Matushkina Ksenia, Russian Renju Association - Renju Rating

Matushkina Ksenia (Ксения Матушкина)

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2273.62, Std: 121.61, Rank: 334

First game: 2012-05-20, Last game: 2023-01-05

Top rating: 2287.55 (2022-07-26)

Games: 525, Wins: 290, Draws: 53, Losses: 182

Gy1: 0, Gy2: 30, Gy5: 180

The Championship of Arkhangelsk region
Date 2023-01-05 Rating 2273.62
Round Color Result Opponent
W1 Black Win Vostriakova Yulia 1949.07
W2 Black Win Fokicheva Anna 2235.79
W3 White Loss Porokhina Ekaterina 2371.48
W4 White Win Stulova Veronika 2071.78
W6 Black Win Yudina Polina 1945.58
W6 White Win Simanovskaia Anastasia 1978.99
W7 White Loss Shangina Alexandra 1986.84
Poduga Cup 2022
Date 2022-11-22 Rating 2274.10
Round Color Result Opponent
1.1 Black Win Naumov Egor 2048.28
1.2 Black Win Naumov Egor 2048.28
2.1 Black Loss Prokopyev Andrei 2083.64
2.2 Black Win Prokopyev Andrei 2083.64
The 31th Russian Championship First League
Date 2022-11-04 Rating 2274.43
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Burtsev Peter 2582.50
2 Black Win Strakulia Lev 1975.60
3 Black Loss Filinov Vladimir 2515.57
4 Black Loss Rumyantseva Ekaterina 2070.88
5 Black Win Fokicheva Anna 2230.09
6 White Win Belova Polina 2045.09
7 Black Loss Radzevelyuk Alexander 2324.00
8 Black Loss Porokhina Ekaterina 2366.86
9 Black Win Kareyev Radomir 1907.61
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-07-26 Rating 2287.55
Round Color Result Opponent
F1.1 Black Win Fokicheva Anna 2224.87
F1.2 White Win Fokicheva Anna 2224.87
F2.1 Black Win Shangina Alexandra 1999.97
F2.2 White Win Shangina Alexandra 1999.97
F3.1 White Win Stulova Veronika 2057.49
F3.2 Black Win Stulova Veronika 2057.49
F4.1 White Win Buslakova Darya 2022.89
F4.2 Black Draw Buslakova Darya 2022.89
F5.1 Black Win Porokhina Ekaterina 2351.64
F5.2 Black Draw Porokhina Ekaterina 2351.64
Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 2275.30
Round Color Result Opponent
F1 White Draw Tolstoguzova Sofia 2326.91
F2 White Win Shangina Alexandra 1994.92
F4 Black Win Porokhina Ekaterina 2329.70
F5 White Win Stulova Veronika 2073.28
F6 White Loss Tolstoguzova Sofia 2326.91
F7 Black Win Shangina Alexandra 1994.92
F9 Black Draw Porokhina Ekaterina 2329.70
F10 White Win Stulova Veronika 2073.28
Youth Championship of Konosha region
Date 2022-03-13 Rating 2271.44
Round Color Result Opponent
1 Black Win Simanovskaia Anastasia 1986.10
2 Black Loss Prokopyev Andrei 2095.16
3 Black Win Zvezdina Nataliya 1819.22
4 White Win Noskov Pavel 2094.10
5 Black Win Fokichev Egor 2114.61
6 Black Win Kuvaev Vyacheslav 2165.63
7 Black Draw Sidorov Mikhail 2310.70
The 30th Russian Championship among Women
Date 2022-02-27 Rating 2267.54
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Rumyantseva Ekaterina 2045.21
2 White Win Tolstoguzova Daria 2334.48
3 Black Loss Savrasova Yulia 2564.98
4 White Loss Kachaeva Ilona 2060.33
5 White Win Petrova Mariia 2252.81
6 Black Loss Metreveli Irina 2415.71
7 Black Win Makhina Alla 1719.67
8 White Loss Porokhina Ekaterina 2322.73
9 Black Loss Salnikova Nonna 2245.57
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-01-05 Rating 2260.69
Round Color Result Opponent
W1 Black Win Zvezdina Nataliya 1801.58
W2 White Win Stulova Veronika 2084.76
W3 Black Win Buslakova Darya 2051.53
W4 Black Loss Savrasova Yulia 2563.08
W5 Black Win Fokicheva Anna 2205.64
W6 Black Win Buslakova Anastasja 2029.58
W7 White Draw Porokhina Ekaterina 2314.53
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 2218.77
Round Color Result Opponent
F11 Black Draw Stulova Veronika 2082.33
F12 White Loss Stulova Veronika 2082.33
F31 Black Loss Yusupmurzina Darya 2530.58
F32 Black Loss Yusupmurzina Darya 2530.58
F41 White Loss Porokhina Ekaterina 2277.06
F42 White Win Porokhina Ekaterina 2277.06
World Renju Youth Cup 2021 (online) EF Group
Date 2021-07-16 Rating 2217.62
Round Color Result Opponent
1 Black Win Chen Luning 1899.99
2 Black Loss Liu Mengyun 2390.85
3 Black Loss Liu Ming 2116.69
4 Black Draw Shangina Alexandra 2010.18
6 Black Loss Tolstoguzova Sofia 2308.65
7 Black Draw Shi Yu 1865.27
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 2223.63
Round Color Result Opponent
F1 Black Win Shangina Alexandra 2004.25
F2 White Loss Tolstoguzova Sofia 2309.61
F3 Black Win Linich Anastasia 2035.47
F4 Black Draw Sadova Taisia 2184.91
F6 White Draw Shangina Alexandra 2004.25
F7 Black Loss Tolstoguzova Sofia 2309.61
F8 Black Draw Linich Anastasia 2035.47
F9 White Win Sadova Taisia 2184.91
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 2224.55
Round Color Result Opponent
BF2 Black Draw Stoyanov Kirill 2211.44
BF3 Black Win Kuvaev Vyacheslav 2113.74
BF4 White Win Stulova Veronika 2082.59
BF5 Black Win Shangina Alexandra 2005.43
BF6 Black Win Kulin Maxim 1906.66
BF7 Black Win Semenov Andrei 1851.60
BF8 Black Win Bykov Dmitrii 1810.92
BF9 Black Win Piruakov Artem 1713.98
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 2223.11
Round Color Result Opponent
1.1 White Win Zvezdina Nataliya 1770.69
1.2 Black Win Zvezdina Nataliya 1770.69
2.1 Black Loss Buslakova Darya 1981.76
2.2 Black Win Buslakova Darya 1981.76
2.3 Black Loss Buslakova Darya 1981.76
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2226.61
Round Color Result Opponent
W1 White Win Novikova Daria 1995.56
W2 White Win Shabanova Darya 2086.51
W3 Black Win Buslakova Anastasja 2026.24
W4 White Loss Porokhina Ekaterina 2247.85
W5 Black Draw Sorokina Oksana 2440.90
W6 Black Win Simanovskaia Anastasia 1974.30
W7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2480.90
3rd Anji World Renju Open, online, Group A
Date 2020-12-06 Rating 2227.91
Round Color Result Opponent
2 Black Draw Yusupmurzina Darya 2471.56
3 Black Loss Topkin Georg-Romet 2578.84
4 Black Draw Kuvaev Vyacheslav 2103.10
5 White Win Makhina Alla 1749.16
7 Black Loss Fujita Maiko 2353.27
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2229.92
Round Color Result Opponent
Black Win Stulova Veronika 2082.36
Black Win Stulova Kristina 2163.96
Black Draw Novikova Daria 2003.82
Black Draw Shangina Alexandra 2008.53
World Renju Youth Cup 2020, EF Group
Date 2020-08-06 Rating 2235.21
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Tolstoguzova Sofia 2305.12
2 White Win Kolk Mari 1848.31
3 White Win Reimand Hanna-Kai 2086.13
4 White Win Shabanova Darya 2083.84
5 White Loss Cao Xueyu 2246.84
6 White Win Liu Xun 2449.08
7 White Win Stulova Kristina 2168.20
8 Black Draw Huang Xiangning 2285.40
9 Black Win Novikova Daria 2014.21
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2222.90
Round Color Result Opponent
1 White Win Shabanov Ivan 1775.36
2 White Win Semenov Andrei 1821.53
3 Black Loss Fedotov Denis 2630.55
4 Black Loss Stoyanov Kirill 2227.18
5 Black Loss Sidorov Mikhail 2163.12
7 Black Win Bykov Dmitrii 1844.12
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 2223.02
Round Color Result Opponent
1 Black Win Naumov Egor 2088.61
2 Black Win Prokopyev Andrei 2060.47
3 Black Win Stoyanov Egor 2182.11
4 White Draw Shangina Alexandra 1983.35
5 Black Draw Porokhina Ekaterina 2172.32
7 Black Loss Stoyanov Kirill 2226.00
8 White Win Stulova Veronika 2094.26
9 Black Loss Yusupmurzina Darya 2393.17
10 Black Win Dyachkov Nikita 2217.83
11 Black Win Shabanov Ruslan 2054.08
The 28th Russian Championship among Women
Date 2020-02-23 Rating 2221.79
Round Color Result Opponent
1 White Loss Tolstoguzova Daria 2203.10
2 Black Win Linich Anastasia 1950.47
3 Black Win Stulova Kristina 2164.46
4 Black Draw Tolstoguzova Sofia 2302.71
5 Black Draw Lashko Kira 2349.93
6 Black Loss Salnikova Nonna 2241.35
7 Black Loss Metreveli Irina 2454.43
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2218.85
Round Color Result Opponent
1 Black Win Startsev Maksim 1962.66
2 Black Draw Lashko Kira 2355.39
3 Black Win Novikova Daria 2025.25
4 Black Win Makhin Matvei 1874.09
5 Black Win Maximov Nikolay 2197.70
6 Black Draw Metreveli Maksim 2384.84
7 Black Loss Semenov Oleg 2319.71
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 2215.28
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kazantsev Konstantin 1833.32
2 Black Win Makhin Matvei 1876.40
3 Black Win Bykov Dmitrii 1843.89
4 White Draw Yusupmurzina Darya 2387.37
5 Black Draw Stulova Veronika 2092.09
7 Black Loss Gorbachev Daniil 1928.70
8 Black Win Mikryukov Sergey 1892.27
9 Black Loss Metreveli Maksim 2383.11
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 2212.47
Round Color Result Opponent
3.1 Black Win Sidorov Mikhail 2114.43
3.2 Black Win Sidorov Mikhail 2114.43
4.1 Black Loss Stoyanov Kirill 2184.91
4.2 White Win Stoyanov Kirill 2184.91
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 2204.36
Round Color Result Opponent
1 White Win Shangina Alexandra 1972.64
2 Black Win Prokopyev Andrei 2076.43
3 Black Win Fokichev Egor 1942.17
4 Black Loss Yusupmurzina Darya 2382.35
5 White Win Dyachkov Nikita 2218.80
6 White Draw Porokhina Ekaterina 2157.20
7 Black Win Kulin Maxim 1846.75
9 Black Win Stulova Veronika 2078.22
10 Black Loss Stoyanov Egor 2164.34
11 White Win Naumov Egor 2094.19
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2171.82
Round Color Result Opponent
1 White Loss Sidorov Mikhail 2073.78
2 Black Loss Potapov Maxim 1898.44
3 Black Draw Makarova Daria 1843.29
4 Black Win Shabanov Ivan 1745.12
5 Black Win Lapin Ivan 1973.53
6 Black Win Kulin Maxim 1845.35
7 Black Win Stulova Kristina 2174.17
8 White Win Porokhina Ekaterina 2152.85
9 Black Loss Metreveli Maksim 2380.53
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2137.37
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Stulova Kristina 2186.76
2 Black Draw Novikova Daria 2057.24
3 Black Win Stulova Veronika 2072.55
4 Black Loss Stoyanov Egor 2079.41
5 White Loss Porokhina Ekaterina 2162.30
6 Black Win Stoyanov Kirill 2155.06
7 Black Loss Fedotov Denis 2662.87
8 Black Loss Dyachkov Nikita 2217.23
9 Black Loss Yusupmurzina Darya 2353.52
10 Black Loss Yusupmurzin Danila 2285.13
11 Black Loss Shabanov Ruslan 2133.00
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2137.27
Round Color Result Opponent
1 Black Win Agarkov Dmitrii 1901.11
2 Black Win Metreveli Georgiy 2174.15
3 Black Loss Semenov Oleg 2405.86
4 Black Win Molotova Anastasja 2012.58
5 White Loss Porokhina Ekaterina 2157.31
6 White Win Shangina Alexandra 1951.52
7 Black Loss Prokopets Tatyana 2171.69
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 2136.16
Round Color Result Opponent
5.1 White Draw Shangina Alexandra 1947.95
5.2 Black Win Shangina Alexandra 1947.95
5.3 Black Win Shangina Alexandra 1947.95
6.1 White Loss Yusupmurzin Danila 2287.32
6.2 White Loss Yusupmurzin Danila 2287.32
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 2136.52
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Stulova Kristina 2212.52
2 White Win Porokhina Ekaterina 2137.43
3 Black Win Stoyanov Kirill 2126.33
4 White Draw Stulova Veronika 2067.07
5 Black Win Stoyanov Egor 2025.28
6 Black Loss Novikova Daria 2048.28
7 Black Loss Fedotov Denis 2658.28
9 White Draw Yusupmurzin Danila 2278.99
10 White Loss Shabanov Ruslan 2154.92
11 Black Loss Yusupmurzina Darya 2317.49
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2139.83
Round Color Result Opponent
1 Black Win Tsehanovich Daria 1738.31
2 Black Win Shangina Alexandra 1931.89
3 Black Loss Fedotov Denis 2662.35
4 Black Win Naumov Egor 2004.34
5 White Win Shabanov Ruslan 2164.67
6 White Loss Semenov Andrei 1708.78
7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2288.19
8 Black Loss Prokopyev Andrei 2004.56
9 Black Win Fokicheva Anna 1866.68
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2152.93
Round Color Result Opponent
E1 Black Win Shkarupa Maria 1869.61
E2 Black Loss Stulova Kristina 2208.61
E4 White Win Knyazeva Ekaterina 2026.09
E5 White Win Kazanina Daria 1763.81
E6 Black Win Stulova Veronika 2053.01
E7 Black Draw Pirozhnikova Alisa 1810.50
E8 White Loss Sadova Taisia 2204.72
E9 White Draw Tolstoguzova Sofia 2262.89
E10 Black Win Sonina Marina 1961.27
E11 White Win Popova Maria 1718.69
E12 White Win Shangina Alexandra 1916.27
E13 Black Win Vohtomina Vladislava 2181.87
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2153.52
Round Color Result Opponent
1 White Draw Porokhina Ekaterina 2129.53
2 Black Win Stoyanov Kirill 2110.96
3 Black Loss Stulova Veronika 2053.47
4 Black Loss Novikova Daria 1971.03
5 Black Win Stoyanov Egor 1993.83
6 Black Loss Fedotov Denis 2635.27
7 White Loss Dyachkov Nikita 2270.32
8 White Loss Yusupmurzin Danila 2283.17
9 Black Draw Shabanov Ruslan 2193.13
10 Black Loss Stulova Kristina 2195.06
12 White Win Vohtomina Vladislava 2190.06
13 Black Loss Yusupmurzina Darya 2244.40
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2158.44
Round Color Result Opponent
1 Black Win Agarkov Dmitrii 1784.82
2 Black Draw Molotova Anastasja 2008.76
3 Black Loss Lashko Kira 2455.56
4 Black Win Yusupmurzin Konstantin 1903.38
5 Black Loss Shabanov Ruslan 2187.46
6 Black Win Novikova Daria 1966.90
7 Black Loss Oborina Anastasja 2396.29
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2163.52
Round Color Result Opponent
1 Black Win Agarkov Dmitrii 1777.67
2 Black Win Kuvaev Vyacheslav 1964.45
3 Black Win Stulova Veronika 2040.62
4 White Loss Ponezhin Gennady 2260.39
5 Black Win Sidorov Mikhail 1921.54
6 White Loss Yusupmurzin Danila 2267.04
7 White Win Tsehanovich Valeria 1956.40
8 Black Loss Dyachkov Nikita 2269.80
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2167.11
Round Color Result Opponent
2.1 Black Win Shabanov Ivan 1735.16
2.2 Black Win Shabanov Ivan 1735.16
3.1 Black Win Stulova Veronika 2036.84
3.2 Black Win Stulova Veronika 2036.84
4.1 Black Loss Fedotov Denis 2612.15
4.1 White Loss Fedotov Denis 2612.15
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2187.91
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stulova Alisa 1769.34
2 Black Win Fokichev Egor 1873.06
3 Black Loss Fedotov Denis 2606.93
4 Black Win Tsehanovich Valeria 1949.88
5 Black Win Kuvaev Vyacheslav 1945.03
6 Black Loss Oborina Anastasja 2422.97
7 Black Win Prokopyev Andrei 1945.92
8 Black Loss Metreveli Maksim 2306.61
9 Black Win Stulova Veronika 2009.28
Youth Russian Championship, group G
Date 2017-03-30 Rating 2201.71
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kazanina Daria 1780.80
2 Black Win Knyazeva Ekaterina 2002.95
3 Black Win Pirozhnikova Alisa 1785.08
4 White Win Sadova Taisia 2183.53
5 Black Loss Vohtomina Vladislava 2165.13
6 White Win Popova Maria 1719.79
7 White Loss Tolstoguzova Sofia 2238.98
8 Black Loss Tsehanovich Valeria 1949.23
9 Black Win Glibina Anna 1839.61
10 Black Win Stulova Veronika 1984.43
11 Black Win Sonina Marina 1859.20
The 25nd Russian Championship, among Women
Date 2017-02-26 Rating 2206.87
Round Color Result Opponent
1 Black Draw Stulova Kristina 2180.74
2 Black Win Shabanova Darya 2140.65
3 White Win Volkova Sofia 1892.75
4 Black Win Novikova Daria 1951.54
5 White Win Novichkova Viktoriia 1681.95
6 Black Loss Yusupmurzina Darya 2154.95
7 Black Loss Prokopets Tatyana 2123.24
8 Black Win Sonina Marina 1850.64
9 Black Win Knyazeva Ekaterina 2001.01
10 Black Loss Lashko Kira 2519.47
11 Black Loss Oborina Anastasja 2440.41
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2217.85
Round Color Result Opponent
1 Black Win Martishus Vladimir 1533.11
2 Black Win Karpov Fyodor 2245.39
3 White Draw Mikryukov Mikhail 2397.60
4 White Win Porokhina Ekaterina 2110.43
5 Black Loss Kryuchok Roman 2598.50
6 Black Loss Kurdina Olga 2339.78
7 White Win Yusupmurzin Danila 2218.59
Youth World Championship 2016
Date 2016-08-13 Rating 2228.89
Round Color Result Opponent
E1 White Loss Sumarokova Aleksandra 2379.25
E2 White Loss Sadova Taisia 2123.22
E3 White Win Örd Laura 1641.77
E4 Black Win Pärjasaar Elerin 1850.72
E5 Black Win Jõgimaa Carmen 1839.37
E6 Black Win Kurdina Olga 2341.18
E7 White Win Kolk Mari 1947.34
E8 White Loss Wang Qingqing 2636.17
E9 Black Win Lashko Kira 2522.37
E10 Black Win Tiivel Tuuli 2032.65
E11 Black Win Tolstoguzova Sofia 2172.40
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2227.48
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shelginskih Maksim 1805.22
2 White Draw Vostryakov Alexey 2284.30
3 Black Win Yusupmurzina Darya 2076.33
4 Black Win Metreveli Maksim 2210.01
5 White Win Semenov Oleg 2410.02
6 White Loss Fedotov Denis 2589.50
7 White Draw Yusupmurzin Danila 2222.52
8 Black Draw Dyachkov Nikita 2275.99
9 Black Draw Oborina Anastasja 2411.18
Youth Russian Championship, group E
Date 2016-03-30 Rating 2191.05
Round Color Result Opponent
1 Black Win Kazanina Daria 1759.41
2 Black Win Popova Daria 1817.06
3 White Loss Shabanova Darya 2133.96
4 Black Win Knyazeva Ekaterina 1945.64
5 Black Win Pirozhnikova Alisa 1716.14
6 Black Win Prokopets Tatyana 2123.64
7 Black Draw Vohtomina Vladislava 2129.11
8 Black Draw Stulova Kristina 2119.10
9 Black Loss Novikova Daria 1925.78
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 2186.04
Round Color Result Opponent
1 White Loss Yusupmurzin Danila 2198.74
2 White Loss Semenov Oleg 2386.61
3 White Win Kokachev Artem 1794.50
4 Black Win Shabanova Darya 2129.91
5 Black Win Kulin Maxim 1820.61
6 White Win Pastuhov Ruslan 1805.16
7 White Loss Dyachkov Nikita 2274.26
8 Black Win Kozlova Viktoriia 2010.59
9 White Win Karpov Fyodor 2185.21
Poduga Championship, 1 st League
Date 2016-01-26 Rating 2175.33
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stulova Kristina 2094.67
2 White Win Shabanov Ruslan 2118.65
3 Black Win Stoyanov Kirill 2125.95
4 White Win Kuzmina Alexandra 1992.92
5 White Win Kozlova Viktoriia 2012.09
6 White Win Kuznetsov Artem 1842.71
7 White Loss Dyachkov Nikita 2272.26
8 Black Loss Prokopets Tatyana 2127.16
9 Black Win Novikova Daria 1922.35
10 Black Loss Yusupmurzina Darya 2071.12
11 Black Win Vohtomina Vladislava 2117.40
12 White Loss Shiryaevskaya Daria 2134.84
13 Black Win Stulova Veronika 1901.21
14 Black Loss Shabanova Darya 2125.02
15 Black Loss Yusupmurzin Danila 2188.63
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2171.03
Round Color Result Opponent
1 White Win Vostriakova Yulia 1603.63
2 White Draw Sorokina Oksana 2452.89
3 White Win Prokopets Tatyana 2129.53
4 White Loss Pestereva Maria 2271.67
5 Black Loss Metreveli Maksim 2173.53
6 Black Win Shangina Alexandra 1932.41
7 White Loss Shabanov Ruslan 2114.95
8 White Loss Shabanova Darya 2124.58
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 2155.34
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stoyanov Egor 1753.15
2 White Loss Kurdina Olga 2416.70
3 Black Win Utkin Dmitryi 1808.56
4 White Win Vorobjev Matvey 1936.45
5 White Loss Semenov Oleg 2354.80
6 Black Win Yusupmurzina Darya 2023.64
7 White Win Lapin Ivan 1908.13
8 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2109.78
9 Black Loss Prokopets Tatyana 2153.36
10 White Win Kozlova Viktoriia 2017.21
Youth European Championship 2015
Date 2015-05-04 Rating 2149.76
Round Color Result Opponent
F1 Black Win Zencir Pelin 1588.43
F2 White Win Kuzmina Alexandra 1970.12
F3 Black Win Laur Ingel 1607.54
F4 Black Win Gürgüç Melek Sofia 1506.73
F5 Black Win Popova Daria 1854.30
F6 Black Win Zencir Pelin 1588.43
F7 Black Win Kuzmina Alexandra 1970.12
F8 Black Win Laur Ingel 1607.54
F9 Black Win Gürgüç Melek Sofia 1506.73
F10 Black Win Popova Daria 1854.30
Youth Russian Championship, group F
Date 2015-03-28 Rating 2142.93
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stulova Veronika 1815.86
2 White Win Kuzmina Alexandra 1961.97
4 White Win Porokhina Ekaterina 2026.82
7 Black Win Sadova Taisia 2005.55
8 Black Win Yusupmurzina Darya 1974.64
9 Black Loss Tolstoguzova Sofia 2022.74
10 Black Win Popova Daria 1859.84
Poduga Championship, 1st League
Date 2015-01-25 Rating 2125.86
Round Color Result Opponent
1 Black Win Stoyanov Kirill 2054.19
2 Black Draw Stulova Kristina 2005.70
3 White Loss Shiryaevskaya Daria 2090.39
4 White Loss Prokopets Tatyana 2157.54
5 Black Win Dyachkov Nikita 2156.70
6 White Win Shabanov Ruslan 2061.17
7 Black Loss Yusupmurzin Danila 2094.87
8 Black Loss Vohtomina Vladislava 2155.52
9 Black Win Shabanova Darya 2118.39
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 2121.33
Round Color Result Opponent
1 White Loss Ustinova Milana 1699.58
2 Black Loss Oborina Anastasja 2392.42
3 White Loss Mikryukov Mikhail 2335.79
4 Black Win Vostryakov Alexey 2239.77
5 White Loss Lapin Ivan 1884.29
6 Black Draw Vohtomina Vladislava 2150.48
7 White Loss Shabanov Ruslan 2060.90
8 Black Win Novikova Daria 1904.09
Youth World Championship 2014
Date 2014-08-13 Rating 2115.29
Round Color Result Opponent
F1 White Win Tsehanovich Valeria 1853.90
F2 Black Win Laur Ingel 1608.70
F3 Black Win Kuzmina Alexandra 1893.17
F4 Black Win Vohtomina Vladislava 2098.21
F6 Black Win Popova Daria 1851.77
F7 White Loss Fan Xuanzuo 2350.20
F8 White Win Koni Kirke 1866.71
F9 White Win Kaljumae Kristina Katarina 1809.41
F11 White Win Bai Ruonan 1781.27
Karepa Open Yamaguchi
Date 2014-08-01 Rating 2112.97
Round Color Result Opponent
1 White Win Holtsman Kris 2028.91
2 White Win Koni Kirke 1863.41
2 White Win Piik Sander 1960.47
3 White Loss Sumarokova Aleksandra 2338.81
4 Black Win Narva Mart 1881.07
5 White Loss Bovkonyuk Pavel 1913.46
6 Black Win Kaljumae Kristina Katarina 1810.33
7 Black Win Yusupmurzin Danila 2037.77
Karepa Open Taraguchi
Date 2014-07-30 Rating 2112.44
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Holtsman Kris 2029.02
2 White Win Ikla Markus 2113.30
3 Black Loss Lõhmus Kristofer 2155.71
4 Black Loss Sonist Siim Artur 1782.26
6 White Win Piik Sander 1960.25
7 Black Win Murumaa Magnus 1862.00
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 2109.87
Round Color Result Opponent
1 Black Win Popova Polina 1800.46
2 Black Loss Lashko Kira 2421.52
3 White Win Tsehanovich Valeria 1855.41
4 Black Win Pastuhov Ruslan 1779.71
5 Black Loss Vostryakov Alexey 2270.11
6 Black Win Novozhilova Polina 1830.06
7 Black Loss Semenov Oleg 2274.23
8 Black Loss Vohtomina Vladislava 2095.10
9 Black Win Shabanova Darya 2112.16
10 Black Win Novikova Daria 1900.57
Youth Russian Championship,group F
Date 2014-03-29 Rating 2091.09
Round Color Result Opponent
1 Black Win Vohtomina Vladislava 2065.24
2 White Win Konoplitskaja Polina 1589.17
3 Black Win Porokhina Ekaterina 1920.57
4 Black Win Tarabrina Elizaveta 1800.10
5 Black Win Popova Daria 1834.41
6 Black Win Tsehanovich Valeria 1839.76
8 Black Win Kuzmina Alexandra 1873.07
9 White Win Knyazeva Ekaterina 1838.99
Poduga Championship, High League
Date 2014-02-07 Rating 2072.68
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Lashko Kira 2422.61
2 Black Loss Oborina Anastasja 2418.24
3 Black Win Fedotov Denis 2449.98
4 Black Loss Mikryukov Mikhail 2330.04
5 White Loss Vostryakov Alexey 2243.81
6 White Loss Semenov Oleg 2239.84
7 White Loss Shiryaevskaya Daria 2097.35
8 Black Loss Prokopets Tatyana 2107.40
9 Black Loss Shabanov Ruslan 2026.93
11 White Loss Kurdina Olga 2425.67
12 Black Loss Kryuchok Roman 2609.62
Poduga Championship, 1 st League
Date 2014-01-26 Rating 2070.54
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Shiryaevskaya Daria 2096.20
3 White Win Shabanova Darya 2114.91
4 White Win Yusupmurzin Danila 1991.52
5 Black Win Shabanov Ruslan 2025.55
6 Black Win Stulova Kristina 1953.87
7 White Loss Prokopets Tatyana 2103.10
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 2064.92
Round Color Result Opponent
1 Black Win Shangina Alexandra 1826.66
2 White Loss Evdokimova Ksenija 1983.45
3 Black Loss Sorokina Oksana 2426.88
4 Black Loss Ponezhin Gennady 2147.13
5 Black Loss Semenov Oleg 2231.26
6 Black Win Zhukova Iana 1787.42
7 Black Win Shiryaevskaya Daria 2089.53
8 White Loss Vostryakov Alexey 2237.78
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups C, F
Date 2013-07-28 Rating 2035.26
Round Color Result Opponent
1 Black Win Naumov Egor 1821.43
2 White Win Porokhina Ekaterina 1884.36
3 Black Win Stoyanov Kirill 1931.93
4 White Win Zhukova Iana 1775.68
5 Black Draw Vohtomina Vladislava 2085.89
6 Black Win Piruakov Artem 1731.94
7 Black Win Metreveli Maksim 1933.38
8 Black Win Tsehanovich Valeria 1855.19
9 Black Win Popova Daria 1797.84
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 2028.15
Round Color Result Opponent
1 White Loss Rahumägi Brenet 2075.46
2 Black Win Reimand Hanna-Kai 1790.01
3 Black Loss Lashko Kira 2456.14
4 Black Win Tiivel Tuuli 1960.98
5 White Loss Metreveli Georgiy 2219.10
6 White Loss Ikla Markus 2020.75
7 White Draw Kilk Oliver 1994.02
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 2027.14
Round Color Result Opponent
1 Black Win Mahina Elena 1616.58
2 White Loss Pestov Arseni 2069.21
3 White Loss Evdokimova Ksenija 1946.75
4 Black Win Shabanov Ruslan 2006.52
5 Black Loss Fedotov Denis 2386.61
6 Black Loss Holtsman Kris 2009.21
7 Black Draw Rahumägi Brenet 2074.78
Youth European Championship, 2013
Date 2013-07-05 Rating 2026.48
Round Color Result Opponent
F1 Black Win Kiis Katriin 1743.88
F2 White Win Tiivel Tuuli 1960.39
F3 White Loss Vohtomina Vladislava 2086.16
F5 Black Win Kuzmina Alexandra 1827.59
F6 Black Win Novikova Daria 1864.30
F7 White Win Stulova Kristina 1945.98
F8 Black Win Popova Daria 1791.63
F9 Black Win Zhukova Iana 1772.92
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 1957.65
Round Color Result Opponent
1 White Loss Maximov Nikolay 2288.35
2 Black Win Shabanov Ruslan 1940.50
3 Black Loss Prokopets Tatyana 2002.86
4 White Loss Ponezhin Gennady 2065.50
5 Black Loss Novikova Daria 1863.07
6 White Win Popova Daria 1761.62
7 White Loss Shabanova Darya 2068.80
8 White Loss Vohtomina Vladislava 2040.99
9 Black Loss Bykova Anastasya 1685.55
Youth World Championship 2012
Date 2012-08-15 Rating 1940.71
Round Color Result Opponent
F1 Black Loss Stulova Kristina 1854.54
F2 Black Win Novozhilova Polina 1781.70
F4 Black Win Novikova Daria 1842.72
F5 Black Win Shiryaevskaya Daria 1955.30
F6 White Loss Tiivel Tuuli 1928.95
F7 White Loss Evdokimova Ksenija 1887.26
F8 Black Win Popova Daria 1752.99
F9 White Loss Vohtomina Vladislava 2022.47
Championship of Konoshsky region
Date 2012-05-20 Rating 1937.02
Round Color Result Opponent
1 White Loss Semenov Oleg 2104.24