Dyachkov Nikita, Russian Renju Association - Renju Rating

Dyachkov Nikita

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2061.96, Std: 105.52, Rank: 626

First game: 2013-07-05, Last game: 2024-01-05

Top rating: 2276.16 (2016-07-29)

Games: 563, Wins: 307, Draws: 22, Losses: 234

Gy1: 9, Gy2: 20, Gy5: 135

The championship of Arkhangelsk region
Date 2024-01-05 Rating 2061.96
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Kulin Maxim 1862.33
2 Black Win Kazantsev Konstantin 2116.12
3 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 2258.80
4 Black Win Ozerov Denis 1888.18
5 Black Loss Yusupmurzin Danila 2187.78
6 White Win Afanasiev Maksim 1632.10
7 White Loss Metreveli Maksim 2447.82
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2023-07-25 Rating 2062.02
Round Color Result Opponent
A1 Black Draw Shangina Alexandra 1969.27
A7 Black Loss Metreveli Maksim 2426.03
Youth Russian Championship
Date 2023-03-30 Rating 2065.18
Round Color Result Opponent
A1 White Loss Shabanov Ruslan 2030.13
A3 White Loss Metreveli Maksim 2410.39
A4 Black Draw Shabanov Ruslan 2030.13
A6 White Loss Metreveli Maksim 2410.39
Poduga Cup 2022
Date 2022-11-22 Rating 2080.61
Round Color Result Opponent
2.1 White Loss Sidorov Mikhail 2364.04
2.1 White Loss Sidorov Mikhail 2364.04
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-07-26 Rating 2099.28
Round Color Result Opponent
AE1 Black Draw Vohtomina Vladislava 2020.36
AE2 Black Loss Metreveli Maksim 2374.19
AE4 Black Draw Shabanov Ruslan 2019.18
AE5 Black Loss Lashko Kira 2361.07
AE7 White Draw Novikova Daria 1946.06
Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 2128.07
Round Color Result Opponent
B1 White Draw Gromov Danila 2527.77
B2 White Win Kuvaev Vyacheslav 2167.72
B3 White Win Zhukov Lev 2252.23
B4 Black Loss Metreveli Maksim 2394.28
B5 White Loss Burtsev Peter 2579.84
B6 White Win Kulin Maxim 1909.44
B7 White Win Naumov Egor 2036.86
B8 Black Win Marushev Ilya 1777.52
B9 White Loss Sidorov Mikhail 2311.73
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-01-05 Rating 2131.37
Round Color Result Opponent
M1 White Loss Fokichev Egor 2111.05
M2 White Loss Naumov Egor 2041.80
M3 Black Win Bykov Dmitrii 1804.53
M4 White Win Pavlovskiy Egor 1972.98
M5 White Loss Stoyanov Egor 2239.93
M6 Black Win Kazantsev Konstantin 1960.28
M7 Black Loss Sidorov Mikhail 2297.35
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 2176.46
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Semenov Andrei 1850.83
B2 Black Win Kulin Maxim 1908.48
B3 Black Loss Gromov Danila 2476.14
B4 Black Win Burtsev Peter 2514.76
B5 Black Win Stoyanov Kirill 2210.66
B6 White Draw Kuvaev Vyacheslav 2113.95
B7 White Loss Yusupmurzin Danila 2275.16
B8 Black Win Arzybov Vladislav 2031.62
B9 Black Win Makhin Matvei 1855.66
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2175.29
Round Color Result Opponent
M1 White Win Bykov Dmitrii 1818.67
M2 White Loss Mikryukov Sergey 2091.06
M3 White Win Kulin Maxim 1878.66
M4 White Win Kazantsev Konstantin 1973.85
M5 White Loss Stoyanov Kirill 2217.90
M6 Black Win Startsev Maksim 2070.97
M7 Black Loss Naumov Egor 2099.71
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2179.66
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Makhin Matvei 1854.64
B2 Black Win Geletyuk Konstantin 1739.57
B3 White Win Metreveli Maksim 2354.45
B4 Black Loss Yusupmurzin Danila 2268.90
B5 White Win Shabanov Ivan 1802.68
B6 White Loss Stoyanov Kirill 2213.61
B7 Black Loss Naumov Egor 2104.03
B8 Black Win Bykov Dmitrii 1827.16
B9 White Loss Kuvaev Vyacheslav 2098.90
B10 Black Win Kulin Maxim 1857.27
B11 Black Win Semenov Andrei 1855.18
World Renju Youth Cup 2020, AB Group
Date 2020-08-06 Rating 2193.22
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Danilin Ivan 2559.27
2 Black Win Arzybov Vladislav 2038.42
3 Black Win Chan Kam Chio 2055.39
4 White Win Troitsky Vsevolod 2172.39
5 White Loss Fedotov Denis 2605.69
6 Black Loss Lõhmus Kristofer 2407.04
7 Black Loss Naumov Egor 2108.01
8 Black Win Holtsman Kris 2043.23
9 Black Loss Stoyanov Kirill 2213.37
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2216.27
Round Color Result Opponent
1 Black Win Fokicheva Anna 2039.76
2 Black Win Stoyanov Egor 2182.88
3 White Win Stulova Veronika 2092.96
4 Black Loss Fedotov Denis 2630.36
5 Black Loss Yusupmurzina Darya 2394.77
6 White Win Shangina Alexandra 1982.97
7 White Loss Stoyanov Kirill 2226.57
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 2217.17
Round Color Result Opponent
1 White Win Stulova Veronika 2093.60
2 Black Loss Yusupmurzina Darya 2392.74
4 Black Win Shabanov Ruslan 2053.34
5 White Win Naumov Egor 2087.91
6 Black Win Prokopyev Andrei 2059.77
7 Black Loss Stoyanov Egor 2181.46
8 Black Win Shangina Alexandra 1982.48
9 White Win Porokhina Ekaterina 2171.78
10 White Loss Matushkina Ksenia 2222.47
11 Black Loss Stoyanov Kirill 2225.39
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2223.87
Round Color Result Opponent
1 White Win Fokicheva Anna 2008.09
2 White Win Shabanova Darya 2059.46
3 Black Win Yudina Maria 2246.46
4 White Win Stulova Kristina 2171.23
5 White Loss Metreveli Maksim 2384.39
6 White Win Maximov Nikolay 2197.31
7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2387.51
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 2222.98
Round Color Result Opponent
1 Black Win Simanovskaia Anastasia 1837.14
2 Black Win Buslakova Darya 1843.95
3 White Loss Burtsev Peter 2351.94
4 White Win Makhin Matvei 1875.45
5 White Loss Yusupmurzina Darya 2386.94
6 Black Win Vostriakova Yulia 1849.09
7 White Win Fokicheva Anna 2000.09
8 White Win Fokichev Egor 1967.37
9 Black Win Stulova Veronika 2091.41
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 2220.36
Round Color Result Opponent
3.1 Black Win Buslakova Darya 1841.15
3.2 White Loss Buslakova Darya 1841.15
3.3 White Win Buslakova Darya 1841.15
4.1 White Win Naumov Egor 2095.80
4.2 White Loss Naumov Egor 2095.80
4.3 White Win Naumov Egor 2095.80
5.1 White Win Stoyanov Egor 2171.16
5.2 White Win Stoyanov Egor 2171.16
F1 White Loss Yusupmurzina Darya 2386.43
F2 Black Loss Yusupmurzina Darya 2386.43
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2219.29
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Gorbachev Daniil 1918.26
2 White Win Sidorov Mikhail 2107.37
3 White Win Tolstoguzova Daria 2187.63
4 White Draw Barykin Victor 2389.06
5 Black Win Radzevelyuk Alexander 2398.63
6 Black Loss Balabhai Viktor 2490.02
7 Black Loss Taiblin Yuriy 2432.72
8 White Loss Burtsev Peter 2331.26
9 White Loss Gromov Danila 2351.38
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 2218.18
Round Color Result Opponent
1 White Win Fokichev Egor 1941.24
2 Black Loss Yusupmurzina Darya 2381.92
3 Black Win Kulin Maxim 1845.76
4 Black Win Porokhina Ekaterina 2156.60
5 Black Loss Matushkina Ksenia 2203.73
6 White Win Stoyanov Kirill 2171.73
7 Black Win Stulova Veronika 2077.51
8 Black Win Stoyanov Egor 2163.65
9 Black Loss Naumov Egor 2093.48
10 Black Loss Shangina Alexandra 1971.67
11 White Win Prokopyev Andrei 2075.70
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2212.61
Round Color Result Opponent
AB1 White Loss Naumov Egor 2057.75
AB2 White Win Potapov Maxim 1898.57
AB3 Black Win Troitsky Vsevolod 2088.94
AB4 Black Loss Stoyanov Kirill 2166.72
AB5 White Win Kinelovskiy Nikita 2155.39
AB6 White Loss Orlov Maxim 2469.49
AB7 Black Win Kovalyov Mikhail 1593.47
AB8 White Loss Fedotov Denis 2671.25
AB9 White Loss Metreveli Maksim 2379.02
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2216.64
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stoyanov Kirill 2154.43
2 White Loss Fedotov Denis 2662.74
3 White Loss Novikova Daria 2056.51
4 White Loss Yusupmurzina Darya 2353.10
5 Black Loss Yusupmurzin Danila 2284.59
6 Black Win Shabanov Ruslan 2132.36
7 White Loss Stulova Kristina 2186.17
8 White Win Matushkina Ksenia 2136.67
9 Black Win Stulova Veronika 2071.75
10 Black Win Stoyanov Egor 2078.66
11 White Win Porokhina Ekaterina 2161.62
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2217.96
Round Color Result Opponent
1 White Win Fokicheva Anna 1898.55
2 White Loss Porokhina Ekaterina 2156.62
3 Black Win Vostriakova Yulia 1818.07
6 White Win Kozhevin Dmitry 1857.12
7 Black Win Kuvaev Vyacheslav 2009.89
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 2219.86
Round Color Result Opponent
5.1 Black Loss Stoyanov Egor 2052.14
5.2 White Win Stoyanov Egor 2052.14
5.3 White Win Stoyanov Egor 2052.14
6.1 White Win Stulova Kristina 2198.66
6.2 White Loss Stulova Kristina 2198.66
6.3 White Loss Stulova Kristina 2198.66
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 2228.24
Round Color Result Opponent
1 Black Win Novikova Daria 2047.53
2 White Loss Fedotov Denis 2658.16
3 White Win Porokhina Ekaterina 2136.70
4 Black Loss Yusupmurzin Danila 2278.48
5 Black Win Shabanov Ruslan 2154.31
6 White Win Yusupmurzina Darya 2317.11
7 Black Loss Stulova Kristina 2211.94
9 Black Loss Stoyanov Kirill 2125.69
10 Black Win Stulova Veronika 2066.20
11 White Win Stoyanov Egor 2024.47
Youth World Championship 2018
Date 2018-08-05 Rating 2232.84
Round Color Result Opponent
B1 White Win Yusupmurzin Danila 2272.55
B3 White Loss Metreveli Maksim 2355.53
B4 White Loss Moor Karl-Mattias 2130.70
B5 Black Loss Lavrik-Karmazin Maksim 2513.24
B6 Black Loss Mao Weiming 2243.14
B7 Black Loss Kolk Kuno 2338.21
B8 White Loss Kang Tingrui 2407.96
B9 Black Win Zhan Liyang 2132.59
B10 White Loss Orlov Maxim 2392.18
B11 Black Loss Lõhmus Kristofer 2380.23
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2236.97
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shabanov Ivan 1736.56
2 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2135.55
3 Black Win Sidorov Mikhail 1968.04
4 White Win Stoyanov Egor 2014.98
5 Black Loss Vohtomina Vladislava 2165.57
6 Black Win Lashko Kira 2414.16
7 Black Win Stoyanov Kirill 2123.97
8 White Win Yusupmurzina Darya 2287.84
9 Black Loss Fedotov Denis 2662.22
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2260.76
Round Color Result Opponent
B1 Black Win Kozhevin Dmitry 1862.88
B2 White Win Lapin Ivan 1983.61
B3 Black Draw Danilin Ivan 2490.79
B4 Black Win Metreveli Maksim 2327.22
B5 White Loss Fedotov Denis 2647.56
B6 Black Loss Orlov Maxim 2349.92
B7 Black Win Stoyanov Kirill 2117.67
B8 White Loss Yusupmurzin Danila 2283.08
B9 Black Win Kuvaev Vyacheslav 1971.10
Championship of Konoshsky region
Date 2018-02-09 Rating 2267.35
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Lashko Kira 2449.81
2 Black Loss Fedotov Denis 2636.37
3 Black Win Stulova Veronika 2052.87
4 Black Loss Yusupmurzin Danila 2284.45
5 Black Win Shabanov Ruslan 2194.27
6 Black Loss Stulova Kristina 2195.42
7 White Loss Stoyanov Kirill 2110.60
8 Black Win Vohtomina Vladislava 2187.56
9 Black Win Yusupmurzina Darya 2245.31
10 Black Loss Semenov Oleg 2433.01
11 Black Loss Mikryukov Mikhail 2419.85
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2269.81
Round Color Result Opponent
1 White Win Stoyanov Egor 1992.75
2 Black Loss Fedotov Denis 2635.15
4 White Draw Yusupmurzin Danila 2282.70
5 Black Win Shabanov Ruslan 2192.54
6 White Win Stulova Kristina 2194.45
7 Black Win Matushkina Ksenia 2152.78
8 Black Win Vohtomina Vladislava 2189.34
9 White Loss Yusupmurzina Darya 2243.84
10 White Win Porokhina Ekaterina 2128.68
11 Black Win Stoyanov Kirill 2110.36
12 White Win Stulova Veronika 2052.40
13 White Win Novikova Daria 1970.25
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2271.09
Round Color Result Opponent
1 Black Win Popova Daria 1854.08
2 Black Win Stulova Veronika 2045.29
3 White Win Prokopets Tatyana 2137.10
4 Black Loss Fedotov Denis 2627.67
5 White Win Yusupmurzina Darya 2235.52
6 White Loss Kryuchok Roman 2597.38
7 Black Win Stulova Kristina 2196.83
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2269.30
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kozhevin Dmitry 1856.11
2 Black Win Tsehanovich Valeria 1954.07
3 Black Loss Ponezhin Gennady 2260.16
4 Black Loss Vohtomina Vladislava 2195.09
5 White Win Buslakova Anastasja 1752.09
6 Black Win Bykov Dmitrii 1888.60
7 Black Win Stoyanov Kirill 2111.32
8 White Win Matushkina Ksenia 2162.79
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2268.20
Round Color Result Opponent
2.1 Black Win Naumov Egor 1976.81
2.2 Black Win Naumov Egor 1976.81
3.1 Black Win Stoyanov Kirill 2111.38
3.2 Black Win Stoyanov Kirill 2111.38
4.2 White Win Stulova Kristina 2201.97
4.2 White Loss Stulova Kristina 2201.97
4.3 White Win Stulova Kristina 2201.97
6.1 Black Loss Shabanov Ruslan 2181.79
6.2 Black Win Shabanov Ruslan 2181.79
6.3 Black Loss Shabanov Ruslan 2181.79
Swedish Open Team Championship
Date 2017-11-19 Rating 2267.09
Round Color Result Opponent
1 Black Win Murumaa Magnus 1988.14
2 White Win Moor Karl-Mattias 2049.77
3 White Loss Purk Tauri 2406.26
4 White Win Florentzson Adam 1694.24
5 White Win Fanell Jan 2062.84
7 White Loss Kolk Kuno 2342.99
The 26th Russian Championship, First League
Date 2017-11-09 Rating 2266.13
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kozhevin Dmitry 1848.67
2 Black Loss Kachaev Denis 2546.65
3 White Loss Mikhailov Alexey 2442.89
4 Black Win Glibina Ekaterina 1981.42
5 Black Loss Lisyutin Alexander 2274.48
6 Black Draw Stoyanov Kirill 2111.96
7 Black Loss Orlov Maxim 2299.55
8 Black Win Arzybov Vladislav 2015.47
9 Black Win Sirategyan Karen 2303.99
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2262.96
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kuznetsov Artem 1928.42
2 Black Win Serebryannikova Darya 1868.32
3 Black Loss Shabanova Darya 2142.41
4 White Loss Kryuchok Roman 2590.67
5 Black Win Shabanov Ruslan 2168.08
6 Black Loss Stulova Kristina 2206.95
7 Black Win Novikova Daria 1957.52
8 White Loss Lashko Kira 2486.13
9 White Win Yusupmurzina Darya 2195.47
Youth European Championship 2017
Date 2017-05-04 Rating 2264.68
Round Color Result Opponent
C1 Black Loss Pestov Arseni 2273.21
C2 White Loss Ikla Markus 2164.36
C3 White Loss Narva Jaan Oskar 1949.56
C4 Black Win Efthimakis Ahileas 1775.87
C5 Black Win Gromov Danila 2028.44
C6 White Win Epifanov Evgenii 1997.62
C7 Black Loss Metreveli Maksim 2297.46
C8 Black Win Narva Mart 2046.30
C9 White Win Moor Karl-Mattias 2052.46
Youth Russian Championship, group C
Date 2017-03-30 Rating 2271.43
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Fedoseyev Arseniy 2191.72
2 Black Win Kozhevin Dmitry 1806.86
3 White Win Gromov Danila 2018.95
4 White Win Stoyanov Kirill 2108.61
5 White Win Kuvaev Vyacheslav 1896.55
6 Black Win Danilin Ivan 2494.30
8 Black Win Bykov Dmitrii 1847.13
9 White Win Talanov Nikita 1657.63
10 White Win Reznik Grigorii 1949.42
11 Black Win Arzybov Vladislav 1968.90
13 Black Win Dik Kirill 1739.01
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2275.99
Round Color Result Opponent
1 Black Win Tsehanovich Valeria 1937.21
2 Black Win Stulova Kristina 2166.98
3 White Loss Kryuchok Roman 2598.89
4 White Win Yusupmurzina Darya 2129.05
5 White Win Kozlova Viktoriia 2015.14
6 White Draw Lashko Kira 2524.05
7 White Loss Semenov Oleg 2437.28
The 25th Russian Championship, First League
Date 2016-11-05 Rating 2273.59
Round Color Result Opponent
1 Black Win Postnikov Fedor 2115.49
2 Black Loss Metreveli Irina 2371.08
3 Black Win Metreveli Maksim 2238.41
4 White Loss Mikryukov Mikhail 2392.11
5 Black Loss Danilin Ivan 2495.10
6 Black Win Stoyanov Kirill 2108.15
7 White Win Salnikova Nonna 2237.16
8 Black Loss Sirategyan Karen 2382.60
9 White Loss Yusupmurzin Danila 2222.18
Youth World Championship 2016
Date 2016-08-13 Rating 2273.79
Round Color Result Opponent
A1 Black Loss Rahumägi Brenet 2348.26
A2 White Win Moor Karl-Mattias 1981.84
A3 Black Loss Ponezhin Gennady 2185.51
A4 Black Win Lõhmus Kristofer 2276.67
A5 White Win Holtsman Kris 2088.69
A6 Black Loss Yusupmurzin Danila 2223.41
A7 Black Win Heidmets Mark 2165.97
A8 White Loss Purk Tauri 2363.63
A9 Black Win Epifanov Evgenii 1990.88
A10 White Loss Danilin Ivan 2487.64
A11 Black Loss Nebolsin Aleksei 2175.60
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2276.16
Round Color Result Opponent
1 Black Win Popova Daria 1839.62
2 Black Win Shabanov Ruslan 2136.13
3 White Win Novikova Daria 1927.27
4 White Loss Lashko Kira 2525.80
5 Black Win Stoyanov Kirill 2109.89
6 Black Loss Kryuchok Roman 2613.13
7 White Win Oborina Anastasja 2412.20
8 White Draw Matushkina Ksenia 2227.37
9 White Win Vostryakov Alexey 2287.76
Youth Russian Championship, group B
Date 2016-03-30 Rating 2273.79
Round Color Result Opponent
1 Black Win Fedoseyev Arseniy 2132.30
2 Black Loss Lavrik-Karmazin Maksim 2315.89
3 Black Win Metreveli Maksim 2197.66
4 White Win Shabanov Ruslan 2122.68
5 White Win Yusupmurzin Danila 2203.51
6 Black Loss Fedotov Denis 2586.17
7 Black Loss Danilin Ivan 2468.25
8 Black Loss Postnikov Dmitrii 2080.45
9 Black Draw Arzybov Vladislav 1937.37
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 2274.77
Round Color Result Opponent
1 White Win Vostryakov Alexey 2291.86
2 Black Win Stoyanov Kirill 2125.95
3 White Loss Fedotov Denis 2584.94
4 White Loss Lashko Kira 2538.33
6 Black Win Yusupmurzin Danila 2199.73
7 Black Win Matushkina Ksenia 2185.97
8 White Loss Ponezhin Gennady 2174.28
9 White Loss Semenov Oleg 2391.56
Poduga Championship, High league
Date 2016-02-07 Rating 2275.07
Round Color Result Opponent
1 White Win Mikryukov Mikhail 2387.23
2 White Win Oborina Anastasja 2392.02
3 Black Draw Vostryakov Alexey 2291.58
4 Black Win Kurdina Olga 2371.70
5 White Loss Ponezhin Gennady 2169.12
6 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2133.28
7 White Win Yusupmurzin Danila 2192.90
8 Black Win Stoyanov Kirill 2125.00
9 Black Win Shabanov Ruslan 2119.29
10 White Loss Kryuchok Roman 2618.10
11 White Win Lashko Kira 2535.31
12 Black Loss Fedotov Denis 2577.22
13 White Loss Semenov Oleg 2387.99
Poduga Championship, 1 st League
Date 2016-01-26 Rating 2272.79
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stulova Veronika 1897.91
2 White Win Prokopets Tatyana 2127.51
3 White Win Novikova Daria 1922.95
4 Black Win Yusupmurzina Darya 2069.26
5 White Win Vohtomina Vladislava 2117.65
6 Black Win Shiryaevskaya Daria 2134.75
7 Black Win Matushkina Ksenia 2175.26
8 Black Win Shabanova Darya 2128.04
10 Black Loss Stulova Kristina 2094.88
10 White Win Yusupmurzin Danila 2189.89
11 Black Win Shabanov Ruslan 2118.70
12 Black Loss Stoyanov Kirill 2127.09
13 Black Win Kuzmina Alexandra 1987.44
14 Black Win Kozlova Viktoriia 2011.74
15 Black Win Kuznetsov Artem 1839.98
1st Team Renju Cup of General Consul of Japan in St. Petersburg
Date 2016-01-10 Rating 2266.74
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Epifanov Dmitry 2714.80
2 White Loss Kryuchok Roman 2618.69
3 Black Loss Lents Johann 2674.12
4 White Win Murumaa Magnus 1923.84
5 Black Win Piik Sander 2078.20
6 White Loss Makarov Pavel 2599.35
7 White Win Moiseyev Kirill 2221.95
8 Black Loss Artemyev Sergey 2583.21
9 White Loss Kuleshov Mikhail 2232.15
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2265.00
Round Color Result Opponent
1 White Win Pastuhov Ruslan 1787.70
2 Black Loss Yusupmurzina Darya 2067.96
3 Black Loss Sorokina Oksana 2455.52
4 Black Win Shabanov Ivan 1659.34
5 Black Win Kuznetsov Artem 1842.16
6 Black Win Shabanova Darya 2128.09
7 White Win Molotova Anastasja 2075.28
8 White Win Semenov Oleg 2379.83
Open Swedish Team Championship
Date 2015-11-15 Rating 2245.12
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kõlar Karl-Ustav 2039.01
2 White Loss Jonsson Peter 2386.07
3 Black Win Narva Regina 1706.50
4 Black Loss Eriksson Bjorn 2283.88
5 Black Win Pukk Oskar 1798.37
F1 White Loss Jonsson Peter 2386.07
F2 White Win Nyberg Bengt 2037.16
F3 Black Win Sandstrom Richard 2335.40
World Championship 2015, BT
Date 2015-08-12 Rating 2206.52
Round Color Result Opponent
1 Black Win Balabhai Viktor 2455.37
2 Black Loss Barykin Victor 2505.32
3 White Loss Huang Yen-Hua 2471.28
4 White Loss Mesila Villem 2559.35
5 Black Win Stoyanova Anastasiya 1785.20
6 White Win Fedoseyev Arseniy 2130.57
7 White Win Jonsson Peter 2381.78
8 White Loss Huang Xiuyi 2183.19
9 White Loss Berezin Roman 2494.01
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 2196.96
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shabanov Ivan 1667.81
2 White Loss Kryuchok Roman 2593.16
3 Black Win Stulova Veronika 1842.08
4 Black Win Tsehanovich Valeria 1880.05
5 Black Loss Kozlova Viktoriia 2017.63
6 White Loss Grigoriev Roman 1985.90
7 Black Win Viatkina Maria 1868.11
8 Black Draw Yusupmurzin Danila 2142.22
9 White Loss Shabanov Ruslan 2097.80
10 Black Win Stulova Kristina 2031.87
Youth European Championship 2015
Date 2015-05-04 Rating 2170.67
Round Color Result Opponent
B1 White Loss Kolk Kuno 2326.12
B2 Black Win Kilinclar Alkin 1662.59
B3 Black Win Lavrik-Karmazin Maksim 2257.51
B4 White Loss Karpov Fyodor 2125.12
B5 Black Loss Vostryakov Alexey 2274.92
B6 Black Win Dincer Emre 1690.23
B7 Black Loss Shabanov Ruslan 2079.18
B8 Black Loss Ponezhin Gennady 2219.50
B9 Black Loss Olumets Erko 2136.73
Youth Russian Championship, group B
Date 2015-03-28 Rating 2167.24
Round Color Result Opponent
1 Black Win Metreveli Maksim 2120.43
2 Black Win Lavrik-Karmazin Maksim 2250.86
3 White Loss Fedotov Denis 2488.77
4 White Loss Ponezhin Gennady 2217.62
5 White Loss Vostryakov Alexey 2270.95
6 White Win Suhanov Arkadyi 1952.81
7 White Draw Shabanov Ruslan 2069.45
9 White Draw Semenov Oleg 2351.85
Poduga Championship, 1st League
Date 2015-01-25 Rating 2158.29
Round Color Result Opponent
1 White Win Stulova Kristina 2007.40
2 Black Win Shiryaevskaya Daria 2091.44
3 White Win Prokopets Tatyana 2160.04
4 White Win Shabanov Ruslan 2062.38
5 White Loss Matushkina Ksenia 2127.01
6 White Win Yusupmurzin Danila 2100.93
7 Black Loss Vohtomina Vladislava 2158.50
8 White Win Shabanova Darya 2135.11
9 Black Win Stoyanov Kirill 2062.91
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 2151.80
Round Color Result Opponent
1 Black Win Prokopyev Andrei 1742.34
2 White Loss Lashko Kira 2471.60
3 Black Win Stulova Veronika 1794.90
4 Black Loss Kurdina Olga 2428.92
5 Black Win Porokhina Ekaterina 1994.88
6 Black Loss Metreveli Maksim 2106.62
7 Black Win Popova Daria 1842.29
8 White Win Viatkina Maria 1850.27
The 23th Russian Championship, First League
Date 2014-11-07 Rating 2131.89
Round Color Result Opponent
1 White Loss Rumyantseva Ekaterina 2108.84
2 Black Win Fedoseyev Arseniy 2124.16
3 White Loss Glibin Aleksey 2115.99
4 White Loss Semenov Oleg 2316.66
5 Black Win Glibina Ekaterina 2001.48
6 Black Loss Suhanov Arkadyi 1953.92
7 White Loss Nikonova Natalya 2310.60
8 Black Win Lapin Ivan 1866.96
9 Black Draw Lavrik-Karmazin Maksim 2207.91
Youth World Championship 2014
Date 2014-08-13 Rating 2114.97
Round Color Result Opponent
C1 Black Draw Ikla Markus 2120.51
C2 White Win Makhin Matvei 1756.66
C3 White Win Fedoseyev Arseniy 2124.06
C4 White Loss Tang Xudong 2506.24
C5 Black Loss Kang Tingrui 2168.91
C6 Black Win Raag Ardi 1877.26
C7 Black Win Zheng Xinrui 1968.44
C8 Black Loss Xu Yikuan 2486.42
C9 Black Loss Tao Junji 2116.59
C10 White Win Tiivel Siim 1949.91
C11 Black Win Stoyanov Kirill 2025.74
Karepa Open Yamaguchi
Date 2014-08-01 Rating 2111.71
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kolk Kuno 2266.18
2 White Loss Taimla Tunnet 2836.00
3 White Win Narva Mart 1881.03
4 Black Loss Topkin Georg-Romet 2190.29
5 Black Loss Pozderova Elina 2023.20
6 Black Win Tiivel Tuuli 2007.75
7 White Loss Lõhmus Kristofer 2161.45
Karepa Open Taraguchi
Date 2014-07-30 Rating 2111.44
Round Color Result Opponent
1 White Win Narva Mart 1880.79
2 Black Loss Rachitskaya Viktoria 2298.93
3 White Win Kiviberg Emma-Lotta 1595.25
4 Black Win Kõlar Karl-Ustav 1858.21
5 White Loss Lashko Kira 2426.37
6 White Win Metreveli Maksim 2045.52
7 Black Loss Mikryukov Mikhail 2333.89
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 2108.77
Round Color Result Opponent
1 White Win Yusupmurzina Darya 1880.36
2 Black Win Zhernovaia Elena 1819.52
3 White Loss Oborina Anastasja 2418.55
4 Black Win Kuznetsov Artem 1811.73
5 White Win Metreveli Maksim 2039.35
6 White Loss Sumarokova Aleksandra 2361.81
7 White Win Prokopets Tatyana 2133.08
8 White Loss Vostryakov Alexey 2282.99
9 Black Loss Shabanova Darya 2127.21
10 Black Loss Stoyanov Kirill 2018.93
Youth Russian Championship,group C
Date 2014-03-29 Rating 2093.83
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kuznetsov Artem 1803.47
2 Black Win Stoyanov Kirill 1989.64
3 White Win Pastuhov Ruslan 1744.42
4 Black Win Tikhomirov Stepan 2007.26
5 White Win Mityagin Anton 1783.85
6 White Win Danilin Ivan 2304.98
7 White Win Naumov Egor 1854.01
8 Black Loss Fedoseyev Arseniy 2122.06
9 White Loss Metreveli Maksim 2002.06
10 Black Win Utkin Dmitryi 1778.99
11 White Draw Nikolaev Nikita 2111.91
13 White Win Musikhin Leonid 1982.28
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2014-03-09 Rating 2087.60
Round Color Result Opponent
1 White Loss Fedotov Denis 2456.93
2 Black Win Utkin Dmitryi 1775.03
3 Black Win Korolyova Natalya 1723.71
4 White Win Prokopets Tatyana 2114.97
5 Black Loss Vostryakov Alexey 2259.20
6 White Loss Shiryaevskaya Daria 2098.07
7 Black Win Lapin Ivan 1861.00
8 White Win Kuznetsov Artem 1805.41
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 2065.84
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Kurdina Olga 2432.32
2 White Win Tsehanovich Valeria 1833.63
3 Black Win Popova Daria 1815.16
4 White Loss Lebedeva Tatjana 2229.72
5 Black Win Kulin Maxim 1782.17
6 White Win Stoyanov Kirill 1979.67
7 White Loss Karpov Fyodor 2157.72
8 White Win Shabanova Darya 2122.54
The 22th Russian Championship, First League
Date 2013-11-09 Rating 2041.32
Round Color Result Opponent
1 White Loss Volkov Sergey 2406.78
2 Black Loss Sumarokova Aleksandra 2308.36
3 White Win Prokopets Tatyana 2070.30
4 White Loss Semenov Oleg 2220.86
5 White Loss Lashko Kira 2430.78
6 White Loss Ponezhin Gennady 2138.00
7 White Loss Shabanov Ruslan 2011.20
8 White Loss Strezhnev Mikhail 1887.04
9 Black Loss Glibina Ekaterina 1996.54
10 Black Win Fedoseyev Arseniy 2109.88
11 White Win Glibin Aleksey 2082.96
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 2004.39
Round Color Result Opponent
1 White Win Zhukova Iana 1771.92
2 Black Win Mikryukov Mikhail 2313.19
3 Black Win Olumets Erko 2138.86
4 Black Loss Shabanov Ruslan 2007.41
5 White Loss Tiivel Siim 1903.30
6 White Loss Lillemaa Argo 2268.58
7 White Win Holtsman Kris 2008.95
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 2003.16
Round Color Result Opponent
1 White Win Pärjasaar Elerin 1803.93
2 Black Loss Kuzmina Alexandra 1821.96
3 White Loss Savik Aki 1813.48
4 Black Loss Kurdina Olga 2427.55
5 White Loss Metreveli Georgiy 2218.67
6 White Win Mahina Elena 1615.61
7 White Win Popova Daria 1787.96
Youth European Championship, 2013
Date 2013-07-05 Rating 2002.35
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Tikhomirov Stepan 1982.22
C2 Black Loss Stoyanov Kirill 1923.70
C3 White Loss Pestov Arseni 2068.44
C4 Black Loss Holtsman Kris 2008.19
C5 White Win Moor Karl-Mattias 1785.08
C6 Black Loss Yusupmurzin Danila 1985.12
C7 White Win Murumaa Mathias 1646.39
C8 White Loss Ikla Markus 2018.11
C9 White Win Kurgpold Reigo 1734.85
C10 Black Win Narva Mart 1805.61
C11 Black Loss Muugamae Eric 1647.16