Prokopyev Andrei, Russian Renju Association - Renju Rating

Prokopyev Andrei

Place: Podyuga, Russian Renju Association

Rating: 2046.75, Std: 96.48, Rank: 622

First game: 2014-07-14, Last game: 2023-01-05

Top rating: 2057.39 (2021-10-03)

Games: 394, Wins: 190, Draws: 9, Losses: 195

Gy1: 0, Gy2: 44, Gy5: 208

The Championship of Arkhangelsk region
Date 2023-01-05 Rating 2046.75
Round Color Result Opponent
V1 Black Win Zolotarev Artem 1535.16
V2 White Loss Stoyanov Kirill 2219.15
V3 White Win Ozerov Denis 1827.03
V4 White Loss Startsev Maksim 2197.30
V5 White Loss Pavlovskiy Egor 2003.26
V6 Black Win Nikolaev Mikhail 1763.77
V7 White Win Zolotarev Konstantin 1814.58
Poduga Cup 2022
Date 2022-11-22 Rating 2048.34
Round Color Result Opponent
1.1 Black Win Nikolaev Mikhail 1765.12
1.2 Black Win Nikolaev Mikhail 1765.12
2.1 White Win Matushkina Ksenia 2234.25
2.2 White Loss Matushkina Ksenia 2234.25
3.1 Black Loss Fokicheva Anna 2190.91
3.2 White Loss Fokicheva Anna 2190.91
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2022-07-26 Rating 2050.83
Round Color Result Opponent
B1 White Win Kuvaev Vyacheslav 2148.03
B2 White Loss Stoyanov Kirill 2208.30
B3 Black Win Kozhevin Dmitry 1868.50
B5 White Loss Bykov Dmitrii 1780.89
B7 White Win Kulin Maxim 1868.08
B8 Black Win Fokichev Egor 2065.55
B9 White Draw Naumov Egor 2013.11
World Renju Youth Cup (online) C Group
Date 2022-07-18 Rating 2050.69
Round Color Result Opponent
1 White Win Huang Haoran 1979.85
2 White Loss Shao Changheng 2244.60
3 White Loss Fokichev Egor 2066.12
4 White Loss Kareyev Radomir 1889.60
5 White Win Kuzmin Dmitri 1860.69
6 White Win Cheng Zihang 2167.25
7 Black Win Wong Lok Wai 1904.43
8 White Loss Chen Zengziran 2227.07
9 Black Loss Cao Jiagen 1764.03
Youth Russian Championship
Date 2022-03-30 Rating 2056.47
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Kokovin Nikolay 1853.88
C2 White Win Vlaskin Georgy 1573.33
C3 Black Loss Burtsev Nikolai 2442.78
C4 White Win Leontiev Anton 1952.09
C5 Black Win Kazantsev Konstantin 1950.90
C6 Black Loss Fokichev Egor 2075.93
C7 White Win Vislovich Vladislav 2035.04
C8 Black Draw Strakulia Lev 1976.60
C9 White Loss Startsev Maksim 2138.77
Youth Championship of Konosha region
Date 2022-03-13 Rating 2056.85
Round Color Result Opponent
2 White Win Matushkina Ksenia 2230.33
3 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 2128.98
4 White Win Vostriakova Yulia 1907.45
5 White Loss Fokicheva Anna 2173.44
6 White Win Pavlovskiy Egor 1953.83
7 Black Loss Startsev Maksim 2134.71
The tournament of Arkhangelsk region, group C,G
Date 2021-10-03 Rating 2057.39
Round Color Result Opponent
2 Black Win Orlov Maxim 1793.74
4 Black Win Startsev Maksim 2096.84
7 Black Win Noskov Pavel 2033.89
8 Black Win Ozerov Denis 1791.31
C1 Black Win Nikolaev Mikhail 1765.94
C3 White Win Stoyanov Egor 2201.90
C5 White Win Fokichev Egor 2067.11
C6 White Win Pavlovskiy Egor 1927.93
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 2041.44
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Ozerov Denis 1784.24
C2 Black Win Lobachev Kirill 1503.92
C3 White Win Pavlovskiy Egor 1916.72
C5 Black Loss Startsev Maksim 2090.81
C6 White Loss Stoyanov Egor 2196.84
C7 Black Loss Fokichev Egor 2075.89
C8 White Win Vereshagin Dmitrii 1788.56
C9 Black Loss Kazantsev Konstantin 1925.65
C10 Black Win Nikolaev Mikhail 1758.26
C11 Black Loss Noskov Pavel 2029.65
World Renju Youth Cup (online) C Group
Date 2021-07-16 Rating 2040.50
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Lääne Rauno 2161.26
2 Black Win Akbayır Çınar 1773.64
3 Black Win Pukk Martin 1754.55
4 White Loss Lin Xinpeng 2162.96
5 White Draw Zhao Lingxuan 2101.38
6 Black Loss Strakulia Lev 1971.47
7 Black Win Akbayır Rüzgar 1483.49
8 Black Loss Burtsev Nikolai 2381.99
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 2035.18
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Marushev Ilya 1748.19
C2 Black Loss Valinkin Andrei 1910.43
C3 Black Win Filipenkov Mikhail 1685.74
C4 Black Win Startsev Maksim 2062.08
C5 Black Loss Sidorov Mikhail 2225.10
C6 Black Win Nikitin Alexandr 1666.62
C7 White Loss Burtsev Nikolai 2361.24
C8 White Win Mikhalitsyn Matvey 1791.07
C9 Black Loss Fokichev Egor 2059.34
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 2035.00
Round Color Result Opponent
CG2 Black Loss Sidorov Mikhail 2223.98
CG3 White Draw Vostriakova Yulia 1819.79
CG4 Black Win Startsev Maksim 2059.82
CG5 Black Win Popova Maria 1767.57
CG6 White Loss Stoyanov Egor 2189.32
CG7 Black Loss Yusupmurzina Darya 2453.63
The 29th Russian Championship, First League
Date 2021-02-27 Rating 2034.88
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Sirategyan Karen 2335.56
2 White Win Fokichev Egor 2050.90
3 White Loss Lisyutin Alexander 2263.85
4 White Loss Sidorov Mikhail 2219.50
5 Black Loss Strakulia Lev 1955.29
6 White Win Churikova Daria 1923.85
7 White Loss Metreveli Irina 2398.88
8 White Win Rumyantseva Ekaterina 2042.79
9 White Loss Salnikova Nonna 2187.89
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 2035.14
Round Color Result Opponent
2.1 White Loss Porokhina Ekaterina 2221.34
2.2 White Loss Porokhina Ekaterina 2221.34
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2036.84
Round Color Result Opponent
M1 White Win Stoyanov Egor 2180.41
M2 Black Win Fokichev Egor 2045.39
M3 White Loss Mikryukov Sergey 2057.98
M4 White Loss Metreveli Maksim 2337.37
M5 Black Draw Naumov Egor 2062.97
M6 White Win Semenov Andrei 1824.26
M7 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 2073.96
The Third World Renju Open Online tournament, gr. A
Date 2020-12-06 Rating 2037.47
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Nakayama Tomoharu 2789.88
5 Black Win Gorbachev Daniil 1883.20
6 White Loss Stoyanov Egor 2180.65
7 White Loss Tachi Masaya 2452.20
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2038.29
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Vereshagin Dmitrii 1771.14
C2 White Win Lapin Maxim 1622.39
C3 Black Win Kozhemjakin Kirill 1694.25
C4 White Win Sokolov Andrei 1806.88
C5 White Win Pakholkov Stepan 1534.16
C6 Black Loss Stoyanov Egor 2180.13
C7 Black Win Fokichev Egor 2034.53
C9 White Loss Sidorov Mikhail 2199.53
C10 White Win Startsev Maksim 2027.35
C11 Black Win Orlov Maxim 1797.59
World Renju Youth Cup, C Group
Date 2020-08-06 Rating 2032.46
Round Color Result Opponent
1 Black Win Berdiy Arseniy 1927.96
2 Black Loss Stoyanov Egor 2172.53
3 White Win Kochanov Vasily 1788.08
4 White Loss Yuan Wa Chon 2263.32
5 White Win Chen He Xun 1797.90
6 Black Loss Kawamoto Shoma 2322.03
7 White Loss Moisto Mairon 1978.11
8 White Win Un Hou Cheong 1878.61
9 Black Loss Narva Jaan Oskar 2046.81
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2030.87
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Fedotov Denis 2599.19
2 Black Win Buslakova Darya 1849.09
3 Black Loss Fokichev Egor 1972.13
5 White Win Kulin Maxim 1822.13
7 White Loss Yusupmurzina Darya 2365.03
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 2030.93
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Porokhina Ekaterina 2148.84
2 White Loss Matushkina Ksenia 2188.50
3 Black Loss Stoyanov Kirill 2186.51
4 White Win Stulova Veronika 2061.44
5 Black Loss Yusupmurzina Darya 2363.24
6 White Loss Dyachkov Nikita 2183.95
7 White Loss Shabanov Ruslan 2037.04
8 Black Win Naumov Egor 2056.77
10 Black Loss Stoyanov Egor 2147.79
11 Black Win Shangina Alexandra 1953.96
Larix-2020
Date 2020-01-26 Rating 2033.37
Round Color Result Opponent
1 White Loss Golosov Viktor 2521.21
3 White Loss Dvoeglazov Vladimir 2285.64
4 Black Loss Kinelovskiy Nikita 2197.41
5 White Loss Yusupmurzina Darya 2357.21
6 Black Win Kuvaev Vyacheslav 2010.96
7 White Loss Makarov Pavel 2563.14
8 Black Loss Burtsev Peter 2332.16
9 White Win Gorbachev Daniil 1890.59
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2034.82
Round Color Result Opponent
1 White Loss Kryuchok Roman 2523.31
2 White Win Yudina Polina 1816.73
3 Black Loss Semenov Oleg 2297.34
4 White Win Buslakova Darya 1835.24
5 White Win Noskov Pavel 1937.25
6 White Draw Porokhina Ekaterina 2143.98
7 Black Loss Vostryakov Alexey 2218.02
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 2036.17
Round Color Result Opponent
3.1 Black Win Bykov Dmitrii 1820.20
3.2 Black Win Bykov Dmitrii 1820.20
4.1 Black Loss Yusupmurzina Darya 2353.74
4.2 White Loss Yusupmurzina Darya 2353.74
Swedish Open Team Championship
Date 2019-11-17 Rating 2036.22
Round Color Result Opponent
2 Black Loss Ikla Markus 2319.70
2 Black Loss Ikla Markus 2319.70
3 Black Loss Ilu Timo 2472.96
4 Black Loss Widman Linnea 2027.35
6 White Win Karlsson Irene 2065.15
7 White Loss Nyberg Bengt 1915.87
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2037.64
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Balabhai Viktor 2455.24
2 Black Draw Shkarupa Maria 1847.91
3 Black Loss Morozov Egor 2270.10
4 Black Win Gershman Artem 1926.13
5 White Win Komarov Sergey 1828.29
6 White Loss Radzevelyuk Alexander 2365.68
7 Black Win Rumyantseva Ekaterina 2022.35
8 White Loss Semyonov Vladimir 2336.75
9 White Loss Tolstoguzova Daria 2160.77
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 2040.29
Round Color Result Opponent
1 White Draw Porokhina Ekaterina 2133.23
2 White Loss Matushkina Ksenia 2172.54
3 Black Win Stoyanov Kirill 2145.56
4 Black Win Stulova Veronika 2049.76
5 White Win Stoyanov Egor 2128.26
6 Black Win Naumov Egor 2058.98
7 White Win Shangina Alexandra 1945.46
8 White Win Kulin Maxim 1828.32
9 Black Win Fokichev Egor 1928.34
10 White Loss Yusupmurzina Darya 2348.59
11 Black Loss Dyachkov Nikita 2188.23
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 2032.07
Round Color Result Opponent
C1 White Win Laanemets Emil 1851.63
C2 Black Win Pukk Oskar 1795.54
C3 White Loss Ikla Markus 2309.65
C4 Black Loss Raag Ardi 2190.52
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2030.58
Round Color Result Opponent
1 Black Win Semenov Andrei 1736.44
2 White Loss Yusupmurzina Darya 2332.58
3 Black Win Kulin Maxim 1828.03
4 Black Loss Stulova Kristina 2146.71
5 Black Win Naumov Egor 2047.74
6 White Loss Porokhina Ekaterina 2127.91
7 Black Win Fokicheva Anna 1932.79
8 White Win Kuvaev Vyacheslav 1995.24
9 White Loss Oborina Anastasja 2343.61
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2017.86
Round Color Result Opponent
C1 Black Win Gorbachev Daniil 1850.37
C2 Black Win Mityagin Anton 1959.64
C3 Black Draw Stoyanov Egor 2076.76
C4 Black Loss Gromov Danila 2278.43
C5 Black Win Gershman Artem 1920.97
C6 White Loss Kuvaev Vyacheslav 1995.57
C7 White Win Burtsev Peter 2178.74
C8 White Win Bulagin Khristian 1861.72
C9 White Win Fokichev Egor 1918.23
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 1994.26
Round Color Result Opponent
1 Black Win Tsehanovich Daria 1736.84
2 Black Loss Oborina Anastasja 2337.57
3 White Loss Molotova Anastasja 1996.18
4 Black Win Naumov Egor 2013.22
5 Black Loss Makarova Daria 1801.72
6 White Win Agarkov Dmitrii 1878.50
7 White Loss Potapov Maxim 1889.86
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 1986.73
Round Color Result Opponent
4.1 Black Loss Naumov Egor 2005.64
4.2 White Win Naumov Egor 2005.64
4.3 White Loss Naumov Egor 2005.64
The 27th Russian Championship, First League
Date 2018-11-04 Rating 1982.10
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Troitsky Vsevolod 2037.59
2 White Loss Salnikova Nonna 2237.26
3 White Loss Tolstoguzova Daria 2081.31
4 White Win Sidorov Mikhail 1982.02
5 Black Loss Makhin Matvei 1863.68
6 White Loss Sonina Marina 1960.39
7 Black Win Kozhevin Dmitry 1836.85
8 White Loss Morozov Egor 2201.74
9 Black Loss Shkarupa Maria 1831.58
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 1981.34
Round Color Result Opponent
D1 White Loss Lääne Rauno 2014.99
D2 Black Win Issenaliyev Farid 1712.94
D3 White Win Hamamci Efe 1863.76
D4 White Win Stoyanov Egor 1999.10
D5 White Win Sarikaya Mehmet Deniz 1492.75
D6 White Loss Zhang Junyu 2349.78
D7 Black Loss Zhang Xiuqi 2519.26
D8 Black Loss Ateş Ömer Yağız 1798.80
D9 White Win Han Yiming 2172.95
D10 Black Loss Xiang Yicheng 2170.99
D11 Black Win Puzanov Georgi 1796.17
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 1980.70
Round Color Result Opponent
1 Black Loss Fedotov Denis 2622.51
2 Black Win Startsev Maksim 1830.27
3 Black Loss Semenov Oleg 2380.88
4 Black Win Yudina Polina 1671.16
5 Black Loss Yusupmurzin Danila 2245.82
6 Black Win Vostriakova Yulia 1760.50
7 White Win Makhin Matvei 1858.71
8 White Win Matushkina Ksenia 2120.84
9 White Win Stulova Darya 2039.92
Youth Russian Championship, group C,F
Date 2018-03-30 Rating 1958.76
Round Color Result Opponent
C1 White Win Danilov Daniil 1788.12
C2 Black Win Nikitin Alexandr 1674.26
C3 Black Loss Stoyanov Egor 1988.79
C4 Black Win Sidorov Mikhail 1937.92
C5 White Loss Fokichev Egor 1901.66
C6 White Win Puzanov Georgi 1791.09
C7 White Loss Noskov Pavel 1817.68
C8 White Win Roginski Roman 1902.31
C9 Black Win Agarkov Dmitrii 1806.52
Larix Children tournament 2018
Date 2018-01-28 Rating 1946.28
Round Color Result Opponent
3 Black Win Fokichev Egor 1888.13
4 Black Loss Stoyanov Egor 1975.45
5 Black Loss Reznik Grigorii 1927.47
6 Black Loss Nilov Lev 1962.06
9 Black Loss Epifanov Evgenii 2021.94
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 1944.04
Round Color Result Opponent
1 White Loss Lashko Kira 2425.65
2 Black Win Yudina Polina 1635.46
3 White Loss Karpov Fyodor 2238.73
4 Black Win Kulina Daria 1675.27
5 White Loss Makhin Matvei 1846.35
6 White Win Fokicheva Anna 1817.39
7 Black Win Prokopets Tatyana 2111.35
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 1941.18
Round Color Result Opponent
1 White Loss Bezrukov Timofei 1757.06
2 White Win Noskov Pavel 1783.15
3 Black Win Tsehanovich Daria 1708.45
4 Black Loss Stoyanov Kirill 2088.50
5 Black Win Shestakova Valeria 1804.16
6 Black Loss Shabanov Ruslan 2150.99
7 White Win Sidorov Mikhail 1918.65
8 White Win Barabanov Daniil 1714.43
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 1938.90
Round Color Result Opponent
1.1 White Win Martishus Vladimir 1516.12
1.2 Black Win Martishus Vladimir 1516.12
2.1 White Loss Kuznetsov Artem 1912.49
2.2 White Loss Kuznetsov Artem 1912.49
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 1928.38
Round Color Result Opponent
1 White Loss Yusupmurzina Darya 2170.12
2 White Win Kachanov Danila 1668.53
3 White Win Noskov Pavel 1765.30
4 White Loss Stulova Darya 2108.46
5 Black Win Fetiukov Vladiclava 1672.74
6 White Win Porokhina Ekaterina 2094.11
7 White Loss Matushkina Ksenia 2158.30
8 Black Loss Makhina Alla 1815.32
9 White Win Fokicheva Anna 1798.13
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 1918.92
Round Color Result Opponent
D10 Black Win Zefi Simona 1700.23
D11 Black Win Juht Andres 1602.10
DH1 Black Win Efthimakis Ahileas 1768.96
DH2 White Loss Moisto Mairon 1911.98
DH3 Black Win Gromov Ivan 1698.15
DH4 Black Win Lufardaki Amalia 1500.46
DH5 White Win Tolstoguzova Daria 1970.68
DH6 White Loss Yusupmurzina Darya 2150.27
DH7 Black Win Panagasidis Kostantinos 1811.92
DH8 White Win Stoyanov Egor 1939.22
DH9 Black Win Epifanova Alisa 1639.68
Youth Russian Championship, group D
Date 2017-03-30 Rating 1910.20
Round Color Result Opponent
1 White Win Agarkov Dmitrii 1717.63
2 White Loss Fokichev Egor 1838.50
3 White Win Stoyanov Egor 1931.83
4 Black Win Denisov Pavel 1857.41
5 White Loss Sidorov Mikhail 1923.36
6 White Loss Pushkin Ivan 1693.31
7 Black Win Valinkin Andrei 1879.46
8 White Win Danilov Daniil 1730.98
9 Black Loss Noskov Pavel 1754.81
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 1893.30
Round Color Result Opponent
1 White Loss Maximov Nikolay 2209.44
2 White Win Martishus Vladimir 1520.06
3 White Loss Molotova Anastasja 2016.91
4 White Loss Shiryaevskaya Daria 2072.09
5 White Win Bykov Dmitrii 1824.66
6 White Loss Naumov Egor 1906.84
7 Black Loss Shabanov Ivan 1702.86
Youth World Championship
Date 2016-08-13 Rating 1879.79
Round Color Result Opponent
D10 White Win Aasav Jaak Andero 1870.13
D11 White Win Kozhevin Dmitry 1757.58
DH1 Black Win Ikla Markus 2116.89
DH2 Black Loss Murumaa Mathias 1833.83
DH3 Black Win Sonina Marina 1808.60
DH4 Black Win Tolstoguzova Daria 1897.77
DH5 Black Loss Lou Qiongwen 2141.35
DH6 White Loss Fan Shihao 2187.36
DH7 White Loss Stoyanov Egor 1882.22
DH9 White Loss Narva Jaan Oskar 1909.75
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 1877.63
Round Color Result Opponent
1 White Loss Vostryakov Alexey 2256.75
2 Black Win Shelginskih Maksim 1793.47
3 White Loss Shabanov Ruslan 2110.60
5 White Loss Stulova Darya 2111.10
6 Black Loss Stoyanova Anastasiya 1798.63
7 White Win Yusupmurzina Darya 2059.19
8 White Win Fokichev Egor 1787.36
9 White Loss Porokhina Ekaterina 2061.67
Youth Russian Championship, group C
Date 2016-03-30 Rating 1859.17
Round Color Result Opponent
1 White Win Burtsev Peter 1920.43
2 White Loss Mityagin Anton 1926.66
3 White Win Epifanov Evgenii 1968.00
4 White Loss Nebolsin Aleksei 2150.85
6 White Loss Reznik Grigorii 1965.25
7 White Win Kutarev Nikita 1731.38
8 Black Win Kozhevin Dmitry 1750.99
9 White Win Shabanov Ivan 1667.83
10 Black Win Mamin Pavel 1516.51
11 White Win Stoyanov Egor 1829.98
12 Black Loss Gromov Danila 1958.41
13 White Win Valinkin Andrei 1865.29
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 1833.74
Round Color Result Opponent
1 White Loss Karpov Fyodor 2150.25
2 Black Loss Kuvaev Vyacheslav 1824.96
3 White Loss Shabanov Ruslan 2090.92
4 Black Win Tsehanovich Daria 1665.06
5 Black Loss Popova Veronika 1688.88
6 White Win Kozhevin Dmitry 1741.92
7 Black Win Yusupmurzin Konstantin 1770.50
8 White Loss Stulova Kristina 2065.10
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 1792.81
Round Color Result Opponent
1 White Loss Stulova Kristina 2019.25
2 White Win Vostriakova Yulia 1609.75
3 White Win Pastuhov Ruslan 1763.16
4 White Loss Shabanov Ruslan 2074.26
5 Black Loss Porokhina Ekaterina 2017.56
6 White Win Stoyanov Egor 1773.18
7 Black Win Sokolov Mikhail 1727.95
9 Black Loss Tsehanovich Valeria 1871.26
10 Black Win Kulina Daria 1647.28
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 1767.22
Round Color Result Opponent
C1 White Loss Stoyanov Kirill 2058.22
C2 Black Loss Narva Mart 1881.71
C3 White Win Pukk Oskar 1734.52
C4 White Loss Piik Sander 2014.18
C5 White Loss Toprak Sarp Firat 1710.75
C6 Black Loss Ateş Rahmi Kaan 1618.88
C7 White Loss Naumov Egor 1869.50
C8 White Loss Danilin Ivan 2378.17
C9 Black Loss Teyyar Selim 1883.86
Youth Russian Championship, group C
Date 2015-03-28 Rating 1761.70
Round Color Result Opponent
1 White Loss Danilin Ivan 2368.79
4 White Loss Molodtsov Kirill 1856.00
5 Black Loss Naumov Egor 1866.10
10 White Loss Nebolsin Aleksei 2109.39
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 1754.86
Round Color Result Opponent
1 White Loss Dyachkov Nikita 2133.57
2 Black Loss Kuzmina Alexandra 1914.49
3 Black Win Musaev Vladislav 1702.63
4 Black Loss Metreveli Maksim 2085.61
5 Black Win Glebov Valentin 1643.75
6 White Loss Lapin Ivan 1868.68
8 White Loss Naumov Egor 1866.53
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 1745.64
Round Color Result Opponent
1 White Loss Novozhilova Polina 1816.89
2 Black Loss Kulin Maxim 1782.68
3 Black Win Shabanov Ivan 1665.60
4 Black Win Mikerin Maksim 1620.30
5 Black Loss Yusupmurzina Darya 1891.47
5 Black Loss Stulova Veronika 1754.82
6 Black Loss Stulova Veronika 1754.82
7 White Win Shubin Andrei 1476.33
8 Black Win Smirnov Aleksandr 1551.49
9 Black Loss Sokolov Mikhail 1693.01
10 Black Win Piruakov Artem 1702.91