Win Novikova Daria 1958.06
13 Black Loss Oborina Anastasja 2362.22
14 Black Loss Salnikova Nonna 2225.60
15 White Win Prokopets Tatyana 2120.66
Championship of Konoshsky region
Date 2018-02-09 Rating 2166.51
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Yusupmurzina Darya 2219.04
2 White Loss Semenov Oleg 2394.76
3 White Loss Mikryukov Mikhail 2379.05
4 Black Loss Lashko Kira 2421.30
6 White Win Dyachkov Nikita 2235.94
7 Black Loss Yusupmurzin Danila 2255.19
8 Black Loss Shabanov Ruslan 2158.67
9 Black Win Stulova Veronika 2023.28
10 Black Win Stoyanov Kirill 2089.33
11 Black Loss Vohtomina Vladislava 2156.24
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2165.79
Round Color Result Opponent
1 White Win Stoyanov Kirill 2089.06
2 Black Loss Stulova Veronika 2022.70
3 White Win Novikova Daria 1953.11
4 White Win Stoyanov Egor 1976.61
5 Black Loss Fedotov Denis 2600.59
6 Black Loss Dyachkov Nikita 2237.80
7 White Draw Yusupmurzin Danila 2254.05
8 Black Loss Shabanov Ruslan 2157.70
10 White Win Matushkina Ksenia 2132.31
11 Black Loss Vohtomina Vladislava 2157.56
12 White Loss Yusupmurzina Darya 2217.39
13 White Loss Porokhina Ekaterina 2099.63
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2167.12
Round Color Result Opponent
1 Black Win Vostriakova Yulia 1706.11
2 White Loss Fedotov Denis 2594.69
3 White Win Potapov Maxim 1892.57
4 Black Loss Kozhevin Dmitry 1838.19
5 Black Win Popova Daria 1839.28
6 Black Win Tsehanovich Valeria 1930.48
7 White Loss Dyachkov Nikita 2239.17
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2169.40
Round Color Result Opponent
1 Black Win Artemova Veronika 1755.30
2 Black Win Kulina Daria 1677.05
3 White Win Stoyanov Kirill 2089.42
4 White Draw Fedotov Denis 2587.84
5 Black Loss Vohtomina Vladislava 2161.75
6 Black Win Kulin Maxim 1844.41
7 Black Win Stoyanov Egor 1973.54
8 Black Draw Ponezhin Gennady 2220.61
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2170.04
Round Color Result Opponent
2.1 White Win Popova Daria 1841.01
2.2 Black Win Popova Daria 1841.01
3.1 White Win Novikova Daria 1948.09
3.2 White Win Novikova Daria 1948.09
4.2 Black Loss Dyachkov Nikita 2237.82
4.2 Black Win Dyachkov Nikita 2237.82
4.3 Black Loss Dyachkov Nikita 2237.82
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2170.91
Round Color Result Opponent
1 White Win Shangina Alexandra 1894.82
2 Black Win Shabanov Ruslan 2140.01
3 White Loss Lashko Kira 2452.48
4 Black Win Vostriakova Yulia 1686.66
5 White Win Makhina Alla 1816.28
6 White Win Dyachkov Nikita 2235.22
7 White Win Kryuchok Roman 2559.30
8 White Loss Fedotov Denis 2575.49
9 Black Loss Metreveli Maksim 2274.04
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 2160.88
Round Color Result Opponent
EF1 Black Loss Sadova Taisia 2153.64
EF2 Black Win Ibragim Jasmin 1599.59
EF3 Black Win Mihailidi Kristina 1875.48
EF4 Black Win Bojga Maria 1826.79
EF5 Black Win Tolstoguzova Sofia 2211.37
EF6 White Loss Stulova Darya 2110.49
EF7 Black Win Vohtomina Vladislava 2143.31
EF8 White Win Prokopets Tatyana 2100.49
EF9 White Win Makhina Alla 1821.48
Youth Russian Championship, group E,F
Date 2017-03-30 Rating 2154.60
Round Color Result Opponent
1 White Win Prokopets Tatyana 2099.57
3 White Win Serebryannikova Darya 1848.47
4 Black Loss Oborina Anastasja 2401.99
5 Black Win Glibina Ekaterina 1949.48
6 White Loss Stulova Darya 2112.50
7 White Loss Kurdina Olga 2322.34
8 White Win Prokopets Tatyana 2099.57
10 White Win Serebryannikova Darya 1848.47
11 Black Loss Oborina Anastasja 2401.99
12 Black Win Glibina Ekaterina 1949.48
13 White Draw Stulova Darya 2112.50
14 White Loss Kurdina Olga 2322.34
The 25nd Russian Championship, among Women
Date 2017-02-26 Rating 2148.74
Round Color Result Opponent
1 White Draw Matushkina Ksenia 2174.52
2 White Loss Oborina Anastasja 2401.07
3 Black Loss Lashko Kira 2479.85
4 Black Win Stulova Darya 2111.42
5 White Win Volkova Sofia 1880.64
6 Black Win Novikova Daria 1932.78
7 Black Win Novichkova Viktoriia 1666.37
8 Black Loss Yusupmurzina Darya 2131.07
9 Black Win Prokopets Tatyana 2101.26
10 Black Draw Sonina Marina 1834.88
11 White Win Knyazeva Ekaterina 1973.73
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2137.55
Round Color Result Opponent
1 Black Win Turabov Egor 1482.46
2 White Loss Dyachkov Nikita 2244.36
3 Black Win Naumov Egor 1907.71
4 White Draw Maximov Nikolay 2210.19
5 White Draw Yusupmurzin Danila 2194.64
6 White Loss Karpov Fyodor 2211.38
7 Black Draw Muugamae Eric 1913.68
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2110.38
Round Color Result Opponent
1 White Win Turabov Egor 1501.66
2 White Loss Semenov Oleg 2377.84
3 Black Win Naumov Egor 1895.07
4 White Loss Porokhina Ekaterina 2062.45
5 Black Win Sokolov Mikhail 1791.06
6 Black Win Tsehanovich Valeria 1904.26
7 White Draw Karpov Fyodor 2187.59
8 White Loss Vostryakov Alexey 2257.46
Youth Russian Championship, group E
Date 2016-03-30 Rating 2092.64
Round Color Result Opponent
1 White Draw Prokopets Tatyana 2104.44
2 White Loss Vohtomina Vladislava 2118.99
3 Black Win Knyazeva Ekaterina 1926.90
4 Black Win Novikova Daria 1910.18
5 White Win Kazanina Daria 1747.24
6 Black Win Popova Daria 1804.37
7 White Win Stulova Darya 2111.26
8 White Draw Matushkina Ksenia 2163.52
9 White Win Pirozhnikova Alisa 1711.38
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 2087.39
Round Color Result Opponent
3 White Win Kozlova Viktoriia 1991.21
4 White Loss Semenov Oleg 2359.30
5 Black Win Popova Daria 1803.05
6 White Win Prokopets Tatyana 2105.17
7 White Loss Shabanov Ruslan 2097.78
8 White Win Karpov Fyodor 2161.29
9 Black Win Stoyanov Kirill 2097.49
The 24nd Russian Championship, among Women
Date 2016-02-28 Rating 2084.67
Round Color Result Opponent
1 White Win Glibina Ekaterina 1957.71
2 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2352.61
3 Black Loss Salnikova Nonna 2224.76
4 White Loss Prokopets Tatyana 2105.86
5 White Win Shiryaevskaya Daria 2100.90
6 Black Loss Oborina Anastasja 2371.05
7 White Loss Lashko Kira 2498.04
8 Black Draw Stulova Darya 2108.46
9 White Win Novikova Daria 1907.75
11 White Draw Kurdina Olga 2343.30
Poduga Championship, 1 st League
Date 2016-01-26 Rating 2072.78
Round Color Result Opponent
1 White Loss Matushkina Ksenia 2151.68
2 Black Win Stulova Darya 2106.03
3 White Loss Yusupmurzin Danila 2161.35
4 Black Loss Stulova Veronika 1881.83
5 Black Win Shabanov Ruslan 2094.65
6 White Loss Stoyanov Kirill 2097.76
7 Black Win Kuzmina Alexandra 1961.78
8 White Loss Kozlova Viktoriia 1992.39
9 Black Win Kuznetsov Artem 1829.26
10 White Win Dyachkov Nikita 2237.38
11 White Draw Prokopets Tatyana 2107.47
12 Black Loss Novikova Daria 1907.14
13 Black Win Yusupmurzina Darya 2039.80
14 Black Win Vohtomina Vladislava 2112.50
15 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2105.98
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2065.79
Round Color Result Opponent
1 Black Win Fokichev Egor 1757.38
2 White Loss Oborina Anastasja 2364.75
3 White Win Serebryannikova Darya 1848.06
4 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2350.68
5 Black Loss Stulova Veronika 1878.89
6 White Win Novikova Daria 1907.57
7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2038.22
8 Black Win Prokopyev Andrei 1834.49
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 2019.90
Round Color Result Opponent
1 Black Win Prokopyev Andrei 1793.51
2 Black Loss Tsehanovich Valeria 1871.94
3 Black Win Popova Daria 1817.92
4 White Loss Kozlova Viktoriia 1997.11
5 White Loss Kuznetsov Artem 1823.40
6 Black Win Kulin Maxim 1797.84
7 Black Draw Vohtomina Vladislava 2122.91
8 White Win Lapin Ivan 1888.71
9 Black Loss Novikova Daria 1906.51
10 White Loss Dyachkov Nikita 2175.87
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 2008.22
Round Color Result Opponent
E1 Black Win Reimand Hanna-Kai 1796.63
E2 Black Loss Tiivel Tuuli 1997.06
E4 Black Win Örd Laura 1695.69
E5 White Loss Stulova Darya 2110.19
E6 Black Win Vohtomina Vladislava 2131.29
E7 White Loss Prokopets Tatyana 2133.80
E8 Black Loss Lashko Kira 2467.88
E9 Black Win Kolk Mari 1891.02
Youth Russian Championship, group E
Date 2015-03-28 Rating 2002.59
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Vohtomina Vladislava 2134.03
2 White Loss Lashko Kira 2461.04
3 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2076.08
4 White Win Knyazeva Ekaterina 1867.70
5 White Draw Prokopets Tatyana 2136.58
6 Black Draw Novikova Daria 1895.40
7 White Loss Stulova Darya 2109.83
8 Black Win Kozlova Viktoriia 1990.37
9 White Win Pirozhnikova Alisa 1692.02
Poduga Championship, 1st League
Date 2015-01-25 Rating 1993.87
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Dyachkov Nikita 2139.47
2 White Draw Matushkina Ksenia 2110.23
3 Black Win Yusupmurzin Danila 2081.39
4 Black Loss Vohtomina Vladislava 2132.37
5 White Loss Stulova Darya 2111.57
6 White Loss Stoyanov Kirill 2043.70
7 White Loss Shabanov Ruslan 2045.00
8 White Loss Shiryaevskaya Daria 2072.36
9 White Loss Prokopets Tatyana 2132.34
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 1993.63
Round Color Result Opponent
1 Black Win Smirnov Aleksandr 1557.23
2 Black Loss Vohtomina Vladislava 2128.40
3 White Win Yusupmurzina Darya 1940.71
4 White Win Nogovitsin Alexander 2003.67
5 White Draw Vostryakov Alexey 2243.14
6 Black Draw Romanov Sergey 2142.28
7 White Loss Semenov Oleg 2305.06
8 White Win Yusupmurzin Danila 2077.65
Youth Russian Championship,group E
Date 2014-03-29 Rating 1954.66
Round Color Result Opponent
1 White Loss Sumarokova Aleksandra 2308.67
2 Black Loss Lashko Kira 2406.05
4 Black Win Korolyova Natalya 1717.41
5 White Win Shiryaevskaya Daria 2074.20
6 White Loss Evdokimova Ksenija 1934.08
7 Black Win Novikova Daria 1889.78
8 White Loss Stulova Darya 2101.93
9 White Loss Prokopets Tatyana 2096.87
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2014-03-09 Rating 1951.97
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Lashko Kira 2406.38
2 Black Win Suhanov Arkadyi 1936.96
3 Black Win Shilov Nikita 1764.61
4 Black Win Shiryaevskaya Daria 2074.31
5 Black Loss Nogovitsin Alexander 2044.62
6 Black Win Lapin Ivan 1850.58
7 White Loss Semenov Oleg 2230.72
8 Black Loss Prokopets Tatyana 2092.20
Poduga Championship, 1 st League
Date 2014-01-26 Rating 1943.69
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Prokopets Tatyana 2082.77
2 Black Win Yusupmurzin Danila 1991.41
3 White Loss Shiryaevskaya Daria 2072.42
4 Black Loss Shabanov Ruslan 2007.48
5 Black Loss Vohtomina Vladislava 2050.38
6 White Loss Matushkina Ksenia 2062.92
7 White Loss Stulova Darya 2099.92
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 1941.81
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kulin Maxim 1780.58
2 White Win Vohtomina Vladislava 2050.06
3 White Loss Mikryukov Mikhail 2303.94
4 White Loss Sumarokova Aleksandra 2292.13
5 Black Loss Shabanov Ruslan 2003.70
6 Black Loss Kuzmina Alexandra 1848.18
7 Black Win Kuznetsov Artem 1801.23
8 Black Loss Porokhina Ekaterina 1908.80
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups A, B, D,E
Date 2013-07-28 Rating 1934.32
Round Color Result Opponent
1 White Loss Prokopets Tatyana 2042.97
2 Black Loss Shabanov Ruslan 1988.29
3 Black Win Orlov Dmitryi 1524.07
4 White Win Yusupmurzin Danila 1979.21
5 White Win Rachitskaya Viktoria 2250.84
6 Black Win Novikova Daria 1857.47
7 White Loss Karpov Fyodor 2109.05
8 White Win Evdokimova Ksenija 1920.31
8 Black Loss Kinozerov Kirill 1939.66
9 Black Win Lapin Ivan 1846.10
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 1931.98
Round Color Result Opponent
1 White Draw Kilk Oliver 1972.83
2 Black Win Mahina Elena 1613.04
3 White Loss Shabanov Ruslan 1986.28
4 Black Win Tannebaum Rasmus 1889.41
5 White Loss Narva Mai 2133.04
6 Black Loss Stoyanov Kirill 1922.88
7 White Draw Metreveli Maksim 1940.60
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 1931.69
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kiviberg Emma-Lotta 1602.47
2 White Loss Shabanov Ruslan 1985.51
3 Black Win Tannebaum Rasmus 1889.48
4 Black Loss Rahumägi Brenet 2051.56
5 White Win Lõhmus Kristofer 2026.70
6 Black Win Reimand Hanna-Kai 1784.88
7 White Loss Kolk Kuno 2201.95
Youth European Championship
Date 2013-07-05 Rating 1931.27
Round Color Result Opponent
F2 White Win Popova Daria 1786.33
F3 Black Win Zhukova Iana 1769.35
F4 White Win Kiis Katriin 1738.83
F5 White Win Tiivel Tuuli 1949.59
F6 White Loss Vohtomina Vladislava 2070.87
F7 Black Loss Matushkina Ksenia 2030.71
F8 Black Win Kuzmina Alexandra 1826.02
F9 White Win Novikova Daria 1858.26
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 1886.71
Round Color Result Opponent
1 White Loss Sorokina Oksana 2435.53
2 Black Loss Novikova Daria 1856.06
3 White Win Vasyukova Polina 1738.44
4 Black Loss Stoyanov Kirill 1863.48
6 Black Loss Shiryaevskaya Daria 1994.72
7 White Win Yusupmurzin Danila 1946.86
8 White Loss Prokopyev Ruslan 2027.25
9 Black Win Porokhina Ekaterina 1866.16
Youth World Championship
Date 2012-08-15 Rating 1855.58
Round Color Result Opponent
F1 White Win Matushkina Ksenia 1961.27
F2 White Loss Novikova Daria 1841.06
F3 White Loss Shiryaevskaya Daria 1960.92
F4 White Loss Tiivel Tuuli 1923.53
F5 White Loss Evdokimova Ksenija 1873.13
F6 Black Draw Popova Daria 1758.35
F7 White Win Vohtomina Vladislava 2021.90
F9 Black Win Novozhilova Polina 1783.34
Podyuga Sbory Yamaguchi
Date 2012-07-27 Rating 1851.65
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Maximov Nikolay 2266.84
2 White Win Vohtomina Vladislava 2019.36
3 Black Win Shabanov Ruslan 1882.85
4 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2277.96
5 White Loss Oborina Anastasja 2432.13
6 White Loss Semenov Oleg 2102.80
7 Black Draw Evdokimova Ksenija 1868.82
8 White Loss Makhina Alla 1794.14
9 White Loss Prokopets Tatyana 1970.54
Championship of Konoshsky region
Date 2012-05-20 Rating 1837.62
Round Color Result Opponent
2 White Loss Semenov Oleg 2091.67
5 White Win Stulova Darya 1996.70
6 White Loss Vostryakov Alexey 2122.48
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2012-01-06 Rating 1806.14
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2269.72
2 White Loss Chernenko Lidiya 1890.71
3 Black Loss Karpov Fyodor 2005.97
4 White Loss Savrasova Yulia 2528.61
5 White Loss Novikova Daria 1812.23
6 White Win Serebryannikova Darya 1706.38
7 White Loss Nogovitsin Alexander 1983.48
8 White Win Mikryukova Diana 1661.75
9 White Draw Makhina Alla 1787.20
Podyuga Sbory
Date 2011-07-10 Rating 1775.15
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Krayeva Tatyana 2281.74
4 White Loss Karpov Fyodor 1971.54
5 Black Loss Semenov Oleg 2032.77
6 Black Loss Spirichev Vladislav 1986.26
7 White Loss Chernenko Lidiya 1884.02
9 Black Loss Ponezhin Gennady 1853.10
Podyuga Sbory
Date 2008-07-14 Rating 1704.58
Round Color Result Opponent
1 White Loss Bovkonyuk Pavel 1772.83
2 Black Loss Serebryannikova Anzhelika 1697.61
3 White Loss Lashko Kira 1803.77
4 Black Win Bukov Artyom 1684.36
5 Black Loss Buyanov Dmitry 1525.20
6 White Loss Falyova Svetlana 1565.24
7 Black Win Fedotov Denis 1894.72
8 Black Win Serebryannikova Darya 1660.77
9 White Loss Karpov Fyodor 1822.96